Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2008., 11:28   #41
Quote:
tihidon kaže: Pogledaj post
Samo ti nastavi prodavati sladoled, nadam se da ćeš daleko dogurati. Pusa

Ipak hvala
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 17:19   #42
pozdrav vidio sam post tek sada mozda je malo kasno al ja ocajnicki zelim otici negdje van raditi kao zavarivac jer je placa ogromno bolja i sve ostalo! radim ovdje u hrvatskoj kao zavarivac ali za 3000 kuna +- ovisi o mjesecu i to mi se nesviđa pa bih vas molio ako netko zna broj neke firme ili me moze povezat s nekim da me ubace u neku firmu al ako je moguce bez menagera jer uzme dobar dio place pa se nebi isplatilo! bar ime firme s telefonskim brojem a da primaju hrvate! hvala! njemacka ili italija!
nemesis1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 19:32   #43
Zavarivač

Svi spominu to varenje i neke tečajeve...gdje to ima i koliko košta?
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 08:50   #44
Quote:
marioart kaže: Pogledaj post
Svi spominu to varenje i neke tečajeve...gdje to ima i koliko košta?
Mislim da sva hr. brodogradilista organiziraju obuku za zavarivace. Konkretno znam da 3. maj otprilike svaka 3 mjeseca raspisuje natjecaj za zaposljavanje zavarivaca, a buduci da se nikada ne javi dovoljan broj kandidata, organiziraju izobrazbu koja kosta 15000 kn. Inace, ta izobrazba se ne placa nista, tj. ljudi cak i za vrijeme obuke dobivaju placu, istina minimalac, ali nakon tri mjeseca, koliko traje tecaj, zavarivaci polazu atest za dva postupka (REL, MIG/MAG) i ako ga uspjesno poloze, odlaze na rad u pogon. Kad kazem da se tecaj ne placa nista, moram reci i to da se ne placa nista pod uvjetom da odradis 4 godine, tj. moras potpisati ugovor na 4 godine, a ako odes ranije placas razliku, npr. nakon dvije odradjene godine das otkaz, morao bi platiti 7500 kn. U 3. maju zavarivaci nisu bog zna kako placeni (mislim da je prosjecna placa oko 4000-5000 kn, ali na pocetku mnogi imaju i manje, tj. prvih godinu dana) pa uglavnom odlaze van ili rade po privatnim firmama u brodogradilistu (kooperanti), gdje su puno bolje placeni pa imaju satnice od oko 30-35 kn, sto ti dodje oko 7000 kn mjesecno, a to je solidna placa. Uglavnom, radi se o solidnom i dobro placenom zanimanju, koje i nije toliko opasno koliko neupuceni pricaju. Inace, najbolje su placeni TIG/WIG zavarivaci, popularno zvani argoncima. To je i najkompliciraniji postupak za nauciti, tj. radi se o elektrolucnom zavarivanju netaljivom elektrodom od wolframa u zastitnoj atmosferi argona. Uglavnom se koristi za skroz precizne i fine poslove tipa zavarivanje korijenskog zavara kod cijevi ili npr. za zavarivanje aluminija i sl.
Dosadnjaković is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 10:24   #45
3. Maj ti zasigurno omogućava jako kvalitetnu obuku, naravno ako si željan naučiti raditi. Problem jedino leži u plaćama koje su nikakve 3500-4000kn.
Moj savjet ti je da završiš tečaj odradiš nekoliko mjeseci i odeš van (Njemačka, Italija), ali naravno, tamo ćeš krvavo odraditi svojih 1800-2000 €, jer se samo u našim firmama plaća nerad.
Akademik1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 22:17   #46
znači odradim tečaj, skupim malo iskustva poslije i onda zaprašim van... i naravno otplatim dug za tečaj..

