Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 14:13   #61
Upravo radi ovakvih primjera sam se ogradio. No bez obzira na sve, mislim da je u velikom postotku duda proizvod komocije roditelja. Lakse je tutnut dudu u usta nego imat bebu 10 minuta na cici svaki puta kad zaplace ili ju malo zanunat.
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 15:48   #62
ajd sad ne zezaj!da me bolje poznaš ne bi ovak šta napisao a uostalom
ti si muškarac pa sigurno više tvoja žena skače neg ti!!!!!!!!!!!!!
i mom je suprugu žao mene jer nisam spavala u kompletu 4 sata 7mjeseci ali
on spava jer ja smatram da je to moja zadaća,uostalom potvrdilo se jer
dok ga ja po noći ne uzmem ne umiri se!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:32   #63
Ma je istina je da mi puno vise skacemo a pogotovo po noci,moja jos uvijek kad se po noci probudi ne ce nikoga nego mene. Cicu je dobila uvijek kad je zacvilila ali nisam pozalila ali nije bila od onih koje placu neutjesno, nikada nije plakala duze od minute. A i ja sam od onih koje ne mogu slusat plakanje. Ne znam kak bi to i kak ce biti kad imam jos jedno jer onda bas i nemas vremena posvetiti se bebi sto posto i mozda cu morat upotrjebit dudicu tu i tam ali cu nastojat napravit isto kak i s prvom.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 11:31   #64
da se samo javim.dude nema.
kako-najjednostavniji i bolan način-dosta je bilo sad si velika.
problem nam je jedino što je vezano sa tim izbacila popodnevno spavanje,al nevermind!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 21:11   #65
mislim da cemo mi hrabro probat bez dude, jer mi se cini laksim davati cicu po potrebi nego u kasnijim godinama imat problema s odvajanjem od dude
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 02:49   #66
Dude varalice - da ili ne?

Ovo je vjerojatno već bilo, pa molim moderatore da prebace post u takvu ili sličnu temu ako postoji.

Daklem, Rita ima 3 tjedna, već diže glavicu, "priča" sve u šesnaest, rita se, jede, spava, podriguje, malo povraća i opet sve ponovo.

Po noći je super - nema presvlačenja već samo cicanje 2 puta i spavanje po 3-4 sata. Ali po danu ju je nešto uhvatilo zadnjih 3 dana da konstantno hoće cuclat mamu i to onda radi po 45 minuta do 1 sat (uz kratke pauze tu i tamo), tako da mi je supruga "iscjeđena".

Nismo mislili uzimat dudu-varalicu i u početku se činilo da nećemo morati, ali sad smo se počeli malo premišljati, pa stoga...

Kakva su vaša iskustva s dudom?
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 08:11   #67
Quote:
Superskeptik kaže: Pogledaj post
Ovo je vjerojatno već bilo, pa molim moderatore da prebace post u takvu ili sličnu temu ako postoji.

Daklem, Rita ima 3 tjedna, već diže glavicu, "priča" sve u šesnaest, rita se, jede, spava, podriguje, malo povraća i opet sve ponovo.

Po noći je super - nema presvlačenja već samo cicanje 2 puta i spavanje po 3-4 sata. Ali po danu ju je nešto uhvatilo zadnjih 3 dana da konstantno hoće cuclat mamu i to onda radi po 45 minuta do 1 sat (uz kratke pauze tu i tamo), tako da mi je supruga "iscjeđena".

Nismo mislili uzimat dudu-varalicu i u početku se činilo da nećemo morati, ali sad smo se počeli malo premišljati, pa stoga...

Kakva su vaša iskustva s dudom?
bez straha joj daj dudu...ja iz iskustva sa svojih troje i svi su imali dudu...kad bi bili nervozni,duda je smirivala...a kad je bilo vrijeme da ju ostave, "ukrala nam ju maca"...i onda su samo gledali mace po kvartu dal nose njihovu dudu...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 08:53   #68
paspa je zaboravila napomenut da su njeni hranjeni bocicom. to je druga situacija jer bebama je gust da furt nesto sisu , a ne mogu stalno bocicu.

pricekaj malo da vidite sto je.
mozda je skok u razvoju u 3 tjednu - beba si navlaci vise mlijeka cestim sisanjem. u tom slucaju, proci ce za jos par dana. ako joj date dudu, ostat ce bez klope.
a mozda je pocetak grceva (pfuj, pfuj, daleko od vas )

sad osobno:
moj je imao dudu dok su bili grcevi i to je bilo to.
nije nis smetalo dojenju, al moj je hranjen na bocicu u bolnici i svasta-kojesta (nasa prica je malo netipicna).
da nije, ne bih se usudila riskirat i usrat odlicno dojenje dudom.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 09:11   #69
kao sto je zmijica rekla, bebu moze zbuniti duda... preporuke su da duda i dojenje ne idu zajedno, te da se djetetu najranije s 6 tjedana moze dati duda (bolje nikad).

