Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 00:11   #1
Postoji li pakao?

meni izgleda da jedino ti ovdje znaš šta pričaš pa bi te pito jedno pitanje.
jel postoji pakao i kako je u njemu i tko dolazi u njega, Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha
__________________
car
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:51   #2
Quote:
car kaže: Pogledaj post
meni izgleda da jedino ti ovdje znaš šta pričaš pa bi te pito jedno pitanje.
jel postoji pakao i kako je u njemu i tko dolazi u njega, Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha
Nisam delija, ali mislim da bića koja su otvoreno protiv Boga, znaći pobunjenici i zlikavci (a tu nespadaju samo ljudi)...svi ostali imaju šanse, u nečemi što kršćani nazivaju čistilište!

Bilo je nekih opisivanja pakla, ali neznam koliko su to točni i relevantni podaci:
(ovaj mi se činio nekako najbliži istini)

Pakao
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:25   #3
Quote:
car kaže: Pogledaj post
meni izgleda da jedino ti ovdje znaš šta pričaš pa bi te pito jedno pitanje.
jel postoji pakao i kako je u njemu i tko dolazi u njega, Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha
care, opet si došo srat...

ON: pakao je samo za vjernike, a bome i oni će se iznenaditi kad umru a nitko ih ne dočeka!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:32   #4
Quote:
car kaže: Pogledaj post
meni izgleda da jedino ti ovdje znaš šta pričaš pa bi te pito jedno pitanje.
jel postoji pakao i kako je u njemu i tko dolazi u njega, Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha
care,
odgovorit ću ti danas ili najkasnije sutra na to tvoje pitanje.

No da mirnije spavaš da ti kažem:
Pakao ne postoji - bar ne u onom smislu kakvog ga religije ''nude'' ljudima.
Prema tome niko ne dolazi u njega - čak ni Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha.
To važi i za čistilište kao i za raj.

Ipak, pakao postoji, (kao i čistilište i raj).

Nastavak slijedi.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:08   #5
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
care,
odgovorit ću ti danas ili najkasnije sutra na to tvoje pitanje.

No da mirnije spavaš da ti kažem:
Pakao ne postoji - bar ne u onom smislu kakvog ga religije ''nude'' ljudima.
Prema tome niko ne dolazi u njega - čak ni Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha.
To važi i za čistilište kao i za raj.

Ipak, pakao postoji, (kao i čistilište i raj).

Nastavak slijedi.
Slažem se s tobom da nije nikako kao opisuju vjere (pogotovo ne kršćanstvo) .

Znaći , ja sam mislim da znam što je to pakao.

Kada duša (čovjeka) radi grijehe ona će kad-tad upoznat ljubav Isusa tada će se pokajat , o njoj ovisi kada , dok nije prekasno.

Ako ti radiš grijeh i kažeš : 'mah , nema veze , sutra ću se pokajat i to je to' ti se nećeš istinski pokajat , tebe neće peći grižnja savjesti - to se ne zove kajanje i tada Bog ne daje oprost (ne u obliku kako kršćanstvo to govori , naravno...).

Većina ljudi se pokaje prije smrti i onda može u čistilište ili raj , a ljudi koji odu u taj famozni 'pakao' su ljudi koji su primili Božju ljubav za vrijeme smrti i odbacili ju , a na kraju kada je bilo prekasno spoznali da su bili odvratni za vrijeme svog (zemaljskog) života te su se počinju kajati . Bog im i tada daje oprost , ali oi ju od tuge ,samosažaljenja , očaja , i gledanja samih sebe uopće ne primjećuju .

...to je pakao...
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 15:34   #6
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
care,
odgovorit ću ti danas ili najkasnije sutra na to tvoje pitanje.

No da mirnije spavaš da ti kažem:
Pakao ne postoji - bar ne u onom smislu kakvog ga religije ''nude'' ljudima.
Prema tome niko ne dolazi u njega - čak ni Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha.
To važi i za čistilište kao i za raj.

Ipak, pakao postoji, (kao i čistilište i raj).

Nastavak slijedi.
No da bi se pakao shvatio potrebno je znati:
- Da je u svim ''nebeskim'' sistemima, što bi mogli reći u čitavom svemiru, provedena metoda stvaranja i reproduciranja trodimenzionalnih slika, koja metoda je ljudima poznata kao holografija.

