Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2003., 08:38   #1
Pitanja od kojih boli glava

Dobro jutro trudnjače i svi ostali koji ovo čitate
postaviti ću ovdje par pametnih pitanja i molim bez . Ovako;
1. smijem li spavati, ležati na trbuhu , čujem različite odgovore, pa ni sama ne znam
2. koje vježbe smijem raditi, s obzirom na moj trudnički staž od skoro tri mjeseca
i da, ovo nije pitanje već čisto onako jedna babska priča koja je ipak utjecala na mene...rekli su mi da nije dobro da trudnice nose crno i što ću, nisam kupila crnu suknjicu. znam, , ali strah je
ovakva i slična pitanja mi se vrzmaju po glavi svakodnevno, pa da ne zovem dotoresu svaki dan ovdje ću pitati, a molim da mi iskusne, manje iskusne trudnjače i mame odgovore, te da trudnjače sa sličnim pitanjima (ako ima takvih ) ovdje postave iste.
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 16:24   #2
1. Rađe nemoj
2. Moje trudnoće su bile savršene i dr mi je rekao da smijem sve osim skakanja sa Šibenskog mosta Dakle sve radi umjereno, lagano vježbaj ali nemoj baš trbušnjake.
3. Ako ne možeš živjeti bez crne suknjice kupi ju. I ne slušaj babe i njihove priče. Kad postaneš predebela za tu suknjicu, pošalji je meni.

I za svaki slučaj
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 17:07   #3
1. Idealno je spavati na lijevom boku, tako beba dobiva najvise kisika. Nije dobro spavati na ledjima jer se pritisne jedna velika vena, pa to smanjuje dovod kisika. Znajuce sve to, ja sam spavala na trbuhu do 5. mjeseca (u snu bi se okrenula), a dalje nekako napola na trbuhu, napola na boku.

2. Mozes vjezbati onoliko koliko sama osjetis da ti odgovara, naravno ako je trudnoca uredna.

3. gimmie a break . Drugu polovicu trudnoce sam provela u crnim trudnickim hlacama, a imala sam i crnu haljinu kada sam se htjela upicaniti. I u tome sam izgledala k'o nasukani kit, necu ni misliti kako bih izgledala u npr. narancastom.

I za kraj, naravno
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 18:08   #4
A ja cu samo da te pozdravim

I nasukanog kita naravno i Tiju
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 20:00   #5
Quote:
LaPerla kaže:
I nasukanog kita naravno i Tiju

i tebi. Samo se ti smij, pitat cu te za 7-8 mjeseci .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 22:11   #6
Definitivno cesh sama osjetiti u kojem ti je polozhaju spavanje neugodno...ne brini, josh nijedna nije zgnjechila vlastitu bebu u trbuhu, necesh ni ti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 22:47   #7
e imam ja pitanje za bivse i trenutne trudnjace

meni je neudobno sjedenje u stolici,znaci kad sjedim ispravne kicme...osjecam pretisak u donjem dijelu stomaka,pubisu,i nelagodne grciche u vagini...jel to normalno s obzirom da i nemam neku stomacinu?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 22:49   #8
Je normalno je.
Nemoj sjedit, lezi.
I tebi jedan
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 08:00   #9
Quote:
Tija kaže:
2. Moje trudnoće su bile savršene i dr mi je rekao da smijem sve osim skakanja sa Šibenskog mosta

I za svaki slučaj
A baš idem do Šibenika za godišnji i to mi je bila jedna od neostvarenih želja, shitttt ...skok sa Šibenskog mosta, jebate, ne bi skočila sa njega pa da me dolje čekaju Gere i Connery u duetu

