Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2005., 14:39   #1
Dugi otok

Dugi otok je najljepši otok na Mediteranu.
Ima sve što treba, kako ljudima koji na njemu žive, tako i turistima koji traže razne vidove odmora.
Od Telašćice do Velog rata proteže se 65 km obale pune uvala, otoka i otočića, klifova, jezero Mir.
Na otoku se nalazi 11 mjesta od Sali do Velog Rata. U svakom mjestu imate što za vidit, od tradicionalne otočke arhitekture, starih crkvi, rimskih kamenoloma do kvalitetnih restorana sa, vjerojatno, najfriškijom ribom na Jadranu.
Ono što posebno daje dobar imiđ kvalitetnog odmora je mogučnost zabave za sve uzraste, mladi imaju svoja mjesta, a stari svoja. I ne mješaju se.
Dugi otok nije modesko ljetovalište, nije razvikan i na njmu možete naći sami svoju valu, noću vas neće buditi zvukovi tulumarenja.
Turizam, vinogradi, masline i riba daju bodulima Dugog otoka sve što im treba. Ima i ovaca, sir je pravi, a puina za prste lizat.

Dođite i nećete se razočarat.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:00   #2
Malo si pretjerao sto se tice zabave za sve uzraste.

Nego, koje je tebi najljepse mjesto na Dugom otoku?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:04   #3
Quote:
gatto kaže:

Nego, koje je tebi najljepse mjesto na Dugom otoku?
mogu ja, mogu ja.

božava mi je najljepša.
ali dugi je stvarno predivan. a nisam otočanka.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:17   #4
Quote:
gatto kaže:
Malo si pretjerao sto se tice zabave za sve uzraste.

Nego, koje je tebi najljepse mjesto na Dugom otoku?
Mladi mogu u disko u Salima, ili u Božavi, a i u Velim Ratu nešto organiziraju tijekom ljeta.
Muzika ima i u hotelima u Salima, Božavi i Luci, a vikendom organiziraju i u drugim mjestima.

Možete jedriti, ima škola podvodnog ribolova, izleti u Kornate......

A najljepše mjesto?
Ma svako ima nešto svoje, možda ipak izdvojit Verunić i Veli Rat povezan lijepom valom, Saharun u blizini, a za čas si i do svjetionika, pa ona borova šuma.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:22   #5
Je li disko u Salima još uvijek zovu "u Roša"?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:25   #6
Quote:
gatto kaže:
Je li disko u Salima još uvijek zovu "u Roša"?
Roša je legenda Dugog otoka. Odkad se vratio iz Francuske sa svojom francuzicom.

Tilla, dolaziš barkom ili trajektom?
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:31   #7
dolazim pasarom na telašćicu.
na božavu pak trajektom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:31   #8
A je li jos uvijek vozi Loda?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:48   #9
gatto, oćito dugo nisi bio na otoku
Vrijeme je da malo svratiš, iznenaditi ćeš se.
Pozitivno.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:51   #10
Čaaaaaaaa? Ni najlipši otok na Mediteranu.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:54   #11
Istina. Nisan bi doli zadnjih godin pa mi puno njih govoru da ča se ne sparićan pojti doli. Ki zna ča sve novoga ima za viti.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:54   #12
Quote:
Whatever kaže:
Čaaaaaaaa? Ni najlipši otok na Mediteranu.
Je štreberu, je.
A šta si nas doša špijat?
Ajd budi kapac pa reci zašto nije najljepši.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 15:56   #13
gatto

meni se čini da nisi bio malo više od par godina.
Loda ne plovi, barem 10.g. koliko me pamčenje služi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 16:01   #14
Re: gatto

Quote:
tilla kaže:
meni se čini da nisi bio malo više od par godina.
Loda ne plovi, barem 10.g. koliko me pamčenje služi.
Mislim da nisam bio 4 godine. Doduse, ne sjecam se s kojim brodom sam zadnji put dosao iz Zadra. Nije bila Loda, ali ona mi je ostala kao asocijacija na trajekte kada se prica o Dugom otoku, jer sam s njom nekad isao svake godine. A kad sam bio jako, jako mali onda ceste nije ni bilo na otoku, pa se na otok islo s obicnim brodovima, koje su ljudi zvali na dijalektu "vapori".
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 16:43   #15
pa još uvik se govori vapor.

Loda zaista ne vozi već dosta dugo
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 16:51   #16
Quote:
tilla kaže:
pa još uvik se govori vapor.

Loda zaista ne vozi već dosta dugo
Virujen da Loda ne gre već vrag zna koliko vrimena. Kada nisi često doli onda se neke stvari i zaboravu.
Već mi je vrime da se malo podsitin i da pojden viti o kakovim se to prominama tu govori. Kuriož san posta.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 17:24   #17
Nogo, Saharun, kakove su fešte po leti? Jesu li dobre ka ča su nekad bile? Je li još održavaju utrku tovarov za Saljsku feštu ili se to sve danaska prominilo?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 21:18   #18
Re: Re: gatto

Quote:
gatto kaže:
A kad sam bio jako, jako mali onda ceste nije ni bilo na otoku, pa se na otok islo s obicnim brodovima, koje su ljudi zvali na dijalektu "vapori".
Da vapori
U ono vrime bilo je "šank je naš" pa lupaj kacavide do Sali.

Užance su prave fešte, traju po petnajstak dana, magareća mužika je postala nacionalna, fešte o Gospi su puno masovne, ma super je.

A puno svita se i vratilo, iz Amerike, Australije.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 22:35   #19
Neki dan san se ču sa nanom i didom na telefon i sad kad si mi ove nike stvari povidi ovdeka, moran ti reći da me malo ćapala nostalgija... strile ga ubile...

Baš mi je drago čuti i od mluadih da je jako lipo doli. S vragun, zač mi ni bliže... ali ni zgorega jerbo valja ću najti ništo vrimena za vižitati naš lipi otok.

A mogu ti reći da sam vidi ništo svita, ali onakovoga mora ka ča je doli je malo di...
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 22:42   #20
Quote:
gatto kaže:
valja ću najti ništo vrimena za vižitati naš lipi otok.
Nađi ga, nađi.
A kad dođeš obavezno se popni na Velu stražu. Možeš i autom do gori. Joj koji pogled.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.