- Da je svaki prostor u kojem se nalaze bilo koji ''nebeski'' sistemi (sistem je galaksija, sunce, planeta... ali i molekula, atom, bakterija, neuron...) ISPUNJEN superstrunama - na koji način svaki sistem koji postoji u Prirodi, bilo anorganski bilo organski, ''zrači'' SVOJOM Svjetlošću koja koherira s Odrađenom SVOJOM Monadom (Poljem) - koja se Monada nalazi u nekoj od mreža Astrala kojih u Sunčevom sistemu ima Sedam.
Na taj način će u SVAKOM koheriranoj Monadi ostati MEMORIJA u obliku holograma - i to cjelokupna Memorija koje je stvorena od vlasnika Monade tokom jednog života, odnosno tokom svog bivstvovanja u vidu materijalne vrijednosti.

No sad dolazimo do nekih veoma složenih hipotetičkih postavki koje velik broj ljudi na planeti odbacuje kao moguće.
I od tih nekih složenih hipotetičkih postavki, neke od njih se odnose na ostvarivanje spiritualnih kontakata s Određenom Monadom, odnosno Monadama - odakle se mogu ''crpsti'' neki od segmenata Memorija OD RANIJE.
Što je najinteresantnije, živ čovjek može da ostvaruje ''misaoni razgovor'' s Hologramskom slikom koja se može pojaviti u sistemu neurona kod živog čovjeka, koji neuroni, kako nam je poznato, imaju ulogu prenosa i skladištenja informacija u nervnom sistemu - a svakako i spremanja memorije.
A da se može ostvarivati ''misaoni razgovor'' s Hologramskom slikom koja se može pojaviti u sistemu neurona kod živog čovjeka ja LIČNO imam dokaza jer već dugi niz godina ostvarujem takve vrste ''razgovora'' uz ''viđenje'' Lika s kojim ostvarujem kontakt.
Uz ovo da napomenem da nikad u životu nisam uzimao nikakvu drogu ili neku drugu vrstu stimulansa, da bih ostvario takve vrste kontakata.
Svakako, ako se čovjek imalo služi s logikom on može da prihvati mogućnost ostvarivanja navedenih spiritualnih kontakata - i to ne samo zato što su mnogi ostvarili te kontakte već i zato što nam postojanje Monada dozvoljava da prihvatimo ''reinkarnaciju'' - po meni; Ponavljanje.
Konačno, da li smatrate da su mnogi starogrčki filozofi, matematičari..., Leibniz, Petronijević bili do te mjere pseudolozi da bi uz znanstvene radove koje su objavili objavili i lažna učenja.
Naime poznato je da je Leibniz tvrdio da je čitav svijet građen od duhovnih atoma, monada.
Svaka monada je svijet u malom, a u njoj se sukobljavaju sile, pa odatle potiče svaka aktivnost i težnja ka usavršavanju.

Petronijević je ovu spoznaju malo modificirao te je za monadu rekao: “Monada je pojedinačna svijest, nedjeljivo biće; njeni atributi su svijesnost i volja”.

I na ovo da postavim pitanje: Da li čovjek treba tako olako odbaciti mogućnost postojanja monada?
Ja svakako neću - a vaše je pravo da to odbacite uz primjedbu: Pa ja sam znanstvenik.

Eto, tekar sad mogu da pređem na objašnjenja koje je vezano za pakao.

Radi nedostatka vremena - slijedi nastavak
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 17:50   #7
Nisam znanstvenik al ništa ne razumem vas delija Koje monade ??

Jel može jednostavno; "Ima l Boga ili nema" i jel ima raja, gde je, kako se tamo BUDE ??

Jeste li vi sreli koga da se vratio ozgor tj iz pakla pa da je rekao kako je dole-gore ??
__________________
Istjerujem uroke, demone iz ljudi, lakom metodom-prst u oko !
Bassconnect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:28   #8
slažem se da delija puno zna,ali mislim da nitko ne može znati dali postoji raj i pakao...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 23:42   #9
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom da nije nikako kao opisuju vjere (pogotovo ne kršćanstvo) .

Znaći , ja sam mislim da znam što je to pakao.

Kada duša (čovjeka) radi grijehe ona će kad-tad upoznat ljubav Isusa tada će se pokajat , o njoj ovisi kada , dok nije prekasno.

