Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 20:50   #21
Quote:
liar kaže: Pogledaj post
Jest, jest. Ni ja ne vidim zašto ne bi tako, ako Peppa Pig pozna Roška i zna da je to njegov mail pa mu se javi "oj, brajko, jab' nov'nu". Podrazumijevajući da većina ljudi nema pojma 'ko je Roško, držim da je potrebit opći mail redakcije (za upite pošiljatelja raznoraznijeh provenijencija). Ali ako taj mail u stvari radi, rasprava je bespredmetna ter se iz iste trenutačno povlačimo, razumije se.
Ma naravno. Slažem se s tobom da je potrebno da bude mail koji funkcionira i koji je "služben". Imaju ga i bezazleniji časopisi i udruge, pa tako bi priličilo da ima i Zarez. Ja sam samo čovjeku rekao za ovaj konkretan primjer da može poslati bilo kome od članova uredništva mail osobno, a ne da bi to trebalo biti neko pravilo. Ako već stvarno ne odgovaraju na ovo ili "ne radi", što mi je čudno. Znam da je prije nekih godinu, malo više, radilo sve uredno... Ako sada ne odgovaraju na taj mail, to onda stvarno nije u redu i treba onda poslati Luketićki mail i reći da ili nek pregledavaju inbox ili nek' promjene to na službenim stranicama...


Quote:
liar kaže: Pogledaj post
Slažem se, Roško je vrlo zanimljiv, Shavira je malo gurao, ali i to je legitimno, iako se meni ne mora sviđati. Da, vidiš, kad kažeš čemu je sve pridonio Roško i gdje je sve jak, nameće mi se, trenutačno, usporedba s Natašom Govedić. Vidiš kako ona iritira (mnoge), a on je frajer (uglavnom). U tome jedino, u vezi Roška, vidim možebitnu teoriju zavjere. I meni je zanimljivo čitati ga, ali su mu pisanije i interpretacije (osim interesa) često rubne, spekulativne, mnogima nerazumljive i prema tome lagano i neupotrebljive. Baš bih voljela da mi netko tko dobro poznaje njihovo pisanje, usporedi Roškove i Govedićkine domete, diskurs i paradigme te u skladu s tim eventualno interpretira njihovu popularnost kod čitatelja, plauzibilnost tvrdnji i društvenu korisnost pisanja.
Roška sam dosta čitao i tip mi je među omiljenijim autorima ne samo u Hrvatskoj nego i općenito. Pročitao sam cijelu njegovu "Paranoidnije od ljubavi, zabavnije od zla", dosta tekstova po netu i neke tekstove u Europskom glasniku. Mogu reći da sam se poprilično ufurao u njegov stil i da ga kužim, dapače, sviđa mi se njegov stil koji ne želim niti definirati niti uspoređivati s ičim drugim. Naravno omakne mu se i pokoje (barem u mojem viđenju) opskurantističko "sranje", ali to samo onda uzmem u obzir kao kolateralnu štetu koja je nastala u kreativnom zanosu. Niti moram sve kužiti niti se moram sa svime slagati (dapače, Roškov stil pisanja i teorija nije jedna od onih s kojim se ili "slažeš" ili "ne slažeš", on ide iznad toga i zato mi se sviđa još i više)... Čitanje ove njegove knjige je zaista jedna vrsta kreativnog "tripa"... A i otvara prostora za mnoge nove ideje, pomirenja nekih starih itd... Zato ga smatram avangardom u doslovnom značenju te riječi, a opet bez potrebe da se sam naziva tako. Naravno, teško da će nešto za što takvo za što ti treba i znanja i strpljenja i senzibiliteta posebnog zaživjeti u širim krugovima, ali niti ne treba, ako se mene pita. To i čini avangardu avangardom, jel tako? Ne opskurantizam, nego naprednost, a da bi nešto bilo napredno mora biti napredno u odnosu na nešto, a to nešto u odnosu na što je ovo drugo napredno je uglavnom prosjek ili još niže od toga.


Quote:
liar kaže: Pogledaj post
Pa poslo bi, što ne bi. Hehe.
Za kavu il iza Zarez?

