Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2004., 11:19   #61
Quote:
kpt. Willard kaže:
"Well i had a dream last night and in my dream i took a knife to you.
I slit your throat from ear to ear.
the wound was gasping for the air.....your scream so clear
But every dream could never come true.
Only in my sick mind can i do these things to you."



Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 16:29   #62
znam dae malo stari topic al...se netko razumije u snove?
bash mi decko posudio freuda i junga pa cu se malo bacit na citanje jer mi je to oduvijek zanimljivo bilo...no...
rijetko kada sanjam neke lijepe snove...uvijeku su neki cudni,strasni ili takvi da slijedeci dan utjecu na mene na neki nacin.
neki sam dan sanjala jednog decka s kojim sam inace imala nesto no eto nismo nikada imali vezu zbog njegove bivse itd itd no on jos uvijek ima osjecaje prema meni. u snu sam sanjala da me zagrlio iza ledja i nije me pustao i reko da me nikada nece pustiti.citala sam da su snovi odraz naseg zivota,a stvari,ljudi itd u snovima koji predstavljaju nasu proslost u zivotu samo nas pobudjuju na to kako nismo prihvatili nesto ili se u potpunosti oprostili od necega sto je bilo.ovo bi bilo kao da iako mi nismo zajedno nesto nas veze i podsjeca da necega ima a i mozda necega bude (zvucim umisljeno ).al dobro to..nek sanjala sam takodjer jednog tipa,koj je u mom snu meni predstavljao nekog rodjaka i ajd bilo je malo ,incesta itd. po izgledu i osobnosti je bio savrsen.sto se izgleda tice takvi mi se tipovi od malih nogu dopadaju.ako u snovima sanjam musku osobu ona je uvijek takva kao taj ili jako jako slicna.
zna li mozda netko malo protumaciti takvo sto?

falaalala
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 08:50   #63
Jedino čega se sjećam da sam sanjal, je poklopac od WC školjke koji se odjednom stvorio na mojoj WC školjci i zamjenio prijašnji poklopac i usput promjenio boju.

Svašta...
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 21:57   #64
Quote:
mrkvich kaže:
...
Nitko ti ne moze protumaciti snove toliko dobro kao ti sama. Ja svoje zapisujem i ako mi se neki bas ucini vazan zbog necega pocnem ga analizirati i gotovo uvijek shvatim sto mi zeli poruciti. Vazno je da odredis kako se postavljas prema nekim stvarima u tvojim snovima, da odredis osjecaje koje imas i pratis neke simbole koji ti se eventualno ponavljaju u snovima kad te prate odredjene situacije u zivotu... nakon nekog vremena pocet ces razlikovat bitno od nebitnog i tumacit to na ispravan nacin. Recimo, kad sanjas ljude, ne mora znaciti da sanjas bas njih nego mogu biti simboli necega drugog, ili ih jednostavno mozes sanjati zato sto se cesto druzite pa ti se java nastavlja u snu.

Junga nisam citala, Freuda jesam i mogu ti slobodno reci da odbacis njegove nebuloze. On je vazan samo po tome sto je skuzio da tu nesto ima, ali poprilicno je zastranio.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 22:31   #65
....

ja ne vjerujem u snove.......
totalni nihiL


xylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 01:29   #66
Sanjao sam da jebem klinku od 17 godina.

Ne, ček, to je istina.

Hmmm.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 02:49   #67
....

ja sam sanjao nekakvu kao pseudo-revoluciju u kojoj se svodi na to ko će kog pojebat, i na kraju ispada da su pobjednici oni koji su pojebali nešto mlađe od 16, bez obrzira kolko su metafrena snifali prije......


xylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 03:40   #68
Ekšli, baš sanjam otvorenih očiju.

U kitu marjanovu, di je ta piva.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 08:10   #69
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
[

Junga nisam citala, Freuda jesam i mogu ti slobodno reci da odbacis njegove nebuloze. On je vazan samo po tome sto je skuzio da tu nesto ima, ali poprilicno je zastranio. [/B]

freudove nebuloze,hm,rece covjek,da je san deformirani izraz nasih zelja,kako se moze tumaciti...itd,postavi jednu znanost na noge...i onda ga neznalice pljuju,tako je to uvijek bilo i biti ce u ovom svijetu
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 15:41   #70
Quote:
Sedmica kaže:
freudove nebuloze,hm,rece covjek,da je san deformirani izraz nasih zelja,kako se moze tumaciti...itd,postavi jednu znanost na noge...i onda ga neznalice pljuju,tako je to uvijek bilo i biti ce u ovom svijetu
Ja pisem kineski? To sto je on postavio jednu znanost na noge ne znaci da je zato i ultimativni No 1. Ne mislis li da je u tih stotinjak godina ta znanost malo vise napredovala od kakanja u pelene?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 20:27   #71
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ja pisem kineski? To sto je on postavio jednu znanost na noge ne znaci da je zato i ultimativni No 1. Ne mislis li da je u tih stotinjak godina ta znanost malo vise napredovala od kakanja u pelene?