Samantha, i ja osjećam taj lagani pritisak samo neovisno o položaju, a kad pitam svoju ginićku ona se samo smije i govori mi, a šta bi ti, pa trudna si
Ista je kao i ove iskusne trudnjače i mame i zato evo im svima jedan , u stvari dva
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 15:19   #10
Ma ova moja ginicka,zna sve teoretski,iz knjiga,nikad nije radjala pa nemoze ni znati kakvi su ti grchichi,ipak najbolje znaju trudnjace koje su prosle kroz to i osjetile to.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 15:52   #11
A gdje nam je Perlica danas?
Ona nema pitanja, ona sve zna
Perlice, javi se
i ovaj, naravno
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 16:50   #12
Dobro Vam jutro moje lijepe buduce i sadasnje mamice!
Evo mene kuci, luftam s posla
Pitanja ma uvijek ima pitanja eto meni se javljaju lagan grcevi u predjelu pupka i malo ispod vec 2 dana 2-3 puta dnevno i zabrinuta sam jer je tako bilo i onaj nesretni put ali valjda nije nista. Imal' ko ovakvo iskustvo?

Svima jedan veliki i jos veci a Sanjalici ovaj
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 16:58   #13
Ej ne brini,ja sam imala od pocetka nekakve grcheve kao da cu dobit mensis,pa kontrakcije...kao zatezanje u preponama,ginicka mi je rekla da ona to vidi i na ultrazvuku,kao zadnji zid maternice je tvrd,pa otud taj osjecaj...dala mi da popijem Buscopan kad zaboli.
ne brini,znam da sve poistovjecujes sa prvim losim iskustvom,al ovo je nova trudnoca i novi zadatak da je izguras kako treba.

ako odes na bilo koji drugi trudnicki forum(roda,mame i bebe)pretrazi postove i vidjet ces koliko je cest taj problemcic medju trudnicama.

Samo se ti opusti,noge u zrak,muzu na ramena i ne brini.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 17:04   #14
Samantha lutko moja najdraza bas mi takva potpora treba, rekao je isto i muz (dok sam ga na ledima nosila )
Zadnji put je bilo mnogo gore zato sada pokusavam da ne obracam previse paznju na simptome, cak sam evo jutros prvi put nakon ovih nekoliko tjedana popila kavu i znas kako mi sjeda.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 17:13   #15
ja sam sate provela citajuci trudnicke forume,i bilo mi je lakse kad sam vidjela da su mnoge imale smetnje koji sam imala ja,pa kad su one izgurale,rodile bebche,ma i ja cu.

A sjecam se(ma nije to tako davno ni bilo sva sam bila napeta,jao sto je ovo,kao da cu da dobijem,kruli maternica,pa pipaj grudi,pa svaki tren gledaj gachice,a imala sam i nekavu sukrvicu...ma strasno maltretiranje psihe...al kako je vrijeme odmicalo,ja sam bila sve bolje,a bebche raste i sad se osjecam mnogo sigurnije.Budim se s smijeskom i zaspem sretna.

Samo sto vise odmaraj.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 17:17   #16
Bas tako maltretiranje psihe kao da mi nije vec dovoljno samo stanje i zabrinutost. Ti si imala te grceve u predjelu prepona? Moji su nekada malo ispod pupka a nekada u predjelu jednog od jajnika.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 17:45   #17
la perla, takve grceve ja imam. ja sam u 4. mjesecu i ukenjala sam se kad su poceli. vele 3 ginica da to nije nista, da sam naprosto istegnula trbusne misice.

kaj se lezanja tice, ja se ne smijem naglo okrenut s ledja na bok jerbo boli. valjda je to normalno.

ja prijavljujem trbusinu velicinu natkasla curke moje, da vi samo znate kak sam ja imala dobar struk
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 18:00   #18
Plavva cestitam na 4 mjesecu!
Ja sam sest-sedam tjedana.
Vjerujem ti kakav si struk imala, ja vec imam osjecaj dase i moj poceo kvariti
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 20:34   #19
jos nije - tek bude

salim se, ja imam cak koju kilu manje nego na pocetku zbog radikalno zdravije prehrane, ali trbusina mi je ajmeeeeeeeeee na moru cu izgledat ko bova... ili sto bi moja frendica dalmatinka rekla - ko bracera
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 21:08   #20
sad sam se sjetila da zapravo i ja imam pitanje: smijem ja na sunce? smije trbuh na sunce? (ono da znam, pa da kupim neki obiteljski suncobran za pokrit ga) trebam li se necega posebno paziti?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.