Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2004., 16:02   #21
Quote:
Zmijica kaže:
Nisam jos bila trudna... al se polako psihicki pripremam svrljajuci po RiD

Ma koje kile...uzivat cu u svakoj

i ja - ja hocu da uzhivam u trudnoci a ne da maltretiram i sebe i to dijete

necu se trpati na silu ali ono shto mi tijelo trazhi to ce i dobiti - i znam da cu tada sebi biti najljepsha

a kad sam sebi lijepa onda sam i zadovoljna i odmah ljepsha i muzhu i svima

ma jedva chekam da se prodruzhim buducim mamicama

__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:32   #22
Nit ja bjezim od njih niti one od mene, lijepo nam je zajedno
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 20:20   #23
Quote:
Tinchi kaže:


Al mi je pričala frendica koja studira medicinu da su sve te priče o papanju za dvoje glupost i da količina hrane koja je potrebna bebi nije veća od jedne jabuke i jogurta dnevno.

Tu demagogiju sam i ja čitala i čula. Baš me zanima koji genijalac je i kako to računao. Mislim, dobro za njega - objavio neki rad, pobro neku dnevnicu i to, ali ako ijedna trudna žena poveća svoj unos hrane za samo 1 jabuku i 1 jogurt dnevno i to je to - ja sam Victoria Beckham a vi gledate male kućne čarolije. Ne zanima me kako su to proračunali (možda Hebrang ima svoje prste u tome) i ne želim znati ali mi je žao ljudi koji to uče i mjere se prema tom debiloidnom zaključku nekog očito muškog sadista.

Jedem danonoćno i ne stignem kuću spremat od toga koliko puta jedem i šta sve jedem - a ništa osim cica i trbuha nisam dobila u skoro šest mjeseci trudnoće. Starije žene me sažalijevaju koliko sam "mršava" Jabuku i jogurt pojedem u skoku, očima. Htjela bih da mi dotični kalorijski genijalac objasni taj fenomen

PS Moj doprinos demistificiranju stvari oko jedne jabuke i jednog jogurta nek bude moj dnevni meni:

- Litra i pol jogurta
- tri šnite kruha sa marmeladom
- pet jabuka
- zdjela čokolina ili griza
- 750 ml domaćeg soka od rajčice
- ruuučak
- pa još jedan - obično zelenje iz juhe i meso, pašta s paradajzom ili sir s vrhnjem
- večera
- kompot, nešto slatko, juha ili slično


I tko god mi nešto ponudi (u gostima) - sve uzmem i pojedem. I baš mi je dobro.

doduše, ne pojedem pet komada mesa za ručak (nego možda i manje nego inače - ali dva puta ručam). Sigurno sam nešto propustila.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 05:03   #24
Quote:
- Litra i pol jogurta
- tri šnite kruha sa marmeladom
- pet jabuka
- zdjela čokolina ili griza
- 750 ml domaćeg soka od rajčice
- ruuučak
- pa još jedan - obično zelenje iz juhe i meso, pašta s paradajzom ili sir s vrhnjem
- večera
- kompot, nešto slatko, juha ili slično

to sve ja pojedem pod normalno a onda jos na to jednu jabuku i jogurt za bebicu dok sam bila trudna.

Informacija je tocna, bebici od 300g ne trebaju dva hambija, tri pomfrija i cetiri sladoleda sa slagom i cokoladnim preljevom. Sva ta hrana kad se stavi na hrpu je veca od te malecke bebice.

Jede se za dvoje nakon poroda, da vidis onda navale na hranu (naravno to se odnosi na one koje doje, jer proizvodnja mlijeka usisava sve zivo).
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 09:12   #25
NE kažem ja da bebi treba litra i pol jogurta, pet jabuka, zdjela čokolina i ostale divote ali tako mi svega - meni treba.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 11:43   #26
Ja sam ukupno dobila oko 16kg, 6 kg je otislo nakon poroda, a ostalo je bilo visak. Ajme, kak' sam se zbedirala drugi dan kada nisam mogla uci u svoje stare hlace. No, s vremenom se istopilo. Inace, u pocetku sam jela fakat za dvoje, ono, dva sendvica, ogromna, za dorucak. I znala sam ustati u 6 u jutro i ici jesti mortadelu, masline, rajcice, mislim, koma. Poslije mi se smanjio apetit, tak' da sam poslije imala faze kada sam pak malo jela, al' opet, sve u svemu, vise od "normale", sto se vidjelo i iz prilozenoga. Ipak, treba uzivati u trudnoci i ne misliti o kg. Istina, ne treba opet pretjerivati s jelom, al' treba uzivati i uzivati(jer je to najljepse razdoblje zivota, bar meni bilo). Zato zelim svim buducim mamama reci da zaista uzivaju u svakome trenutku.

