Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2004., 10:46   #21
Re: Re: Pušenje u trudnoći

Quote:
Baan Dar kaže:
Da se nađem u tvojoj situaciji, mene bi to silno sekiralo, i ne bih prestajao prigovarat i uvjeravat ju kako treba prestat. A ako ne bi nikako, vjerojatno bih probao i silom joj uzimat cigarete, jer u mojoj glavi sprečavanje trovanja mog nerođenog djeteta opravdava upotrebu sile.
razumijem. to bi bio i moj poriv ali mislim da to nije produktivno: ne mozes ju kontrolirati 24// i ona bi sigurno nasla nacina da zapali. a jos uz to ti ne bi imao nikakvu kontrolu nad time jer bi se ona skrivala i izgubila bi povjerenje u tebe. bio bi iskljucen iz cijele price, ne bi znao tocno koliko je problem velik... i dalje bi se sekirao
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 11:59   #22
Re: Re: Pušenje u trudnoći

Quote:
forsiranje je obicno kontraproduktivno, ali ozbiljan razgovor koji pogadja prave zice (ja mislim da se isplati ovako da joj se pojmovi priblize slikama i stvarnim pricama) bi mogao biti koristan. nemoj naglasavati kako si ti u pravu i ona u krivu, jer ce se mozda zeljeti inatiti. pohvali ju (nekom malom paznjom?) svaki put kad pokaze neku razumnost i ne svdjaj se ako ne zeli. jer tada je veca sansa da ce se uzrujati i otic zapalit, zar ne?
primjetio sam to. stubište je glavna buksa za bijeg. vrlo vjerojatno sam djelomično i säm kriv što je došlo do toga ali stvarno je to zbog neiskustva i nekog jada pa onda i ne funkcioniraš kak spada

Zadnje uređivanje putnica : 20.03.2007. at 12:03.
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 12:16   #23
Ja sam pusila u prvoj trudnoci,sve ono sutra cu ostaviti i tako to,imala sam jos par ispita do kraja,pa nervoza...

nemam snage sad da nadugo raspricavam,ali sam tu bebu izgubila u devetom mesecu(20 dana pre termina),decak ,3850gr.
Da li je krivo pusenje ili ne,da li bi se to desilo i bez pusenja...ne znam,genetski je dete bilo o.k.
Nakon toga sam prestala i sada imam dvoje zdrave dece.
Moras je nagovoriti da baci cigare
Srecno
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 15:52   #24
Sara
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 14:36   #25
Pusila sam u oba dvije trudnoce, doduse ne vise od 10-ak cigareta dnevno. Djeca su rodjena ziva i zdrava, curica je imala cak 4 kg. Jos uvijek pusim ali samo u kuhinji sa sirom otvorenim vratima ili na balkonu.
Iste sam diskusije imala sa muzem, kad se samo sjetim...
Bilo je tu svega, inat, ovisnost, ne razumjevanje...
Da se razumijemo, ne zagovaram pusenje u trudnoci ali nemojte biti napasni i dosadni svojim trudnim zenama.
Ako ne mozete rijesiti problem na lijepi nacin, bolje ne praviti situaciju jos tezom i uzrokovati jos vece stresove i probleme.
Zamoli je da smanji kad vec ne moze prestati, nadam se da ce se potruditi.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 14:46   #26
Da nadodam, posto vec pusi mora pripaziti na redoviti unos vitamina i minerala u organizam, posebno vitamin C u prirodnom obliku jer se zna da ga nikotin unistava, te sto vise setnje i boravka na svijezem zraku.
Sretno!