Ako ti radiš grijeh i kažeš : 'mah , nema veze , sutra ću se pokajat i to je to' ti se nećeš istinski pokajat , tebe neće peći grižnja savjesti - to se ne zove kajanje i tada Bog ne daje oprost (ne u obliku kako kršćanstvo to govori , naravno...).

Većina ljudi se pokaje prije smrti i onda može u čistilište ili raj , a ljudi koji odu u taj famozni 'pakao' su ljudi koji su primili Božju ljubav za vrijeme smrti i odbacili ju , a na kraju kada je bilo prekasno spoznali da su bili odvratni za vrijeme svog (zemaljskog) života te su se počinju kajati . Bog im i tada daje oprost , ali oni ga od tuge ,samosažaljenja , očaja , i gledanja samih sebe uopće ne primjećuju .

...to je pakao...
Prije nego nastavim s tekstom kojeg sam započeo iznositi želio bih da se osvrnem na ovu rečenicu u kojoj je izrečena bitnost pakla:
a na kraju kada je bilo prekasno spoznali da su bili odvratni za vrijeme svog (zemaljskog) života te su se počinju kajati . Bog im i tada daje oprost , ali oni ga od tuge ,samosažaljenja , očaja , i gledanja samih sebe uopće ne primjećuju .

...to je pakao...
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:53   #10
postoji pakao, za ljude odnosno otpatke od ljudi. zove se niži astral u ulaz u njega je grižnja savijesti. sumnja. ono što RC izaziva. viši astral je samo za hrabre. odnosno samo hrabri idu u raj odnosno u viši astral. nije to tako teško.
sve moralnosti i "savijesti" su projicirane i emitirane samo za mase, za njihovu kontrolu.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 04:34   #11
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
postoji pakao, za ljude odnosno otpatke od ljudi. zove se niži astral u ulaz u njega je grižnja savijesti. sumnja. ono što RC izaziva. viši astral je samo za hrabre. odnosno samo hrabri idu u raj odnosno u viši astral. nije to tako teško.
sve moralnosti i "savijesti" su projicirane i emitirane samo za mase, za njihovu kontrolu.
U principu se slazem sa Gurdjieffim, osim u njegovoj recenici "nije to tako tesko".

Ja mislim da je pretesko, jer da nije,
ne bi mnogi od nas vec milion godina,
isli iz nizeg Astrala na Materijalnu Zemlju i obrnuto.

Tek sada, posle milion godina, nekim od nas je konacno doslo iz d. u glavu,
da bi valjalo krenuti putem svetla.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 02:35   #12
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
U principu se slazem sa Gurdjieffom, osim u njegovoj recenici "nije to tako tesko".

Ja mislim da je pretesko, jer da nije,
ne bi mnogi od nas vec milion godina,
isli iz nizeg Astrala na Materijalnu Zemlju i obrnuto.

Tek sada, posle milion godina, nekim od nas je konacno doslo iz d. u glavu,
da bi valjalo krenuti putem svetla.
gutless try to late, arogant to soon.
gutless=>premalo svjetla
arogant=>previše svjetla
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 13:51   #13
mogu samo pitati na čemu ste vi izvukli sve te teorije o paklu...?...znači pakao je niži astral u koji ide naša duša,ako smo zli tijekom života,ili viši astral u koji ide ako smo dobri...?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:10   #14
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
mogu samo pitati na čemu ste vi izvukli sve te teorije o paklu...?...znači pakao je niži astral u koji ide naša duša,ako smo zli tijekom života,ili viši astral u koji ide ako smo dobri...?
to je individualno. niži astral jest, odnosno otvara vrata grižnja savijesti.
viši astral jest, odnosno otvara vrata unutarnje zadovoljstvo i proživljenost.
a uostalom, ima više duša.
barem 3 u razvijenom čovjeku.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:19   #15
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
mogu samo pitati na čemu ste vi izvukli sve te teorije o paklu...?...znači pakao je niži astral u koji ide naša duša,ako smo zli tijekom života,ili viši astral u koji ide ako smo dobri...?
zašto bi pakao uopće morao biti astral ?!

Ne vjerujem da su sve duhovne stvari vezane za astral (makar ne znam što je to TOČNO) - dal bi mi netko mogao na pm sažeto reći što je jer mi se ne da čitat sve stranice na Astralnoj...