Quote:
Issa kaže:
Nit ja bjezim od njih niti one od mene, lijepo nam je zajedno
Pa ak' ti imas viska kg, onda sam ja prasica nad prasicama. Vidjela sam tvoje slike prije nekoga vremena cisto slucajno na jednome forumu, i skuzila da si to ti (ti znas na kojemu ). Ne samo da odlicno zgledas, neg' imas upravo onoliko kg koliko i treba.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 14:34   #27
Quote:
lucija kaže:
NE kažem ja da bebi treba litra i pol jogurta, pet jabuka, zdjela čokolina i ostale divote ali tako mi svega - meni treba.
tako mi mlijeka u prahu jel
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 14:40   #28
Quote:
margarita kaže:
tako mi mlijeka u prahu jel
Da.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 16:59   #29
Quote:
lucija kaže:
Tu demagogiju sam i ja čitala i čula. Baš me zanima koji genijalac je i kako to računao. Mislim, dobro za njega - objavio neki rad, pobro neku dnevnicu i to, ali ako ijedna trudna žena poveća svoj unos hrane za samo 1 jabuku i 1 jogurt dnevno i to je to - ja sam Victoria Beckham a vi gledate male kućne čarolije. Ne zanima me kako su to proračunali (možda Hebrang ima svoje prste u tome) i ne želim znati ali mi je žao ljudi koji to uče i mjere se prema tom debiloidnom zaključku nekog očito muškog sadista.
.
ma ima u tome nesto i dobro je upozorenje. jer cure koje su se ovdje sasile su dobile normalno kila, ja sam u bolnici bila sa zenom koja je dobila 35 kila i rodila bebu od 2000 grama. kaj ces s 35 kila? mene bi nosili po svijetu jebemu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 19:02   #30
ja san i prije trudnoche imala problema sa kilima..tako da sam u trudnochi jako pazila na prehranu zbog bebe..i udebljala se 11 kg.....porodom sam izgubila...*a malo i nerviranjem u bolnici* svih 11 kg.....e a onda kad sam doshla doma.....mi se nishta nije jelo..i da nije bilo moje mame i njene dobre kuhinje mozda se i ne bi opet udebljala....tako.....udebljala sam se opet nakon poroda....a ne zbog samog diteta
inache ..sve mame *bar shto sam ja vidila* da su bile mrshave su i nakon poroda bile mrshave....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 19:05   #31
Issa....naime...nutricionisti tvrde da je za dojenje potrebno samo 200-300 kcal vishe od uobiochajene kolichine.....shto bi znachilo ono ....koja feta kruha vishe koja jabukaa vishe ili tako.....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 22:06   #32
Quote:
plavva kaže:
ma ima u tome nesto i dobro je upozorenje. jer cure koje su se ovdje sasile su dobile normalno kila, ja sam u bolnici bila sa zenom koja je dobila 35 kila i rodila bebu od 2000 grama. kaj ces s 35 kila? mene bi nosili po svijetu jebemu
Ne znam ušta idu kalorije koje jedem - al idu u nešto. Poklanjam jednu jabuku i jedan jogurt svakome tko misli da mu je to sasvim dovoljno u trudnoći. Meni to niš ne znači ionako.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 02:08   #33
Quote:
FFE kaže:

Pa ak' ti imas viska kg, onda sam ja prasica nad prasicama. Vidjela sam tvoje slike prije nekoga vremena cisto slucajno na jednome forumu, i skuzila da si to ti (ti znas na kojemu ). Ne samo da odlicno zgledas, neg' imas upravo onoliko kg koliko i treba.
hebate pa kaj sam tak prozirna
Inace, hvala na komplimentu
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 02:09   #34
Quote:
Nerea kaže:
Issa....naime...nutricionisti tvrde da je za dojenje potrebno samo 200-300 kcal vishe od uobiochajene kolichine.....shto bi znachilo ono ....koja feta kruha vishe koja jabukaa vishe ili tako.....
da, znam, i napisala sam da se slazem s njima
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 19:07   #35
Ja dobila 20 kg, a u bolnici ostavila 12 kg. Još mi ostalo samo 8 za skinut.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 18:56   #36
Ja sam dobila 10 kg koje sam nakon poroda izgubila te izgubila daljnja 2kg iako dojim sto mi nije jasno jer jedem ko prasica non-stop.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 20:11   #37
Ima i onih što dijetu u trudnoći drže.
To treba
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 08:32   #38
A koliko je "normalno" dobiti kg u trudnoci?
Postoji li uopste neka procena ili je to strogo individualno?
lyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 08:37   #39
Imam frendicu koja je u trudnoći strašnooo pazila na kile, dok ju doktor nije doslovno zašamarao i kazao da se konačno trgne i krene normalno jesti. Sraćom i bebica i ona su kasnije bile dobro, ali bilo je opasnih situacija...

Ja sam dobila +18 kg, 10 izgubila odmah, 5 tokom prve godine i sada sam još kao na +3 viška...

Da bi se vratilo u formu treba malo i vježbati, puno hodati i ne previše jesti. Naravno, i genetika je tu.
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 08:39   #40
A koliko je "normalno" dobiti kg u trudnoci?
Postoji li uopste neka procena ili je to strogo individualno?
_________________________________________________

Postoje tabele kilaže koliko bi koji mjesec trudnica trebala dobivati. Nakon 9 mjeseci ukupno iuznosi + 11 kg. Ne sjećam se kako je razdioba kila išla po mjesecima.
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.