Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 21:03   #1
Kako vam se kretao apetit u trudnoći?

Drage trudnice,kakva su vaša iskustva s apetitom (i kilama) u različitim stadijima trudnoće? Ja sam jedna od onih koje se cijeli život "muče" da nabace koju kilu i sad konačno u trudnoći uspjela sam nešto nabacit Ali problem je u tome što sam sad u trećem tromjesečju izgubila apetit, tj. više ne mogu jesti puno kao i prije iz nekog razloga (možda želudac više nema mjesta pa se smanjio ). Uglavnom, sada sam u 8 mjesecu i do sada sam nabacila 10 kila, što i nije tako puno, i sad me strah da ću sve izgubit poslije poroda, a tako sam ih lijepo sad dobila i svi mi govore kako super izgledam!!! velika promjena na bolje... Meni je doslovno ovako bilo s apetitom: prvo tromjesečje - niš posebno, 2. tromjesečje - jela sam ko luda, ko nikad do sad i stalno sam bila gladna!!! i onda 7. mjesec, doktorica me je poslala na mirovanje i ja skroz izgubila apetit - mislim, ne skroz, ali ne jedem više ni upola s tolikim guštom a kile se isto ne povećavaju.Hranim se relativno zdravo i pijem prenatal i mislim na bebea...ali jedem i slatko i pokoji fast food Ne otičem još uopće. Čula sam od mnogih trudnica da se najviše kila obično dobije 7 . 8 mj, a kod mene baš suprotno, samo kilu sam dobila u 7. mj, i sad me strah da neću skupit dovoljno zaliha (i snage) za porod i poslije... Znam da možda zvuči glupo ali stalno sam time opterećena...zato me zanimaju vaša iskustva, naročito što se tiče zadnjeg tromjesečja... Hvala
Pun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:14   #2
Quote:
Pun kaže: Pogledaj post
Drage trudnice,kakva su vaša iskustva s apetitom (i kilama) u različitim stadijima trudnoće? Ja sam jedna od onih koje se cijeli život "muče" da nabace koju kilu i sad konačno u trudnoći uspjela sam nešto nabacit Ali problem je u tome što sam sad u trećem tromjesečju izgubila apetit, tj. više ne mogu jesti puno kao i prije iz nekog razloga (možda želudac više nema mjesta pa se smanjio ). Uglavnom, sada sam u 8 mjesecu i do sada sam nabacila 10 kila, što i nije tako puno, i sad me strah da ću sve izgubit poslije poroda, a tako sam ih lijepo sad dobila i svi mi govore kako super izgledam!!! velika promjena na bolje... Meni je doslovno ovako bilo s apetitom: prvo tromjesečje - niš posebno, 2. tromjesečje - jela sam ko luda, ko nikad do sad i stalno sam bila gladna!!! i onda 7. mjesec, doktorica me je poslala na mirovanje i ja skroz izgubila apetit - mislim, ne skroz, ali ne jedem više ni upola s tolikim guštom a kile se isto ne povećavaju.Hranim se relativno zdravo i pijem prenatal i mislim na bebea...ali jedem i slatko i pokoji fast food Ne otičem još uopće. Čula sam od mnogih trudnica da se najviše kila obično dobije 7 . 8 mj, a kod mene baš suprotno, samo kilu sam dobila u 7. mj, i sad me strah da neću skupit dovoljno zaliha (i snage) za porod i poslije... Znam da možda zvuči glupo ali stalno sam time opterećena...zato me zanimaju vaša iskustva, naročito što se tiče zadnjeg tromjesečja... Hvala
