Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 12:28   #2061
i ono što je naj naj naj najvažnije je velika zabluda laika u vezi psihičke bolesti

NIJE PACIJENT KRIV ŠTO IMA PSIHOZU

kad se to usvoji liječenje je puno lakše.
jer obično ljudi misle "družiš se s budalama, ništa ne radiš, nije ni čudo što si obolio" WRONG!!!!
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 21:12   #2062
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ova bolest je tolikooo bu strašna da se ni doktor ne usudi napisati F20 na nalaz.
Ja osobno ne znam što je to toliko nenormalno sa mnom a ne mogu ni neću saznati jer je bolest doživotna.
Do sada ju imam 10 godina.
Najčešče je uspoređuju sa šećernom bolesti.
Tako je strašna da vas malo koji alternativac hoće primiti.
Moj prijatelj doktor me je prosvjetlio da se naziva još i rak duše.
Ja osobno nemam ni želju prihvatiti "stvarnost".
Tolko za sada:klap:
Da li bi htjeli imati bliskog prijatelja ili člana obielji shizofreničara?

moj član je obitelji moj i ja ga volim takvog kakav jest.
bori se, život je borba.
Immagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 23:05   #2063
Pozdrav svima!

Prije 8 godina je moja jako bliska prijateljica se malo 'promjenila'. Tada je imala oko 18 godina. Počela se 'čudno' ponašati ( zvučne halucinacije, izmišljene priče, nekoncentriranost u govoru..). Ja sam tada isto imala 18 godina i jednostavno neke stvari nisam si mogla predočiti. Roditelji su je dosta odvukli iz okoline pa se jedan duži period nismo niti družile. U tim počecima njenog 'drugačijeg' ponašanja je otišla par puta psihijatru te joj je on dijagnosticirao 'mladenačku depresiju'. Njeno stanje nakon toga se samo pogoršavalo i pogoršavalo. Veliki problem je i u tome što njeni roditelji nisu nikako htjeli priznati da njoj treba neka stručna pomoć i jednostavno su negirali da se s njom išta dešava, tako da duži period nije niti išla doktorima.

U razgovoru s bilo kim iz njene obitelji nitko ne želi započeti temu, te se svi prave glupi.
Ona je danas osoba nesposobna za život, te nikome nije stalo da joj pomogne.
Mene zanima vaše mišljenje...kako da joj ja pristupim,kako da saznam neke stvari o njenoj bolesti ( obzirom da ne znam niti točno što joj je)....jer bi joj stvarno htjela pomoći

Njeno ponašanje je: izgubljena, nekoncentrirana, nepovezana


Hvala!!!
zara_sea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 00:33   #2064
Quote:
BUBI VW kaže: Pogledaj post
Sam oda se javim,da sam tu,sa vama trazeci pitanja i odgovore.
Brat mi je bolestan,,,nemamo jos dijagnozu ali sve su prilike da je SCH...
Vasi me postovi uce...jos nisam sve procitala,ali bice i pitanja.
Zastrasena sam pred nepoznatim,ali i otvorena da ucim i pomognem.
Nemam predrasuda samo neznanje.
Nadam se da cu ovde nauciti dosta toga.
Hvala svim ljubaznim ljudima na saradnji.
Zabrinuta sestra.

ja sam na par tema pisala o problemima s mojim bratom, bila sam jako depresivna i uvjerena u negativan ishod.
međutim, danas je on tako...hm... normalan? jednostavno, o svemu možemo pričati, nema nikakvih sumanutih ideja, u kući pomaže oko svega, redovno pije lijek.
jedino me brine to što je dosta usamljen i dosadno mu je jer nema posao, a želi raditi. nadam se da ćemo mu uspjeti pomoći da nekako riješi svoj društveni status i da će mu to pomoći da se osjeća bolje.
inače, dijagnosticirali su mu f23. negdje sam pogrešno napisala f21. eto, f23. on se ne zamara tim šiframa, već jednostavno za sebe kaže da ima shizofreniju i da je spreman učiniti sve što mu psihijatar kaže kako mu se prestrašne halucinacije ne bi vratile. a halucinacije su mu bile uistinu grozne. kad mi priča, trnci me prolaze.

