Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 17:50   #41
ja sam se cijelu trudnoću bockala s clexanom...Ok je...samo onaj 0,6 dosta peče za razliku od ova 0.2, i 0.4...zavisi s kojim se moraš bockati...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 19:20   #42
cure drage,

tila sam sa vama podijeliti moje nalaze pa ako mi možete pomoći.

MOLEKULARNA ANALIZA GENA ZA TROMBOFILIJU:
-MTHFR heterozigotni tip gena (CT)
-PAI 1 delecijski polimorfizam (4G/4G)
-ACE delecijski genotip (DD)

KOAGULACIJA:
-sve ok osim homocisteina 4.32 ( ref vrij. 5-15 )

Šta sve ovo znači?
leptirić72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 23:52   #43
leptirić72, s ovom slikom si po meni svakako za heparin..dakle naginjes smetnjama u cirkulaciji..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:59   #44
drage ženice,
danas sam primila prvu injekciju Fraxiparina, oko 14 sati, vratila se kući, ali oko 17 sati osjetim da mi temperatura raste, izmjerim je onda doista povišena - 37,5, poslije 10tak minuta opet mjerim - 37,6??

kroz sat vremena polako se vratila na mojih 36,8
da li se to vama dogodila i da li se dogodilo zbog injekcije??
ne znam iz kog razloga bi se dogodio tako nagli skok i potom pad temperatue???
hvala
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 09:12   #45
što kada se Fraxiparin počme uzimati prije bete (od ovulacije), a onda beta bude negativna, da li se prestaje s Fraxiparinom pa opet krećem od ovulacije ili??
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 23:56   #46
nalaz

Može li mi netko objasniti što znači ovakav nalaz i koja se terapija koristi?

faktor V leiden (R506Q) NORMALAN TIP
faktor II protrombin (G20210A) HETEROZIGOT
MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 4G
FIBRINOGEN povišen 4,6 g/l
**sanja** is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 08:08   #47
sanja, ti si svakako kandidat za heparin nakon transfera. imas mutacije na faktor II, pai i mhtfr - mada ova zadnja je najblaza.
ne znam gdje si radila nalaze i koji se strudnjak nalazi u blizini...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 23:44   #48
A što su uopće te vrijednosti? Ako sam dobro skužila faktor II protrombin (G20210A) je gen? Znači da je oduvijek takav?
Nije mi jasno, jer već imam dijete (5g), prirodno bez MPO.
Da li su se te vrijednosti od onda promijenile ili...???
JOOOJ 10000 pitanja..... Objasnite, please!!!
**sanja** is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:59   #49
sanja, mutacije su tu bile i prije. no postoje stvari koje djeluju negativno na osobe s trombofilijom. npr. kontracepcija je kod zena s trombofilijom u stvari kontraindicirana. samo koji doc cekira te vrijednosti da bi bio siguran da zena nema kakvu mutaciju? rijetki su.
koliko pokusavas ostvariti drugu trudnocu, da li je bilo spontanih?
Quote:
sanja
Imala sam 4 inseminacije i 11 ivf-a, uvijek dođe do transfera, ali nikad se nije uhvatilo.
sad vidim.
ne znam kako odgovaras na stimulacije, da li su cekirani hormoni (amh, fsh, lh, E2, prolaktin, testosteron..etc). sigurno jesu..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 01:23   #50
Cure, stigli mi nalazi za trombofiiju, za trestove koagulacija stoji - testovi u granicama normale, nema nekih vrijednosti da odstupaju.

kod genskih sam normalan tip za V, II i MTHFR dok mi za PAI-1 stoji heterozigot 4G/5G

sada luđački isčitavam stvari po netu, negdje stoji da se daje niskomolekularni heparin, negdje da ne treba ništa...
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 21:45   #51
trudna sam 8+0 i na heparinu 0.4ml, zbog FVLeiden i još neke ali manje bitne

pitanje: kada i kako kontrolirate krv u trudnoći? I da li da se obratim mom hematologu ili to ureduje MPOgin kod kojeg vodim trudnoću?
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 18:56   #52
ja sam kod hematologa vadila krv svakih 3 tjedna....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 01:33   #53
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Cure, stigli mi nalazi za trombofiiju, za trestove koagulacija stoji - testovi u granicama normale, nema nekih vrijednosti da odstupaju.