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 18:32   #27
Quote:
Pusila sam u oba dvije trudnoce, doduse ne vise od 10-ak cigareta dnevno. Djeca su rodjena ziva i zdrava, curica je imala cak 4 kg. Jos uvijek pusim ali samo u kuhinji sa sirom otvorenim vratima ili na balkonu.
Ovo nije za vjerovati. Ljudska glupost je nenadmasiva.
Stetnost pusenja na zdravlje djeteta je DOKAZANA. Posljedice su katastrofalne. Cak da pitate ljude koji su vlasnici duhanskih kompanija rekli bi da se nikako ne bi smjelo pusiti za vrijeme trudnoce.
U Kanadi pokusavaju donijeti zakon da se zabrani pusenje u autu ako je malo dijete unutra. Mislio sam da je to nepotrebno, ali sada vidim da ima roditelja koji su u stanju dovoditi u opasnost zdravlje svoje djece.
Evo link od klinike Mayo na tu temu:
[URL=http://mayoresearch.mayo.edu/mayo/research/nicotine_research_center/pregnancy.cfm]
To sto su neka djeca zdrava unatoc neodgovornom ponasanju roditelja ne znaci da je to uvijek tako.
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 18:34   #28
http://mayoresearch.mayo.edu/mayo/re.../pregnancy.cfm
Pardon, ponavljam link
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 19:04   #29
Quote:
Sumo kaže:
Ljudska glupost je nenadmasiva.
E i ja se slazem.
Isto tako znam za djete koje je islo na dezintoksaciju jer mu je mama pusila 3 kutije dnevno i to je za svaku osudu, ALI isto tako 2-3 cigarete dnevno nece nikome naskoditi, vise ce naskoditi svadja i stres
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 19:56   #30
Quote:
Denys kaže:
... ALI isto tako 2-3 cigarete dnevno nece nikome naskoditi, vise ce naskoditi svadja i stres
- Kaže pušač.
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 20:37   #31
Pušenje je svakako slabost, a pušenje u trudnoći je svakako neodgovornost. Činjenica je da već tri i pol mjeseca, kolko smo trudni, pokušavam na sve načine pozitivno utjecati na njene slabosti i mijenjati ih, i na neki način je to prilika izbaciti iz neke dnevne rutine stvari koje nam ne trebaju, pogotovo kad se bebica rodi.
Netko je prije rekao kako beba lijepo miriše i da je neshvatljivo kak netko može 'dimit' uz te male mirise i dirat bebu s cigaretom zasmrđenim rukama. Žasu. Takvi ljudi ne vide ljepšu stranu života.
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 20:42   #32
Quote:
babajuna kaže:
a pušenje u trudnoći je svakako neodgovornost.
statler & waldorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 23:25   #33
Quote:
babajuna kaže:
Pušenje je svakako slabost, a pušenje u trudnoći je svakako neodgovornost. Činjenica je da već tri i pol mjeseca, kolko smo trudni, pokušavam na sve načine pozitivno utjecati na njene slabosti i mijenjati ih, i na neki način je to prilika izbaciti iz neke dnevne rutine stvari koje nam ne trebaju, pogotovo kad se bebica rodi.
Netko je prije rekao kako beba lijepo miriše i da je neshvatljivo kak netko može 'dimit' uz te male mirise i dirat bebu s cigaretom zasmrđenim rukama. Žasu. Takvi ljudi ne vide ljepšu stranu života.
Sve je to tocno, ali konkretno, kako mislis svoj problem rijesiti a da joj u medjuvremenu ne popijes krv?