budi uz brata, to je sve što ti mogu reći.
nausee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 21:35   #2065
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila kad su me za ruke i noge nosili u hitnu 1997. godine. 3 mjeseca prije 19-og rođendana

2.faza kad shvatila da moram živjeti pa bolje da živim što bolje-tu je pomogla
ljubomora prema prijateljima i tako sam se ja trgla koliko mogu-
jer oni ne piju 2, 3 ili 4 vrste lijeka

3. Osobno vjerujem da je to bolest mozga iako se osjeća kao duša
negdje sam gledala kako je shizofrenija zapravo kemijski poremećaj u mozgu, dakle bolest mozga i kako se u nekim klinikama može kirurški riješiit
annie85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 00:26   #2066
Pozdrav svima! imam jedan problem ali ne znam koliko trebam biti zabrinut ali tu u mom naselju imamo jednog shizofrenicara vec duze vrijeme,nije nikome naudio ali u zadnje vrijeme se cudno ponasa...Naime imam najfrendicu koja radi u ducanu u kojem on kupuje i danas mi je rekla nesto doista jezivo sto je on njoj rekao iz cista mira: Uopce ne licis na moju Julijanu,ti nemas tako duge nokte i ostre i velike zube poput nje,naravno to s edogadja kad je ona prva smjena ujutro jer tada dodje kupuovat namirnice,ali kad sam ja snjom brzo ode a kad je sama to joj je rekao. Prestarvio sam se i ona se boji,a bojim se i ja i za nju i za sebe,ali prvenstveno za nju jer nemogu stalno biti u blizini kad i on dodje... Zatim nakon sto se ona kloni njega on joj kaze to te Julijana nagovara da me izbegavas to ti govori ona iz drugog svijeta.. Molim va recite mi koliko je to opasnobojim se da on nece vidjeti tu strasnu Julijanu u njoj pa da joj ne naudi Nedaj Boze jer da joj se nedaj Boze sto desi golim rukama bi ga osobno ubio! Trebamo li i ONA i ja imati razloga za paniku?

Zadnje uređivanje is_none : 15.05.2009. at 00:36.
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:21   #2067
ne trebaš paničariti ali opreza nikad dosta jer ako on nju osjeća kao prijetnju mogao bi ju i napasti...
petra8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:36   #2068
mene zanima ako bi mi netko tko ima iskustva mogao objasniti neke stvari... član moje obitelji je prije pet mjeseci doživio psihozu. otpušten je iz bolnice nakon tri tjedna s dijagnozom prve psihoze. jako se dobro oporavio. a sada se zadnjih 10 dana ponaša čudno. vrlo je hiperaktivan i neobično nezabrinut za svoju budućnost. a onda odjednom je depresivan i ljut, bez nekog razloga. jel moguće da mu se vraća bolest u drugačijem obliku ili je to neka kriza? uopće više ne znam što da mislim i kako da se postavim. da, i zabrinjava me jer ne spava po noći. živci su mi na rubu, ne znam više kako da se postavim. na granici sam da dignem ruke od svega. ne mogu ga nagovoriti da mi se otvori i da mu pomognem. a nikako ga ne želim spremiti u bolnicu, strašno je istraumatiziran od nje.
