Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 12:38   #461
Update - poslala sam PayPalu sken putovnice i mjesečni izvod bankovnog računa koji je povezan s PayPalom (kao PDF kojeg mi je banka poslala na mail) i sve su prihvatili.

@Don Michael, trebaš prijaviti sva primanja, i u većini slučajeva trebaš platiti nekakav porez. Samo je pitanje koja ti je porezna struktura (ugovor o djelu, obrt, JDOO, nešto drugo) najpovoljnija.
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:44   #462
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post

Godisnji fee, mjesecni fee, fee za prebacivanje love, fee za provjeru stanja racuna, fee za netocno upisan PIN, fee za dizanje love s bankomata. Cinjenica da im u CSu radi ekipa ekvivalentna onoj s Upworka po iskusnosti, pa to da zahtjevaju od klijenata koji tebi nesto placaju da im dostave svoj sken osobne makar nemaju nikakve direktne veze s njima, svako malo im je website u komi pa mi i ona uplata koju su mi naplatili da ce sjesti u roku par sati traje po dan dva i tako. Uplate od klijenata koji ne koriste Payoneer traju do dva tjedna. Da, DVA TJEDNA. Secer na kraju, ako zelim primati uplate u razlicim valutama, trebala bih imati razlicite kartice za svaku valutu.
Pa nije baš tako https://www.payoneer.com/fees/
Nitko te ne tjera da provjeravaš stanje putem bankomata imaš web i nećeš povlačiti 1000 dolara ako znaš da imaš samo 100$.
Godišnje ti je 30$ održavanje računa. Pošaljem invoice iz njihovog sustava , manji je fee od Paypala stigne lova i dižem je ili trošim u dućanu.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:51   #463
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
A i eBay je odguzio giganta poput PayPala za puno manje poznati brand, tako da ti teorija startup (tebi nesto nepoznato) = neozbiljnost ne stoji.
eBay nije odguzio Paypal jer mu je vlasnik nego je uzeo konkurenta da njegovi klijenti plaćaju manju proviziju, dok sa Paypalom i dalje dere druge. ePayment ionako više nije mudrost, pitanje je samo tko nudi manju proviziju. Ako Ayden naraste vjerojatno će ih otkupiti i onda dići proviziju a dotle druge deru Paypalom dok ide ide. Odlična taktika.

Što se tiče startupa to je svaka firma financirana rizičnim kapitalom do svoje prodaje ili IPO izlistavanja. Dakle TW = startup. Eto na znanje, baš si mene našao

P.S. sa Paypalom u 10 godina nikada nisam imao problema.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:15   #464
Posto je ovo najveca tema na forumu u vezi online posla postavit cu pitanje ovdje iako nije diretno uz freelance. Zna li netko kako je najbolje postupati u vezi Amazon FBA i placanje poreza. Moguce je privatno prodavati ali zbog ogranicene odgovornosti i potencijalnog buduceg prodavanja itd. bolje bi bilo otvoriti DOO ili LLC u SAD-u. Koliko sam shvatio kao strani alias u americi nismo obvezni placati porez tamo, kako ide onda sa porezom i koliki bi bio. Otvoriti LLC i dobivanje njihovog OIB-a pa otvaranje bankovnog racuna nije toliki problem cak iz HR koliko sam shvatio. Da li se neko bavio sa ovime i zna koliki bi bili porezi da je DOO u HR, da je u americi. Zbog moguceg prodavanja kompanije, americkog bankovog racuna mislim da je logicnije otvaranje direktno u SAD-u. Sorry ako na krivom mjestu pitam

