Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 07:59   #61
Ja ne mogu nac njihovu stranicu, kolko cca kosta to zadovoljstvo?
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 21:50   #62
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Na njihovim stranicama ne vidim podatak o mogućnosti rađanja na stolčiću, ne znam ni dal ga imaju..
Porod u vodi, kao ni smještaj mi se ne čine skupi...
Pošto ionako ne bih htjela nikakve lijekove (drip, epi), tu bih još i uštedila
Poslala sam im mail, al ako imaš ti neku informaciju o stolčiću-napiši
Imaju stolčić. A za cijene napiši ovdje, za one koje to zanima. Ti ćeš sad dobit najsvježije informacije.
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 22:37   #63
http://www.bolnisnica-po.si/sl
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 09:22   #64
Copy-paste maila koji sam dobila, pa kog zanima..

Ako želite roditi kod nas I imate neke posebne želje (plan poroda) bilo bi dobro da dođete k nama na jedan informativni razgovor. Ako se odlučite doći k nama, zbog organizacije posla bilo bi se dobro prije najaviti na sljedeći broj telefona 00386-5-7264489. To broj telefona od babica u rađaoni s kojima se možete dogovoriti kad možete doći. Ako dođete, tada se pogledaju svi nalazi koje imate (u slučaju da vam nešto nedostaje da ih možete pravovremeno napraviti u Hrvatskoj). Inače mi trebamo trudničku knjižicu, uputnicu (koju vi ne trebate ako nemate zdr.osiguranje u Sloveniji), original krvu grupu. Od nalaza vam treba: ICT, War, HbsAg, Toksoplazmoza. Nalaz od HIV-a I Hepatitisa C je potreban samo ako želite roditi u vodi.

Što se tiče cijena, ja vam mogu dati samo okvirne cijene. Vaginalni porod je cca 1500, a porod s carskim rezom cca 2500 eura. Prisustvo partnera je 17 eura, bez obzira dali je ili nije pohađao školu za buduće roditelje. Porod u "Babiški hiši" je 100 eura na dan."Babiška hiša" je apartman namjenjen za prirodne porode, koje vodi samo jedna "izbrana" babica koja je prisutna cijelo vrijeme poroda bez obzira koliko vremena porod traje. Za porod u "Babiški hiši" je obavezan razgovor najmanje mjesec dana pred terminom poroda. Porod na stolčku se ne naplačuje. Sve ostale cijene možete dobiti na: 00386-5-7000732 (gospođa Sanja).

Od osobnih stvari sa sobom morate imati toaletnu torbicu (s osnovnim potrebštinama za osbnu higijenu) i papuče. Spavačice, ručnike I ogrtač dobijete od nas, isto tako I sve potrebito za bebu. Po porodu dobijete od nas samo jedan paket uložaka (vir 80) I dvoje gačice za jednokratnu upotrebu.

Za vrijeme dolaska se morate sama odlučiti. Ovisno koji ste porod. Prvorotki uvijek kažemo da od kuće krene kad su trudovi na 5 minuta. Poslije poroda pacijentice odlaze kući nakon 3-4 dana. Ako želite otići prije, odlazite na svoju odgovornost I za to morate potpisati jednu izjavu. Minimalan boravak je 3 sata po porodu.

Što se tiče uređivanja papira za odlazak najbolje je da se obratite na općinu Postojna (upravna enota Postojna) Centrala: tel.00386-5-728 0600.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:58   #65
E sad malo iz prakse...

Ja sam koristila isključivo svoje spavaćice i svoj ogrtač. Imate tamo sve na raspolaganju ali vas nitko ne "tjera" da to i obučete, možete i ne morate.
Jedan paket uložaka nije dovoljan, treći dan sam otvorila i paket mojih uložaka.
Jednokratne gaćice nisam koristila, imala sam svoje stare pamučne, pa kad su se zaflekale sam ih bacala (mislim da sam jedne bacila, druge se nisu zaflekale).

Za bebu zaista ne trebate ništa, imate pelena, maramica, kremica, što god želite i u dovoljnim količinama. Trebate samo zadnji dan obuć bebu u svoju robicu.

Moj muž nije boravio sa mnom, jer živimo na pola sata vožnje od rodilišta pa je išao doma spavat. I ovaj put ćemo tako jer imamo doma trogodišnjakinju za koju se treba pobrinut. Ja sam ponoći isto spavala jer sam izabrala djelomični rooming in, što znači da sam im bebu davala oko ponoći i išla po nju u 5-6 ujutro. Sestre su redovite dolazile presvući bebu, ali nije trebalo jer sam ja to sve sama obavljala. Imala sam mir, istovremeno pa sam znala da što god zatreba bit će u trenu tu. A to znam, jer sam jednom greškom legla na zvonce, doletile su u sekundi, a ja sam blijedo gledala šta im je?!? Na sreću, nisam zbilja ništa trebala, i dojenje nam je dosta dobro išlo, osim muke po uvučenoj bradavici, što smo riješili sa šeširićima (oni ih imaju).