petra8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 22:04   #2069
Quote:
petra8 kaže: Pogledaj post
ne trebaš paničariti ali opreza nikad dosta jer ako on nju osjeća kao prijetnju mogao bi ju i napasti...
hmmm ali malo se lik oteo kontroli cak sam cuo od njegove rodbine(primili su ga u kucu a imaju 3 male djece) da ni ne pije ljekove,kad prodje kraj mene mene neka jeza uhvati lik prica sam sa sobom
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 22:22   #2070
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
hmmm ali malo se lik oteo kontroli cak sam cuo od njegove rodbine(primili su ga u kucu a imaju 3 male djece) da ni ne pije ljekove,kad prodje kraj mene mene neka jeza uhvati lik prica sam sa sobom
gle imali smo mi problema s jednim takvim likom, ali doslovno probleme. uhodio je mene i još neke frendove po gradu i stalno je prijetio, provocirao, napadao, tukao, a mi smo samo zvali murju pa bi ga oni priveli na obavijesni razgovor... dok nije napao sjekirom... nakon toga svaki puta kad se približi zovemo policiju, oni ga prebace na psihijatriju, nakon tjedan dana je slobodan i sve ponovno... ne može u zatvor jer je bolestan,a ovi iz bolnice ga konstantno puštaju. prije pola godine ga je murja dovela u red i sad se ne približava. za sad. sustav ne valja. ali ovakvi slučajevi su ti doista rijetki, većina shizofrenicara su posve nenasilni. problem je kad ne piju ljekove, a imaju osjećaj da im je netko prijetnja. tada mogu napasti objekt koji ih ugrožava. kad bi pio ljekove to bi bilo pod kontrolom. ako vam ikad zaprijeti prijavite ga policiji, oni će ga privesti i prebaciti u bolnicu pa će bar neko vrijeme biti pod lijekovima i pod kontrolom. to je doista jedino što možete. i suzavac za samoobranu
petra8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 01:06   #2071
Quote:
petra8 kaže: Pogledaj post
gle imali smo mi problema s jednim takvim likom, ali doslovno probleme. uhodio je mene i još neke frendove po gradu i stalno je prijetio, provocirao, napadao, tukao, a mi smo samo zvali murju pa bi ga oni priveli na obavijesni razgovor... dok nije napao sjekirom... nakon toga svaki puta kad se približi zovemo policiju, oni ga prebace na psihijatriju, nakon tjedan dana je slobodan i sve ponovno... ne može u zatvor jer je bolestan,a ovi iz bolnice ga konstantno puštaju. prije pola godine ga je murja dovela u red i sad se ne približava. za sad. sustav ne valja. ali ovakvi slučajevi su ti doista rijetki, većina shizofrenicara su posve nenasilni. problem je kad ne piju ljekove, a imaju osjećaj da im je netko prijetnja. tada mogu napasti objekt koji ih ugrožava. kad bi pio ljekove to bi bilo pod kontrolom. ako vam ikad zaprijeti prijavite ga policiji, oni će ga privesti i prebaciti u bolnicu pa će bar neko vrijeme biti pod lijekovima i pod kontrolom. to je doista jedino što možete. i suzavac za samoobranu