hmmm
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:07   #47
Moja firma treba zavarivace za rad u Njemackoj i to samo one koji vare TIG+REL ili samo TIG. Ide se 01.12.2008., pravi se viza, satnica je oko 14 EUR-a , a stan je osiguran. Ako si pravi zavarivac, javi se. Telefon je 091-592-5293.
tataraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:25   #48
Ja sam zavarivač, radim u Hrvatskoj, i vjerujte mi da je kod nas posao potplaćen (oko 4000 kn), kod koperanata možeš zaraditi i 6000-7000, ali se naradiš kao budala.
Sve u svemu zanimljiv posao i dinamičan, ne baš toliko težak da se umaraš fizički, tu i tamo koja sitna opekotina (ništa strašno), u svakom slučaju lijep zanat za raditi izvan Lijepe naše
Akademik1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 00:16   #49
Quote:
Akademik1208 kaže: Pogledaj post
Ja sam zavarivač, radim u Hrvatskoj, i vjerujte mi da je kod nas posao potplaćen (oko 4000 kn), kod koperanata možeš zaraditi i 6000-7000, ali se naradiš kao budala.
Sve u svemu zanimljiv posao i dinamičan, ne baš toliko težak da se umaraš fizički, tu i tamo koja sitna opekotina (ništa strašno), u svakom slučaju lijep zanat za raditi izvan Lijepe naše
Da ako uspiješ upasti i raditi direktno za stranca,inače katastrofa,suprug mi radi vani,al preko naše firme,radi u prosjeku 52 sata na tjedan,satnica mu je 7,00 eura,dolazi svaki vikend doma,jedan tjedan u petak,a drugi u subotu(tako mora,takav je raspored šefa),a prijevoz ga košta 40,00eura*4 tjedna=160,00eura u vlastitom trošku + što stvarno minimalno potroši tamo za piće,pošto tamo moraš kupovat i vodu jer njihova ne valja za piće,pa si ti sad računaj koliko se isplati,da čak mu je i do nedugo poslodavac skidao s njegove zarade za prijavu,mirovinsko i socijalno 100,00eura.
Pokušava se zaposlit direktno,ali jako teško,problem je s papirima i trebaš dobru vezu.
Toliko o zanatu za raditi izvan Lijepe naše,a nije više to što je nekad bilo....
NENSI25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 23:41   #50
Evo prijatelju pa udri brigu na veselje,
http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_...fddf&keywords=
Masai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:35   #51
Moja predpostavka je da Vam suprug radi u jako lošoj firmi vjerojatno Slovenija ili Italija, i stvarno mi je žao da ima tako malu plaću za zavarivača. Ali vjerujte mi poznam jako veliki broj ljudi koji rade vani kao zavarivači također preko naših firmi sa satnicama 9,10,i 11 eura na sat. Činjenica je da nisu svaki tjedan kod kuće, možda jedanput mjesečno, ali na nečemu se mora žrtvovati. Istina je i to što govorite da je teško raditi direkt za stranu firmu a jedna od velikih prepreka su hrvatski papiri i naše ne EU članstvo
Akademik1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:40   #52
Quote:
STRATOS kaže: Pogledaj post
Dali je itko od vas radio kao zavarivač u Hrv. ili inozemstvu? Zanima me kolike su vam otprilike plaće bile i dali je teško nači posao kao zavarivač? Unaprijed hvala!
ja nisam radio u inozenstvu ali kod nas jesam kod jednog privatnika koji se bavi varenjem više manje plinovoda i imam 30kn satnicu i to kao pomoćni zavarivać jer još nemam iskustva,ali zapamti ak ti neko veli da položiš atest i ideš van radit kao zavarivač to je čista glupost jer svi traže radnike sa idkustvom,pogotovo u inozenstvu
darko rr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 13:27   #53
Mene bi interesiralo nekoliko informacija od iskusnijih ljudi, pa evo...

Imam 23 godine, radim uredske poslove kao administator, no već mi je dosta navlačenja oko plača sa svim tim privatnicima, pa razmišljam da napravim tečaj za varioca i radim za malo veči novac.
Jedina opcija koja mi je zasad ponuđena je tečaj u 3. maju, gdje nedostaje zavarivača, pa me interesira slijedeće :
Kolike su plaće u 3. maju??
Je li se netko od Vas zaposlio preko tog tečaja???
Kakve su šanse da se zaposlim u inozemstvu za 2 godine??
ImA li nekakva druga opcija da se položi taj tečaj??

Zvao sam u HZZ za nekoliko informacija o tom poslu, no oni ko da im nije volja živjeti, na poslu su tek toliko da im prođe vrijeme, a mi ih plaćamo iz naših plaća.. al dobro, to je za neku drugu temu...