Quote:
liar kaže: Pogledaj post
Da, i ja mislim da je ona. Ok koka.
Misliš zgodna ili da dobro piše? Ili oboje?

EDIT: sad sam se sjetio da si žensko tj. smetnuo sam to s uma dok sam pisao da si napisala negdje rečenicu u ženskom rodu. Ispričavam se . No, bilo kako bilo, ne znači da ne možeš procijeniti da je zgodna. S druge strane čak i da ti se sviđa na onaj drugi način na koji se obično žene sviđaju muškarcima. Moram biti politički korektan, kak' god se okrene .
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."

Zadnje uređivanje Druid : 25.10.2009. at 21:06.
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 21:07   #22
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Iskreno, za Horvata se ovo mogu složiti jer je mene dosta "iritiralo" što strašno imitira Žižekov stil. A to ne cijenim, neoriginalnost. Ne samo da je teorijski utemeljen u njemu (što je ok) nego i strašno, ali strašno plagira njegov stil pisanja. A to mi govori da i nije previše originalan. Upravo tu retoriku u kojoj se izjava formulira i maskira u pitanje "nije li upravo Europa danas ono što je žena za Freuda" (ovo nije citat nego parafraza), dakle taj stil. Žižek to radi i to je njegovo. Ali kada to Horvat radi to je toliko očito da je neoriginalno, da boli.

Ali s druge strane, podržavam ga jer ima i nekih svojih originalnih ideja/primjera (doduše, ništa posebno to nije) u svoj toj hrpici teoretičara na koje se najčešće referira (Žižek, Furedi, Tschumi, da spomenemo samo neke)...
Budimo iskreni, Horvat je jedan ambiciozan i iznimno radišan no vrlo tupav dečec. Njegova čitanja Furedija (koji nije niti toliko značajan koliko se čini, kao niti Kleinica, osobito Kleinica), te njegova čitanja (odnosno nečitanja) Balibara, Ransierea ili Badioua - takvih pametnih, originalnih i zbilja jakih mislilaca, spadaju u domenu ispodprosječnog seminara kod Mikulića na trećoj godini.

Ali sve bih to možda i oprostila ili prešutjela da njegove paralele s umjetnošću, filmom, književnošću i ostalim estetskim izrazima moderne kulture nisu na granici parodičnog šprancerizma jednog netalentiranog, neduhovitog i nemaštovitog metra bukvenih briketa.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
...i zato što je na kraju krajeva studirao filozofiju i po tome mi je kolega.
Kolega ti je i Smiljko Šagolj, koji Horvatima unatoč, još uvijek drži rekord u završetku filozofije na FFZG.


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Korisno je i da čitatelja zainteresira za nešto, nauči nešto novo iz područja humanističkih znanosti itd. itd.
Da, to i rekoh. Samo kažem, rijetko kad imam dojam da je to nešto više od prikaza trenda.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 21:30   #23
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Budimo iskreni, Horvat je jedan ambiciozan i iznimno radišan no vrlo tupav dečec. Njegova čitanja Furedija (koji nije niti toliko značajan koliko se čini, kao niti Kleinica, osobito Kleinica), te njegova čitanja (odnosno nečitanja) Balibara, Ransierea ili Badioua - takvih pametnih, originalnih i zbilja jakih mislilaca, spadaju u domenu ispodprosječnog seminara kod Mikulića na trećoj godini.

Ali sve bih to možda i oprostila ili prešutjela da njegove paralele s umjetnošću, filmom, književnošću i ostalim estetskim izrazima moderne kulture nisu na granici parodičnog šprancerizma jednog netalentiranog, neduhovitog i nemaštovitog metra bukvenih briketa.
I ja sam često takvog dojma. Ali opet, ne bih štel tak grdo o mladom gosponu. S druge strane, ti si žena pa ajde tebi se dozvoljava. Ovak da ja to velim bi ispalo da sem ljubomoren . Ali fakat se slažem, bezveze mi je to forsanje filmova i filozofije. Da budemo jasni, film i filozofija su jako povezana područja, pogotovo danas, ali to forsanje u svakoj kolumni ili u svakom poglavlju knjige bar nekoliko filmova s ovim i ovim, to je fakat najobičniji trend i pozeraj. I onda zbog toga ljudi dobiju dojam da je Žižek recimo neozbiljan filozof, a ništa nije dalje od istine...


Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Kolega ti je i Smiljko Šagolj, koji Horvatima unatoč, još uvijek drži rekord u završetku filozofije na FFZG.
Ispričavam se, ali ne znam tko je on. Hoćeš li biti toliko ljubazna da me prosvjetliš? (već vidim da ću požaliti što sam pitao )

Kužim kaj hoćeš reći, "argumentacija" mi ne valja u ovom slučaju, ali ovo nije filozofska argumentacija što sam napisao, naprosto jedna solidarnost i cijenjenje da bar netko nešto radi... Naravno, ima puno ljudi koji rade, ali mnogo više onih koji ne. Tako da mi je drago vidjeti i ovo. Ali s druge strane, ovo što ti kažeš, bolje nikakva popularizacija nego ona loša. Aj ges.




Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Da, to i rekoh. Samo kažem, rijetko kad imam dojam da je to nešto više od prikaza trenda.
I Claude-Levi Strauss je jednom rekao nešto slično za strukturalizam. On, koji je najpoznatiji strukturalist u antropološkim vodama. A opet strukturalizam je i danas jako poznat i utjecajan teorijski sustav. Dobro, to opet ne govori ništa, jer strukturalizam u antropologiji je drugačiji od strukturalizma u lingvistici, ali you get my point. Hoću reći, to što je nešto možda i trend ne znači da ti to nešto ne može pomoći rasvjetliti nešto drugo ili obogatiti te kao osobu (dapače, često to i učini, ako ne dozvoliš da se pretvori u pseudo-intelektualno blebetanje ili naprosto pozeraj) ili jednostavno dati neke nove ideje u razvijanju tvog vlastitog teorijskog sustava ili sustava vrijednosti.

Cijela ova priča me sad podsjetila na nešto, a neda mi se sad o tome, možda se jednom i toga dotaknem. Nije nešto za naslovnicu Timesa, ali meni je zanimljivo... Pa sam si tu stavio podsjetnik. Riječ je o jednom kolegi s kojim sam vodio beskonačne rasprave o svemu i koječemu da bi dvije godine nakon toga kada sam ga opet vidio imao potpuno drugačiji pogled na to (što je u redu), ali s druge strane mi potvrđuje da sam već tada imao puno dublji i manje trendovski pogled na stvari. On mi se podsmjehivao na neke tvrdnje. Danas se ne bi možda podsmjehivao toliko (niti bi ja više si dozvoljavao sipati biserje pred svinje), ali opet neke stvari s druge strane isto nije prošao. A moj put učenja je bio specifičan i nisam se ograničavao samo na akademsku "armchair filozofiju" iako mi ni ta nije strana. I ne kažem da je loša, nego naprosto nije jedina, a vrlo često nije ni životna. Ali lako za to, unese se lako život i u nju, nije stvar do teorije nego do teoretičara, na kraju krajeva. Isto kao što u školi će ti zanimljivost nekog predmeta 90 % ovisiti o profesoru a ne o predmetu... I tako...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 21:53   #24
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, ali ne znam tko je on. Hoćeš li biti toliko ljubazna da me prosvjetliš? (već vidim da ću požaliti što sam pitao )
Evo google. Nisam htjela stavljati link na youtube, jerbo su videa većinom postavljena od bošnjačkih pro-Alija Izetbegovićevaca.

Čudi me da to ne znaš, pa Smiljko je glavni cvijet zlostavljane Hrvatske s FFZG-a, božetebe, pa otud je, kako smo nedavno saznali, jedva samostalan um sačuvala i perjanica naše književne misli, Milana Vuković Runjić.