da ali nisi kuzila on ne pije tablete a vidi neku svoju imaginarnu osobu po njegovom opisu slici demonu nekom i to je rekao mojoj frendici kad sam s njom u ducanu pobere se i ode doma ali bojim se da bi joj nesto mogao npraviti kad se ja necu naci u ducanu
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 22:33   #2072
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
da ali nisi kuzila on ne pije tablete a vidi neku svoju imaginarnu osobu po njegovom opisu slici demonu nekom i to je rekao mojoj frendici kad sam s njom u ducanu pobere se i ode doma ali bojim se da bi joj nesto mogao npraviti kad se ja necu naci u ducanu
pa kažem ti da ukoliko će još prijetiti možete ga prijaviti policiji, oni će ga privesti na razgovor i nakon toga najvjerojatnije u bolnicu gdje će dobiti odgovarajuće lijekove i prestat će si to brijati. a kažem, ni suzavac nije na odmet ako nešto krene po zlu
petra8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 09:55   #2073
pozdrav dubravka

jbt, čitam topic već mjesec dana (znam da će te to razveselit, još ćeš reći ajme koja glupača, al kaj da ti velim, fakat je zanimljiva tema, bez obzira na sva trkeljanja koja uključuje). obzirom da zadnjih 6 strania ipak nisam pročitala ne znam koji ti je sad nick.
sve u svemu, palac gore vidim da si izuzetno inteligentna, a u sladu s tim imaš i super smisao za humor.
imam par komentara, pa ću si uzet toliko slobode da ih iznesem.
mislim da puno stvari povezuješ s bolešću, a možda nemaju veze s bolešću nego jednostavno s tvojim karakterom; npr. ne voliš ljude, mrziš izlaziti iz stana, voliš misliti da si vanzemaljac, misliš da si pametnija od ostalih - hej, pa ima nas još koji smo takvi, a da nemamo dijagnozu
drugo, čini mi se da itekako svjesno iskorištavaš svoju bolest da bi mogla provoditi svoju volju mudro, vjerojatno bi se i ja tako ponašala.
btw, živim u blizini vrapča i jankomira, znam kako se mijenjaju pilsevi za pljuge i to mi je ono oduvijek bilo super! bolnice su prekrasne izvana, djeluju prokleto smirujuće, ali znam da su iznutra KATASTROFA, kao i većina bolnica na kraju krajeva.
inače, kako si? nema nikakvih postova već skoro mjesec dana, mora da si promjenila web lokaciju.
pozdrav i žacku, naravno, njega pamtim s nekih drugih tema
e, da, i za kraj, teorija da marihuana utječe na razvoj psihoza je nešto najsmješnije što sam čula
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 14:17   #2074
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
e, da, i za kraj, teorija da marihuana utječe na razvoj psihoza je nešto najsmješnije što sam čula
Pa sad, onima kojima je već jedan popušeni džoint potaknuo (kao trigger, okidač) razvoj psihoze vjerojatno nije tako smiješno.
No, nitko ne tvrdi da će konzumiranje marihuane kod svakoga izazvati psihozu. Ne, netko je može pušiti cijeli život i nikada ne završiti u psihozi.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 14:57   #2075
Evo meni je tek nedavno utvrena dg.shizofrenije.
Inace sam od 15.god zivota poceo odlaziti kod psihijatra.
Prvo su rekli da je adolscentna kriza,kasnije je BPD,
a sad shiza.
Uglavnom,meni je veći dio godine nefuncionalan jer
cesto imam napadaje paranoje i halucinacije,
a kad ih nemam,onda imam negativne sim. shizofrenije.
Idem svaki tjedan na psihoterapiju,
a od lijekova pijem.

Leponex 500mg
Rispolept 4mg
Seroxat 45mg
Ladiomil 75mg
Depakine Chrono 1000mg
Xanax 0.5 pp.
Fluzepam 30mg pp.

Pozdrav.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:39   #2076
Quote:
@call kaže: Pogledaj post

Leponex 500mg
Rispolept 4mg
Seroxat 45mg
Ladiomil 75mg
Depakine Chrono 1000mg
Xanax 0.5 pp.
Fluzepam 30mg pp.

Pozdrav.
jedan više od mene
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 18:18   #2077
EDGAR CAYCE'S PERSPECTIVE ON SCHIZOPHRENIA

Edgar Cayce gave many psychic readings for persons suffering from schizophrenia. Actually, he never used the term "schizophrenia." During his era, the accepted medical diagnosis for the illness was "dementia praecox." Dementia refers to organic brain degeneration, resulting in cognitive deficits and psychosis. Praecox refers to the precocious or early onset of the illness (usually in the late teens or early twenties).

Cayce provided graphic descriptions of the brain deterioration in persons suffering from schizophrenia and recommended treatments for regenerating the nervous system. He also acknowledged the mental and spiritual aspects of the disorder.

Cayce's psychic readings cite numerous causal factors. In some cases, hereditary factors are noted. Physical trauma (such as injury to the nervous system during birth or later in life) was a major causal factor. Glandular disturbances were often linked to the nervous system pathology. Toxicity in the body was sometimes described as contributing to the illness.

The treatments suggested by Cayce were typical for cases involving nervous system incoordination. Osteopathic treatment was one of the most frequent recommendations. Other common recommendations included: electrotherapy, hydrotherapy, suggestive therapeutics, companion therapy, and therapeutic milieu (environment).

The following points summarize Edgar Cayce's perspective on schizophrenia.

