Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 15:08   #3081
U ambadadi je cijena oko 110€ te cekas ovisno o diplomatskoj posti 4-6 tjedana.

Ako imas nekoga od povjerenja u hrvatskoj , predas tamo zahtjev za osobnu i izdas toj osobi (mora ici sa tebom na opcinu) ponemoc da ti je može dignuti.
U hrvatskoj moras dobiti osobnu U roku od 30 Dana, tu postoji cak zakon ili naredba.
Svakako manja cijena od 400kn.
Ja Sam zadnju osobnu obicnim putem dobila za niti 3. Tjedna. Predala zahtjev prvi dan godisnjeg (ponedeljak) i dala kumi ponemoc Ali U 3. Tjednu godinsnjeg u srijedu ili cetvrtak Sam dobila obavijest da je gotova znaci za 16 dana. Digla zadnji dan godisnjeg i da nije bila gotova bi je kuma digla i poslala mi preporuceno ili sa nekim.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:08   #3082
Meni nije jasno kako uopce nekome dozvolite da vam ne prihvati osobnu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:46   #3083
Ja se slažem sa svima. Moram promijeniti stav, a ne skrušno stajati na milost i nemilost, to sam i sama skužila. Ja sam u ovu Njemačku došla sa nekim strahopoštovanjem, pa sam doživjela nagli spust.. Možda sam previše očekivala ili je možda Njemačka bila nekad nekaj drugo. Nije bitno.
Jedva čekam sljedeći odlazak u poštu.

Selo se zove Bad Hersfeld.

Sredina je zaista čudna, no dobro nije zauvijek.
Zakaj samnom uvijek neki problem?

Ja ništa od toga ne smatra problemom, već nešto tekuće što se dešava..
Nek ide život.

Nego kod narudžbi iz Kine iznad koliko ide carina i Pdv? 20 eur ko i u Hr (uključujući i dostavu)?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:00   #3084
Smiješno. U Irskoj di ljudi nemaju osobnu iskaznicu bez problema EU osobna prolazi kao dokaz identiteta. Treba se nekome ići žaliti jer to stvarno nema smisla.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:10   #3085
http://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Zoe...wert_node.html

@peachwoman 22€
I nije to ruzno selo. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:12   #3086
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Smiješno. U Irskoj di ljudi nemaju osobnu iskaznicu bez problema EU osobna prolazi kao dokaz identiteta. Treba se nekome ići žaliti jer to stvarno nema smisla.
Ma tako je i U hrvatskoj samo su valjda navikli ili imaju od prija Jos napisani da treba putovnica, nismo Jos ni 5 godina U EU.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:21   #3087
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
http://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Zoe...wert_node.html

@peachwoman 22€
I nije to ruzno selo. ;-)
Hvala, nije ružno, al nije zauvijek pa dobro. Ja sam razmažena zagrebčanka. Iz zg u bh.. Normalno da mi nije neki spektakl... .. Al tu sam samo sa jedni ciljem, pa ćemo za dalje vidjet gdje kompas kaže.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:28   #3088
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Hvala, nije ružno, al nije zauvijek pa dobro. Ja sam razmažena zagrebčanka. Iz zg u bh.. Normalno da mi nije neki spektakl... .. Al tu sam samo sa jedni ciljem, pa ćemo za dalje vidjet gdje kompas kaže.
A dobro veci Grad (250.000 ili vise) je dosta daleko. Nebi ni meni bilo tamo idealno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:40   #3089
Pozz, u 9. mjesecu mi istice hrv osobna i vec sam skoro 2 gos u njem, kako i koliko treba da se napravi nova osobna u hrv i jel rade kakvih problema u vezi stanovanja i jel im obavezno rec da ne stanujem u njen
PloyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:58   #3090
Imas zurnu, ubrzanu i normalnim putem... Zurna do 3 danubrzana 10 dana
I normalna do 30 dana..
Samo odi dole u mup
Nebrini sve oni znaju o tebi
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:50   #3091
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Imas zurnu, ubrzanu i normalnim putem... Zurna do 3 danubrzana 10 dana
I normalna do 30 dana..
Samo odi dole u mup
Nebrini sve oni znaju o tebi
Tnx puno hvala, jel se ova od 3 dana što plača, u hrv sam samo socijalno zdravstveno odjavio zato pitam
PloyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:59   #3092
Ja kužim kaj pitaš. . Vezano za boravak svako od nas bira oće se odjavit, sami to odlučujemo na vlastitu odgovornost ne?
Pusti ove rekla kazala.
Imaš na mup webu telefon za info o cijenama, često nekaj mijenjaju.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:11   #3093
Ne birate sami nego niste jos na red dosli s kaznom
Na mup stranici stoji cjenik...
Ova najbrza je najskuplja naravno
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:32   #3094
Ployboy, ak ne želiš mijenjat stalno boravište samo produži osobnu... I vozi.
Svako ima pravo sam odlučiti kada će i da li će odjaviti svoj stalni boravak.
Svako snosni posljedice za svoje odluke. Baš kak veli peachwomanusti ove rekla, kazala.
Ljudi puno pričaju, i ponavljaju ko papagaji stvari koje su čuli od tamo nekog negdje.Papir trpi svašta, praksa pokazuje drugačije.Nemoj da te straše priče o babarogama, tudja uvijerenja, stavovi i iskustva.
Odjavljuju se ljudi koje se ne misle vraćati, koji se nemaju di prijaviti u Hr. i sl.
Ako smatraš da je za tebe najbolji izbor trenutno stalno boravište Hr., nek tak i ostane.
Ako te netko nazove jedan dan da mu objasniš zakaj se nisi privremeno odjavio, onda češ ići njemu polagati račune, a ne tu nekom od nas.. A do onda češ možda biti u Japanu, Africi ili možda opet u Lijepoj Našoj.
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:55   #3095
Isto to sam i ja mislio pa je bila potjernica za mnom jer nisam na adresi...
Odrastao je covjek pa nek radi sto hoce
Moze se privremeno odjaviti i nema brige.
Sve ostaje isto...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:49   #3096
Privremena odjava je na 5 godina.
Nove osobne vaze 5 godina.
Pa lijepo sredis i jedno i drugo i miran i za 5 godina opet.

Smatram Jos uvijek da je privremena odjava protiv EU zakona Ali to nek tuzi netko drugi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:38   #3097
Gdje god se okrenes u Minkenu netko nas.... svaki treci kolega u Siemensu me razumije jer su sa podrucja balkana ili madjari koji dobro pricaju nas....

Ovo mi je nakon Berlina culture shock....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:39   #3098
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Gdje god se okrenes u Minkenu netko nas.... svaki treci kolega u Siemensu me razumije jer su sa podrucja balkana ili madjari koji dobro pricaju nas....

Ovo mi je nakon Berlina culture shock....
Pa zasto? Ali se ne osjecas kao doma?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:12   #3099
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa zasto? Ali se ne osjecas kao doma?
Uzalud sam bjezao od doma onda....

Smijesno mi je sve to samo nis negativno osim malog minusa da ce teze ici dotesat jezik...ici ce al sporije
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:16   #3100
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.