Off gotov.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
On mi se podsmjehivao na neke tvrdnje. Danas se ne bi možda podsmjehivao toliko (niti bi ja više si dozvoljavao sipati biserje pred svinje), ali opet neke stvari s druge strane isto nije prošao.
Malo tko išta čuje ako mu prethodno netko od autoriteta nije rekao koja je to točno nota.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 01:06   #25
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Osim nekih rijetkih proplamsaja stava, nitko, a osobito ne Horvat ili "pomaknuta" Govedićka, osim šprancerske interpolacije modela i terminologije uz stilski neizbježna silovanja obrata "u biti, možda nije baš tako" koja redovno završavaju u nevješto skrivenoj mediokritetnosti, nema nitko tamo da me ikad zaintrigirao, osim tu i tamo kojeg odlomka djela kakvog srednjeeuropskog literata.
Sad, nisam se cesto susreo s Govedickinim tekstovima, ali iz ovog sto pratim mi se ne cini to toliko losim Citao sam neke tekstove o djecjoj knjizevnosti i kazalistu, vidio ju na okruglom stolu povodom Frljiceve "Gospodice Julije". Mislim, nije ona neka raketa, ali sam dobio dojam da je ugodna i citljiva autorica.

Nego, jesi bila ironicna kad si preporucila Idu Prester umjesto nje?

I, mozda je osobno, ali jesi li ti ikad pisala za neki takav casopis, i za koji? Mislim, tvoj stil i nacitanost su ocito formirani i prilicno dobri, tesko da su rezultat rada na seminarima iz filozofije i na temama s foruma. (odgovor moze i privatno)
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 06:28   #26
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ne znam što fali ovome:

zarez AT zg.t-com.hr

Tko je rekao da nemaju mail ili ne odgovaraju s mailova? Ja imam drugačija iskustva...
ja sam napisala
proljetos kad mi nakon obnovljene pretplate zarez nije stizao vise sam puta zvala, na mail mi nitko nije odgovorio itd
uspjela sam iz n-tog pokusaja u ne znam koliko dana kad mi je zena rekla da im ne radi ni faks i tako...

edit: i ne poznam nikog iz urednistva pa da sam jednostavno mogla okrenuti par brojeva ili poslati kakav privatni mail
ako vec prodaju casopis na nacin da ga preko pretplate mozemo kupiti i mi izvan tih zatvorenih zarez-novinarskih krugova onda moraju imati i nekakav kontakt
na kraju krajeva, ne zovem ni mudrinica ako imam problem s telefonskim racunom

Zadnje uređivanje Peppa Pig : 26.10.2009. at 06:36.
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 10:11   #27
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
...
Mislim, nije ona neka raketa, ali sam dobio dojam da je ugodna i citljiva autorica.
...
Nego, jesi bila ironicna kad si preporucila Idu Prester umjesto nje?
Ma ne bih ja nikad, osobito zato što sam politički i rodno jedna korektna žena.

Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
...tesko da su rezultat rada na seminarima iz filozofije i na temama s foruma.
Naravno da tome treba pridodati kvalitetne medikamente.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:56   #28
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Ma ne bih ja nikad, osobito zato što sam politički i rodno jedna korektna žena.



Naravno da tome treba pridodati kvalitetne medikamente.
http://www.mehmetjan.com/myspace/com...comments-2.gif
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:13   #29


Ovaj trešing treba poslat na onaj mail gore. Krajnje je vrijeme da se netko počne zajebavat u domaćoj teorijskoj misli , pa makar to bili i čitatelji.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:20   #30
Govedićka .
A zbog Borisa Becka sam davnih godina počela čitati Zarez.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:25   #31
govedićka sigurno i popis za dućan piše s kompletnom intelektualnom anamnezom
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:15   #32
Ha, jedino gore od forumskog prigovaranja oko intelektualne anemicnosti je forumsko kritiziranje javnih ljudi/intelektualaca poput Horvata.
Zanima me kakve ste vi to vrhunske osobe kada imate tolike rijeci pokude za covjeka od kojih 26 godina koji je vec dobio par nagrada u polju svog djelovanja?

Reci da je tupav bez ikakvog obrazlozenja je ludo. Kao i reci da kopira neke od vrhunskih intelektualaca poput Zizeka.
To je kao da netko kaze u ovoj napacenoj i sirotoj hrvatskoj kinematografiji da neki nas redatelj kopira Hitchkocka, pa eto, tip je totalni luzer. Ono, kud srece da u ovom maloumnom okruzenju netko kopira takve ljude, ili da pise o Baidou i slicnim stvarima, pa makar i krivo po necijem misljenju.