1. The diagnostic label of "schizophrenia" refers to a group of related illnesses with varied etiologies and outcome.
2. There is a strong somatic (biological) component to this disorder which must be addressed in treatment.
3. The symptoms of schizophrenia result from dysfunction within the brain, but etiological patterns usually involve systemic dysfunction.
4. Within the physical body, multiple systems are usually involved in the schizophrenic process, primarily the central (cerebrospinal) and autonomic (sympathetic) nervous systems, and the endocrine (glandular) system.
5. In cases where the disorder progresses to a chronic condition, the prognosis is less favorable. This condition involves brain degeneration and is a difficult process to reverse. Early diagnosis and treatment greatly improve the prognosis.
6. Genetic factors often play a significant role in the development of schizophrenia. Genetic factors are not simplistic entities, but vary in influence from being "innate" (very likely to manifest regardless of other factors) to being only "tendencies" (i.e., inherited vulnerability as proposed in the diathesis/stress model).
7. Pregnancy and birth complications (PBCs) play a significant role in the etiology of schizophrenia.
8. Spinal injury and other forms of somatic dysfunction are important etiological factors in the production of psychotic symptoms.
9. Stress is often an important etiological factor in the production of schizophrenic symptoms.
10. The human body contains interfaces with spiritual and mental dimensions of reality. These interfaces (centers) exist within the glandular and nervous systems. Chemical imbalances or injury to these systems can disrupt these centers, producing the psychotic symptoms associated with schizophrenia.
11. The treatment of schizophrenia requires a holistic perspective which typically involves spiritual, mental, and physical interventions. These therapies include osteopathic or chiropractic treatments, massage, electrotherapy, diet, companionship, therapeutic milieu, hypnotic suggestion, exercise, and pharmacology.
12. Cayce's holistic perspective involves spiritual and metaphysical constructs, such as karma and spirit possession. These transpersonal aspects are not cited in every case, and thus may be most appropriately viewed as complications of the pathological process rather than specific to schizophrenia.

THE TREATMENT OF SCHIZOPHPRENIA

In keeping with the holistic philosophy of the Edgar Cayce readings, the following is a therapeutic model which addresses the dimensions of body, mind and spirit. In the simplest possible conceptualization, this approach can be represented as:

1. Establish a therapeutic milieu with an emphasis on "spiritual" qualities, such as patience, gentleness, altruistic service, etc., while simultaneously providing opportunities for growth and development. Outdoor activities in the sunshine and fresh air are also emphasized. Companion therapy is sometimes necessary to implement and maintain a therapeutic milieu.
2. Provide somatic (physical) interventions which address the fundamental physical dimension of this disorder. Manual medicine (such as osteopathy, chiropractic and massage), electrotherapy (including vibratory metals), diet, exercise, and appropriate pharmacology play a crucial role in the physical treatment of schizophrenia.
3. Utilize suggestive therapeutics to rebuild and redirect the mental processes of the client. Various cognitive and behavioral techniques are employed in conjunction with naturalistic hypnosis so as to apply the principle "mind is the builder."

MYSTICAL ASPECTS OF SCHIZOPHRENIA

Joseph Campbell observed that the schizophrenic is drowning in the same waters in which the mystic swims with delight. Edgar Cayce made the same observation in his readings (e.g., 281-24).

Cayce himself was a mystic who swam in some rather deep waters. The philosophy presented in his psychic readings is consistent with a long tradition of thought called the "perennial philosophy." As with all versions of the perennial philosophy, Cayce's perspective is expansive and comprehensive.

The terms "dementia praecox" and "schizophrenia" are of relatively recent origin when one takes the larger view. Throughout the ages, peoples of all cultures have recognized insanity. It is the interpretation of the various forms of psychosis which sets the modern viewpoint apart as distinctive.

To appreciate this distinctiveness, we must take into consideration the world view (and even the cosmic view or cosmology) of other cultures, both ancient and modern. At the crux of this distinction lies our beliefs about the origin of our species, the nature of reality, and the meaning of life. In other words, what constitutes reality?

Modern medical science (including psychiatry) is derived from and based upon a materialistic view of reality. That which is real is physical, or at least can be measured in a physical manner. From a materialistic viewpoint, reality is substantial.

This is no small point when we are determining someone's sanity. In fact, the clinical assessment procedures used to determine sanity are heavily weighted toward a materialistic interpretation of reality. As has been noted, to be "out of touch" with material reality is by psychiatric definition, to be psychotic.

The Edgar Cayce readings on schizophrenia acknowledge that persons experiencing psychotic symptoms are out of touch with material reality and find it difficult to maintain the activities of daily living. Therefore, Cayce considered schizophrenia to be an illness. Yet, he also noted that such individuals are closer to the "universal" or divine consciousness than most sane individuals.

To explain the mystical aspects of schizophrenia, Cayce often relied on terminology from perennial philosophy of other cultures and times (such as Hinduism, yoga, etc.). Thus, his readings on schizophrenia sometimes make references to kundalini, karma, possession and so forth.

