Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2014., 19:16   #1021
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ostalo iz linka je na razini opisa osnovnih osobina znaka kakvih imamo masu diljem neta.
Koje se web stranice izdvajaju iz mase u smislu da ne daju uglavnom osnovne osobine znakova nego da i detaljno obrađuju kakve osobine ima neki znak u kombinaciji sa svakim podznakom?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:35   #1022
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Koje se web stranice izdvajaju iz mase u smislu da ne daju uglavnom osnovne osobine znakova nego da i detaljno obrađuju kakve osobine ima neki znak u kombinaciji sa svakim podznakom?
Sama kombinacija znak/podznak je općenita i generalna, tj. ne može biti individualna jer je individualna jedino kada se promatra kroz cjelinu nečije natalne karte. Detaljne informacije se naplaćuju. Zato i većina stavi te "općenite" onak kao udicu.

Evo ti link s popisom astroloških blogova na kojima pojedini astrolozi znaju neke znakove/planete/aspekte pojašnjavati opširnije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 21:39   #1023
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo ti link s popisom astroloških blogova na kojima pojedini astrolozi znaju neke znakove/planete/aspekte pojašnjavati opširnije.
Puno hvala.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:00   #1024
Šta znači dominacija lava?
Meni je venera u lavu.

Po čemu se gleda koji znak dominira?
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 12:15   #1025
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Šta znači dominacija lava?
Meni je venera u lavu.

Po čemu se gleda koji znak dominira?
Dominacija se u tom kontekstu upotrebljava kada se želi istaknuti prevlast nekog znaka, "snažniji utjecaj" nekog znaka u cjelini natalne karte. Znak može biti istaknut stelijem ili općenito većom zastupljenošću u karakteru osobe (natalnoj karti).

O dominaciji pobliže imamo temu a na astro.comu se može izračunati dominacija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:37   #1026
Sorry nisam sve ćitao da li netko ima dobru preporuku za godišnji horoskop? Ne treba mi ono čarobnjak/vidoviti Milan i sli, bio mi je super horoskop što ga je u Globusu ( a nekad prije je bio i na HRT 2)radila pokojna Lidija Tocilj, nešto takvo ako netko ima savjet
mrki-dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 00:13   #1027
Quote:
mrki-dubrava kaže: Pogledaj post
Sorry nisam sve ćitao da li netko ima dobru preporuku za godišnji horoskop? Ne treba mi ono čarobnjak/vidoviti Milan i sli, bio mi je super horoskop što ga je u Globusu ( a nekad prije je bio i na HRT 2)radila pokojna Lidija Tocilj, nešto takvo ako netko ima savjet
evo
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:13   #1028
Mene zanima jel se može napraviti natalna karta bez znanja datuma rođenja i ako može kako se to onda radi?
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:36   #1029
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel se može napraviti natalna karta bez znanja datuma rođenja i ako može kako se to onda radi?
Ne, natalna karta se izrađuje za točan datum, sat i mjesto rođenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 20:10   #1030
Da li bi netko htio, tko zna, tko je siguran, dati link, za točan period, kada završava "vladavina" škorpiona, a počinje od strijelca?

Negdje nalazim da je 22.11. kraj za škorpione, a negdje da je 23.11.!!??
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 20:40   #1031
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Da li bi netko htio, tko zna, tko je siguran, dati link, za točan period, kada završava "vladavina" škorpiona, a počinje od strijelca?

Negdje nalazim da je 22.11. kraj za škorpione, a negdje da je 23.11.!!??
Prelazak iz jednog znaka u drugi nije svake godine isti pa tako nije ni prijelaz iz znaka škorpiona u znak strijelca.

