Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2012., 12:29   #1001
u utorak ću do grada pa ću usput naći nešto

vidiš, vidiš, sjećam se da su kolege s posla kupovali magnezij u granulama, ali koji se otopi u malo vode i popije
oni su to naime koristili radi bolova u kičmi, mišićima, a jako je dobro za bolove, opuštanje...
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:56   #1002
Hej curke, moram i ja na ovu temu

Čitam i vidim da ste opisivale svakakve bolove.

Dosad nisam imala neke bolove, jedino malo na početku trudnoće. međutim, sinoć me počeo boliti trbuh (sad sam 19+5), nisko ispod pupka, jaki oštri bolovi. Bolilo me dok ležim, a pogotovo pri bilo kakvom pokretu, okretanju, hodanju. Od sinoć uopće nije popustilo, bolilo me cijelu noć i evo sad već cijeli dan.

Igrom slučaja sam baš jutros bila naručena na pregled i UZV, ali mi je dok rekao da je sve OK, ne zna od čega su mi bolovi, možda zato jer se maternica rasteže. Uglavnom, rekao da mirujem i propisao Normabel po potrebi.

E sad, jel vam pomaže ako popijete Normabel tako kad vas zaboli? Znam da ga doktori dosta dijele, ali ja bih izbjegla lijekove ako je moguće. Vidim da hvalite jako magnezij pa ću si ga odmah sutra kupiti.

Isto tako, sinoć sam prvi put osjetila bebicu Jutros također i evo sad navečer opet. Jel mogu ti bolovi biti povezani s tim? možda se bebica premjestila nekako da je sad osjetim, ali ujedno u neki položaj koji mene boli?
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 21:15   #1003
Sashica, ja sam isto imala bolove u tvojim tjednima, nešto kao pikanje i nešto kao lagana oštra bol. Ali nije bilo toliko jako da bi pomislila išta popiti. Mene je bilo strah radi ureplazme da se nešto ne dešava, ali gin mi je isto rekao da je to do rastezanja maternice.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 21:39   #1004
Tenks. Ja se isto nadam da je to zbog rastezanja, samo sam se bila zabrinula jer je trajalo od sinoć do večeras bez prestanka, evo sad imam osjećaj da malčice popušta, vidjet ću noćas.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 21:59   #1005
I ja sam u prvoj trudnoći imala u 20-om tjednu oštro probadanje koje je trajalo jedan dan i doc mi je rekao da se to širi maternica.
Bol je bila doslovno kao da mi netko sa velikom iglom za pletenje probada trbuh.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 22:18   #1006
Joj i meni je tako, baš oštro probadanje, boli pri svakom pomaku. Iako je sad malo popustilo, nadam se da će sutra već biti puno bolje jer noćas nisam mogla spavati uopće.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 17:28   #1007
Pozdrav!
Nova sam na ovom forumu,ali koliko sam vidjela mogu se (definitivno) ovdje pronaci u ovoj temi!
Molim za bilo kakvo slicno iskustvo ( a vidim da ima ),tj. imam strašne bolove u stomaku oko pupka (tako kako je ovdje opisano,kao da me netko nozem probada)....
sada sam 15+2 i prosle godine sam imala jednu kiretazu,plod se nije razvijao,pa sam sada strasan panicar!
bila sam na pregledu kod svoga doktora prije tjedan dana i sve je u redu koliko vidi,samo me te bakterije ne zele pustiti (imam klamidiju i ureaplazmu 10na4) ali za sada nisu nista napravile,tj.zatvorena sam.
tonka985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 16:37   #1008
Quote:
tonka985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Nova sam na ovom forumu,ali koliko sam vidjela mogu se (definitivno) ovdje pronaci u ovoj temi!
Molim za bilo kakvo slicno iskustvo ( a vidim da ima ),tj. imam strašne bolove u stomaku oko pupka (tako kako je ovdje opisano,kao da me netko nozem probada)....
sada sam 15+2 i prosle godine sam imala jednu kiretazu,plod se nije razvijao,pa sam sada strasan panicar!
bila sam na pregledu kod svoga doktora prije tjedan dana i sve je u redu koliko vidi,samo me te bakterije ne zele pustiti (imam klamidiju i ureaplazmu 10na4) ali za sada nisu nista napravile,tj.zatvorena sam.
ej tonka i ja sam imala slično iskustvo. prije 6 mj sam imala kiretažu isad sam rudna 7+3 i svaki an me muče bolovi u trbuhu, nekad probada, nekad kao da ću dobit mengu. meni stalno govore da je sve ok i molim se da tako bude i dalje, ali najbolje je posjetiti gin pa da budeš sigurna a meni je moj gin rekla kako je to normalno nakon kiretaže i sad ponovo trudnoća da se to samo maternica rasteže ali da će ovaj put biti bolnije nego prije.javi kako je prošlo
anjamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 12:36   #1009
Quote:
anjamilan kaže: Pogledaj post
ej tonka i ja sam imala slično iskustvo. prije 6 mj sam imala kiretažu isad sam rudna 7+3 i svaki an me muče bolovi u trbuhu, nekad probada, nekad kao da ću dobit mengu. meni stalno govore da je sve ok i molim se da tako bude i dalje, ali najbolje je posjetiti gin pa da budeš sigurna a meni je moj gin rekla kako je to normalno nakon kiretaže i sad ponovo trudnoća da se to samo maternica rasteže ali da će ovaj put biti bolnije nego prije.javi kako je prošlo

