Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2007., 21:07   #81
Quote:
Nikiforenko kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliki je limit zarade koji ja kao student smijem ostvariti u jednoj kalendarskoj godini.
Eh da i koje su sankcije ako prijeđem taj limit.
Ja sam čuo da kad prijeđeš 40 000 kn ti naplačuju porez a i roditelj preko kojeg si osiguran gubi sve beneficije koje je imao dok si mu bio osiguran preko njega....
Ako netko zna više...da ne čekam ponedijeljak i razgovor s onim musavcima na student servis.
Unaprijed hvala!
nema limita.
na 50000 kn zarade godisnje, placas 2200 kn. tj do 47800 ti isplacuju, a ostalo do 50000 kn zadrzavaju i ide drzavi.
zaradis 46000 i moras dobiti placu 4000 kn, a dobis 1800.
dalje opet normalno do slijedecis 47800.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 22:42   #82
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
iskreno to nisam čula i nema mi logike da poslodavac mora uplatiti u roku od 8 dana ili idu kamate...

koliko ja znam (u praksi), kada odneseš ugovor, oni pošalju račun, poslodavac plati, a tebi lova dođe nakon tjedan dana - zato jer tete drže lovu kod sebe i ubiru kamatu na te iznose....
jel ne može nikako da tebi poslodavac uplati a da ti lovu dobiješ za tjedan dana (ako se ne radi o suboti, nedjelji i prazniku)
..poslodavac je dužan u roku od 8 dana od izrade obračuna (dakle od trenutka kad je poslodavac primio RAČUN od strane SC-a koji je napravljen po ispunjenom ugovoru) isplatiti.. što u praksi znači da možeš dignut ugovor, dat poslodavcu i NIGDJE u ugovoru ne stoji ROK kad je on dužan poslati ISPUNJENI ugovor SC-u da se napravi račun, pa se zato u praksi događa da poslodavac može (nažalost) to otegnut mjesecima (naročito ako radiš kao hostesa )
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 23:51   #83
meni se dešava upravo obrnuto da poslodavac plati a student servis otegne, pa lovu čekam tjedan dana
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:37   #84
koje nebuloze pričate o porezu... ako student u toku kalendarske godine zaradi preko SC-a preko 9600 kn (tako nešto), roditelj ga gubi kao olakšicu za porez kod obračuna plaće.. ovisno koliko imaš braće/sestara, taj iznos može varirati, ali recimo da će ti vjerojatno to iznositi oko 200kn mjesečno.. i roditelj će te na kraju godine morati skinuti sa svoje porezne kartice kao uzdržavanog člana obitelji (ako uopće tamo jesi), dakle morat će predati poreznu prijavu..

kad ti zarada pređe 50000 kn u kalendarskoj godini, država ti skida porez na iduće zarade, nisam siguran jeli 22 ili 25 %.. to ti skinu odmah kod isplate plaće preko ugovora..
ali, te novce na kraju godine lijepo dobiješ nazad, zatražiš povrat poreza i sve ti fino vrate.. dobro dodje, kad dobiješ par K kuna odjednom, a već si ih zaboravio

pozdrav, j.
jjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:42   #85
Quote:
reckless_girl kaže: Pogledaj post
..poslodavac je dužan u roku od 8 dana od izrade obračuna (dakle od trenutka kad je poslodavac primio RAČUN od strane SC-a koji je napravljen po ispunjenom ugovoru) isplatiti.. što u praksi znači da možeš dignut ugovor, dat poslodavcu i NIGDJE u ugovoru ne stoji ROK kad je on dužan poslati ISPUNJENI ugovor SC-u da se napravi račun, pa se zato u praksi događa da poslodavac može (nažalost) to otegnut mjesecima (naročito ako radiš kao hostesa )
A što ako poslodavac ne isplati u roku 8 dana (od izrađenog obračuna na ugovor), jesu kamate od sc-a velike ili u sc tolerira još nekih 2-3 tjedna bez kamata?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 11:41   #86
..nisam nikad čula da je itko ikad dobio kamate preko SC-a zbog kašnjenja uplate i mislim da je razlog vrlo jednostavan, kao što sam već navela, poslodavac ti ni neće napravit obračun dok i ne misli uplatit, jer zna da ga ništa ne koči da s tim odugovlači, dok s druge strane nakon obračuna mora platiti u roku.. rupa u zakonu, ili bolje rečeno, rupa u ugovoru..
možda bi ovo bolje znali objasnit na Pravu
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:32   #87
Kako do posla preko Student servisa u Zagrebu ako imam iskaznicu SC-a u Karlovcu?

