Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 14:25   #1
EVO PLANA... kako do love ako si bez love

Dignem nenamjenski kredit u banci....

recimo 15000 eura zena, 15000 ja = 30 000 eura =220 000 kn

ulazem u:

DIONICE............... 2 paketa INA-e 38 000 + 38 000 = 76 000

DIONICKI FOND...............KD Victoria...........................20 000
DIONICKI FOND................FIMA equity .........................20 000
DIONICKI FOND................Ilirika JIE..............................20 000

MJEŠOVITI FOND............IFC balanced..........................20 000
MJEŠOVITI FOND............Raiffeisen balanced..................20 000
MJEŠOVITI FOND............PBZ global..............................20 000


to je 196 000 + 4 000 troškova ......................... 200 000 ulozeno

INA-e nakon godine dana ima rast 20% + 10% na besplatnim dionicama koje mi da Ivo i ja od 76 000 imam ............... 98 800

tri dionicka fonda koja sam odabrao u zadnjih su 12 mjeseci imali rast 38.29% victoria, 53.01 FIMA i 48,12 Ilirika.. to je prosijek od nekih 46 posto

recimo da u iducih 12 mjeseci zarade duplo manje to je 23 % ... ovih 3 % ide na naknade.. to je 20% na mojih 60 000 ulozenih sada imam 72 000

Tri mjesovita su imala rast u prosjeku oko 32% .... ako i to spustimo na 20 u iducoj godini minus 3% za naknade ostaje 17%... od 60 000 dobili smo 70 200

znaci 98 000 + 72 000 + 70 200 = 240 000 ( ovih 200 dam teti na salteru )



E sada u 12 mjeseci sam platio 12 rata po 242 eura... 2904 eura ili 21 000 kn
i zena isto toliko..... znaci 40 000 kn.

U dobitku sam 18 000 kn, a posto kredit otplacuje sam sebe uz godisnji prihod od 18 000 nakon 7 godina imat cu cisto onih 200 000.

E sada.... STO OVDJE NE STIMA ????
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 15:28   #2
Sve štima to se tako radi već godinama samo moraš uračunati i faktore stagnacije na tršištu te korekcija cijena. Problem je jedino prvi kredit ili margin koji mora biti na likvidne dionice ili zavisi od popisa na koji ga banka odobrava.
Moj kolega prof.u srednjoj školi u 5 god na taj naćin raspolaže s portfeljom od 4000000 kn a takvih znam još 30-tak.
Kreni ali oprezno i budi spreman na gubitak. Ko ne riskira ne profitira.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 15:49   #3
Quote:
LovaLova kaže:
E sada.... STO OVDJE NE STIMA ????
što je dosad bilo bilo je, no nerealno je očekivati 20-30% godišnje od HR fondova u slijedećih 7 godina. Linija između zarade i gubitka u ovom slučaju postaje vrlo tanka

povremeno ima iznimaka, ali uglavnom - there is no free money
walden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 16:48   #4
Quote:
walden kaže:
there is no free money
Eventualno dodati na to: ANYMORE
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 13:11   #5
Kreni, pa javi, već je bilo sličnih tema, ali nitko da krena pa da javi!
Sretno ...

p.s.
Većina smatra da su fondovi kod nas i dalje neralno jaki, ja bih računao na tvom mjhestu sa nekih 15% i probao novu kalkulaciju.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:42   #6
Quote:
freelancer kaže:
Kreni, pa javi, već je bilo sličnih tema, ali nitko da krena pa da javi!
Sretno ...

p.s.
Većina smatra da su fondovi kod nas i dalje neralno jaki, ja bih računao na tvom mjhestu sa nekih 15% i probao novu kalkulaciju.
Radio sam kalkulaciju sa iznosom od cca 40K eura di bi mi dobit fondova TREBALA zatvoriti sav kredit od 70K eura i jos bi bio i u plusu za kakav autic, Brrr brrrrrmm
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 08:32   #7
Quote:
LovaLova kaže:
D

tri dionicka fonda koja sam odabrao u zadnjih su 12 mjeseci imali rast 38.29% victoria, 53.01 FIMA i 48,12 Ilirika.. to je prosijek od nekih 46 posto

recimo da u iducih 12 mjeseci zarade duplo manje to je 23 % ... ovih 3 % ide na naknade.. to je 20% na mojih 60 000 ulozenih sada imam 72 000


E sada.... STO OVDJE NE STIMA ????
Što ti misliš da će dionice zauvijek rasti????

I to još ovakvim tempom kao što ti prognoziraš.

Moram primjetiti da si krajnje smiješan i što je još najgore, potpuno si neiskusan na tržištima kapitala.

