Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 12:31   #1
Google Cloud Vision API

https://cloud.google.com/vision/

Jel' ima ko iskustva sa ovime? Ili možda netko ima iskustva sa nečim sličnim za
izvlačenje teksta sa dokumenata?

Ukratko, trebam napraviti aplikaciju koja će skenirati osobni dokument i izvući tekst
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:59   #2
Dokument, kao osobnu? Probaj trebalo bi raditi na .jpeg i .png formatima, koliko precizno je druga stvar.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:45   #3
kako bi bilo kombinirati Text Recognition API
https://developers.google.com/vision/text-overview
sa Google Cloud Vision API?

Pobrišeš sve slike sa dokumenta pomocu Vision, skeniras sa Text Recognition i uzmes text koji te zanima?
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:09   #4
Da, radi se o putovnicama i ostalim osobnim dokumentima.

Demo im radi, izgleda sve ok. Otvoriš njihovu web stranicu sa androidom i uslikaš šta ti treba i on ti vrati tekst. Imaju dokumentaciju za javu,php,python.....

https://cloud.google.com/vision/docs/ocr

Zanima me situacija u praksi tj. da li je netko to koristio ili zna nekoga tko koristi. Sigurno nije tako bajno i krasno kako pokazuju. Koliko vidim cijela se slika mora poslati njima na cloud i oni nazad šalju rezultat

Naletio sam na još par opcija : Amazon Rekognition i Clarifai
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:50   #5
Ajde kad budeš znao štogod o tome svemu, javi nam
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:05   #6
A lako tako
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.