Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2010., 08:53   #21
Quote:
monarhist kaže: Pogledaj post

Još je naravno gore kad se govori o kraljevima hrvatske krvi. Što to znači?
To je vjerojatno uzeto iz naslova romana E. Kumičića "Kraljica Lepa ili propast kraljeva hrvatske krvi".
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 01:56   #22
Jedva čekam da i ovo vidim.
Pessimus dux is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:19   #23
moze li mi netko rec kad bi ovo trebalo pocet ili sam propustio nesto
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:08   #24
i mene zanima kada će ova emisija napokon počet ??? Ps. ako netko zna.. namjerava li se i kada snimiti neki hrvatski povijesni film npr. o borbi s Turcima, imamo toliko slavnu povijesti, Zrinske, Frankopane, itd... nešto kao srpski boj na kosovu !? To bi bilo odlično, mislim da ima previše filmova tematike ranih 90-ih godina, a malo povijesnih.
moekipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 22:59   #25
jel se ovo može nabaviti na dvd-ima?
ako već neće na tv-u nek bude na trafikama
Evil robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 01:15   #26
jel još nije bilo? pa već ima dvije godine otkad čekam...
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:27   #27
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
jel još nije bilo? pa već ima dvije godine otkad čekam...
u 2010. HRT predstavlja dokumentarni serijal , hrvatski kraljevi.

ova reklama se vrtila krajem 2009. evo dobar dio 2011. je prošao , a još ništa na vidiku.
osim ako nisu došli na ludu ideju da je emitiraju u ljetnom terminu
jedan od razloga bi mogao biti i taj što ne smije usfaliti novca za razne zvijezde pjevaju , zvijezde plešu i ...
__________________
Ubi concordia, ibi victoria.
kandraks2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:18   #28
A jedan od razloga je i očita cenzura svega domoljubnoga na HRT-u pa su Hrvatski kraljevi tako praktički bunkerirani.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:23   #29
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A jedan od razloga je i očita cenzura svega domoljubnoga na HRT-u pa su Hrvatski kraljevi tako praktički bunkerirani.
ne bubetaj. uostalom...

Quote:
rimjerice, osim što su u javnosti relativno često prisutne tradicionalne kontroverzne teme vezane uz Drugi svjetski rat, poslijeratne komunističke zločine, raspad Jugoslavije i ratove 1990-ih, i kao što je u političkom životu javna upotreba povijesti (dakle pozivanje na povijest i korištenje povijesti kao argumenta i legitimacije) i dalje živa, te pored više ili manje kontinuirane prisutnosti nekoliko hrvatskih povjesničara u medijima, na hrvatskoj je televiziji tijekom 2010. i 2011. prikazivano gotovo iz tjedna u tjedan nekoliko dokumentarnih serija povijesne tematike koje su imale po više epizoda i bile emitirane u najgledanijim terminima (poput serije o Titu, Hebrangu, Hrvatskom proljeću, Praškom proljeću, savezničkim bombardiranjima hrvatskih gradova tijekom Drugog svjetskog rata, napadu na Dubrovnik početkom 1990-ih), a pripremaju se i nove, prema najavi i o Jugoslaviji. Ove godine je i 35. obljetnica emitiranja TV kalendara, emisije s povijesnim sadržajima i, dakako, određene koncepcije povijesti.
izvor citata.
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:06   #30
Ali oprosti Dilecto Martok ima pracvo,HK dsu ghotov proiozvod a iz nepoznatih se razloga odgađa emitiranje tog serijala.
Dok istovrmeno traje parola svaki viken-jedan partizanski
I taj film o Dubrovniku bio je crnogorski a ne naš.Toliko o tome.Kao da iranskoj tv puste američki film o bombardiranju Teherana.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:14   #31
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ali oprosti Dilecto Martok ima pracvo,HK dsu ghotov proiozvod a iz nepoznatih se razloga odgađa emitiranje tog serijala.
Dok istovrmeno traje parola svaki viken-jedan partizanski
I taj film o Dubrovniku bio je crnogorski a ne naš.Toliko o tome.Kao da iranskoj tv puste američki film o bombardiranju Teherana.
Pa sta s cudis,toga jedino ima kod nas...21 godina je prosla a jos nema filma o Vukovaru(na stranu Vukovar se vraca kuci ),nema niti jednog filma na temu obrane domovine...imas sranja poput Crnci i to je to...i onda se svi cude kako se brzo neke stvari zaboravljaju...kako i nece kad sve vlade do sada brinu o interesu za vlastiti đep a ne o nacionalnim interesima
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:34   #32
A realno nema to ni tko snimiti kada su svi filmski sutdiji ovisni o državnoj sisi,i jednostavno nema naprijed.
Hrvatska za sada nema NITI JEDNOG pravog neovisnog studija.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:22   #33
Quote:
Dilecto Filio kaže: Pogledaj post
ne bubetaj. uostalom...



izvor citata.
A jesmo se i mi usrećili....pola ovih o Titu i njegovima ....gdje su Zrinski, Berislavić, Talovci
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.

Zadnje uređivanje Zagorski Križar : 06.05.2011. at 14:47.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:36   #34
Dilecto,pa tvoj citat samo potvrđuje što smo mi rekli.
Sve osim WW2 i političke poviejsti, i naravno kontroverzi, na našoj televiziji ne posotji.
Ova serija se nikada neće emitirati, zapamtite datum ovog posta
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:44   #35
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
A jesmo se i mi usrećili....pola ovih o Titu i njeogvima ....gdje su Zrinski, Berislavić, Talovci
serijali koje je realizirao pokojni mladen trnski

Quote:
Bio je neumoran u predstavljanju hrvatske povijesti u svojim prilozima i filmskim dokumentarnim zapisima, o povijesti svijetloj i slavnoj ili onoj tamnoj i ukletoj. Tako je progovorio i o obitelji Zrinski u dokumentarnom filmu "Zablude i istine - magnatska krv" prikazanom u siječnju 2004. godine.
uostalom, prije 4-5 godina (ili manje) HRT je prikazivao njegov igrano-dokumentarni serijal "pretorijanci europe" o hrvatskim ratnicima kroz povijest.
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:54   #36
Da, gledao sam taj serijal
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:46   #37
Quote:
Cobra_hehe kaže: Pogledaj post
Da, gledao sam taj serijal
Ja sam gledao samo dvije epizode; prvu i treću, o Normanima i Mongolima...svaka pohvala čovjeku na trudu, ali su te epizode više ličile na one s History Channela o Amerikancima u 2SR-u...drugim riječima - jako bajkovito.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:21   #38
Quote:
Dilecto Filio kaže: Pogledaj post
ne bubetaj. uostalom...



izvor citata.
Ti meni imaš hrabrosti reći da "bubetam", a istovremeno daješ citat na izvor koji spominje "dokumentarac o napadu na Dubrovnik", a ustvari crnogorsko-četničku propagandu nastalu u kuhinji televizije Crne Gore, a kojom se pokušava izjednačiti agresor i žrtva.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:22   #39
nikada nisam gledao emisiju o hrvatskoj povijesti a da nije ww2 ili domovinski rat i nadam se da će ovo biti
Evil robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:53   #40
Quote:
Evil robot kaže: Pogledaj post
nikada nisam gledao emisiju o hrvatskoj povijesti a da nije ww2
Mislis partizanski film ili dokumentarac?
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.