Takvima kao ti, treba jedno teško "otrežnjenje" i veliki gubitak, da malo dođu k sebi i ohlade svoje usijane glave, pa će drugi puta malo treznije razmišljati i kalkulirati.

Zato je moj zaključak;
"Samo naprijed, digni što više kredita i uloži svu lovu!!!!!"
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 09:18   #8
Quote:
moonwalker kaže:
Što ti misliš da će dionice zauvijek rasti????

I to još ovakvim tempom kao što ti prognoziraš.

Moram primjetiti da si krajnje smiješan i što je još najgore, potpuno si neiskusan na tržištima kapitala.

Takvima kao ti, treba jedno teško "otrežnjenje" i veliki gubitak, da malo dođu k sebi i ohlade svoje usijane glave, pa će drugi puta malo treznije razmišljati i kalkulirati.

Zato je moj zaključak;
"Samo naprijed, digni što više kredita i uloži svu lovu!!!!!"
Naravno, puno je pametnij dignuti kredit od 50 000 Eur i kupiti Bembaru... Bar si siguran da pusis lovu, pa mirno spavas...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 09:45   #9
Quote:
moonwalker kaže:
Što ti misliš da će dionice zauvijek rasti????

I to još ovakvim tempom kao što ti prognoziraš.

Moram primjetiti da si krajnje smiješan i što je još najgore, potpuno si neiskusan na tržištima kapitala.

Takvima kao ti, treba jedno teško "otrežnjenje" i veliki gubitak, da malo dođu k sebi i ohlade svoje usijane glave, pa će drugi puta malo treznije razmišljati i kalkulirati.

Zato je moj zaključak;
"Samo naprijed, digni što više kredita i uloži svu lovu!!!!!"
Pa dobro onda reci svoje misljenje kako bi to zavrsilo....

Znaci ja se zavalim u kredite... ulozim.... i nakon koliko mislis da bi Objavio BANKROT?!
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 09:59   #10
Quote:
LovaLova kaže:
Pa dobro onda reci svoje misljenje kako bi to zavrsilo....

Znaci ja se zavalim u kredite... ulozim.... i nakon koliko mislis da bi Objavio BANKROT?!
Gledaj

Veoma sam oštar prema takvim planovima i pisanjima na forumu jer znam da to loše završava, pa onda pokušavam utjecati na "nadobudne naivčine" da se ne zaletavaju.

Ne treba ti mnogo truda da pronađeš u knjigama ili na internetu kako završavaju veliki "BOOM-ovi" na tržištima kapitala.

Ono što ti mogu savjetovati je da počneš isto kao i ja prije 10-ak godina. Od svake plaće uzmeš malo i ulažeš. Malo u dionice, malo u fondove, malo u neku štednju, npr. stambenu i istovremeno učiš i učiš i učiš o kapitalu i tržištima kapitala.

A onda nakon 10-ak godina postaneš majstor koji ima puno love na računima i počne se financijski osamostaljivati, tj. stekneš financijsku slobodu. A ta sloboda podrazumijeva da za život možeš zarađivati na tržištima kapitala.

A to opet podrazumijeva jako puno znanja, kapitala i iskustva.

Uglavnom, hoću reći - najbrži način da propadneš je da pokušaš napraviti "brzi i laki novac" !!!!
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:11   #11
Quote:
moonwalker kaže:
Gledaj

Veoma sam oštar prema takvim planovima i pisanjima na forumu jer znam da to loše završava, pa onda pokušavam utjecati na "nadobudne naivčine" da se ne zaletavaju.

Ne treba ti mnogo truda da pronađeš u knjigama ili na internetu kako završavaju veliki "BOOM-ovi" na tržištima kapitala.

Ono što ti mogu savjetovati je da počneš isto kao i ja prije 10-ak godina. Od svake plaće uzmeš malo i ulažeš. Malo u dionice, malo u fondove, malo u neku štednju, npr. stambenu i istovremeno učiš i učiš i učiš o kapitalu i tržištima kapitala.

A onda nakon 10-ak godina postaneš majstor koji ima puno love na računima i počne se financijski osamostaljivati, tj. stekneš financijsku slobodu. A ta sloboda podrazumijeva da za život možeš zarađivati na tržištima kapitala.

A to opet podrazumijeva jako puno znanja, kapitala i iskustva.