Koja godina te zanima?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:14   #1032
Quote:
Flawles kaže: Pogledaj post
Tokom srednje škole mi je bila rađena natalna karta, gdje mi je navedeno da sam Strijelac u horoskopu, no sada i po ovim aspektima sam ipak Škorpija. (iako u nekim horoskopima ta granica jednog i drugog ispada tako da sam Strijelac). malo sam zbunjena po tom pitanju, zašto nije uvijek isti datum početka ili kraja znakova?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 08.03.2015. at 14:28. Reason: quote
Flawles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:27   #1033
Quote:
Flawles kaže: Pogledaj post
Tokom srednje škole mi je bila rađena natalna karta, gdje mi je navedeno da sam Strijelac u horoskopu, no sada i po ovim aspektima sam ipak Škorpija. (iako u nekim horoskopima ta granica jednog i drugog ispada tako da sam Strijelac). malo sam zbunjena po tom pitanju, zašto nije uvijek isti datum početka ili kraja znakova?
Ne ulazi Sunce uvijek svake godine u "isti tren" u znak. Ti datumi ulaska koji se pišu kada se općenito piše o vladavini nekog znaka su ofrlji tj. kao neka vrsta "srednje vrijednosti", no za individualnu kartu potrebno je pogledati kada je točno te godine Sunce ušlo u znak.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 17:55   #1034
Mislim da sam ovo već pitao, ali mi nije bilo odgovoreno.

Navodno neki astrolozi pripisuju i asteroidima neka značenja. Tako postoji neki veliki asteroid koji kruži na orbiti između Saturna i Urana. Ne mogu se sjetiti kako se zove. Astrolozi mu pripisuju pomalo značajke i Saturna i Urana.

Pa što vi, u astrologiju upućeni kažete na to? Ima li to smisla? Neće li postat prekomplicirano još u natalne karte uračunavat i orbite asteroida i neznam čega sve ne.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:33   #1035
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mislim da sam ovo već pitao, ali mi nije bilo odgovoreno.

Navodno neki astrolozi pripisuju i asteroidima neka značenja. Tako postoji neki veliki asteroid koji kruži na orbiti između Saturna i Urana. Ne mogu se sjetiti kako se zove. Astrolozi mu pripisuju pomalo značajke i Saturna i Urana.

Pa što vi, u astrologiju upućeni kažete na to? Ima li to smisla? Neće li postat prekomplicirano još u natalne karte uračunavat i orbite asteroida i neznam čega sve ne.
O tome imamo posebnu temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=370863
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:52   #1036
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
THX.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:35   #1037
Što je općenito sa Saturnovim, Jupiterovim i Uranovim satelitima?

Kakvu onu ulogu igraju u astrologiji?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:39   #1038
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što je općenito sa Saturnovim, Jupiterovim i Uranovim satelitima?

Kakvu onu ulogu igraju u astrologiji?
Astrološki sustav moderne (zapadne) astrologije se sastoji od deset tijela: Sunce, Mjesec, Merkur, Venera, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Asteroidi koje neki koriste u analizama su samo nadopuna tumačenjima a satelite još nisu izkomercijalizirali.

Dakle, odgovor je ništa s njima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:47   #1039
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Astrološki sustav moderne (zapadne) astrologije se sastoji od deset tijela: Sunce, Mjesec, Merkur, Venera, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Asteroidi koje neki koriste u analizama su samo nadopuna tumačenjima a satelite još nisu izkomercijalizirali.

Dakle, odgovor je ništa s njima.
aha.

Pa iskreno, moram priznat da mi je jako čudno što nisu iskomercijalizirali njihove satelite. Ipak neki njihovi sateliti su veličine pravih planeta a neko nebesko tijelo promjera 5000+ kilometara je sigurno značajnije nego neko promjera kukavnih 300+ kilometara i nepravilnog oblika kao npr. Juno i drugi asteroidi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 16:00   #1040
Ne znam da li na forumu postoji tema Novac?
Cime je predstavljeno obiteljsko naslijedje i novac oca?
8.kucom?
Zanima me vise karmicki....da li se udaljiti od toga ili inzistirati da ti se da?
Otac koji ima para, ali i kada daje ne daje s ljubavlju...i tako je bilo od mslih nogu...
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.