Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2003., 13:09   #1
Smile Mamin mali skakavac

nikako ne mogu naci onaj trudnjacki topic, pa cu si ja lijepo otvoriti novi

naime, moj mali junior od 20 tjedana skace. ja sam ga pocela osjecati jos prije odlaska na more, ali zadnjih dana sam skoro pa sigurna da imam vrtirepa na kvadrat ili, jos bolje, malog nogometasa koji ce mamu vodat po svijetu

rekle su mi mame da je neopisiv osjecaj kad mali vrag proskakuce, ali ovo je totalno super. jedino kaj me malo brine satnica: uredno je najaktivniji od 1 do 3 ujutro a prek dana jedva da se mrdne, sinko mamin

inace, moja najbolja frendica ga zove vocni djecak zbog kolicine voca koju sam u stanju prozdrijet... a jos nisam dobila ni kilu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:44   #2
Ja sam svoje bebche osjetila kao malog leptirica,tek me njezno dotakne,poskaklje i da mi znak da je tu.
Jucer ujutro na pregledu je spavao,a inace izvodi akrobacije da ga doktor tesko uhvati za uzet mjere.

Prije par tjedana receno mi je da je musko,jucer da je zensko....

Ja sam presretna sto je zivo i zdravo.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:46   #3
Quote:
uredno je najaktivniji od 1 do 3 ujutro a prek dana jedva da se mrdne, sinko mamin
vec ti nagovjestava da ces imati vesele noci
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 16:40   #4
Plavva welcome back!
To je tako super. Ja sam u skoro pa 10 i pol tjedana jos imam podosta da bi osjetila leptiric ali doci ce i to nadam se brzo. Receno mi je da ce ultrazvuk raditi u 20-21 tjednu da se vidi spol
Samantha iz tog tvog razloga jer ne mogu utvrditi sa sigurnoscu ako rade ranije mada ni sa 20 tjedana ne mislim da je 100%.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:10   #5
Ja nisam vise trudna ali eto rodila sam prije mijesec dana pa nisam daleko od vas.

Kao prvo cestitam vam i uzivajte dok mozete!!!

Dalje sto se tice udaranja,eh udarat ce sve vise i vise da ce ti doci da kazes ma daj odi van pa sutaj loptu heheh.Dalje pred kraj trudnoce nece biti udaranja vise vec tada krece da gura nogama i rukama i glavom,osijecaj kao da zeli da izade van na stomak.

E,sada sto se tice toga da je budan nocu,well to je normalno.Danju ti si u pokretu i unutra se sve ljulja i to ga uspavlju kao sto bi kada je vani,a kada ides leci sve se umiri i njemu je to dosadno zato se budi.Moj je znao budan biti u bilo koje doba od 12am do 7am,nekada sve to vrijeme nekada po nekoliko sati pa zaspe itd.Da bi to sprijecila kada bi se probudio ja bi sebi napravila nesto za jesti,ili za popiti,pojela popila i malo po kuci prosetala i bebac bi zapao,nekada bi stucao poslije tolike hrane tako da bi bilo gore,jer osijecaj je kao da sama ti stucas.

Da predemo na kilazu.Ja sam dramu pravila od toga,kako to jedem prilicno dosta,a nista nenabacujem dosla vec i pred kaj,a ono nista i dalje 4/5 kila i to je to.Kad zadnja 2/3 mijeseca dogurla sam do 15kg.Tako da sam sve nadoknadila,ali nije kilaza toliko vazna,vazno je da jedes zdravo.Beba je zdrava ako ima od 2,500kg pa sve do 5kg.Ja sam trudna ostala sa 49,bebac je 3,300kg,placenta je od 250 do 500g, i vode bude od 2 i pol do 3 litre,tako da eto cim rodis izgubis,dosta toga.

Ja neznam koliko kila imam sada,samo znam da imam strija na bacanje od trbuha do dupeta,ali sto se moze,naglo sam se pred kraj udebljala,dzabe kreme i sve,ako je sudeno sudeno je.

To bi bilo to,cuvajte sebe i ono u sebi.Ja sam rodila natural way bolilo je ko najveci vrag,ali rekla sam nakon toliko mijeseci nosenja bebaca da roodim neprirodno nebi bilo to to.Kad rodis na prirodan nacin znas sto si nosio i to je dio toga.Kao sto reko boli kao niko i nista,ali da vas neplasim,vrijedno je toga.Evo danas imam bebaca maloga i jos uvijek sam u bolu imam 5 savova,vrijedno je toga i kazat cu odma koliko je vrijedno da opet bi bebu imala.Noci su hell,ali mi smo sami krivi sto smo dijecu htijeli,zato nosi bebu,rodi je i uzivaj onda u upoznavanju i nenaspavanim nocima.

Malo sam se revise raspisala,sorry!!!Zelim vam sve najbolje i ako zelite sto da znate pitajte nova sam mama,a uz to i pedagog pa mogu reci nesto sto znam ako zelite.

Cuvajte se i kiss svima i uzivajte svaki dan ce biti nesto novo.


Spol dijece kazu da je 50% tacan u svakoj drzavi.Neznam da li je istina,ali eto samo da znate.
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 20:07   #6
Samo vam shaljem veliki veliki poljubac, vama i bebachima u trbuhu

Ponekad cete ih osjetiti i kako shtucaju...za krepat
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 22:06   #7
Hvala magicnoj od svih nas i proviri ponekad da razbijes nase trudnacke dileme.

LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 10:48   #8
Quote:
magic kaže:
Ponekad cete ih osjetiti i kako shtucaju...za krepat
E to je doista ludo. To mi je tako bilo komično, nisam vjerovat mogla i svi oko mene su brijali da sam luda kad sam im pričala kak bebač stuca u trbuhu.

Pozdravi svim bebačima...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 10:58   #9
Meni je poceo pomalo smetat stomacic,nemogu da si sredim nokte na nogama....strah me da ga ne gnjecim...idem sad kod pedikira.

I osjecam da mi se shire kukovi,malo me i boli zdjelica(kaze li se tako)

Sanny koliko vremenski traje to nocno dojenje,pa cekanje da podrigne...pa uspavljivanje...prodje li citava noc na tome?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 11:11   #10
Quote:
Usagi kaže:
E to je doista ludo. To mi je tako bilo komično, nisam vjerovat mogla i svi oko mene su brijali da sam luda kad sam im pričala kak bebač stuca u trbuhu.
ma stuca kako ne, vele da jer se napije plodne vode... i vise iritira nego kad sama stucas
a nocna ritanja- ma da klasika kad se ti smiris i hoces zaspat skakavce se raskace da skoro odletis sa kreveta
ja sam tad uzimala toplog mlijeka
uspava i mene i bebaca
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 13:20   #11
Nazalost nedojim,ali dok sam dojila na pocetku u prvom tijednu,znao je nekada dojiti po 10minuta,a nekada i po sat vremena,nije morao podrigivati na pocetku,ali vremenom morat ce nazalost jer kada legne moze sve da povrati.

Sada mi se budi nocu najmanje 3 puta,pojede 120ml,formule od 5 pa do 15 minuta zavisi kako je u mood.Dok podrigne nekada podrigne odma,nekada mu treba pola sata.Sve u svemu kada se digne,presvlacenje,hranjenje,podrigivanje i ponovno uspavljivanje uzmu mi najvise sat vremena.

Nekada je dobro presvuci bebaca prije jela,a nekada poslije jela vidjet ces kako bebi pase.Nas np.probudi se pojede,nekada podrigne pa ga presvucem,a nekada ga presvucem pa onda podriguje sve ovisi.

Stucanje u trudnoci,ako ti je cesto,takav ce biti i kad se rodi.Moj je stucao stalno pa i dosadi,a takav je i sada.

Kiss svima i sa srecom najljepse doba zivota je ovo!!!Zivi bili pa vdijeli
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:17   #12
Moja prijateljica ima dvojicu sinova 5 i 3 god.,dojila ih je jako dugo i nikada se nisu podrigivali.Super su klinci i ona mi je rekla da to uopce ne treba.Nisam primjetila da su vise cendrali ili povracali zbog toga.Dajte mi objanite zasto treba djecu nosati poslje obroka da se podrignu?I da li svi to rade ili je onak kak kome pase i kojeg je uvjerenja?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:25   #13
Bas citam u nekim Beba casopisima da bebe koje se doje manje zraka unesu u stomacic,pa nemaju toliku potrebu da podrignu koliko one bebice koje piju na bocicu.
I pise da se beba nasloni na rame i lagano lupka po lopatici,sto ce pospjesiti brze i lakse podrigivanje.
Inace osim sto taj zrak u stomacicu iritira bebu,zna da bude opasan,ako se beba polegne na ledja,podrigne i izbacena kolicina mlijeka ode niz dusnik.

Nedavno se to dogodilo mojoj susjedi,beba je jedva spasena na hitnoj pomoci.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:29   #14
Ups,sad si me prepala. Joj,cekajte jos kad ja u stvari i budem trudna,tek onda cu tu visit po cijele dane i imat tisucu i jedno pitanje.Ovo sad je tek tolko
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:46   #15
Quote:
Nekada je dobro presvuci bebaca prije jela,a nekada poslije jela vidjet ces kako bebi pase.Nas np.probudi se pojede,nekada podrigne pa ga presvucem,a nekada ga presvucem pa onda podriguje sve ovisi.
presvlaci li se to svako 3 sata?
koliko puta kaki dnevno?

ako se nije piskio nema potrebe mjenjat ga,jel da?

o Boze koja pitanja imam
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 21:58   #16
Ako dijete dobro sishe, nece poslije podrigivati jer papa na vakum.

SJ - bebe su prvih par mjeseci UVIJEK popishane i pokakane
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 22:00   #17
I da, moj Junior nikad nije bio zhedan dok je pio samo moje mlijeko
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 10:30   #18
U kojoj se pozi moze dojit beba,mora li to obavezno biti ono u narucju,majka naslonjena il vidim na nekim slikama majka lezi na bok,beba pored i sisa u usta.
ova druga je prekticna,al me strah da ne zaspem,a ova druga slobodna sisa ne prekrije bebinu glavu.

zasto sluze one bocice sa pumpicom za izmuzivanje,ako majka doji?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 10:35   #19
Quote:
Samantha Jones kaže:
zasto sluze one bocice sa pumpicom za izmuzivanje,ako majka doji?
Moja druga beba nije htjela sisati ustvari meni je mlijeko došlo tek peti ili šesti dan pa dama više nije htjela vući na cici jer je na boci puno lakše. Onda sam koristila tu pumpicu, ispumpala mlijeko i davala joj na bočicu.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 10:40   #20
Moze li se to koristiti ako idemo u setnju,a ono vrijeme za dojenje,da ne vadim sisu dam joj bocicu....valjda ne predstavlja bebi problem prelazak s bradavice na cuclu.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.