Ja sam isto uvijek bila mršavica, sa 52 zatrudnila ,a rodila sa 77! Moj prvi simptom trudnoće je bio taj da sam fino i sa guštom počela papati. Onda sam imala neko krvarenje, pa sam pila dufaston 3 mjeseca i mislim da sam od toga počela dobijati kile. do 7. mjeseca sam dobila oko 22 kg...
Sad imam 56 i samo se bojim da ne idem ispod. Ovako mi je najbolje, a beba napunila godinu.Inače su mi sve kile osim ovih 4-5 otišle u 3-4 mjeseca
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 23:42   #3
Quote:
Pun kaže: Pogledaj post
Drage trudnice,kakva su vaša iskustva s apetitom (i kilama) u različitim stadijima trudnoće? Ja sam jedna od onih koje se cijeli život "muče" da nabace koju kilu i sad konačno u trudnoći uspjela sam nešto nabacit Ali problem je u tome što sam sad u trećem tromjesečju izgubila apetit, tj. više ne mogu jesti puno kao i prije iz nekog razloga (možda želudac više nema mjesta pa se smanjio ). Uglavnom, sada sam u 8 mjesecu i do sada sam nabacila 10 kila, što i nije tako puno, i sad me strah da ću sve izgubit poslije poroda, a tako sam ih lijepo sad dobila i svi mi govore kako super izgledam!!! velika promjena na bolje... Meni je doslovno ovako bilo s apetitom: prvo tromjesečje - niš posebno, 2. tromjesečje - jela sam ko luda, ko nikad do sad i stalno sam bila gladna!!! i onda 7. mjesec, doktorica me je poslala na mirovanje i ja skroz izgubila apetit - mislim, ne skroz, ali ne jedem više ni upola s tolikim guštom a kile se isto ne povećavaju.Hranim se relativno zdravo i pijem prenatal i mislim na bebea...ali jedem i slatko i pokoji fast food Ne otičem još uopće. Čula sam od mnogih trudnica da se najviše kila obično dobije 7 . 8 mj, a kod mene baš suprotno, samo kilu sam dobila u 7. mj, i sad me strah da neću skupit dovoljno zaliha (i snage) za porod i poslije... Znam da možda zvuči glupo ali stalno sam time opterećena...zato me zanimaju vaša iskustva, naročito što se tiče zadnjeg tromjesečja... Hvala
ja isto tako ostala trudna sa 53 kile sada već na 76, ali me muči uzasna zgaravica pa me strah jest kao prije. inace u prvoj trudnoći ostala trudna sa 54 a rodila sa 81 kilom i ostalo mi poslje poroda nekih 12 kila i opet sve izgubila do bebine 2 godine.problem je u tome sto uvijek iamamo premalo kila kad zatrudnim pa mi trudnoća dobro dođe ali ovaj put sam odlučila da necu opet pocet pušiti(nakon prve trudnoće počela pušiti nakon 1.5 godinu)pa se nadam da ce mi duže ostat kile.zaliha i snage za porod ćeš imat dovoljhno jer kad počneš dojiti a nadam se da hoćeš otvori ti se apetit pa ćeš opet dobit nešto kila, sad ti vjerovatno želudac ide više gore pa imaš manje apetita ako se brineš za bebu jedi dosta voća jer šećer iz voća ide direktno u bebu. sve će bit ok
balonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:21   #4
Trudna sam 5 tjedana, prva mi je trudnoća i brine me što uopće nemam apetita, a oduvijek imam premalo kilograma (50 na 172 cm visine). Hoće li to uskoro prestati pa da počnem normalno jesti i debljati se?
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:48   #5
Apetit mi se kretao vrlo pozitivno