The various therapies recommended by Cayce for this illness were not only directed toward nervous system regeneration and coordination, but also tended to help the afflicted persons to be more focused in material reality. Much emphasis was placed on simple, physical activities to assist these individuals to be more incarnate in their bodies and to attend to the physical world.

Two books describing Edgar Cayce's perspective on schizophrenia have been published. The Treatment of Schizophrenia: A Holistic Approach is a scholarly work written in APA (American Psychological Association) style. Case Studies in Schizophrenia is a less technical work describing individuals who sought Cayce's help in cases of schizophrenia. Both books were written by David McMillin and are available from A.R.E. Press of Virginia Beach, Virginia.

luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 20:35   #2078
pozdrav svima

moja mama je bolesna-shizoafektivni poremećaj-mješoviti tip,pije depakine chrono i seroquel(ne djeluju baš najbolje) pa ako netko ima ili zna nekog sa ovom bolešću,zanima me koje lijekove piju.

hvala
*hope* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 22:25   #2079
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
da moj veliki ego je primjetio da ima još jedna stranica
sa shizofrenijom ali ju nije započeo SHIZOFRENIČAR!!!!!

Da meni je osobno veliki problem upoznavanje novih ljudi.
Jel će što primjetiti?
Jel će pogrešno shvatit?
Sretna sam onaj period dok se družim s nekim prije nego mu kažem.
Onda sam jednaka.
A kad saznaju počinje paženje u ophođenju, i joooj.
Ne izgovori ludnica, ludilo zrela sam za ludnicu.
Ali imam iskustva da su ljudi zbrisali nakon što sam im rekla.
Meni nekad malo stresa i godi
ja sam toliko razočarana u svijet i ljude i s obzirom sto sam do sad pročitala o tebi mislim da bi se radije družila s tobom nego s današnjim tzv. normalnim svijetom. Ja također posjećujem psihijatra, meni je dijagnoza poremećaj prilagodbe...prvi put čitam o shizofreniji.

Htjela bih još nešto pitati jer mi smo mislili da možda moja mama ima shizofreniju, naime ona ima 49 godina, ne ponaša se normalno i trezveno, ima halucinacije u zadnjih 10 godina da ju netko uhodi, prati i špijunira, zato stalno mjenja brojeve telefona i danas više ne znam njen broj, mjenja muškarce kao pelene još od kad je tata poginuo od 1998, rasturila brakove, ne može živjeti bez seksa, spava s kim stigne, posvađala se sa svim susjedima i prijateljima, ništa ne radi, kuća joj je kao atomska bomba ali ona samo ide po zabavama i pjeva i smije se i pleše kao da nema nikakvih problema u životu. Još jedno smo primjetili non stop laže, o svemu, laže toliko da u vjeri samu sebe u to sto govori. Kad smo joj rekli da bi možda trebala posjetiti psihijatra ona počne plakati i vrištati da nije luda da ju nećemo u ludnicu strpati. ima toga još...ali neću duljiti! Mislite li da je i ovo šizofrenija?
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 14:48   #2080
Cijeli svoj život borim se sa očevom shizofrenijom...i to je bolest koja ubije sve oko sebe!! Uvijek sam imala sve što sam htjela, jer je trenutcima kad bi pio tablete i kad je bio svjesan stvarnosti materijalnim stvarima pokušavao izbrisati sva ona psihička maltretiranja koja mi je priuštio! Nitko na njemu ne bi rekao da je psihički poremećena osoba, radi kao socijalni radnik, ima široki krug prijatelja...i nitko, ali baš nitko ne zna za pakao shizofrenije u naša četiri zida!!
I bojim se sa počinjem osjećati posljedice 20-togodišnjeg života sa shizofreničarom!!!
I mama mi stalno govori da ne dozvolim da mi uništi mladost i život i zaista se trudim da tako i bude i nastojim biti vesela i optimistična i ne dam da me uništi, ali bojim se da oni unutarnji strahovi, rane i ožiljci nikada neće proći!!! I SHIZOFRENIČARU JEDNOSTAVNO NE MOŽETE POMOĆ AKO ON SAM NE ŽELI POMOĆ!!!
sad-girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.