Uglavnom, hoću reći - najbrži način da propadneš je da pokušaš napraviti "brzi i laki novac" !!!!
Kakva je razlika - dignuti kredit, uložiti lovu i otplacivati malo po malo, ili ulagati malo po malo
Ja bih rekao da je isto, s tim da zaradujes vise ako je prinos veci od kamate (a je u ovom trenutku), ili pusis nesto love ako je prinos manji... Da bas SVE izgubis, trebao bi poceti atomski rat, a onda ce ti biti svejedno zaradujes li ili gubis...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:28   #12
Quote:
Maxxy kaže:
Kakva je razlika - dignuti kredit, uložiti lovu i otplacivati malo po malo, ili ulagati malo po malo
Ja bih rekao da je isto, s tim da zaradujes vise ako je prinos veci od kamate (a je u ovom trenutku), ili pusis nesto love ako je prinos manji... Da bas SVE izgubis, trebao bi poceti atomski rat, a onda ce ti biti svejedno zaradujes li ili gubis...
Ma nemoj mi reči !!!!!!!!!!!???????????

Iz kojeg si ti financijskog filma ispao?

A otkuda misliš otplaćivati kredit?

A kakav će ti financijski rezultat biti ako ti stvari krenu naopako, pa nekoliko godina imaš negativan prinos (pogledaj samo nedavnu prošlost, pa primjerice pogledaj kretanje indexa Dow Jones ili DAX u razdoblju 2000-2004 g.), pa uz negativan prinos fondova otplačuješ još i kamate na kredit !!!

Molim te, da se poliješ sa hladnom vodom, uzmeš kalkulator i malo računaš.
Naravno, pod uvjetom da imaš zrnce smisla za matematiku (ako nemaš, uzmi kramp i lopatu i počni se baviti biznisom koji ti bolje ide...)
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:38   #13
Quote:
freelancer kaže:
Kreni, pa javi, već je bilo sličnih tema, ali nitko da krena pa da javi!
Ajde da onda ja javim: krajem prošle godine dignuo kredit za uređenje stana od 26.000 eura, s opcijom isplate cijele svote u gotovini na tekući račun, rok otplate 30 godina uz kamatu 5,5%. Uložio sve u dionice u Crnoj Gori, trenutno od početka godine imam prinos od oko 130%, znači na 26 k eur uloženih imam oko 34 k eur zarađenih. Uz podmirenje troškova obrade kredita, javnog bilježnika, naknadu za isplatu u gotovini i ostale namete, neto zarada mi preko 30 k eur.

Sasvim neloše za početak, a javim se za par godina
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:51   #14
Quote:
Maxxy kaže:
Kakva je razlika - dignuti kredit, uložiti lovu i otplacivati malo po malo, ili ulagati malo po malo
Razlika je ogromna. Ovakav nevjerojatno velik rast dionica i fondova kakav imamo kod nas i u regiji će potrajat još koju godinu (ili čak možda i manje) i onda gotovo, onda će se približit svjetskom prosjeku od 10-11% godišnje (gledano na dugi rok).

Znači, još malo pa će bit 'tko je jamio, jamio je'
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 11:22   #15
Quote:
Baan Dar kaže:
Razlika je ogromna. Ovakav nevjerojatno velik rast dionica i fondova kakav imamo kod nas i u regiji će potrajat još koju godinu (ili čak možda i manje) i onda gotovo, onda će se približit svjetskom prosjeku od 10-11% godišnje (gledano na dugi rok).

Znači, još malo pa će bit 'tko je jamio, jamio je'
Pa upravo to ssam i mislio reci.
Nema razlike u OTPLATI - otplacujem li kredit ili malo po malo uplacujem u fond. Ako je cifra ista, ne vidim razliku, osim u dobiti, naravno...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 11:26   #16
Quote:
Maxxy kaže:
Pa upravo to ssam i mislio reci.
Nema razlike u OTPLATI - otplacujem li kredit ili malo po malo uplacujem u fond. Ako je cifra ista, ne vidim razliku, osim u dobiti, naravno...
Ajde si uzmi kalkulator pa računaj......

I poslušaj moj savjet: uzmi lopatu i kramp, to ti izgleda ide puno bolje......
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 11:31   #17
Quote:
moonwalker kaže:
Ma nemoj mi reči !!!!!!!!!!!???????????

Iz kojeg si ti financijskog filma ispao?

A otkuda misliš otplaćivati kredit?

A kakav će ti financijski rezultat biti ako ti stvari krenu naopako, pa nekoliko godina imaš negativan prinos (pogledaj samo nedavnu prošlost, pa primjerice pogledaj kretanje indexa Dow Jones ili DAX u razdoblju 2000-2004 g.), pa uz negativan prinos fondova otplačuješ još i kamate na kredit !!!

