Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 20:56   #21
Quote:
FallenAngel97 kaže: Pogledaj post
Evo kako vidim da nitko nije otvarao ovakvu temu vec godinama. Zanima me kako ljudi u ostatku RH dozivljavaju moj rodni grad i ljude u njemu. Evo ja sam sad u Zagrebu vec dvije godine, te sam imao priliku proputovati malo Europom. I mogu reci da su ljudi u Splitu katastrofa, ne znam jesu li gori ti divljaci,ksenofobi,narkomani itd itd ili zenske koje su , ajmo ih tako nazvati " predivne " ( jest da ima bas lijepih cura, ali po mom misljenju su malo muskobanjaste, ali eto), zaglumile neke super manekenke, 0% empatije ( ponavljam , nije im zenstvenost jaca strana ). Te ono zajednicko im, pretjerana glasnoca, zabadanje nos u tudja posla, ne prihvacaju ljude drugacijeg djira/brije. ( "glup si/peder si/sto slusas to sranje..." ) , drskost , vrlo cesto ogovaranje svojih najboljih " prijatelja" , umisljenost lazne velicine , ne poznavanje osnovnih manira bon tona, tu cemo stat.
Tako da me zanima kakva su vasa iskustva s njima ( Splicanima) , te jeste bili ikada u Splitu, kakvi su vam dojmovi i jeste imali neke nelagode.
Te kakvi su vam po usporedbi s npr Zagrepcanima i Rijecanima.
Sve potpisujem, Split je najgori u svemu, posebno u ljudskim odnosima. I skrti su ko djava.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:49   #22
Quote:
FallenAngel97 kaže: Pogledaj post
Da , nemam , bojim se imocana i ostalih splitskih pecinara iz tko zna kakvih vukojebina xddd
Ti si malo umišljen, an?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2019., 12:54   #23
ma nema vise splicanki i splicana...prosetajte gradom i slusajte govor, svaki jede samoglasnike, to se spustilo s brda i doslo iz pripizdine. Sami vlajland
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2019., 17:34   #24
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
ma nema vise splicanki i splicana...prosetajte gradom i slusajte govor, svaki jede samoglasnike, to se spustilo s brda i doslo iz pripizdine. Sami vlajland
Točno to. Ja kad sam iša u osnovnu, mi smo se rugali ditetu koje je govorilo vlaški. Nije toga baš bilo za čut puno, bar u mom kvartu. A danas svi tako govore. Gutaju samoglasnike, krivi naglasak, krivi padeži...
Hesteg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2019., 21:48   #25
A u Splitu se kao koristio pravilni hrvatski... Tako da, niti zagora, niti obalna područja ne koriste pravilni hrvatski jezik, down south je uvijek tako čini se
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2019., 22:18   #26
Quote:
Hesteg kaže: Pogledaj post
Točno to. Ja kad sam iša u osnovnu, mi smo se rugali ditetu koje je govorilo vlaški. Nije toga baš bilo za čut puno, bar u mom kvartu. A danas svi tako govore. Gutaju samoglasnike, krivi naglasak, krivi padeži...
a zasto ste mu se konkretno "rugali"?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 09:14   #27
Odakle su došli prvi Splićani?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 09:40   #28
Maja Bajamić - "Većina Splićana nije iz Splita. I ja sam iz Zagore"

nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 12:29   #29
Maja otkrila toplu vodu!
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2019., 10:49   #30
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Odakle su došli prvi Splićani?
Iz Rima.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2019., 13:08   #31
S kojeg si se ti rimskog brežuljka spustio?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 14:12   #32
Sa trećeg!
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 09:08   #33
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
a zasto ste mu se konkretno "rugali"?
Naglasku

Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Odakle su došli prvi Splićani?
Hm, budući da je bio grčki grad, vjerojatno su starosjedioci tu
Hesteg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 14:47   #34
Quote:
Hesteg kaže: Pogledaj post
Aha znam, tamo je strmo za njega Jel ima kljove velike ili?
Ma šta će on jadan, tu je sam i izgubljen. Koga će on napast. Jedva su ga ljudi i viđali, a bia je par godina na Marjanu. Znači da se skriva stalno.

