Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2006., 15:21   #21
Quote:
soul brother kaže:
5% na 4mjeseca??? Bez problema!
Možda, ali tvoj mi je biznis prerizičan, zbog nepoznavanja konkretne situacije, kao i nekih psiholoških barijera...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:31   #22
Nije uopće prerizičan, pa normalno je da kad bi se odlučio ( ti ili netko drugi ) da bi imao uvid u sve! Evo ovako, kao prvo prošle godine sam imao promet milijun i nešto sitno, imao sam dosta i ulaganja pa je godina završila sa dobiti oko 30 tisuća! Kako je rizično nešto ako ti ulog pokrijem s nekretninom i godišnje isplatim dobit od 20%??? Druga stvar je psihološka barijera, ja isto imam takvu barijeru, recimo pratim rad fondova, bez uvrede al nemože se ulogati u takve stvari!! Po mom mišljenju to je za ziheraše pa je taman tolika i dobit, nemože me to zadovoljiti! Osobno neznam nikoga tko ulaže u fondove uz ovakve prilike u državi gdje možeš zaraditi masu novaca...
Dobri su fondovi al da imaš mil. eura pa je onda ok.
Prosjećan europljanin tokom svog života 6 puta promjeni radno mjesto i 3 puta zanimanje!
Imam dosta prijatelja u francuskoj i španjolskoj, bave se također poslom, neki od njih su bankrotirali po dva puta i nebi vjerovali svi su živi i zdravi i imaju obitelj i opet su se dizali i rade i svašta!
U pravu si mi ( većina) imamo takav mentalitet, al se onda netreba baviti poslom! Jedan za mene jako pametan čovjek je rekao bogat čovjek je bogat onoliko koliko može potrošiti za života! Osobno nisam nikada uštedio niti jednu kunu u životu, svaku sam zaradio i potrošio! Novac postoji za dvije stvari ili ga trošiš ili ga okrečeš, također je samo sredstvo da bi došao do onog što ti treba, hrana, vrijeme itd!
Ništa osobno, moje mišljenje koje nemora biti ispravno!
Svi smo mi različiti!
soul brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 21:16   #23
Vecer svima koliko nas ima. Ma kompica koliko vidim ti nisi od jucer u svemu ovome , a trazis neki znacajan savijet, a znas dobro da 100% odgovor za sigurno ulaganje neces dobiti . Na tako kratki rok koji ti trazis to je skoro pa smijesno.pogledaj malo sta se desilo samo u zadnjih 60-ak dana, pa ce ti biti sve jasno.Osobno bi stavio taj novac u djep i isao kupiti materijal za kucu ,je r za gotovinu u djepu ce ti svako dati popust skoro koliko bi MOZDA MOZDA trebao dignuti u fondu.Sretno .
Pozdrav iz Rijeke pa na
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 20:51   #24
Bez uvrede, ali već mi je pun k*** da mi ljudi govore stvari kao "čuvaj novac", "kupi materijal"...

Ne pada mi na pamet kockati se s tim novcem, ali glupo mi je to uopće tu govoriti. Uostalom cijeli taj pothvat je invsticija, a ne rješavanje krova nad glavom, koji sam si već odavno osigurao.

Ako nema pametnijih prijedloga, možemo zaključiti (ispravite me ako griješim) da je za ovaj konkretan slučaj (u kojem se ljudi često nalaze, pogotovo oni koji grade), najbolje držati novac u novčanom fondu...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 09:42   #25
Sve je to banana! Vidi malo što se radi vani. www.revijakapital.com od 29.05.06. To je jedino što ima smisla dugoročno, a ne lova u fond, nemaš pojma koji, i moliš... Drugi prijedlog je NOVAC radi NOVAC. Kredit na osnovu pologa s AKTIVNIM upravljanjem. Digneš kredu u visini pola uloga na 5 godina. S 15% prosječnog prinosa tvoj novac se udvostruči za 5 godina. Tada vratiš kredit banci. 5 godina vračaš samo kamatu od 4,5%. Poslije 5 godina imaš i investiciju i svoj novac. Ima li to smisla? (brzo u banku, ali koju ???)
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 10:46   #26
Plimpi bi nekud s lovom do jeseni...ak dobro kužim Ove jeseni, a to je ipak još uvjek kratkoročno ulaganje, zar ne?
Kao što rekoh, novčani fond (razloge nabrojala)
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:18   #27
Quote:
Mires kaže:
Kredit na osnovu pologa s AKTIVNIM upravljanjem.
Heh, pa naravno, ali zasto mislis da toga vec nema u RH?
Doduse malo drukcije, ali ni to nije lose...
Dignes stambeni kredit na 20god, das hipoteku 1:1 i 10% pologa u inv. fond.
Nakon 20godina imas otlacen kredit, i povrat uloga u iznosu 1,6 kredita (uz 15% godisnje - dobro, ok, malo optimisticno...). A jos bolja je matematika ako ides na 25godina - dobijes 3.2puta iznos kredita.

