Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2004., 10:21   #1
Unhappy Vježbanje u rizičnoj trudnoći

Znan da je tema već isfucana i da se na milijardu trudničkih foruma ponavlja...ali...mene zanima nešto konkretno...ima li neka od vas koja je morala mirovati u ranoj trudnoći(krvarenja,skraćen cerviks ili sl.), npr. meni je dr rekao "mirovati, ali ne ležati..." i sad pošto znam da ne smijem ništa teže vježbat, fizički radit i sl....izluđujem...malo je hladno za šetnje...a mene boli kičma,glava,noge..od ležanja,sjedenja,mirovanja..,dr. nema baš previše volje pričat sa mnom o tome šta ću ja radit sa svojim salavim dupetom dok rodim(ljepa naša Hrvatska,Hrvatska...)..a ja ne mogu višeeeeee!!!ima li neko kakav prijedlog za vježbanje...vrste vježbi koje bi mogla radit...ili iskustva s "mirovanjem"....falla..
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 11:02   #2
a da radis vjezbe za porod? one su totalno lagane, neopterecujuce, uglavnom se sve bazira na laganom istezanju odredjenih grupa misica. to kombiniras s vjezbama disanja i super meni je disanje jako pomoglo na porodu, stvarno osjetis opustanje.
te am vjezbe inace dobila na trudnickom tecaju u petrovoj, ali koliko znam, takvih tecajeva sada ima dosta po zagrebackim domovima zdravlja. ne znam u kojem si gradu, ali raspitaj se, sigurno imaju nekakav takav program. iz mog iskustva - korisno je a ne moze ugroziti bebicu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 11:40   #3
Quote:
plavva kaže:
a da radis vjezbe za porod? one su totalno lagane, neopterecujuce, uglavnom se sve bazira na laganom istezanju odredjenih grupa misica. to kombiniras s vjezbama disanja i super meni je disanje jako pomoglo na porodu, stvarno osjetis opustanje.
te am vjezbe inace dobila na trudnickom tecaju u petrovoj, ali koliko znam, takvih tecajeva sada ima dosta po zagrebackim domovima zdravlja. ne znam u kojem si gradu, ali raspitaj se, sigurno imaju nekakav takav program. iz mog iskustva - korisno je a ne moze ugroziti bebicu.
isto u zg....tnx
ali ja sam tek u 13.tjednu...pa mi je malo rano za trudnički tečaj(???)
...a radit bi nešto...a da mom bebaču bude dobro u pupi...a da mamu ne boli svaki milimetar....joj jesam zahtjevna
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 11:51   #4
ma nije ti rano.
vjezbice su koncipirane tako da se vjezbaju samo oni dijelovi tijela koji ce biti pod opterecenjem u kasnijoj trudnoci i na porodu, i kasnije, postoje vjezbe za brzi oporavak od poroda. kad bi ti pocela vjezbati, kad ces imat trbuh do zuba?
osim toga, disanje je malo drugacije od onog na koje si navikla i treba vremena da se ufuras. svracaju tu i lijecnici pa neka me demantiraju ako nesto krivo govorim: ali, tim dubokim disanjem povecavas prokrvljenost zdjelice a to ti i te kako pomaze kroz cijelu trudnocu. ja sam imala srecu pa sam imala skolsku trudnocu i cijelo sam vrijeme bila jako aktivna, plivala sam, hodala, biciklirala (nemoj to nikako), a kad sam na kraju nasla te vjezbice preporodila sam se. probaj, kaj te kosta

osim toga, probaj s nekim tehnikama opustanja, ili ako ti pomaze, dobra je shiatsu masaza ali SAMO u shiatsu centru jer oni znaju kako i gdje masirati trudnice. mozes biti aktivna na sto nacina koji ne ukljucuju fizicku aktivnost: ja sam zavrsila tecaj crtanja na staklu i pola fimo tecaja i sad imam lijepi hobi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 17:10   #5
Preporucujem trudnicke vjezbe te plivanje ali se raspitaj di ima posebno plivanje za trudnice. Zove se Aqua Natal Exercise.
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 18:15   #6
Nedavno sam gledala na TV-u su rekli da doktori precesto stavljaju trudnice na mirovanje ili krevet i da to moze biti opasnije nego da trudnica vodi normalni zivot.
Ja sma bila na lezanju zbog krvarenja i bakterija koje su mogle utjecati na prerano otvaranje. Brzo mi je dojadilo, izdrzala 4 dana. Bila sam dosta aktivna i na kraju cak prenjela 1 dan i imala super lagani porod (pod tim ne mislim da nije bolilo ).

Preporucam yogu za trudnice, lagane setnje (moje su se produljile sa 20 na 45 minuta za istu udaljenost), plivanje.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 18:30   #7
cure, budite oprezne s plivanjem jer ako je preporuceno mirovanje, treba paziti na bilo kakvu jacu tjelesnu aktivnost, a plivanje to moze biti. savjetuj se s ginicem
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 15:45   #8
Quote:
plavva kaže:
cure, budite oprezne s plivanjem jer ako je preporuceno mirovanje, treba paziti na bilo kakvu jacu tjelesnu aktivnost, a plivanje to moze biti. savjetuj se s ginicem
To se samo odnosi na "normalno" plivanje ali postoji plivanje za trudnice koje se sastoji od laganih vjezbi u vodi; zavisno od trenera, neki prakticiraju samo vjezbe a neki vjezbe i lagano plivanje.
Kao sto Issa kaze yoga za trudnice je isto tako dobra.
 