Velikim dijelom je za to zaslužna majčica moja draga.
Uglavnom, krenulo je prosječno i uobičajeno u prvom tromjesečju.
U drugom tromjesečju je bilo silovito.
Treće me apsolutno štedi.
Kao da je tijelo reklo: "ok, ovih 12kg će biti dosta".
Za nekih mjesec dana trebam roditi, pa možda se štogod još promijeni u kretanju mog apetita, ali trenutno mi baš paše ovako.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:51   #6
Hvala cure! Neznam da li sam se utješila ali stanje je takvo i nije to u biti ništa strašno, samo kad konačno postigneš svoju idealnu težinu i izgled u trudnoći, žao ti je i pomislit da će sve to otići nakon poroda. Ali najvažnija je bebica

@Sputnik - mislim da se ne moraš brinuti što nemaš apetita u 5. tjednu - ja sam počela jest i nabacivat kile tek negdje u 12-om, i to me držalo jedno 3 mjeseca, jela sam sve što mi se nađe na putu i za ručak sam si dodatno trpala u tanjur svaki put... sad mi je to opet nezamislivo, tako veliki entuzijazam za hranom
Pun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:34   #7
Meni se apetit uopce nije povecao, jedem ko i prije ako ne i manje zbog zgaravice, a upocetku mucnine.. Sad sam negdi 33 tjedan i oko 10 kila u plusu.. Debljam se samo zato sta mi je metabolizam toliko usporija da to nije normalno...
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 06:42   #8
Ja bin voljela imat tvoj problem, trenutno sam u pred infarktnom stanju koliko sam kila natukla, a kako cu ih skinut samo dragi bog zna (nikad). Jeste da mi hrana ni prije nije bila nepoznanic,ali sad bin i govno mogla pojest (da mi ga se ljepo servira). Na mojih 166cm imala sam 72kg prije t, sada imam 102kg visina se nazalost nije promjenila.
__________________
Nikolina 27.02.13. u 17:40
ana.bestijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 10:35   #9
helow
Eto ja sam 1.trudnoča 24kg dobila i u godinu dana ih i skinula, 2.trudnoća oko 30kila dobila i skinula ih ... teško, u 2godine s time da sam gladovala i puno vježbala , sada sam 36tjedan trudnoče i dobila sam 15kila, što je recimo super s odnosom na prve dvije... u prva 3mjeseca trudnoče udebljala sam se 8kila, pa sam svaki sljedeči mjesec dobivala po 1kilu, ali od 6tog do 7og mjeseca trudnoće dobila sam 3kile ne kužima, jedem uvijek isto, jer sam dobila dijetu od gin, zbog lagano povišenog šećera, pa moram reči da sam i ono gladovala sad ovu trudnoću, sada zadnjih 2tjedna gladna sam ko vuk i samo bi jela... to je strašno, pogotovo po noći kada idem u wc, a idem piškiti po par puta glad me tako pere da ne m ogu zaspati, čak osječam i miris hrane koji u biti ni ne postoji samo ne jedem, jer ... ipak... bebica je u pitanju zbog šećera... moram se istrpiti još ovih 4tjedna pa sam na konju , mislim da ču do kraja dobiti još nekih najviše 3kile, što je ukupno oko 18kila... i to mi je puno
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 00:32   #10
Ostala sam trudna sa 79 kn na 161 cm, dakle ja sam pero zdero
Posto sam bila u postupku Mpo, vec par dana nakon transfera nisam mogla nista slatko vidjet ni nacrtano i to se nastavilo cijelu trudnocu - nista slatko nije uslo u moja usta
Ostala hrana mi je isla u normalnim kolicinama, nista previse, cak bih rekla da sam jela manje nego inace
Isla sam rodit sa 84 kg
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:27   #11
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ostala sam trudna sa 79 kn na 161 cm, dakle ja sam pero zdero
Posto sam bila u postupku Mpo, vec par dana nakon transfera nisam mogla nista slatko vidjet ni nacrtano i to se nastavilo cijelu trudnocu - nista slatko nije uslo u moja usta
Ostala hrana mi je isla u normalnim kolicinama, nista previse, cak bih rekla da sam jela manje nego inace
Isla sam rodit sa 84 kg
ma bravo svaka čast, za svaku pohvalu, joh je kad ne možeš dobiti ni deku, joh je kada ti se kile ljepe samo tako, ja sam ova druga skupina s time da na poslu ne sjedim nikako inače, a ni doma stalno sam u pokretu...(kada nisam trudna) Vjerujem da imam problema sa kilama baš zbog toga što brzo pojedem i gotovo, to nikako nije dobro... eto ja uz dosta muke sada da ne jedem puno, ipak sam dobila dosta kila
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 21:11   #12
Citam da je optimalna sveukupna kilaza oko 15/16kg. Sada sam u 31tt i dobila sam nekih 14kg. Nadam se da preostale kile koje slijede budu bebine, a ne moje.

Zjacala sam se u nogama i straznjici (za ovo pretpostavljam da je razlog sirenje zdjelice), a s obzirom da mi kazu da se nisam udebljala u licu pretpostavljam da je razlog jacanju nogu obicna voda. Ako je tako (daj Boze da jeste) tada ce to otici za 2 dana nakon trudnoce.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 09:07   #13
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Citam da je optimalna sveukupna kilaza oko 15/16kg. Sada sam u 31tt i dobila sam nekih 14kg. Nadam se da preostale kile koje slijede budu bebine, a ne moje.