Takodjer je moguce otvoriti LLC ali bez bankovnog racuna, nego sa payoneerom povezati, zbog tecaja i stalnog placaja dobavljacu u Kini, pa prodana svota, gubi se dosta na tecaju HRK-USD
pepeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:26   #465
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
eBay nije odguzio Paypal jer mu je vlasnik nego je uzeo konkurenta da njegovi klijenti plaćaju manju proviziju
Nigdje u mom postu nije receno ni insinuirano da je eBay vlasnik PayPala, niti mene zanima zasto je PayPal prodan, pa ni sto eBay planira s Aydenom, vec ti je receno da svaki startup ili brand koji nije jako poznat ne mora nuzno biti neprofesionalan i los (boldano buduci da vidim da ne citas s razumijevanjem nego trazis razlog da se pravis pametan) i ukoliko je nekome potrebna alternativa za financijsko rjesenje, jedna od opcija je i Transferwise, koji sada uz brdo drugih mogucnosti nudi i fizicku karticu kao i Payoneer. Nudi li i PayPal karticu ili broj racuna u razlicitim valutama? Noup. Raspravlja li se meni s tobom o temi koja me nimalo ne zanima, a to je financiranje i funkcioniranje startupa? Noup. Vjerovao ili ne, neki klijenti odbijaju koristiti PayPal. S druge strane, to sto si ti imao losa iskustva s TWom ne znaci da su losi.

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
P.S. sa Paypalom u 10 godina nikada nisam imao problema.
Super, znaci svaka transakcija za maskicu od moba iz Kine s eBaya je uspjesno bila procesuirana?

Quote:
zaccc kaže:
Kako nije? Doslovno svaki fee koji sam spomenula je naveden. Jos ti uzmu i dodatnih $5 da ti aktiviraju karticu prvi put.

Quote:
zaccc kaže:
Nitko te ne tjera da provjeravaš stanje putem bankomata imaš web i nećeš povlačiti 1000 dolara ako znaš da imaš samo 100$.
Procitaj jos jednom moje razloge pa vidi da ima i vecih problema od toga zelim li ili ne provjeravati stanje na bankomatu, sto bi znao da ju koristis za bilo sto osim kao funding source za Upwork i sl.
Nisam od jucer uz Payoneer. Ali ako tebi Payoneer odgovara za dizanje love i trosenje u ducanu, nastavi ga koristiti.

@ TincH, Metal

TransferWise Borderless
TransferWise MasterCard
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:44   #466
@Gunny: Fala, bacio sam oko tamo... Zanimljivo u svakom slučaju.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:19   #467
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
....
...
Umhh... razgovaraš li tako i sa klijentima
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:19   #468
Plaća li se trošak održavanja računa Payoneeru čak i kad nema transakcija? Naručila sam karticu za svaki slučaj zbog ovog s PayPalom.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:49   #469
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Umhh... razgovaraš li tako i sa klijentima?
Ne suradjujem s klijentima vise, bacam se u Bitcoin vode.



Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Plaća li se trošak održavanja računa Payoneeru čak i kad nema transakcija? Naručila sam karticu za svaki slučaj zbog ovog s PayPalom.
Samo imanje racuna bez aktivnosti s neaktiviranom karticom (tipa imas oboje za svaki slucaj, no ne zelis ih koristiti ako nema potrebe) se ne naplacuje. Kolega zaccc je linkao ostale feese par postova prije, no racunaj prvotni trosak od cca $35 za aktiviranje kartice skinut s prve uplate na istu. Kasnije ovisi koliko transkacija imas mjesecno, pa prema tome naplate par dolara.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:15   #470
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Samo imanje racuna bez aktivnosti s neaktiviranom karticom (tipa imas oboje za svaki slucaj, no ne zelis ih koristiti ako nema potrebe) se ne naplacuje. Kolega zaccc je linkao ostale feese par postova prije, no racunaj prvotni trosak od cca $35 za aktiviranje kartice skinut s prve uplate na istu. Kasnije ovisi koliko transkacija imas mjesecno, pa prema tome naplate par dolara.
Možda se varam, ali ja nisam primjetio nikakav fee za aktiviranje kartice, kamoli 35$...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:02   #471
Danas sam aktivirala karticu.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:23   #472
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Možda se varam, ali ja nisam primjetio nikakav fee za aktiviranje kartice, kamoli 35$...