Dakle? Jesi li sad zadovoljniji sa RH?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:42   #28
Quote:
mires kaže:
Sve je to banana! Vidi malo što se radi vani. www.revijakapital.com od 29.05.06. To je jedino što ima smisla dugoročno, a ne lova u fond, nemaš pojma koji, i moliš... Drugi prijedlog je NOVAC radi NOVAC. Kredit na osnovu pologa s AKTIVNIM upravljanjem. Digneš kredu u visini pola uloga na 5 godina. S 15% prosječnog prinosa tvoj novac se udvostruči za 5 godina. Tada vratiš kredit banci. 5 godina vračaš samo kamatu od 4,5%. Poslije 5 godina imaš i investiciju i svoj novac. Ima li to smisla? (brzo u banku, ali koju ???)
Ovo što mi preporučuješ na slovenskom, ne kužim pored najbolje volje. Ne misliš valjda na ovo nešto s mirovinskim osiguranjem...

Ovaj drugi prijedlog odnosi se na dugoročno ulaganje...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:46   #29
Doduše puno drukčije...
Kojih 20, 25 ili 30 godina. Pa vratiš više nego duplo.
To nema nikakvog smisla. Ima naravno, tko ne zna za bolje!
Max. 10 god. je realno. 15% prosjek je više nego realno, ako kombiniramo lokalno i globalno. Pa samo Viktorija ima 23% prosjek u 7 god.
Držati novac u jednom inv. fondu u banci bez kontrole i to dioničkom je
20 god. je ludost. Baš te u 18 god. ulovi krah a ti nemaš kud, već samo moliš, moliš, moliš...
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:48   #30
Mislim na "INDIVIDUALNO UPRAVLJANJE PRIMOŽENJA" od 29.05 ove godine.
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:09   #31
primoženje? what the f***? zaheban je taj slovenski...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 15:26   #32
Ja sam u slicnoj situaciji kao i ti tj. podigao sam 230 000 kn za adaptaciju kuce. Ukupan iznos mi netreba odjednom nego u transama ovisno o zavrsetku radova i majstora. Ja sam se odlucio za sigurniju varijantu tj. vecinu novaca sam stavio na klasicno orocenje u banci ( vise iznosa ,3.70% godisnje, orocenje od 31 dan - neki sa prolongatom,neki bez,ovisno o predvidjenim radovima) a manji dio u inv.fond - novcani i iz njega povlacim manje iznose za manje, nepredvidjene troskove. Inace, mislim i da ti je dobar savjet ljudi koji kazu da kupujes materijal. Buduci da neki radovi jos nisu poceli, stignem istraziti cijene i akcije po ducanima. Primjera radi, kupio sam crijep kad je bio dodatni popust od 10% za gotovinu iliti konkretno usteda od 1.000,00 kn (znaci 1.000kn na 10.000,00 kn, bolje od bilo koje kamate ).
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 16:06   #33
Quote:
marijoj kaže:
Ja sam u slicnoj situaciji kao i ti tj. podigao sam 230 000 kn za adaptaciju kuce. Ukupan iznos mi netreba odjednom nego u transama ovisno o zavrsetku radova i majstora. Ja sam se odlucio za sigurniju varijantu tj. vecinu novaca sam stavio na klasicno orocenje u banci ( vise iznosa ,3.70% godisnje, orocenje od 31 dan - neki sa prolongatom,neki bez,ovisno o predvidjenim radovima) a manji dio u inv.fond - novcani i iz njega povlacim manje iznose za manje, nepredvidjene troskove. Inace, mislim i da ti je dobar savjet ljudi koji kazu da kupujes materijal. Buduci da neki radovi jos nisu poceli, stignem istraziti cijene i akcije po ducanima. Primjera radi, kupio sam crijep kad je bio dodatni popust od 10% za gotovinu iliti konkretno usteda od 1.000,00 kn (znaci 1.000kn na 10.000,00 kn, bolje od bilo koje kamate ).
Ajde, neću pizdit jer si dobronamjeran, pa ću samo objasnit da sam sav materijal za grube radove već kupio, te velikim dijelom već i ugradio. Ali to je totalno O F F T O P I C.

