Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2004., 03:00   #21
Exclamation

To ti je najobičinija prevara - prvo im moraš poslat kovertu s markom (za odgovor), ondak traže neku sitnu lovicu, 100-200 kn, koje im pošalješ ak si blesav, i dobiješ neku brošuricu u kojoj piše kak da i ti ošišaš druge ofce. Stara priča, tu i tam osvane u novinama. Inače, lova se uglavnom šalje na PP, a ime je najvjerojatnije lažno.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 03:05   #22
Talking Re: Posao kod kuće

Quote:
Mr. Wolf kaže:
i ono nije uopće loše oko 1000 kn na tjedan.
Ošišaš 10-ak ofci tjedno, i to je to (vuk sit /i nofce broji/, a ofce na broju).
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 20:55   #23
rad kod kuće, punjenje kuverti?

O cemu se ovdje zapravo radi, cime se kuverte pune(neki promo.materijali, racuni ...?) da li je to neka muljaza? Jel se to isplati? Da li je netko radio to, kakva su iskustva, sto je potrebno?
Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 22:01   #24
Muljaža.

Od nekih sam ljudi čuo da se radi o poslu po sistemu "vidiš, ovako kako sam ja sad tebe zajebao, zajebi ti druge istim oglasom u novinama".

Ako u oglasu ne piše struka koja se traži, tj. ako nisi frizer, konobar, neki majstor općenito... zaboravi.
Svi poslovi koji traže općenite ili nikakve kvalifikacije su muljaže... ili opasno na toj granici.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 07:20   #25
Quote:
cp.tar kaže:
Muljaža.

Od nekih sam ljudi čuo da se radi o poslu po sistemu "vidiš, ovako kako sam ja sad tebe zajebao, zajebi ti druge istim oglasom u novinama".
Baš tako. Pošalju ti pismo gdje piše da bi za podrobnije informacije trebao uplatiti nešto novca tom koji ti je to pismo poslao. U idućem pismu ne dođe ti niš pametno nego uputa da to kako je ovaj tebe navukao trebaš ti primjeniti na nekog drugoga.
Prije dosta godina sam upao u taj đir silom prilika. Sranje.

Puniš koverte, ali ne na način na koji si ti zamišljaš. Bjež od toga.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:49   #26
Quote:
Dunj@ kaže:
zar još ima ljudi koji padaju na te štosove?
ne bi vjerovao al ima i oda kad im kazes da je to muljaza onda ti kazu da si ljubomoran i da se pravis pametan
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:10   #27
Quote:
dondo kaže:
ne bi vjerovao al ima i oda kad im kazes da je to muljaza onda ti kazu da si ljubomoran i da se pravis pametan
Ditto.

Jedino kaj je dunj@ žemsko.

Te su prevare samo malo... khm... očitije od MLM-a, koji je jedina druga stvar koja se reklamira u oglasnicima...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 14:58   #28
Ovu temu izvlačim iz arhive jer me zanima je li se štogod u protekle dvije godine promijenilo, nabolje ili nagore? Posebno me zanima to s punjenjem koverti, sklapanjem igračaka, "radom u kući" i sl. Ima li netko nove informacije ili se uglavnom može ponoviti ovo što je gore rečeno?
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 22:41   #29
Quote:
delfin kaže:
Da,ali ono kad kažu rad za internacionalnu kompaniju to je u redu ,ja se tako oglašavam(ne baš tim riječima,jer je pomalo priglupo),to oni(mi) oglašavamo svoje online poslove-programe zarade,jest da je teško,ali ako se potrudiš možeš zaraditi solidno.
Aha.

"Ugledna internacionalna kompanija" koja se ne udostoji napisati svoje ime, a osim toga ne traži ljude javnim natječajem nego oglasima u Plavom oglasniku i po tramvajskim stanicama naprosto vrišti "PREVARA!!!"

Dok sam svojedobno bio tražio posao, nalijetao sam na hrpu takvih oglasa i niti jedan jedini nije bio posve legalan i moralan.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 12:06   #30
cp.tar, zanima me jesi li ti ili netko od tvojih poznanika probao raditi takav posao iz oglasa i kakva su konkretno iskustva?

Imam kod sebe pismo gdje se takvi poslovi nude i razmišljam da odgovorim najdalje sutra.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 14:48   #31
Više-manje mislim da se tu radi o podvalama različitih vrsta.
Ne moraju one bit sad nešto tipa-potpišeš i otići češ u zatvor-već jednostavne male zaobilaznice ili rupice u zakonu na temelju kojih se za odrađeno nešto dobiva ništa ili vrlo malo u odnosu na uložen trud.
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 16:24   #32
Quote:
zak fatalist kaže:
cp.tar, zanima me jesi li ti ili netko od tvojih poznanika probao raditi takav posao iz oglasa i kakva su konkretno iskustva?