Ajmo tamo
ima, ogromne, mogu ti rec da mi nije bilo svejedno ga vidjeti...ali cim je razgolacio oci, mene prosla milina kako se 150kg pretvori u malu preplasenu bebu. Cak su pricali i da je bila veprica s njim, ali ne znam sta je bilo s njom i da li su i nju eliminirali.
Sta se prica da ce nesto uredivati dardin? guglim ali nikako nac...nesto sam o tome cula na vijestima ali nisam skuzila sta, znas ti sta o tome?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 14:56   #35
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
ima, ogromne, mogu ti rec da mi nije bilo svejedno ga vidjeti...ali cim je razgolacio oci, mene prosla milina kako se 150kg pretvori u malu preplasenu bebu. Cak su pricali i da je bila veprica s njim, ali ne znam sta je bilo s njom i da li su i nju eliminirali.
Sta se prica da ce nesto uredivati dardin? guglim ali nikako nac...nesto sam o tome cula na vijestima ali nisam skuzila sta, znas ti sta o tome?
Dođe ti da ga maziš Ma biće ubili i nju ako je tu bila. To su debili. Znaš da je Marjan tamo početkom 20.stoljeća ima srne. Doveli ih ljudi. I onda ih opet ovi seljaci poubijali i izili sve.

Nemam pojma šta će u đardinu radit. Nadam se samo da ne misle rušit stabla. A onaj kamen okolo je puka na dosta mista i to će valjda morat sredit.

Ima dosta projekata u gradu koji bi baš podigli kvalitetu života. Npr. ono šta su počeli radit, pa prestali, su garaže i mali shopping centar tamo na parkiralištu na dnu vukovarske. Po meni ne bi bilo loše da se taj dio malo oživi. I onaj autobusni kolodvor da se makne iz luke ili sredi jer mene tamo sram proć. Iako sam čua da se on neće maknit niti kad se sredi onaj novi u kopilici koji će isto bit ruglo. Nego će tu i dalje dolazit turistički autobusi.
Hesteg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 15:12   #36
Quote:
Hesteg kaže: Pogledaj post
Dođe ti da ga maziš Ma biće ubili i nju ako je tu bila. To su debili. Znaš da je Marjan tamo početkom 20.stoljeća ima srne. Doveli ih ljudi. I onda ih opet ovi seljaci poubijali i izili sve.

Nemam pojma šta će u đardinu radit. Nadam se samo da ne misle rušit stabla. A onaj kamen okolo je puka na dosta mista i to će valjda morat sredit.

