Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 10:24   #1061
moj je morao samnom i nije se bunio!
Meni je bilo lakše uz njega i to bi preporučila svakoj koja ide rodit ,pa ipak su vam to muževi
on je sam rekao da me nebi pustio samu u boli koliko god da je njemu možda u datom trenutku previše svega toga!
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 15:38   #1062
Sada kad je porod gotov, mogu reć da mi više ne bi palo na pamet uopće pomišljati da mi muž ne bude na porodu.
Bio mi je od nevjerovatne pomoći u 8 sati divljačkih trudova na dripu, dodavao mi je vodu za močiti usta, posudu za povraćanje (bilo je i toga), informirao se kod doktora kada ih ne bi bilo u blizini po pola sata, govorio mi kako da dišem kad sam posustajala, uglavnom odradio je šihtu.
I na kraju, kad je sve prošlo osjećam još veću povezanost,
neku dublju ljubav i poštovanje prema njemu- u njegovo ime neću pričat!
Dali green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 18:54   #1063
Ahhh.. Moj će dragi ići samnom na porod.. Strah me malo jer kad me nešto boli ja sam grozna i svašta izreknem, ne mogu se kontrolirat i sve me jako nervira.. Bit će njemu jako teško, rekla sam mu, ali on i dalje ostaje pri svome.. U svakom slučaju bolje da je on tamo da se na njega derem, nego na osoblje..

Činjenica da ćemo zajedno dočekati naše zlato, me oduševljava
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:03   #1064
moj ide samnom! ne mogu zamisliti da ne ide tj. da zajedno ne podijelimo taj intenzivni životni trenutak (osim ako budem morala na carski s obzirom da imam blizance)

nego, rodit ću na svetom duhu a čini mi se da tamo muževi ne mogu biti u predrađaoni ili se varam? iskustva?
to mi je onda glupo, on čeka vani 10 metara od mene dok proživljavam trudove i onda ga zovu na finale...
Lyda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 08:27   #1065
Quote:
Lyda kaže: Pogledaj post
moj ide samnom! ne mogu zamisliti da ne ide tj. da zajedno ne podijelimo taj intenzivni životni trenutak (osim ako budem morala na carski s obzirom da imam blizance)

nego, rodit ću na svetom duhu a čini mi se da tamo muževi ne mogu biti u predrađaoni ili se varam? iskustva?
to mi je onda glupo, on čeka vani 10 metara od mene dok proživljavam trudove i onda ga zovu na finale...
Blizanci

Dok smo mm i ja čekali, u boksu do nas je žena rodila blizančiće, mislim u razmaku od tri minute, to nam je baš bio doživljaj.I još je jedna curka koja je bila samnom u predrađaoni rodila blizance, isto vaginalno

Da, ne smiju muževi biti u predrađaoni, nema mjesta jednostavno za njih.
Pet je kreveta i intenzivno se pregledava, čak se i porađa tamo ako su boksevi zauzeti.
Ako dobiješ epiduralnu bit će s tobom čim ti ju daju jer onda ideš odmah u box.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:29   #1066
.. dal zna netko kakvi su sad u petrovoj što se tiče mm-a na porodu, od koje faze može biti samnom, i do kad?
rea0024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:41   #1067
ja nisam htjela da moj ide samnom na porod.....
nekako me to uopće ne privlači....
ali nakraju nije ni mogao jer je bio dogovoreni carski rez.....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:00   #1068
Quote:
rea0024 kaže: Pogledaj post
.. dal zna netko kakvi su sad u petrovoj što se tiče mm-a na porodu, od koje faze može biti samnom, i do kad?
Od kad uđeš u boks/rađaonu do kraja
U predrađaoni ne može biti,tamo je par žena zajedno i nije zgodno da je nečiji muž tamo cijelo vrijeme.
Tako su nam rekli prošli tijedan na tečaju i pokazali sve te prostorije

Nažalost čujem da se zna dogoditi da je velika gužva (iznimne situacije) pa porađaju i u predrađaoni-tada muž ne može biti s tobom
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:44   #1069
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Blizanci

Dok smo mm i ja čekali, u boksu do nas je žena rodila blizančiće, mislim u razmaku od tri minute, to nam je baš bio doživljaj.I još je jedna curka koja je bila samnom u predrađaoni rodila blizance, isto vaginalno