pa,evo mi smo dogurali do 30 tjedna ....prosli su bolovi,mislim takve vrste,a sad naravno drugi jer rastemo,mislim stomak raste,pa leda bole,i dolje misici maternice znaju boliti i tako....dosta je velik stomak a i sincic je malo bucmastiji!
uglavnom ostala mi je jos jedna bakterija,pa smo opet pili antibiotike, ali s njim je sve ok na svim pregledima i na 3D i 4D i sad za 2 tjedna ponovno na 3D i 4D da budemo sigurni da je sve ok!a bol ko bol...izdrzi se sve za njega,samo da je on dobro!
dosta sam lezala,pila magnezij i eto nekako se izvukla!
sad samo da izdrzimo do 9 mjeseca i da sve dobro prode!
tonka985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 06:42   #1010
Ja sam sada 30+2tj ,sinoc me bolilo za poludit,izmedu grudi imala sam osjecaj da je zeludac u pitanju ali se bol na cjeli trbuh prosirila bila,nisam se mogla micat,na kraju,posto je to 3 i pol sata trajalo,kako sam otislado kupaone da probam povracat,tako sam zaspala uz wc skoljku i probudila se za nekih pola sata,premorena ,a i sada sam. Osjetim da me mali udara,znaci njemu je u redu.danas mi muz dolazi s terena i akome uhvati-pravac hitna,jeste vi imale takve bolove??
__________________
Branili su našu ljubav,branili su redom svi,branili su al uzalud,mi smo pobjedili....
cloey 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 09:27   #1011
Quote:
tonka985 kaže: Pogledaj post
pa,evo mi smo dogurali do 30 tjedna ....prosli su bolovi,mislim takve vrste,a sad naravno drugi jer rastemo,mislim stomak raste,pa leda bole,i dolje misici maternice znaju boliti i tako....dosta je velik stomak a i sincic je malo bucmastiji!
uglavnom ostala mi je jos jedna bakterija,pa smo opet pili antibiotike, ali s njim je sve ok na svim pregledima i na 3D i 4D i sad za 2 tjedna ponovno na 3D i 4D da budemo sigurni da je sve ok!a bol ko bol...izdrzi se sve za njega,samo da je on dobro!
dosta sam lezala,pila magnezij i eto nekako se izvukla!
sad samo da izdrzimo do 9 mjeseca i da sve dobro prode!
Baš mi je drago zbog tebe i samo izdrži do kraja. Mene je jučer jako bolilo, baš cijela zdjelica tako da sam preležala cijeli dan i dva puta zagrlila školjku. Jedva stojim na nogama od svega toga ali samo da je sve u redu s bebom a ja ću to nekako izdržat koliko god bude trajalo. Da li se i tebi tako dešavalo?
anjamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:48   #1012
Quote:
cloey 19 kaže: Pogledaj post
Ja sam sada 30+2tj ,sinoc me bolilo za poludit,izmedu grudi imala sam osjecaj da je zeludac u pitanju ali se bol na cjeli trbuh prosirila bila,nisam se mogla micat,na kraju,posto je to 3 i pol sata trajalo,kako sam otislado kupaone da probam povracat,tako sam zaspala uz wc skoljku i probudila se za nekih pola sata,premorena ,a i sada sam. Osjetim da me mali udara,znaci njemu je u redu.danas mi muz dolazi s terena i akome uhvati-pravac hitna,jeste vi imale takve bolove??
mene je nešto slično probudilo neku noć, bol koja se širila od želuca pa po cijelom trbuhu, trajalo je sat vremena, u tom periodu imala sam 2x stolicu i čulo se kako mi crijeva rade. prestalo je tek kad sam si popila terapiju koju inače pijem za održavanje trudnoće. više se nije ponovilo izgleda da sam nešto pojela, nemam pojima.
problem je što kod bolova u trbuhu u trudnoći nikad nisi pametan, ako te ovo toliko brine ili se ponovi odi svakako na hitnu, bolje nek te pogledaju, pa da budeš mirna.