Ima dosta projekata u gradu koji bi baš podigli kvalitetu života. Npr. ono šta su počeli radit, pa prestali, su garaže i mali shopping centar tamo na parkiralištu na dnu vukovarske. Po meni ne bi bilo loše da se taj dio malo oživi. I onaj autobusni kolodvor da se makne iz luke ili sredi jer mene tamo sram proć. Iako sam čua da se on neće maknit niti kad se sredi onaj novi u kopilici koji će isto bit ruglo. Nego će tu i dalje dolazit turistički autobusi.
Nisam imala pojma za srne...da, ima masu projekata koje bi trebalo zavrsit ali svugdi strapaju bzvz, nista ne dovrse.
Ajme ja ti zivim u centru, odma kraj kolodvora i to je totalno besmisleno...mora se rasteretiti bivsa ulica prvoboraca, to sta ti kazes, sad ce ici autobusi tamo i ovde
A i ovaj vlak, ma nek ga isto zbice u kopilicu...najveci tranzit je upravo u tom dijelu i nuzno je to sve rasteretit. Drago mi je sta ubrzo selim i micem se od ove zize centra.
Svakako, imamo lokaciju, klimu, sve uvjete za zgrnit lovu i zivjeti ko carevi. Iskreno, radovala bi se da dode kakav strani investitor i spasi nas jer ovi trenutni iz fotelja su toliko zaokupljeni sa trpanjem para u vlastite dzepove da nece dati ni kune za grad a jos nisu ni emotivno vezani za split.
Eto, oliver, dino i boris su otisli...bar nisu vidjeli kako split nestaje.
A sta vise reci
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 15:20   #37
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
Nisam imala pojma za srne...da, ima masu projekata koje bi trebalo zavrsit ali svugdi strapaju bzvz, nista ne dovrse.
Ajme ja ti zivim u centru, odma kraj kolodvora i to je totalno besmisleno...mora se rasteretiti bivsa ulica prvoboraca, to sta ti kazes, sad ce ici autobusi tamo i ovde
A i ovaj vlak, ma nek ga isto zbice u kopilicu...najveci tranzit je upravo u tom dijelu i nuzno je to sve rasteretit. Drago mi je sta ubrzo selim i micem se od ove zize centra.
Svakako, imamo lokaciju, klimu, sve uvjete za zgrnit lovu i zivjeti ko carevi. Iskreno, radovala bi se da dode kakav strani investitor i spasi nas jer ovi trenutni iz fotelja su toliko zaokupljeni sa trpanjem para u vlastite dzepove da nece dati ni kune za grad a jos nisu ni emotivno vezani za split.
Eto, oliver, dino i boris su otisli...bar nisu vidjeli kako split nestaje.
A sta vise reci
Di u centru? Gori na baćama ili onim zgradama u prvoboraca i iza. Nije tu loše za živit, osim šta nema parkinga nigdi i šta liti ne možeš disat od ljudi. Ja isto živim u centru, samo s druge strane centra
Znaš šta je jedini problem s tim kvartovima šta nisu blizu centra Susidi. Imam osjećaj da ćeš doživit kulturološki šok. Bar to mi kažu svi ljudi koji su se makli tamo na brda ili sučidar. Jedino sam čua da kila nije loša, jer su stanove kupovali uglavnom mlade obitelji i da je skroz zdrava atmosfera za živit. Sad ne znam.

To će ti se kad-tad i dogodit, baš zato šta je grad atraktivan. Neko će sve pokupovat, uložit pare i to više neće sličit na ono šta mi smatramo pod Split. Al jbg bolje je i to, nego da ovi puste da se sve raspadne.
Hesteg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 15:37   #38
Quote:
Hesteg kaže: Pogledaj post
Di u centru? Gori na baćama ili onim zgradama u prvoboraca i iza. Nije tu loše za živit, osim šta nema parkinga nigdi i šta liti ne možeš disat od ljudi. Ja isto živim u centru, samo s druge strane centra
Znaš šta je jedini problem s tim kvartovima šta nisu blizu centra Susidi. Imam osjećaj da ćeš doživit kulturološki šok. Bar to mi kažu svi ljudi koji su se makli tamo na brda ili sučidar. Jedino sam čua da kila nije loša, jer su stanove kupovali uglavnom mlade obitelji i da je skroz zdrava atmosfera za živit. Sad ne znam.

To će ti se kad-tad i dogodit, baš zato šta je grad atraktivan. Neko će sve pokupovat, uložit pare i to više neće sličit na ono šta mi smatramo pod Split. Al jbg bolje je i to, nego da ovi puste da se sve raspadne.
Tocnije toc, odma kraj biskupove palace. Parking, uh , nocna mora, vec su poceli i ovi taksisti pa se naguzaju po ulici, bas je borba naci mjesto.
Jupi, a ja bas idem na kilu, novogradnja i sta se tice susida, nemam pojma ko su i nadam se da necu saznat he he.
Svida mi se okolis i ima zelenila, tako da cu trcat tamo put duilova. Karepovac zbilja ne cutim, nadam se da ce to rijesiti.
Plakat cu za pazarom jer doslovno mogu u pidami ic kupit voce i povrce, ali snadem se po tom pitanju.
Dovoljan mi je kulturoloski sok na poslu, sinj, muc, dicmo...a znas sve, ne treban u detalje