Novac mi je u novčanom fondu, a upravo sam izračunao da je dosad u prosjeku rastao 3% na godišnjoj razini. Dakle, čak bi i oročenje bilo bolje
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:22   #34
Quote:
plimpi kaže:
Novac mi je u novčanom fondu, a upravo sam izračunao da je dosad u prosjeku rastao 3% na godišnjoj razini. Dakle, čak bi i oročenje bilo bolje
Je ako si siguran da ti lova neće prije isteka oročenja. Jer kod oročenja ako želiš kamatu koju ti banka daje moraš održati rok, u protivnom dobivaš a vista kamatu, znači skoro pa ništa.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 09:07   #35
......................................2004 2005 2006

PBZ Novčani fond ..............4,55 5,13 1,91
PBZ Kunski Novčani fond .....4,31 4,91 1,98
PBZ Euro Novčani fond .......3,57 3,23 1,27

Meni ovo izgleda kao više od 3% godišnje....
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 13:00   #36
Quote:
plimpi kaže:
primoženje? what the f***? zaheban je taj slovenski...
Primoženje bi bila imovina! Možeš dobiti i s prijevodom ako te naravno zanima.

Najveći rizik je ne prihvatiti nikakav rizik
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 22:31   #37
Quote:
plimpi kaže:
Novac mi je u novčanom fondu, a upravo sam izračunao da je dosad u prosjeku rastao 3% na godišnjoj razini. Dakle, čak bi i oročenje bilo bolje
Pozdrav!

Moj ti je savjet da novce uložiš u dionice. Fondovi su za one koji neznaju kako s parama, a čuli su da je malo veća kamata nego na klasično oročenje.
To je samo moje mišljenje pa bi molio da se nitko ne nađe uvrjeđenim.
Pepinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 19:09   #38
profit

Quote:
plimpi kaže:
Ajde ljudi, mućnite malo glavom i savjetujte mi u što da uložim 200.000 kn do jeseni. Naime od listopada bih trebao početi polako povlačiti i koristiti taj novac.
jeste li još zainteresirani za ulaganje svog novca, ako jeste javite mi se na email [email protected], pozdrav
tony50ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 20:51   #39
Pozdrav svima!
Evo mali update od autora topica.
Zahvaljujem svima koji su dali svoje prijedloge, i odmah da vam kažem, svi su prijedlozi bili u ludo

Mozgao sam i kolebao se, i na kraju ništa. Novac je i dalje u novčanom fondu ZBplus. Cijelo ljeto je tih 200.000kn raslo prosječno oko 20kn dnevno, ili oko 500kn mjesečno.

No, primijetim sada u rujnu da poneke dane i dalje raste po 20kn, ali bogami neke i preko 50kn, a evo nekidan je porast bio oko 100kn
Eh, da je tako svaki dan...
BTW, o čemu ovisi kretanje novčanih fondova? Jel to ima veze s priljevom deviza, tečajem...?

Sad razmišljam da bih mogao uložiti u neki investicijski fond 100.000kn do proljeća... al' ne znam... čini se, nikad od mene investitora
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:56   #40
Investicija

Želim kratkoročno investirati. A cilj su mi mjesečni prihodi. Imam 10 000 kn.
Htio bi svaki mjesec ili dva...najviše tri dizati profit a jedan dio uvijek ostavljati
u fondovima. Treba mi savjet. Koje fondove izabrati. i dali je dobra shema 50% obveznički, 25% novčani, 25% mješoviti? Rizik mi nije problem. Bitna je samo
zarada. Ne volim puni čekati, a novci mi netrebaju hitno. Hvala!
neox_0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.