Da, ne smiju muževi biti u predrađaoni, nema mjesta jednostavno za njih.
Pet je kreveta i intenzivno se pregledava, čak se i porađa tamo ako su boksevi zauzeti.
Ako dobiješ epiduralnu bit će s tobom čim ti ju daju jer onda ideš odmah u box.
hvala na info
Lyda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:44   #1070
Quote:
rea0024 kaže: Pogledaj post
.. dal zna netko kakvi su sad u petrovoj što se tiče mm-a na porodu, od koje faze može biti samnom, i do kad?
Ovako kako ti je Merry napisala; s tim da može samo ako imate potvrdu o tečaju iz Petrove, tj. ako ste im platili, jel...
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:52   #1071
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Nažalost čujem da se zna dogoditi da je velika gužva (iznimne situacije) pa porađaju i u predrađaoni- tada muž ne može biti s tobom
super "fora", nakon onih 400kn i tecaja
mislim da bi bilo
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:52   #1072
zagrepcanke, vazna informacija danas dobiena na trudnickom tecaju Zagreb istok - Sesvete + Grizanska:

i patronazna i ginekolog dr. Dumancic su nam rekli, i to dvaput jer sam u nevjerici isla dodatno pitati da niti jedna bolnica (a trenutno se to odnosi samo na Petrovu) nema pravo odbiti prisustvo tate na pordu ako imamo potvrdu s tecaja u domu zdravlja!!
dakle, iako inzistoraju na svom tecaju koji se placa, nemaju prava niti ikakve zakonske osnove ne pustiti tatu u radjaonu ako ima potvrdu o besplatnom tecaju!!
pitala sam sto ako se zainate i ne zele, rekli su mi da se priprijetimo, a u krajnjoj linji i da zovemo u gradsko poglavarstvo i u ministarstvo i prijavimo to.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 18:26   #1073
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
zagrepcanke, vazna informacija danas dobiena na trudnickom tecaju Zagreb istok - Sesvete + Grizanska:

i patronazna i ginekolog dr. Dumancic su nam rekli, i to dvaput jer sam u nevjerici isla dodatno pitati da niti jedna bolnica (a trenutno se to odnosi samo na Petrovu) nema pravo odbiti prisustvo tate na pordu ako imamo potvrdu s tecaja u domu zdravlja!!
dakle, iako inzistoraju na svom tecaju koji se placa, nemaju prava niti ikakve zakonske osnove ne pustiti tatu u radjaonu ako ima potvrdu o besplatnom tecaju!!
pitala sam sto ako se zainate i ne zele, rekli su mi da se priprijetimo, a u krajnjoj linji i da zovemo u gradsko poglavarstvo i u ministarstvo i prijavimo to.
da super je kad imaš pravo,ali kad ti to pravo ne daju u bolnici....uzalud ih onda naganjati kad je porod prošao....a muž nije mogao biti ni podrška niti prisustvovati rođenju....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 19:50   #1074
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
zagrepcanke, vazna informacija danas dobiena na trudnickom tecaju Zagreb istok - Sesvete + Grizanska:

i patronazna i ginekolog dr. Dumancic su nam rekli, i to dvaput jer sam u nevjerici isla dodatno pitati da niti jedna bolnica (a trenutno se to odnosi samo na Petrovu) nema pravo odbiti prisustvo tate na pordu ako imamo potvrdu s tecaja u domu zdravlja!!
dakle, iako inzistoraju na svom tecaju koji se placa, nemaju prava niti ikakve zakonske osnove ne pustiti tatu u radjaonu ako ima potvrdu o besplatnom tecaju!!
pitala sam sto ako se zainate i ne zele, rekli su mi da se priprijetimo, a u krajnjoj linji i da zovemo u gradsko poglavarstvo i u ministarstvo i prijavimo to.
Sve je to super i trebalo bi biti tako,ali kome da se ja žalim kad me uhvate trudovi usred noći a MM-a ne puste unutra?!
Moš' si mislit kak' ćemo onda iz bolnice trčati u ministarstvo ili grad da ih tužimo.
A nakon što se porodim tak' mi je svejedno...ne kažem da to ne bi trebalo napraviti ali MM-a nije bilo na porodu i nikakav tužba ili uprava ne mogu vratiti te dragocjene trenutke
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 20:06   #1075
ma rekli su nam da je dovoljno i samo se zaprijetiti sa zvanjem poglavarstva i ministarstva, da popuste.

al opet, ja osobno se ne bih usudila, jer bih se bojala da ce se onda ponasat prema meni k'o prema stoci..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:02   #1076
zanima me što ako platim tečaj za muža,a ja završim na carskom,što onda sa uplaćenim kunama
KOPITO 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:07   #1077
Quote:
KOPITO 1983 kaže: Pogledaj post
zanima me što ako platim tečaj za muža,a ja završim na carskom,što onda sa uplaćenim kunama
ništa... bačeno u vjetar... taj ti tečaj kao treba... to tebi kao rodilji i budućoj mami kao jako treba, bez toga ništa ne bi znala, i to plaćaš.
ma oni samo iskorištavaju činjenicu muža na porodu kako bi više ljudi išlo na tečaj, a oni skupili novce.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.