Uglavnom, decko je produktivan i radisan, potpuna suprotnost vecini hrvatskih "kvaliteta". A ako se netko ne slaze s njegovim misljenjem, vjerujem da bi mogao reagirati u Zarezu, pa da se i neka oldschool diskusija izrodi....
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:30   #33
Dragi Boltorne,
ovo je anoniman forum i pitanje kakva je tko osoba, podrazumijevajući dostignuća postignuta pod punim imenom i prezimenom su jednostavno neprimjerena.

Uživaj u diskusiji i nemoj se opterećivati nebitnim.
Ova diskusija ne isključuje diskusiju u Zarezu i obrnuto.
Pozdrav.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:37   #34
Ma ne, samo me ljuti, i to nije prvi put, kada se nadju lokalni intelektualci pa idu paljbom po svemu sto nadju.
Ja sam "zarez reagiranje" iskreno pozelio, jer ako ima nekog ovdje da mi moze nabrojati DVADESET (20) javnih osoba u Hrvatskoj koji se kroz razno-razne kolumne, tekstove ili knjige bave nasom svakodnevnicom na ovoliko produktivan nacin, neka napise.

Sve osim toga mi je otuzno. Zarez citam relativno cesto, gotovo svaki broj, iako ne uvijek sve. Jovanovic mi dobar. Cvjeticanin uzas. Onaj Slugan ili kako (film) se malo popravio zadnjih brojeva.
Sve u svemu, jedan od rijetkih takvih novina u HR.
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:59   #35
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, jedan od rijetkih takvih novina u HR.
Zato im ja u prosjeku dam oko 20 kuna mjesečno kroz godinu.

Što ne znači da ne smijem imati trezveno mišljenje o njihovim tekstovima, neopterećeno katastrofalnim kontekstom u kojem izlaze.

Da postoji barem jedan zbilja natprosječan um tamo ili da me netko doista ikad zaintrigirao, ja riječ ne bih rekla o onoj tupavoj overambitious imitator-imitatora pliskavici.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:35   #36
Naravno da su sva misljenja ok.
O Srecku Horvatu imam ambivalentan stav, ali sam zadovoljan time sto mladi covjek u ovom okruzenju nije potpuno apatican.

A i gledam na to ovako - ako ima volje i ambicije, znanje i vjestina ce doci s vremenom. Nek imitira svoje uzore, i mnogo vece persone od njega su to radile. Kasnije ce mozda razviti svoj stil i svoje ideje.Ipak, on meni prije svega predstavlja kvalitetnog mladom "analizatora" svakodnevnice. Od njegovih vecernjak kolumni pa nadalje.
Nije lako analizirati i komentirati ono svakodnevno jer ti svaka susa moze prigovarati, a i pogreske su vece. Svejedno, drazi mi je takav nego da za 28 godina napise izvrsnu Zizekovi biografiju.

Rosko je stvarno ok tip, njegove Kapetan Koma preporucuje crtice su super.Covjek je ponekad kao google s predefiniranim search parametrima
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:51   #37
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post
O Srecku Horvatu imam ambivalentan stav, ali sam zadovoljan time sto mladi covjek u ovom okruzenju nije potpuno apatican.
Ne, nego je potpuno i neopterećeno pozeričan.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:16   #38
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Ne, nego je potpuno i neopterećeno pozeričan.
Drago mi je da se sličnosti očigledno privlače
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:20   #39
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post
Drago mi je da se sličnosti očigledno privlače
Pa obično se i skupljaju po raznoraznim uredništvima, da.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 22:17   #40
Vidim da ja se prava intelektualna artiljerija cuva za neka velebna ostvarenja, pa se na forume ne trosi suvise rijeci.
Tako da se i ja povlacim u ovom dijelu rasprave.

Jedino, ako netko zna o buducnosti Zareza.. Iz relativno uskog kruga sam cuo da im kresu budzet... Zna li netko poblize prognozirati njihovu sudbinu. Hocemo li ostati bez novina u dogledno vrijeme?
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.