Odakle zaključci ?

Pa od vjere , od tumačenja metafora Biblije , iz raznih tekstova , iz svojeg uma koji može nešto zaključiti i najviše iz Isusovi riječi.

Bibliju samo treba znati ČITATI!

Ne vjerujem da je pakao niži , a raj viši astral - glupo zvući (ima logike - pakao je u podzemlju,a raj na nebu)-al ipak glupo zvući

Mislim da raj nema veze sa paklom ...

Valjda , tko smo mi da znamo

i da skoro sam zaboravio
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:11   #16
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
zašto bi pakao uopće morao biti astral ?!

Ne vjerujem da su sve duhovne stvari vezane za astral (makar ne znam što je to TOČNO) - dal bi mi netko mogao na pm sažeto reći što je jer mi se ne da čitat sve stranice na Astralnoj...

Odakle zaključci ?

Pa od vjere , od tumačenja metafora Biblije , iz raznih tekstova , iz svojeg uma koji može nešto zaključiti i najviše iz Isusovi riječi.

Bibliju samo treba znati ČITATI!

Ne vjerujem da je pakao niži , a raj viši astral - glupo zvući (ima logike - pakao je u podzemlju,a raj na nebu)-al ipak glupo zvući

Mislim da raj nema veze sa paklom ...

Valjda , tko smo mi da znamo

i da skoro sam zaboravio
ja ne vjerujem da je pakao duhovna stvar, ni biblija.
bibliju nije pisao isus. ali treba katolicima još da to shvate.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 18:28   #17
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem da je pakao duhovna stvar, ni biblija.
bibliju nije pisao isus. ali treba katolicima još da to shvate.
Koji biser, aj se ne sramoti.. Pa Katolici već znaju da Bibliju nije pisa Isus..

A ja osobno mislim, da postoji život poslije smrti, pa onda vjerovatno i pakao. Al mislim da tamo idu samo nevjernici, a ne osobe sa mnogo grijeha (osim ako se ne pokaju)
__________________
Moje srce kuca poput ranjene prepelice, kad vidim lice svoje ljubavi, i moji obrazi crvene poput jutarnjeg neba, u sjaju njegova osmjeha.
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 18:39   #18
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Prije nego nastavim s tekstom kojeg sam započeo iznositi želio bih da se osvrnem na ovu rečenicu u kojoj je izrečena bitnost pakla:
a na kraju kada je bilo prekasno spoznali da su bili odvratni za vrijeme svog (zemaljskog) života te su se počinju kajati . Bog im i tada daje oprost , ali oni ga od tuge ,samosažaljenja , očaja , i gledanja samih sebe uopće ne primjećuju .

...to je pakao...
Mislim da je sve receno u ovome!
Fallen_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 18:42   #19
Čovjek koji čitav život mrzi brata čovjeka, širi zlo oko sebe i ruga se Isusu, nema gdje završiti nego u probavnom traktu nekog bića iz pakla!
(sad sam naveo najradikalniji primjer)

Možete vi opisivati super_strune, crne rupe, crvotočine,...to su sve stvari s ovoga svijeta). Pakao je nešto što mi nemožemo pojmit sadašnjim materijalnim iskustvom, ma koliko se trudili biti mistični i zagonetni propovjednici.

Bitno je biti čovjek i poštivati božiju volju, a sve ostalo su pretakanja iz šupljeg u prazno.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 20:00   #20
Quote:
Fallen_ kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve receno u ovome!
HEY to nije pisao delija !

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Čovjek koji čitav život mrzi brata čovjeka, širi zlo oko sebe i ruga se Isusu, nema gdje završiti nego u probavnom traktu nekog bića iz pakla!
(sad sam naveo najradikalniji primjer)

Možete vi opisivati super_strune, crne rupe, crvotočine,...to su sve stvari s ovoga svijeta). Pakao je nešto što mi nemožemo pojmit sadašnjim materijalnim iskustvom, ma koliko se trudili biti mistični i zagonetni propovjednici.

Bitno je biti čovjek i poštivati božiju volju, a sve ostalo su pretakanja iz šupljeg u prazno.
ma tak je uvijek zaključiš temu.

Koji biser je ono gore napiso da je Isus piso Bibliju :S samo se htio napravit važnim da on nije katolik
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.