Molim te, da se poliješ sa hladnom vodom, uzmeš kalkulator i malo računaš.
Naravno, pod uvjetom da imaš zrnce smisla za matematiku (ako nemaš, uzmi kramp i lopatu i počni se baviti biznisom koji ti bolje ide...)
Kredit mislim otplacivati iz PLACE - neki od nas i rade!
A umjesto da kupim novi auto za 20 000 Eur, mislim da je pametnije PROBATI, pa makar i izgubio nesto, a mislim da u sadasnjem trenutku nije vrijeme za gubitak.
Sa svojim ziheraskim stavom, mislim da si vec zaradio preko 100 Eur za ovih desetak godina... Cestitam!!!
A ako te bas zanima, ne bojim se ni krampa i lopate, iako se i s matematikom koliko-toliko sluzim
Lijep pozdrav od gubitnika!!!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 11:34   #18
Quote:
moonwalker kaže:
Ajde si uzmi kalkulator pa računaj......

I poslušaj moj savjet: uzmi lopatu i kramp, to ti izgleda ide puno bolje......
Gle, uzmi ti kalkulator i racunaj. Boli me za Dow Jones, pogledaj ti NASE fondove zadnjih par godina!!!
Da se prinos prepolovi, opet sam u plusu. A ako treba popusit i kamate, OK.
Onaj tko je pred godinu dana stavio lovu u pametni fond, ima pola cifre otplacene (a znam takve). A ti si racunaj i dalje po Dow Jonesu
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 21:25   #19
Quote:
LovaLova kaže:
Dignem nenamjenski kredit u banci....

recimo 15000 eura zena, 15000 ja = 30 000 eura =220 000 kn

ulazem u:

DIONICE............... 2 paketa INA-e 38 000 + 38 000 = 76 000

DIONICKI FOND...............KD Victoria...........................20 000
DIONICKI FOND................FIMA equity .........................20 000
DIONICKI FOND................Ilirika JIE..............................20 000

MJEŠOVITI FOND............IFC balanced..........................20 000
MJEŠOVITI FOND............Raiffeisen balanced..................20 000
MJEŠOVITI FOND............PBZ global..............................20 000


to je 196 000 + 4 000 troškova ......................... 200 000 ulozeno

INA-e nakon godine dana ima rast 20% + 10% na besplatnim dionicama koje mi da Ivo i ja od 76 000 imam ............... 98 800

tri dionicka fonda koja sam odabrao u zadnjih su 12 mjeseci imali rast 38.29% victoria, 53.01 FIMA i 48,12 Ilirika.. to je prosijek od nekih 46 posto

recimo da u iducih 12 mjeseci zarade duplo manje to je 23 % ... ovih 3 % ide na naknade.. to je 20% na mojih 60 000 ulozenih sada imam 72 000

Tri mjesovita su imala rast u prosjeku oko 32% .... ako i to spustimo na 20 u iducoj godini minus 3% za naknade ostaje 17%... od 60 000 dobili smo 70 200

znaci 98 000 + 72 000 + 70 200 = 240 000 ( ovih 200 dam teti na salteru )



E sada u 12 mjeseci sam platio 12 rata po 242 eura... 2904 eura ili 21 000 kn
i zena isto toliko..... znaci 40 000 kn.

U dobitku sam 18 000 kn, a posto kredit otplacuje sam sebe uz godisnji prihod od 18 000 nakon 7 godina imat cu cisto onih 200 000.

E sada.... STO OVDJE NE STIMA ????
Sto ne stima?
Pa recimo ja ne bi dizao kredit za kupovinu dionica. Dizao bi kredit za pokretanje biznisa.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 08:36   #20
Quote:
Maxxy kaže:
Kredit mislim otplacivati iz PLACE - neki od nas i rade!
A umjesto da kupim novi auto za 20 000 Eur, mislim da je pametnije PROBATI, pa makar i izgubio nesto, a mislim da u sadasnjem trenutku nije vrijeme za gubitak.
Sa svojim ziheraskim stavom, mislim da si vec zaradio preko 100 Eur za ovih desetak godina... Cestitam!!!
A ako te bas zanima, ne bojim se ni krampa i lopate, iako se i s matematikom koliko-toliko sluzim
Lijep pozdrav od gubitnika!!!
Gle MAXIĆ

Obožavam takve kao što si ti.

U svojem životu još nisi uložio jednu kunu, a obožavaš suflirati sa strane i praviti se jako pametan

Čekam da konačno digneš taj svoj kredit i kreneš u investiranje....

HE HE HE

Pa se onda čujemo za par mjeseci ili nekoliko godina, i usporedimo koliko je tko jamio.

A tvoji komentari da sam sa svojim ziheraškim stavom zaradio 100 eura - mogu ti samo reći - ako ništa drugo bar sam zaradio 100 eura !!

A koliko si ti zaradio ?
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.