Imam kod sebe pismo gdje se takvi poslovi nude i razmišljam da odgovorim najdalje sutra.
ma stvar je da tu nema nikakvog sklapanja nakita, punjenja kuverti niti bilo čega što je trenutna spika - prodaješ obećanja i ništa više
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 23:14   #33
Question posao za po doma

Da li se itko od vas bavi slaganjem predmeta kod kuće? Ima puno oglasa po novinama, svi nešto muljaju oko slanja love za katalog, kad kupiš taj katalog onda ti kažu da u biti ništa iz tog kataloga ne možeš naručiti nego kopiraš postojeći katalog i pokušavaš ih podvaliti drugim naivcima kao što si ti i slično..... jel zna netko gdje se stvarno mogu naručiti dijelovi i slagati, bez varanja i muljaže. Dolazi zima, puno vremena smo u kući pa zašto ne nešto zaraditi ako se može...
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 23:24   #34
dobar ti je posal pakiranje puzzla. znam da je zeznut al se oke placa. problem je kaj u tvornicama nemreju zaposlit dovoljan broj radnika za tak opsezan posao a i okuzenje ne osigurava potrebnu koncentraciju.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 08:46   #35
Rad od kuće

Haj!! Mene zanima da li je tko imao osobnog iskustva sa poslom od kuće, konkretno slaganje brošića i anđelčića. Naime, na bolovanju sam duže, pa da ispunim vrijeme iz čiste dosade.
Navodno je to američka firma, gdje te plačaju 2.5$ po komadu, možeš složit koliko hočeš, od 10 -800kom/mj.
Čini mi se ok zarada, a još mi je bolje što bi se imala čim baviti jer ovako umirem od dosade, pa me zanima jer netko to već radio i kakva su iskustva???
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 15:19   #36
jedno sam prigodom javio se na oglas za slaganje nekog nakita. i sad čuo se jqa sa tim likom i kaže on meni kao poslat će mi prospakte i neki ugovor valjda. a reko nema kaj izgubit - šalji!
ja dobio obavijest da to podignem na pošti kad tamo plačanje pouzečem skoro 70 kuna. ajd, nije mi vrag dao mira, da ja to vidim. dam ja tih 70 kuna al to je kao da sam ih bacio u vjetar. kad sam došao doma i otvorio koverku unutra 15ak loše i ukrivo kopiranih listova sa kao slikama tog nakita. naravno bez ikakvog valjanog dokumenta. nazvao ja lika i onda je počelo, "e morate pričati sa mojom ženom, nje nema" i slična sranja.
ma mislim j... ti ja mater, ja tražim posao a on svjesno pljačka baš one ljude od kojih su mnogi u bezizlaznoj situaciji. a naravno sa 70 kuna nitko neće ni pričati s nekim odvjetnikom, iako bi mu najrađe zakrenio vratom!
zatim sam ponukan tim slučajem nazvao lika koji nudi posao kod kuče, punjenje koverti. i tako se on meni lijepo predstavi i kaže kako će mi poslati dokumente koje bi kao trebao potpisati i naravno to košta 50 kuna.
slušalica dolje i tuu tuuuuuu.
ne znam ovo su moja dva iskustva što se tiće takvih poslova i ne pada mi na pamet da uopće ikad više tako nešto pogledam. a oglasnik ih je pun! ma đubrad jedna lopovska. i ne samo što me okrade za to sitno para nego napravi budalu iz mene.
dakle 0 bodova.
__________________
RAZUMIŠ TI MENE???
pepino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 16:55   #37
Nemoj se javljat za to, tvrtka je ako se ne varam Artisan...
Caka je u tome sto sama moras kupiti paket sa materijalom koji košta otprilike 400 kn, a to ipak nije malo para... i onda raditi sama, te im donijeti na uvid. Ako je dobro tehnički izvedeno onda te plate a ako ne - radiš ponovo, naravno sa matrijalom koji sama plaćaš. Zarada od toga ti je oko 1600 kn i brdo potrošenog vremena. Ja zvala pa znam... Radije se dobro odmori i radi neki hobi.
Taun We is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 16:22   #38
Tvrtka je Angel Pin, američka, navodno, bavi se sklapanjem brošića. Zvala sam ih na 3 broja da se raspitam, ali ni na jednom nikog nisam dobila. A poslije ovog sam izgubila i volju zvati dalje. Thanks!!
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 08:33   #39
Dobro ti veli Taun We, ako već unaprijed traže lovu da radiš za njih
MikeSpike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 20:21   #40
Quote:
pepino kaže:
jedno sam prigodom javio se na oglas za slaganje nekog nakita. i sad čuo se jqa sa tim likom i kaže on meni kao poslat će mi prospakte i neki ugovor valjda. a reko nema kaj izgubit - šalji!
ja dobio obavijest da to podignem na pošti kad tamo plačanje pouzečem skoro 70 kuna. ajd, nije mi vrag dao mira, da ja to vidim. dam ja tih 70 kuna al to je kao da sam ih bacio u vjetar. kad sam došao doma i otvorio koverku unutra 15ak loše i ukrivo kopiranih listova sa kao slikama tog nakita. naravno bez ikakvog valjanog dokumenta. nazvao ja lika i onda je počelo, "e morate pričati sa mojom ženom, nje nema" i slična sranja.
ma mislim j... ti ja mater, ja tražim posao a on svjesno pljačka baš one ljude od kojih su mnogi u bezizlaznoj situaciji. a naravno sa 70 kuna nitko neće ni pričati s nekim odvjetnikom, iako bi mu najrađe zakrenio vratom!
zatim sam ponukan tim slučajem nazvao lika koji nudi posao kod kuče, punjenje koverti. i tako se on meni lijepo predstavi i kaže kako će mi poslati dokumente koje bi kao trebao potpisati i naravno to košta 50 kuna.
slušalica dolje i tuu tuuuuuu.
ne znam ovo su moja dva iskustva što se tiće takvih poslova i ne pada mi na pamet da uopće ikad više tako nešto pogledam. a oglasnik ih je pun! ma đubrad jedna lopovska. i ne samo što me okrade za to sitno para nego napravi budalu iz mene.
dakle 0 bodova.
Identično iskustvo !
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.