i ja sam mislila da necu dati dati nikad dudu, pa sam mu ipak dala. nakon nekog vremena poceo je loše prihvaćati bradavicu, nije sisao kako treba, pa sam izbacila dudu. nakon toga sve
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 09:22   #70
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
da nije, ne bih se usudila riskirat i usrat odlicno dojenje dudom.
ja tada nisam znala da se moze pokvariti dojenje dudom
pokusavala sam i s jednim i drugim. prvi bi uzimao dudu za sekundu-dvije, i kad bi primjetio da nista ne izlazi frknuo bi je metar od sebe
drugom nije bilo sanse ni dati je usta, i pored svih pokusaja. i on je "visio" na cici poslije treceg tjedna. ali nije htio ni bocicu, ni dudu, do godinu kad je prestao dojiti. onda je bocicu prihvatio, dudu nismo ni davali

ako bih bas vidila da samo dudla, bez da pokusava jesti, tj vuci mlijeko, probala bih dati dudu. inace ne.
ali moze se lako dogoditi da nece prihvatiti zamjenu
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 10:17   #71
Moja cura je beba cicalica i dudu neće niti da stavi usta. Najvjerojatnije se radi o skoku u razvoju pa si potiče proizvodnju mlijeka na količinu koja joj je potrebna
Bub@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 10:40   #72
ja rekla nema šanse ali ipak jesam...i dudi dudu samo kad treba spavti..i onda je torpedira za 15 minuta..ja pokupim i ne zna za nju do navečer opet...eto..
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 12:08   #73
moja obožava cicati (iako sam ja malo kratka s mlijekom..) ima dudu od prvog dana .. nije oduševljena ali je duda, da se uspava, ili kad je nervozna... i nisam imala nikakvih smetnji oko cicanja..
evo i danas kada imam za samo jedan obrok ili dva.. cica doslovce sa guštom..
pa sad..
ipak mislim da je to individualno i ovisi o djetetu..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 13:23   #74
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
kao sto je zmijica rekla, bebu moze zbuniti duda... preporuke su da duda i dojenje ne idu zajedno, te da se djetetu najranije s 6 tjedana moze dati duda (bolje nikad).

i ja sam mislila da necu dati dati nikad dudu, pa sam mu ipak dala. nakon nekog vremena poceo je loše prihvaćati bradavicu, nije sisao kako treba, pa sam izbacila dudu. nakon toga sve
Eto moj je imao dudu od prvog dana života , a dojio je punih 16 mjeseci. Od toga je prvih šest mjeseci bio samo na dojenju bez dohrane , a sve do kraja 16 mjeseca je dojio dosta intezivno bez obzira na drugu hranu.
Dudu je sam od sebe odbacio negdje sa 7 mjeseci, a i dojenje je sam od sebe odbaco jednostavno je odbio sisati
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 14:26   #75
Leon isto ima dudu od početka i dojimo bez problema.Ne zbunjuje ga ni kad mu dam izdojeno na bočicu.Jedino neće čaj,ne znam da li zbog okusa ili bočice .Samo smo mi morali isprobati 5 duda dok nismo našli onu koju hoće.i to čisto kad ga treba uspavati ili kad smo vani.nije baš oduševljen sa njom,ali on bi htio biti na cici dan i noć-a to baš i ne mogu,pa mu malo uvalim dudu tu i tamo.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 15:43   #76
čuj ja svome nisam dala dudu i ako pitaš, rekla bih ti - bolje ne.
je teško, moj je visio na cici do 10. mjeseci kad sam rekla dosta, ali dudu nisam dala iako je bilo perioda kad sam bila u iskušenju.
mislim da sam donijela dobru odluku.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:34   #77
sa puna 3 tjedna sam mu ugurala dudu u usta ...morala sam, jer je cijele noći bio prištekan...dudu je sam odbacio nakon nekih mjesec dana, tak da sam sretna kaj ju neće..ja osobno ne volim dude, ali moram priznati da mislim da bi mi bilo puno lakše prije da je htio ponekad dudu, da barem malo zašuti
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:37   #78
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Eto moj je imao dudu od prvog dana života , a dojio je punih 16 mjeseci. Od toga je prvih šest mjeseci bio samo na dojenju bez dohrane , a sve do kraja 16 mjeseca je dojio dosta intezivno bez obzira na drugu hranu.
Dudu je sam od sebe odbacio negdje sa 7 mjeseci, a i dojenje je sam od sebe odbaco jednostavno je odbio sisati

da bar moj sam odbaci cicu...imam osjećaj da bu dojio još ohoho...
neki dan sam stavila komadić banane na bradavicu i kad je htio cicati, rasplakao se poslije je dugo gledao bradavicu ima li na njoj nešto
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 17:58   #79
Mihael neće ni dudu ni bočicu......uzme on nju pa je počne grist ko da jede pravu hranu i onda prebacuje ljevo desno i smije se pa na kraju izbaci sa fuj fuj izrazom lica....
Probali namazat i medom, bila je unutra dokje meda bilo na njoj, poslje više ni to ne pali.

Meni je drago da neće dudu jer ga poslje neću morat odvikavat od nje.....a i ne moram brinut kako će zaspat ako nema dudu i sl.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:15   #80
Dudoovisnici


Naša je beba visila na cici non-stop prva dva-tri mjeseca. Zaključila sam da je to normalno.
Kada je sestra prilikom prvog pregleda kod pedijatra pitala koliko puta cica u 24h, MM "povikao" 24! Buhahaha. "Iscjeđenost" je bila moja prijateljica.

Dudu je bacala van iz usta prva dva mjeseca, sada joj povremeno služi da zaspe, povremeno za smirenje te povremeno da se igra i zabavlja, a ponekad i da je baca okolo (a ekipa skuplja).
Osim toga duda je praktično rješenje u situacijama kada si žvače prste (cijelu šaku, nekoliko prstiju ili podlakticu) pa se zaslini od usta pa sve dole do bodija (koji onda moramo presvlačiti jer bude mokar), pa natrag gore do čela. Kada ima dudu slinjenje se smanjuje na minimum.

Bebušku još uvijek samo dojim , ima 5 mjeseci, 8kg, 70cm.

Misli da je sve u svemu pitanje duda ili neduda precijenjeno kao i problematika odvikavanja od iste (da ih pošaljemo u komunu za dudoovisnike
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.