Ako nadjes rjesenje javi, pomozi i drugima.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 11:13   #34
ne znam tocno kako u HR stoje stvari ali znam da u FR postoje psiholozi koji se bave ovisnostima (ovo valjda postoji u HR). postoje bas lijecnici i psiholozi (rade cesto u istoj ustanovi) koje se bave bas ovisnostima o cigaretama.
psiholoska ovisnost se lijeci kao i drugi psiholoski problem. nikotinska ovisnost se lijeci zamjenskim nikotinskim proizvodima.
da li je u HR jos uvijek sramota zatraziti medicinsku pomoc kad je potrebna? a potrebna je ako ne mozes sam ili ako se zavaravas da se to tebe ne tice...

tko se zeli rjesiti cigareta, moze. vidjamo to svaki dan. mnogi ljudi cak ne trebaju nikakvu pomoc (ni lijecnika ni psihologa), nego im je dovoljno saznanje sto rade i odluka da pretanu.
osobno, nemam bas nista protiv pusaca koji nikoga ne ometa i pusi za svoj gust. dapace, posve to razumijem i podrzavam.

ali ne kuzim zasto mama koja nosi bebu (koja valjda voli), odlucuje ne prestati pusiti kad se zna da se to moze, da je izvedivo i da je to dobar izbor. kako to da ljubav i odgvornost prema bebi nije dovoljna da nekoga na to potakne? kako to da osoba ne zeli prihvatiti da ima period u zivotu kad sve sto radi sebi, radi i bebi i mora misliti na tudji zivot, a ne samo na svoje guste...
cinjenica da ne stradaju sve bebe od majcinog pusenja ne bi trebala biti relevantna, jer kolika je sansa da upravo doticna beba bude u skupini koja ne strada...? to se ne moze predvidjeti.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 13:52   #35
Luce, meni je sve teoretski jasno i sa svim se slazem. Cak sam u trudnoci pokusavala prestati sa pusenjem, sto sam u tim trenutcima prolazila bila je grozota. Nesvjestice, depresija, jad, ocaj, nervoza, ma doslo mi je da grizem sama sebe, zasto? Ne znam. Uz to u trudnoci nije preporucljivo ako prestajes s pusenjem da nikotin nadoknadjujes na druge nacine.
S druge strane, moj muz je isto bio pusac ali jednog dana je rekao: "Od danas vise ne pusim" i nikakvih nuspojava nije imao.
Na ovaj topic sam se javila ne da bi zagovarala pusenje, vec samo da kazem Babajunu da nisu jedini koji kroz takvu situaciju prolaze, te da se nadam da ce mu supruga uspjeti u onom u cemu ja nisam.
S druge strane mislim da ulogu igra i psihicka spremnost majke za trudnocu.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 14:06   #36
Ako ne mozes prestati pusiti zbog zdravlja svog djeteta onda zbog cega mozes?
Pogledaj na linku gore koje su posljedice.
Spremnost na trudnocu? Hoces reci pusenje u trudnoci kao nacin prekida trudnoce.
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 14:47   #37
Quote:
Denys kaže:
Pusila sam u oba dvije trudnoce, doduse ne vise od 10-ak cigareta dnevno. Djeca su rodjena ziva i zdrava, curica je imala cak 4 kg. Jos uvijek pusim ali samo u kuhinji sa sirom otvorenim vratima ili na balkonu.
Iste sam diskusije imala sa muzem, kad se samo sjetim...
Bilo je tu svega, inat, ovisnost, ne razumjevanje...
Da se razumijemo, ne zagovaram pusenje u trudnoci ali nemojte biti napasni i dosadni svojim trudnim zenama.
Ako ne mozete rijesiti problem na lijepi nacin, bolje ne praviti situaciju jos tezom i uzrokovati jos vece stresove i probleme.
Zamoli je da smanji kad vec ne moze prestati, nadam se da ce se potruditi.
stresovi i problemi uzrokavani prestankom pusenja ne mogu se mjeriti sa problemima koje ta djeca mogu imati cijeli zhivot

djeca majki koje su pushile se mogu roditi zhiva i zdrava ali ti ne znachi da im se dalje tokom godina nece pojaviti kronichne bolesti koje su rezultat tog istog pusenja

meni je jasno da su to zhene radile prije 30 godina kad se nije skoro nishta ni znalo o tome ali danas?!?

jebote moja mater pushi od svoje 18-te ali u obje trudnoce i dok nas je dojila nije ni jedne zapalila i ona bi mi prva obje noge polomila svojim rukama da se usudim zapalit ili kavu popit ili casha alkohola kad budem njeno unuche nosila
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 14:48   #38
Quote:
Sumo kaže:
Ovo nije za vjerovati. Ljudska glupost je nenadmasiva.
Stetnost pusenja na zdravlje djeteta je DOKAZANA. Posljedice su katastrofalne. Cak da pitate ljude koji su vlasnici duhanskih kompanija rekli bi da se nikako ne bi smjelo pusiti za vrijeme trudnoce.
U Kanadi pokusavaju donijeti zakon da se zabrani pusenje u autu ako je malo dijete unutra. Mislio sam da je to nepotrebno, ali sada vidim da ima roditelja koji su u stanju dovoditi u opasnost zdravlje svoje djece.
Evo link od klinike Mayo na tu temu:
[URL=http://mayoresearch.mayo.edu/mayo/research/nicotine_research_center/pregnancy.cfm]
To sto su neka djeca zdrava unatoc neodgovornom ponasanju roditelja ne znaci da je to uvijek tako.

slazhem se 100%
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 14:50   #39
Quote:
Denys kaže:
E i ja se slazem.
Isto tako znam za djete koje je islo na dezintoksaciju jer mu je mama pusila 3 kutije dnevno i to je za svaku osudu, ALI isto tako 2-3 cigarete dnevno nece nikome naskoditi, vise ce naskoditi svadja i stres
daj ne lupaj

beba od 200 grama u tebi i ti mislish da joj nikotin koji joj kroz krv DIREKTNO ide u tijelo nece nashkoditi - jer je od 2-3 cigarete

jel tebi jasno da toksichnot necega je ovisna i o masi na koju djeluje
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 14:51   #40
Quote:
Denys kaže:
Sve je to tocno, ali konkretno, kako mislis svoj problem rijesiti a da joj u medjuvremenu ne popijes krv?

Ako nadjes rjesenje javi, pomozi i drugima.
a zashto da joj ne popije krv?

kad ona mozhe njihovom djetetu trovat krv - nek joj pije

nije bolje ni zasluzhila
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.