Tko je rekao da je on ultimativni No.1?
Tko prica o kakanju?
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 20:50   #72
Quote:
Sedmica kaže:
Tko je rekao da je on ultimativni No.1?
Tko prica o kakanju?
Ja, gore. (Freuda jesam i mogu ti slobodno reci da odbacis njegove nebuloze. On je vazan samo po tome sto je skuzio da tu nesto ima, ali poprilicno je zastranio.) Ne umanjujem njegovu vaznost kao zacetnika suvremene psihoanalize, nego smatram da je ta znanost previse napredovala da bi se danas ravnao po njegovim saznanjima. Moras priznati da je, unatoc tome sto je udario temelje toj znanosti, dosta pretjerivao i dosta grijesio.

Drugim rijecima, mislim da ga netko tko se amaterski pocinje baviti tumacenjem snova ne bi trebao shvacati kao autoritet.


(Kod kakanja u pelene sam mislila na to da je u njegovo vrijeme ta znanost jos bila u povojima. )
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 21:19   #73
baš se i ne sjećam nekog sna koji sam sanjala u zadnje vrijeme ali letenje ne mogu zaboraviti nikako.
prije sam često znala sanjati da letim ali samo kada sam se postavila u pozu ko supermen no, nisam uvijek mogla poletjeti kada sam to ja htjela nego kada su se neke okolnosti poklopile tipa da me neko ganja ili natjerava pa ja ne mogu pobjeći osim da poletim.
čestim sanjanjem da letim to je evoluiralo do toga da sam mogla početi letjeti kada i gdje sam htjela i nisam više morala imati jednu ruku ispruženu ko supermen nego su ruke morale biti uz tijelo a glavom sam diktirala visinu i brzinu.
obično sam polijetala tako da sam se bacala sa zadnjeg prozora kuće i prvo bih ponirala a onda bih se vodoravno ispravila i letjela.
frojd je uvijek povezivao letenje sa neispunjenom seksualnom željom.
no još dan danas ne znam kako bih to sve povezala.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 23:51   #74
Letenje?
navodno je sexualno uzbudjenje posrijedi,po cika Freudu
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 00:01   #75
Quote:
Sedmica kaže:
Letenje?
navodno je sexualno uzbudjenje posrijedi,po cika Freudu
ma znam to, to mi je jasno ali te snove sam jedno vrijeme imala konstantno što bi značilo da imam neki gadan problem glede toga......
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 00:06   #76
Quote:
chiquita kaže:
ma znam to, to mi je jasno ali te snove sam jedno vrijeme imala konstantno što bi značilo da imam neki gadan problem glede toga......
Ja sam cula da to sanjaju samo sretni ljudi pa ako te to tjesi...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 00:06   #77
.

Drugim rijecima, mislim da ga netko tko se amaterski pocinje baviti tumacenjem snova ne bi trebao shvacati kao autoritet.



Na koji nacin tumacis vlastite snove,ne samo ti...,zapisujes ih,trazis simbole,zelju,osjecaj u snu,pustas slobodne asocijacije na djelove sna,trazis ostatke dana?
Da li je,zbog otpora,moguca analiza vlastitih snova,ili je za to nuzno potreban jos netko,netko tko bi bio vodic kroz zamrsene putove ljudske psihe?da li da ih uopce tumacimo?
Uf koliko pitanja!
Sta mislite?
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 01:25   #78
Štrumfove.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 01:46   #79
Quote:
chiquita kaže:
ma znam to, to mi je jasno ali te snove sam jedno vrijeme imala konstantno što bi značilo da imam neki gadan problem glede toga......


Ne mora biti problem,mozda ga samo nisi dugo prakticirala,pa se to nastoji,odnosno pokusava ispuniti kroz san...ponekad nam snovi pokusavaju reci sta trebamo raditi.
Procitao sam da nije dobro pricati svoje snove drugima,osim vjerojatno psihoanaliticaru,jer onda nista od njihova tumacenja
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 01:55   #80
Oh, ovako kompleksan način poniranja u ljudsku psihu, jednostavno je aut of maj lig.

brrrrr
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.