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 20:27   #9
Re: vježbanje u trudnoći

Quote:
injanja kaže:
Znan da je tema već isfucana i da se na milijardu trudničkih foruma ponavlja...ali...mene zanima nešto konkretno...ima li neka od vas koja je morala mirovati u ranoj trudnoći(krvarenja,skraćen cerviks ili sl.), npr. meni je dr rekao "mirovati, ali ne ležati..." i sad pošto znam da ne smijem ništa teže vježbat, fizički radit i sl....izluđujem...malo je hladno za šetnje...a mene boli kičma,glava,noge..od ležanja,sjedenja,mirovanja..,dr. nema baš previše volje pričat sa mnom o tome šta ću ja radit sa svojim salavim dupetom dok rodim(ljepa naša Hrvatska,Hrvatska...)..a ja ne mogu višeeeeee!!!ima li neko kakav prijedlog za vježbanje...vrste vježbi koje bi mogla radit...ili iskustva s "mirovanjem"....falla..
Ja sam ti krvarila na početku trudnoće, morala piti Dabroston (od njega dobila hrpetinu prištića po licu, al sad je sve prošlo i ten mi je fenomenlan) i mirovati. Dr mi rekla da strogo mirujem prva 3 tjedna, a onda polako šetam i raduckam po kući. Nakon nekih mjesec dana počela sam šetati i malo više raditi po kući. I tako do kraja trudnoće.

E, i koristila sam onu Vichy kremu protiv celulita.

Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 08:23   #10
Posto nisi ogranicena lezanjem nego mirovanjem strpi se neko vrijeme. Tvoj problem ocito nije velik pa dok prodje krizno razdoblje opusti se i uzivaj.
Nije bas jednostavno osobi koja je aktivna sada odjednom lezati po cijele dane, al moras shvatiti da je to za tvoje i bebino dobro.
Bit ce vremena za setnju, vjezbanje i svastanesto....
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 12:14   #11
Quote:
Cvitak kaže:
Posto nisi ogranicena lezanjem nego mirovanjem strpi se neko vrijeme. Tvoj problem ocito nije velik pa dok prodje krizno razdoblje opusti se i uzivaj.
Nije bas jednostavno osobi koja je aktivna sada odjednom lezati po cijele dane, al moras shvatiti da je to za tvoje i bebino dobro.
Bit ce vremena za setnju, vjezbanje i svastanesto....
inače jesam aktivna, ali nije mi samo problem to šta moram ležat,mirovat pa sam radi toga nervozna...problem mi je šta me od tog ležanja kičma koja je inače problematična( ali me inače nikad ne boli jer vježbam) sad počela bolit i to gadno...a od nje boli i sve ostalo...ruke, noge, glava....grrrrrr
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 03:25   #12
Imas par vjezbi koje sam ja radila(pilates) od pocetka i jako mi pomagalo za bolove u krizima. Legnes se na pod,dignes noge (savinute u koljenima) na stolic ili nesto tako nisko, pa polako dizes guzu od poda. Tu ti rade samo ledjni misici i ne bi trebala koristit trbusne. Onda u istoj pozi stavi jastuk medju koljena i probaj stiskat koljena tako da pritisces jastuk. To ti je dobro za kukove. Uglavnom i jako puno istezanja,a li pazi da ako vec imas takvu dijagnozu da ne radis nista s trbusnim misicima. Pilates tehnika i joga imaju puno toga sto pomaze u trudnoci bas kod bolova u ledjima a oni ce biti sve gori,vjeruj mi Drs se i i sretno
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 09:13   #13
Quote:
Rita kaže:
Imas par vjezbi koje sam ja radila(pilates) od pocetka i jako mi pomagalo za bolove u krizima. Legnes se na pod,dignes noge (savinute u koljenima) na stolic ili nesto tako nisko, pa polako dizes guzu od poda. Tu ti rade samo ledjni misici i ne bi trebala koristit trbusne. Onda u istoj pozi stavi jastuk medju koljena i probaj stiskat koljena tako da pritisces jastuk. To ti je dobro za kukove. Uglavnom i jako puno istezanja,a li pazi da ako vec imas takvu dijagnozu da ne radis nista s trbusnim misicima. Pilates tehnika i joga imaju puno toga sto pomaze u trudnoci bas kod bolova u ledjima a oni ce biti sve gori,vjeruj mi Drs se i i sretno
fala puuuuno...
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 11:13   #14
Quote:
enigma kaže: Pogledaj post
Preporucujem trudnicke vjezbe te plivanje ali se raspitaj di ima posebno plivanje za trudnice. Zove se Aqua Natal Exercise.
Ja osobno ni u ludilu ne bi trudnici preporučila bazen. Nikada ne znaš 100% ima li kakvih beštija u vodi a tako nešto trudnicama najmanje treba.
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 12:18   #15
slažem se sa Satyom - bazen bi bio super kad bi bili sigurni da nema malih baja... Ovako, bolje ništa do daljnjeg...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.