Quote:
anjamilan kaže: Pogledaj post
...Mene je jučer jako bolilo, baš cijela zdjelica tako da sam preležala cijeli dan i dva puta zagrlila školjku...
sve ti je to normalno osobito pred kraj trudnoće, jer ti se tijelo priprema na dolazak bebe.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 19:15   #1013
Pozdrav
Da vas pitam... Evo ja san 18+5 i skoro svaki dan osjetim nekakvo probadanje u trbuhu, pokraj jajnjnika, kada kihnem tada pogotovo?
__________________
Love me or leave me. Hey! Where's everybody going? :D
Anabelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 10:38   #1014
Bok! Imam jedan problem. U 38. sam tjednu trudnoće. Jučer sam stala na led i srećom nisam pala jer sam se držala za ogradu ali mi je desna noga skliznula u stranu i presjeklo me u donjem dijelu trbuha. Prepala sam se da sam možda posteljicu ili tako nešto u vezi bebe oštetila, ali mislim da nisam jer me evo i danas boli da se ne mogu pomaknuti a beba je i dalje aktivna kao i prije. Pretpostavljam da sam istegnula trbušni mišić. Znači bol je onako pri vrhu stidne kosti i boli samo kada se pomičem ili kada imam bh kontrakciju. Išla bih na hitnu vidjeti da li je sve ok ali imam danas u 3 pregled a kako se beba miče, odlučila sam probati odmoriti. Ono što me brine je porod.Da li znate neku trudnicu koja je prošla kroz slično i kako je porod tekao?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 11:29   #1015
skoro pad

Danas nas brine sličan problem. I ja sam se jučer poskliznula na ledu ( u 19 sam tjednu, rodila sam prvo prije devet i drugo prije 7 godina i nikad nikakvih problema...osim mokrenja u drugoj trudnoći jer sam nisko nosila i bio je pritisak na mjehur),uspostavila ravnotežu tj. nisam baš pala, ali me "presjeklo" u leđima i naprijed ispod trbuha. Cijelu sam večer osjećala dolje jaki pritisak, ali sam ležala, spavala i sada se sve pomalo smirilo. Još samo mali pritisak kada hodam. Slijedeći tjedan imam kontrolu i UVZ ne bih sada forsirala, ali otići ću ako bude trebalo...Trebam se odmah zabrinuti?

i da...također i prije pada osjećala sam lagano probadanje- kao što je prije netko napisao kada kihnem, malo potrčim, idem po stepenicama, sagnem se...
egzotična is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:41   #1016
Quote:
anjamilan kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago zbog tebe i samo izdrži do kraja. Mene je jučer jako bolilo, baš cijela zdjelica tako da sam preležala cijeli dan i dva puta zagrlila školjku. Jedva stojim na nogama od svega toga ali samo da je sve u redu s bebom a ja ću to nekako izdržat koliko god bude trajalo. Da li se i tebi tako dešavalo?

pa,ne...ja nisam imala takve bolove!imala sam bolove oko pupka pa prema dolje,onako uzduz a bolilo je kao kada bi netko zabio noz u stomak i vrtio,i ne mozes se pomaknuti!kao nekakvo grcenje maternice i onda samo lezati i masirati i Normabel da se to opusti i tako su mi prolazili dani!koliko sam shvatila to su samo misici,a kod mene je to sve mekano i mlohavo pa boli,a sve se rasteze i razvlaci!
ma,je bebica je u redu samo to je kako je meni rekao doktor nekoga boli a nekog ne,kao i menstruacija neke zene umiru a neke ni ne osjete da su dobile!to se sve mjenja unutra,pomice i jednostavno mi sve osjecamo!
tonka985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:43   #1017
Quote:
Anabelly kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Da vas pitam... Evo ja san 18+5 i skoro svaki dan osjetim nekakvo probadanje u trbuhu, pokraj jajnjnika, kada kihnem tada pogotovo?

ma,to je normalno....probadanja i bolovi u maternici!ligamenti maternice,jer se ona siri!
tonka985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:03   #1018
Quote:
tonka985 kaže: Pogledaj post
ma,to je normalno....probadanja i bolovi u maternici!ligamenti maternice,jer se ona siri!
Joj hvala ti puno odmah mi je lakse....
__________________
Love me or leave me. Hey! Where's everybody going? :D
Anabelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:10   #1019
Quote:
Anabelly kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Da vas pitam... Evo ja san 18+5 i skoro svaki dan osjetim nekakvo probadanje u trbuhu, pokraj jajnjnika, kada kihnem tada pogotovo?
i ja sam imala te nekakve bolove , tj probadanje na početku trudnoće, meni se to manifestiralo ko nekakvi ja bi rekla grčevi, i sve je bilo ok!
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 22:12   #1020
Ja sam u 18 tt,danas me donji dio stomka jako probado,leđa su me probadala i bol se širila u nogu.Jako sam se zabrinula.Zna li tko što?!?
Inače ginekolog kaže da mi je posteljica nisko,bila sam na pregledu prije 6 dana i kaže da je sve ok. Pila sam amoxil 5 dana radi neke bakterije.
MIA.84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.