+



Ovisi i gdje i preko koga otvaran account. No ako je preko Upworka, prva uplata mora biti preko Upworka itd
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:05   #473
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Ne suradjujem s klijentima vise, bacam se u Bitcoin vode.

A heb.. pa kud sad kada je već sve završilo. I od svih instrumenata baš najnesigurniji uzmeš
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:29   #474
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Don Michael, pitaj u poreznoj, jer postoji osobni odbitak i neoporezivi dio do određenog iznosa. https://www.porezna-uprava.hr/baza_z...niOdbitak.aspx
Hvala oboje. Da treba pitati, sve sam sad pretražio, samo imaju za poduzetnike (registrirane) koliko sam shvatio. Vjerojatno se ne mora, pogledao sam i na oglasniku uvjete ni P o porezu, no pitat ću još tamo u poreznoj. Hvala na linku.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:07   #475
http://www.index.hr/black/clanak/kri...a/1027173.aspx

Ne znam da l se ovo računa u freelancing, al svaka mu čast. Pratim ga od ranije, iznenadih se da je čovek iz Hrvatske. Liči na Rusa.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:51   #476
Quote:
Tawdry Hepburn kaže: Pogledaj post
Update - poslala sam PayPalu sken putovnice i mjesečni izvod bankovnog računa koji je povezan s PayPalom (kao PDF kojeg mi je banka poslala na mail) i sve su prihvatili.
.
I meni proslo.
Dakle scan osobne (obje strane), i skinula sam PDF izvod iz banke za sijecanj, to im poslala i sve ok.

Sada sam im pisala da mi omoguce isplatu u dolarima na oba racuna.
Naime, dolare od njih primam na privatni devizni racun, no na poslovni ziro mi automatski PayPal konvertira u kune, cak i nakon kaj sam oznacila tamo u Manage accounts da mi to ne radi.
Racun je multivalutni, dakle normalno na njega sjedaju i kune i euri i dolari i ne vidim razloga zasto bi morala primati kune od PayPala po uzasno nepovoljnom tecaju. Pogotovo sad kad je dolar prdnija u rosu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:27   #477
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/black/clanak/kri...a/1027173.aspx

Ne znam da l se ovo računa u freelancing, al svaka mu čast. Pratim ga od ranije, iznenadih se da je čovek iz Hrvatske. Liči na Rusa.
Nije to lako, u pola godine izdao je 400 videa, znači 3-4 na dan. Puno radno vrijeme. Osim toga malo je slobodnih niša koje nisu već zauzete jer konkurencija je u svim temama ogromna.

Prosjek mu je nekih 40-50K pregleda po videu što znači zarada 40 USD x 400 16000 USD / 6 mjeseci = 2.600 usd = 2000 EUR mjesečno. Nije puno za toliko posla.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:43   #478
Je li tko kasnio s isporukom posla na Fiverru i kakvi su penali?
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:25   #479
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post


+



Ovisi i gdje i preko koga otvaran account. No ako je preko Upworka, prva uplata mora biti preko Upworka itd
Samo što to nije 35$ activation fee za karticu.

Što se annual feeja tiče, karticu imam tek nekoliko mjeseci, tako da nisam još došao do toga (a na drugoj strani sve ove kartice imaju nekakav fee).
A što se aktivacijskog feeja od 5$, ja ni to nisam plačao, i nisam otvorio račun preko Upworka.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:44   #480


Nego za sto je? Ako je otvorila racun i uzela karticu u kompletu, te planira jednog dana koristiti oboje.
A ti valjda nemas dovoljno love na kartici (buduci da te ne mogu baciti u minus), pa ti zato jos nisu skinuli.

Uostalom, ne znam zasto se prepiremo ako je tvoj Payoneer staz tek nekoliko mjeseci, a moj preko sest godina.

Random info - ukoliko se kartica narucuje preko AirBnba, oni pokrivaju trosak annual feeja + dobijete rozi Mastercard
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.