Pa nek nas kupe kad sami nismo sposobni opstat. U zadnjih par godina dosta rusa dolaze, cak i turcini....nije mi drago ali realno bolje za nas.
Si citao "biljeznica robija ka"? ja jesam odavno i nikako je naci, bila sam po antikvarijatu i nigdi je nema, feral je to objavio, cak sam i njih kontaktirala ali nema je
genijalna je i nasmijes se do suza....idem jos malo pa odradit kucni trening, kisa me omela za trcanje
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 16:03   #39
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
Tocnije toc, odma kraj biskupove palace. Parking, uh , nocna mora, vec su poceli i ovi taksisti pa se naguzaju po ulici, bas je borba naci mjesto.
Jupi, a ja bas idem na kilu, novogradnja i sta se tice susida, nemam pojma ko su i nadam se da necu saznat he he.
Svida mi se okolis i ima zelenila, tako da cu trcat tamo put duilova. Karepovac zbilja ne cutim, nadam se da ce to rijesiti.
Plakat cu za pazarom jer doslovno mogu u pidami ic kupit voce i povrce, ali snadem se po tom pitanju.
Dovoljan mi je kulturoloski sok na poslu, sinj, muc, dicmo...a znas sve, ne treban u detalje

Pa nek nas kupe kad sami nismo sposobni opstat. U zadnjih par godina dosta rusa dolaze, cak i turcini....nije mi drago ali realno bolje za nas.
Si citao "biljeznica robija ka"? ja jesam odavno i nikako je naci, bila sam po antikvarijatu i nigdi je nema, feral je to objavio, cak sam i njih kontaktirala ali nema je
genijalna je i nasmijes se do suza....idem jos malo pa odradit kucni trening, kisa me omela za trcanje
A kakva je nova Bakra?
Kako neces saznat za suside, morat ce te neko pitat cukar ili sol karepovac ni ne smrdi vise. Ja tamo blizu radim pa ne osjecam vec dugo nista. Ono kad su radili je bilo za izrigat.
E znam sve. Ja se stim ljudima ne mogu nikako uklopit.

Da cita. Ja.sam uziva u tome. Nela svinjogojstvo i ostali. Kad sam bia mal to je izlazilo i gusta san citat robija. Vidis bas bi moga to potrazit negdi.
Da, nema na Marjan. I ja sam mislia trcat al cu morat kucni jbt jesi li ti zenski ja?
Hesteg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 16:06   #40
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
Tocnije toc, odma kraj biskupove palace. Parking, uh , nocna mora, vec su poceli i ovi taksisti pa se naguzaju po ulici, bas je borba naci mjesto.
Jupi, a ja bas idem na kilu, novogradnja i sta se tice susida, nemam pojma ko su i nadam se da necu saznat he he.
Svida mi se okolis i ima zelenila, tako da cu trcat tamo put duilova. Karepovac zbilja ne cutim, nadam se da ce to rijesiti.
Plakat cu za pazarom jer doslovno mogu u pidami ic kupit voce i povrce, ali snadem se po tom pitanju.
Dovoljan mi je kulturoloski sok na poslu, sinj, muc, dicmo...a znas sve, ne treban u detalje

Pa nek nas kupe kad sami nismo sposobni opstat. U zadnjih par godina dosta rusa dolaze, cak i turcini....nije mi drago ali realno bolje za nas.
Si citao "biljeznica robija ka"? ja jesam odavno i nikako je naci, bila sam po antikvarijatu i nigdi je nema, feral je to objavio, cak sam i njih kontaktirala ali nema je
genijalna je i nasmijes se do suza....idem jos malo pa odradit kucni trening, kisa me omela za trcanje


A da Biljeznica robija K mozes narucit ovde

https://www.index.hr/magazin/clanak/...a/2029642.aspx
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.