imam jedno pitanje...učlanjena sam u SC podružnicu Karlovac u Zagrebu i dosada sam sve poslove tamo nalazila...zanima da li oni poslovi u glavnom SC-u vrijede za one koji su tamo učlanjeni ili vrijede i za podružnicu Karlovac?
blondezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 16:56   #88
Ako sam dobro shvatila, vidjela si oglas u SC Zagreb i htjela bi se prijaviti na njega a nemas iskaznicu SC zg? To nije moguce jer ti za prijavu na određeni posao u sobi br.8 treba iskaznica, koju mozes vrlo lagano dobiti. Zelis li da te isplacuju preko SC Karlovac, to je moguce ali poslodavac mora ispuniti pristupnu listu SC karlovca, koju mozes tamo podici i ispunjenu vratiti. Ali nekuzim cemu briga izvadi si iskaznicu u oba SC-a.
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:43   #89
Jel se mora nositi natrag poslodavcu onaj račun koji se dobije prilikom predaje ispunjenog ugovora?
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:32   #90
Quote:
mika007 kaže: Pogledaj post
Jel se mora nositi natrag poslodavcu onaj račun koji se dobije prilikom predaje ispunjenog ugovora?


mora...jer na osnovu tog racuna ti poslodavac isplacuje placu preko studentskog servisa
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 01:00   #91
Studentski centar

Koliki je limit,tj koliki maksimalni iznos student moze zaraditi preko ugovora u SC u a da ga roditelji i dalje mogu prikazivati kao poreznu olakšicu za redovno studiranje????
__________________
Work hard,study hard and then you can fix refrigirators and stuff
act_a_fool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:21   #92
normalni limit je 48 000kn,a uz olakšicu nekih 9000kn,bar je tako bilo prošle godine
Dario Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:49   #93
Studentski rad na ugovor o radu

Naletio sam na netu na neke slučajeve gdje "pojedini" kažu kako su bili zaposleni i prijavljeni na ugovor o radu, a bili su u redovnom studentskom statusu.

I još se opravdavaju kako im niti jedan zakon ne priječi da rade. Što kažete na to?

Zapravo, situacija je sljedeća. Dobio sam posao u jednoj udruzi iz nevladinog sektora kroz jedan projekt kojeg financira Ministarstvo kulture, međutim, još uvijek sam student.

No, u ugovoru izmedju Ministarstva i udruge stoji kako trebam biti zaposlen na ugovor o radu, a ja student. Poslali su iz udruge dopis da li bi mogao raditi preko studentskog ugovora, no boje se da Ministarstvo to neće dopustiti jer im bolje odgovara da u statistikama imaju nekog tko će se voditi kao zaposlen, pa da se mogu dičiti smanjenjem nezaposlenosti.
zmazanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:14   #94
Quote:
zmazanko kaže: Pogledaj post
I još se opravdavaju kako im niti jedan zakon ne priječi da rade. Što kažete na to?
Pa ja sam prvi puta radio na ugovor o radu s 15 godina - u čemu je problem?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:00   #95
Ne znam u cemu je problem, ali dosada sam uvijek mislio i stoputa cuo da kao student i to redovni, ne mogu raditi na ugovor o radu zbog studentskih prava.

I sad citam po netu kako ekipa radi svejedno na ugovor o radu i tece im staz i sve je legalno?
zmazanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:33   #96
Studentski ugovor?

Zanima me jel može neko drugi radit posel prek student servisa na moj ugovor? kak poslodavci gledaju na to? kolko ugovora mogu odjednom izvadit?
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 15:53   #97
radi se u praksi, nije da je dozvoljeno
čim se radi, znaš kako poslodavci gledaju na to .
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:00   #98
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
Zanima me jel može neko drugi radit posel prek student servisa na moj ugovor? kak poslodavci gledaju na to? kolko ugovora mogu odjednom izvadit?
Može, ako poslodavac to dozvoljava! Možeš dignuti dva odjednom i svaki ti vrijedi 6 mj!
Baptista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 17:14   #99
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
Zanima me jel može neko drugi radit posel prek student servisa na moj ugovor? kak poslodavci gledaju na to? kolko ugovora mogu odjednom izvadit?

naravno da mozes, a nepisano pravilo pritom je da ti ovaj koji ide preko tvog ugovora isplati 10 posto od onoga sto je preko njega dobio...bar je tako bilo u moje vrijeme studiranja a nisam jos srela poslodavca kojem to smeta obzirom da ne moraju prijavljivat takvog radnika, nema standardnih prireza, poreza itd.
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 11:51   #100
Redovni student-prijavljen?

Čujem da ima puno slučajeva da redovni studenti rade i k tome su prijavljeni.
Trenutno sam u situaciji da uvjetujem za daljnji rad šefu da me prijavi (radim već godinu i pol, skoro dvije), kaže mi da postoje i poticaji od države.

Da li on meni mora davati nekakav minimalac, ja bih mu ionako uvjetovao i plaću?

Koji je postupak prijave: gdje moram ići, s kojim dokumentima?
Molim step by step jer ne znam baš puno o tome.

Apsolvent sam i kada završim bi me sigurno prijavio, a do tada sss.
Da li gubim kakva prava?

Hvala
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.