Zjacala sam se u nogama i straznjici (za ovo pretpostavljam da je razlog sirenje zdjelice), a s obzirom da mi kazu da se nisam udebljala u licu pretpostavljam da je razlog jacanju nogu obicna voda. Ako je tako (daj Boze da jeste) tada ce to otici za 2 dana nakon trudnoce.

da optimalna je kilaža i od 8do18kila zavisi koliko kila imaš kad ostaneš trudna, jer ako si jače građe ona bi bilo kao bolje da se dobije što manje kila, dok one mršavice do 18kila nije bed....
da i ja sam najviše dobila na nogama stražnjici i oni jastuci na donjem djelu leđa
do kraja trudnoće imaš još 9tjedana i tada se dobije najviše na kilaži , zato se pazi ali i bebač naviše u ta zadnja 2mjeseca i naraste
moja prijateljica nosila je blizance, inače je onako sitnija, izgledala je u trudnoći kao da je progutala veliku lubenicu, od iza se ne bi bilo reklo da je trudna.... kada je izašla iz rodilišta izgledala je kao da nije ni rodila, kao da joj je netko poklonio te predivne blizance to mi je bilo super
dok ja.... .... sam još 2mjeseca imala i stomak i bila si ružna
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 11:31   #14
Da bila sam mršavica prije poroda sa malo većom guzom.
Daj Bože da i ja tako izađem kao da nisam niti rodila.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:57   #15
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Citam da je optimalna sveukupna kilaza oko 15/16kg. Sada sam u 31tt i dobila sam nekih 14kg. Nadam se da preostale kile koje slijede budu bebine, a ne moje.
Da, ali isto ovisi s kakvom kilažom si ušla u trudnoću. Ako je neki višak, jasno da je poželjnija brojka nešto manja od nekih 16, 17 kg.

Inače, u prvom tromjesečju sam jela ko manijak, a najgore mi je bilo navečer. Pokušavala sam taj odvratan osjećaj gladi pred spavanje pobijediti kojom zdravom salatom ili jabukom, ali još gore. Tako sam par tjedana slagala sebi neki mini sendviče (a nikad ih ne jedem niti ih doma sebi slažem). Sve mi je bilo njam njam, mučnina nisam imala, ko luda sam trčala za hranom i odmah dobila neke 3 i pol kile. Dobro je što tada prvi put u životu svoju ljubav čokoladu nisam uopće doživljavala, kao ni slatko jer bi bilo još i gore.

U drugom tromjesečju me napustilo to ludilo, ali se vratila želja za čokoladom. Napokon sam normalno jela.

Sada sam zakoračila u 7. mjesec, dakle još ova zadnja tri imam odgulit i nekih sam 7 kg u plusu. Zasad je sve naprijed u trbuhu i grudima, ostatak nula bodova. I dalje me vuče to slatko, ali ga ionako ne bih više smjela ni pogledat. Kako sad stvari stoje, zbog oggt-a (povišeno nakon 2 h) mi ne gine dijeta pa valjda neće ni bit puno kila do kraja. :nada se:
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 08:41   #16
da, zadnja dva tri mjeseca se kao dobije najviše kila, evo ja imam još nekih 20dana do termina i ono, samo bi jela, to je strašno... prekosutra kada budem stala na vagu kod gin, past ču u nesvijest ajd nadam se da od prošlog pregleda nisam dobila više od 2kg.... ufff.... do 7mjeseca trudnoće, držala sam se dijete i sve bilo onako relativno ok, ali sada.... ne kužim kako stalno na hranu mogu misliti to je strašno.... a sada se stalno odmaram jer sam stalno i umorna, brzo se zapušem i umaram, pa se i kile više ljepe, nisam toliko aktivna kao i prije, jučer sam baš radila maneštru s povrčem, dok sam izrezala svo povrče, umorila sam se ful, ono i majcu skinula jer mi je i toplo bilo, a u kući je bilo svega 19stupnjeva. Nevjerovatno!!! Mojima je zima u kući, a ja sve pušem koliko mi je toplo, tako i po noći, dok se mm pokrije preko glave kada spava, ja sam cijela otkrivena kao da je ljeto ah ti hormoni !!!
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.