Na samom porodu sam imala stalno istu babicu, porod je kratko trajao, rodila sam unutar jedne smjene, i bila sam jako zadovoljna s njom (inače, ako nekoga zanima, zove se Mojca, stvarno je za svaku pohvalu).
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 12:27   #66
Dižem temu: da li je netko nedavno rodio u Postojni, i možete li podijeliti iskustva?
Carole Ledoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 17:21   #67
Bok i mene zanima jel ima kakvih kogih info i iskustava?
Anya31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2021., 13:53   #68
Vidim da je tema zamrla pa sam odlučila napisati svoje iskustvo, možda nekome pomogne.
Rodila sam u Postojni u ožujku ove godine i imam apsolutno pozitivno iskustvo. Zapravo, iako je porod bio težak zbog veličine bebe, samog poroda i boravka u bolnici se prisjetim s veseljem. Nemam zamjerki. Osoblje je divno, od čistačice do liječnika svi su ljubazni, uvijek imaju neku toplu riječ ohrabrenja. U niti jednom trenutku se nisam osjećala kao objekt, sve mi je bilo uvijek objašnjeno i svaku intervenciju sam mogla odbiti ukoliko je nisam htjela. Epiduralna je dostupna 24 sata na dan, 7 dana u tjednu, a ja sam sama birala kad ću je primiti i po pozivu babice anesteziolog se pojavio u roku od dvije minute. Epiduralnu sam mogla imati i tijekom izgona tako da mi je 95% poroda bilo potpuno bezbolno. Svidjelo mi se što sam u rađaonci imala potpunu privatnost i intimnu atmosferu. Iako u Postojni babice rade sve da do pucanja i epizimiozomije ne dođe, na žalost nisam bila te sreće jer je moja cura bila jako velika beba, no unatoč rezu, zaradila sam samo nekoliko šavova i samo 6 sati nakon poroda sjedila sam za stolom i jela doručak. Oporavak je prošao odlično.
Što se tiče boravka u bolnici, smještaj je u trokrevetnim sobama, svaka soba ima svoju kupaonicu s tušem. Sve je super čisto, hrana je izvrsna i ima je u dovoljnoj količini. Također, sestre donose i međuobroke (keksi, mlijeko, žemlje). U bolnicu sa sobom treba ponijeti sredstva za osobnu higijenu (i još koji paket uložaka) i papuče, a spavaćice, ulošci, ručnici i ogrtači se dobiju tamo. Za djecu su osigurane pelene, vlažne maramice i robica. Pedijatrica dolazi svaki dan i pregledi se rade u sobi pred mamom. Sestre na odjelu dolaze odmah po pozivu i niti jedna nikad na bilo kakvu molbu nije otresita,štoviše, rado su pomagale oko svega od presvlačenja bebe do odlaska na wc. Na viziti se mogu zatražiti lijekovi protiv bolova, a čak nude i pomoć psihijatra ukoliko dođe do baby bluesa ili postporođajne depresije.
U bolnici sam boravila ukupno 6 dana jer sam nakon puknuća vodenjaka 2 dana čekala prirodne trudove,dan poroda se računa kao nulti dan i ostaje se još tri dana. Sve terapije i pregledi za mene i za moju curicu (uzv kukova i sl.),epiduralna, terapija heparinom za doma došlo me je 2000€. Ponavljam, toliko mi je bilo lijepo iskustvo da se ponovno odlučim na dijete, ponovno bih išla u Postojnu jer su se poštovale sve moje želje i porod mi nije bio traumatično iskustvo.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 12:27   #69
Drage mame ima kakvih novosti za ovo rodilište u ovoj godini? Situacija s koronom i sl?

edit: vidim da su digli cijene..
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 03:21   #70
Najbolje bi bilo da ih nazoves i pitas ili posaljes e-mail. Za sve sto sam ih ikad pitala nikad nisam bila uskracena za bilo kakav odgoivor. Ako ti je jezik problem,pitaj da te spoje ili da ti kazu kad je u smjeni babica Nada.

Kad sam ja rodila,u Sloveniji su tad bile opake mjere,ukljucujuci i policijski sat pa me svejedno nitko nije trazio test,niti me testirao pri dolasku u rodiliste. Pratnja je bila moguca,niti ona nije trebala test niti cjepivo,jedino su posjete bile zabranjene. Vjerojatno su sad posjete dozvoljene,jer su tijekom ove godine imali takvu obavijest na Facebooku.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 10:54   #71
Hvala ti sheena
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.