kod genskih sam normalan tip za V, II i MTHFR dok mi za PAI-1 stoji heterozigot 4G/5G

sada luđački isčitavam stvari po netu, negdje stoji da se daje niskomolekularni heparin, negdje da ne treba ništa...
I ja imam isto to, uz povišeni fibrinogen zbog čega sam i tražila ove dodatne nalaze. Uglavnom, kod sljedeće trudnoće planiram uzimati niskomolekularni heparin i neću odustati dok ga ne dobijem, jer znam da ne može imati štetnih posljedica a bez njega tko zna kako može završiti...
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 03:53   #54
kate, ja sam isla negdje oko 12.tj i onda opet u 28tt i opet cu negdje oko 34tt
no ti imas faktor v leiden pa mi se cini smislenije cesce kontrolirati stanje.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:05   #55
hvala, pričekati ću pregled u 12tt pa ću pitati doktora da li to kontroliram na Rebru ili kako drugačije, s obzirom da heparin dobivam preko Petrove
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 14:47   #56
Poz!

Imam puno nejasnoca pa ako koja od vas zna :
Kandidat sam za heparin , bila u MPO postupku kod dr. Lucingera i on mi je rekao nakon pozitivne bete početi sa pikanjem. Da ne duljim postupak nam nije uspio ali sad me muči to sto mi je moja gin. Rekla da ću ubuduće morati sama kupovati heparin da to vise nejde na recept osim ako idem u postupak u neku od bolnica, a ne privat.
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 16:53   #57
Maby da li s napravila pretrage koje pokazuju da trebaš heparim ili je drL onak "nemre škoditi"? Ako si kandidat ja pretpostavljam da si napravila već testove i da imaš dijagnozu. No kakvu god da imaš dijagnozu dobiti ćeš ga tek nakon pozitivne srčane reakcije, do tada ga kupuješ ili uzimaš Andol100 (nije baš isto ).
U tom slučaju, ako imaš dijagnozu, možeš na 2 načina doći do heparina: 1. u nekoj od državnih bolnica , ne znam kako to ide ako tamo nisi na postupku, ali pretpostavljam da moraš imati potvrđeno srčeko i papir od specijaliste. ili 2. u nekoj bolnici od hematologa, npr na Rebru, koji te inače prati i koji je postavio dijagnozu.
evo ja sam do srčeka uzimala Andol100 jer nisam mogla dobiti ni preporuku za heparin (a u apoteci ne možeš ga samo tako kupiti) i onda sam preko Petrove dobila mjesečnu zalihu (:junki i tako ću sada cijelu trudnoću. Evo danas sam odnjela uputnicu koju izdaje soc,ginica (jako teško, treba papir na kojem piše) i sada će to oni naručiri i onda dođem za tjedan dana po kutije
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 18:33   #58
Primjer za koji ja znam ide ovako.

Postupak u Vg, u sklopu o obrade nakon neuspjelih postupaka utvrđena i trombofilija.
Nakon pozitivne bete zenekica se javila u petrovu kod Đelmisa na odjel na obradu sa svim nalazima koji indiciraju heparin.
Obavili jos pretrage koje je trebalo i heparin nastavila dobivati u petrovoj.

Mpo nije smatrao da s heparinom treba poceti prije pozitivne bete.

Mislim sa za dobivanje heparina preko bolnice treba crno na bijelo indikacija tj. dijagnoza. A preporuke nasih mpovca tipa ne moze skoditi nazalost kupujemo.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:59   #59
Katarina 72 i Sly 47 hvala na vašim informacijama. Ja sam pretrage obavila u Petrovoj 3 na inzistiranje moje gin. zbog problema u prvoj trudnoći i prijevremenog poroda. Sve je završilo dobro hvala Bogu, imam zdravu i zivahnu curicu 2g.
U nalazu mi piše : MTHFR (C677T) - HETEROZIGOT
PAI-1 -HOMOZIGOT 4G
Ostalo je u granicama normale(faktor V leiden,faktor II protrombin,antitrombin III, protrombin C, D-dimeri).
Da li trebaju još kakvi nalazi ?
maby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 01:06   #60
Moj MPO dr.Lucinger smatra da sa pikanjem treba krenuti tek kod pozitivne bete. Znaci kad bi se trudnoća potvrdila pravac dr. Đelmis. Da li se dugo čeka na kontrolu kod njega?
maby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.