Uglavnom, bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi netko izdvojio nekoliko minuta za mene...

Unaprijed Hvala...
Cro beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 17:39   #54
Ja sam VŠS, a dao sam i 2005.g. nekakav atest za sigmu i trenutno mogu reći da se ponešto čak razumijem u zavarivanje (rel i co2) ali eto hvala Bogu nikada nisam morao raditi baš kao zavarivač. Jesam ponešto vario na prethodnom poslu ali to čisto iz dosade i da se malo okušam. Neznam razliku između tečaja i tog mog atesta, ali što sam ja čuo je da ti taj moj atest nevrijedi baš previše ako neznaš varit, a opet mi je jedan frend otišao radit kao zavarivač i malo ga tamo poučili i nešta je položio i sad vari sa sigmom kao pravi a i satnica mu se vrti oko 30 kn, a neredi ni godinu dana. Ljudi su svašta spremni da dođu do nekih para. Sretno
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:40   #55
a sto je zdravljem? cuo sam da oni koji rade s argonom imaju dosta problema sa zdravljem? ispadanje zubiju i slicno?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:00   #56
nije loša šema završiti za zavarivača, možda malo skupiti iskustva, i onda trk na naftnu platformu. il možda u irak preko KBRa ako se traži to zanimanje.
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:47   #57
Hvala na brzim odgovorima...
Prelistavajući forum na ovu temu, naišao sam i na temu koliko je opasno biti varioc, i večina se složila da ti, sve dok si pažljiv i koristiš zaštitnu opremu, argon ne može ništa, a i otac mi je varioc već tridesetak godina, i još se uvijek ponosno smije SVOJIM ZUBIMA.
A što se Lepotanovog posta tiče, moglo bi se reči da sam sličnog razmišljanja, žrtvuješ tri-četiri godine u inozemstvu, i napraviš neki konkretniji iznos na računu, s kojim se, danas, sutra, može započeti i neki vlastiti posao... a koliko čujem (i vidim), zavarivač je več duže vrijeme deficitarno zanimanje, i uvijek ih traže...
Jer sve ostalo u našoj prelijepoj RH je preživljavanje (osim, naravno, ako nisi političar, ili njegovo dijete)...
Cro beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:57   #58
Tecaj za zavarivaca!

Ukratko: ne preporucujem ti 3.Maj, ne isplati se, mala placa, i moras 4 god.
raditi za njih, inace zavrsio sam taj tecaj pa znam, ali opet ako ti nije zarada toliko vazna bar na pocetku, i zelis dobro nauciti REL i CO2 postupak onda se isplati, poslije picis u inozemstvo i evo dobre zarade!
Ako te mozda zanima TIG postupak, posjeti ovu stranicu www.kontis.hr,
tamo ti sve pise u detalje o cemu se radi, uvjeti i sl.!
Firma je o.k., radi se iskljucivo u inozemstvu!
Sretno!
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:23   #59
[QUOTE=totti31;19155924]Ukratko: ne preporucujem ti 3.Maj, ne isplati se, mala placa, i moras 4 god.
raditi za njih, inace zavrsio sam taj tecaj pa znam, ali opet ako ti nije zarada toliko vazna bar na pocetku, i zelis dobro nauciti REL i CO2 postupak onda se isplati, poslije picis u inozemstvo i evo dobre zarade!
Ako te mozda zanima TIG postupak, posjeti ovu stranicu www.kontis.hr,
tamo ti sve pise u detalje o cemu se radi, uvjeti i sl.!
Firma je o.k., radi se iskljucivo u inozemstvu!
Sretno![/DA DA TAK JE TO:klap::klap::klap:
darko rr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 06:44   #60
Quote:
totti31 kaže: Pogledaj post
i CO2 postupak onda se isplati, poslije picis u inozemstvo i evo dobre zarade!
Ako te mozda zanima TIG postupak, posjeti ovu stranicu www.kontis.hr,
tamo ti sve pise u detalje o cemu se radi, uvjeti i sl.!
Firma je o.k., radi se iskljucivo u inozemstvu!
Sretno!
jel ima netko iskustva iz prve ruke s ovom firmom?

pise da plate tecaj, nakon sto polozis tecaj obvezan si 24 mjeseca raditi za njih. i vratis im 3000 eura kroz te 2 godine.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.