Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2017., 12:45   #2641
Quote:
Simpson kaže: Pogledaj post
Zatim, imaju te prekrasne neighborhoode sa kucicama, drvecem, cvjecem i zelenilom, bez prometa - a nema jednog jedinog djeteta vani. Lazem, vidio sam jedno dijete kako samo baca loptu u kos ispred kuce.

Nazalost, tu prica ne staje. Pricao sam s jednom srednjoskolkom iz Hrvatske koja ovdje u Victoriji zavrsava 3. razred. Kaze mi da ta djeca, znaci 15-18 godina, uopce ne izlaze iz kuce, osim u skolu. Pitam ju pa sta onda rade po cijele dane - kaze da su uglavnom na drustvenim mrezama. Odmah disclaimer, ne kazem da toga nema u Hrvatskoj i dobro znam (majka mi je pedagog, a supruga uciteljica) da su isto djeca prilicno osamljena, ali ipak nije ovoliko izrazeno. Barem u Osijeku vidim srednjoskolce u gradu, znaci postoje

Tak da, kad se sve zbroji i oduzme, nemam dojam da djeca ovdje odrastaju ljepse i sretnije nego u Hrvatskoj.
Mene je ubio kanadski drustveni zivot. Maknuo sam se nakon 5 godina, PR mi traje jos par godina....dobra su ti opazanja, vrlo slicna mojima. Kanada je jedna jako usamljena zemlja, po meni. I kad se zbroji i oduzme, ne vjerujem da djeca odrastaju sretnija u Kanadi nego u Hrvatskoj, posebno ako dodas mogucnost vidjanja obitelji. Jbg, bake i djedovi ipak igraju znacajnu ulogu u zivotu djeteta. Prihvacam da ce nekome to biti smijesan argument, ali meni je bio bitan.

Od Kanade bih jedino bio sretan u Montrealu, jer je kozmopolitski, multi kulti, ima glazbe i dogadjanja. Zivio sam u Vancouveru i Calgaryu, to su za mene prkna od gradova. I prerija opcenito mi je blagi uzas. Inace, sto se sigurnosti tice, mislim da je sve relativno.

Okej ovi ultra mali gradici velicine Cepina, mogu se sloziti da su sigurna. I Calgary je siguran, i Vancouver (bez obzira na Main i West Hastings). Ja bih rekao da nasilja vise ima u ovim white trash gradicima manje srednje velicine. Imao sam ih prilike dosta obici, buduci da mi je posao bio vezan uz naftu. Mislim da gradovi tipa Bonnyille, Cold Lake, Grande Prairie, Red Deer imaju nesto vise kriminala. Najgore je uz rezervate.

Koliko cujem Abbottsford u BCu je glavni dilerski grad. Ili je to bio Langley? Sve je to relativno. Ali kriminal je bio meni najmanja briga u Kanadi (doduse nije da nesto razbijam glavu istim i u Hrvatskoj).
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:05   #2642
Kanada - topic za pocetnike

Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Mene je ubio kanadski drustveni zivot. Maknuo sam se nakon 5 godina, PR mi traje jos par godina....dobra su ti opazanja, vrlo slicna mojima. Kanada je jedna jako usamljena zemlja, po meni. I kad se zbroji i oduzme, ne vjerujem da djeca odrastaju sretnija u Kanadi nego u Hrvatskoj, posebno ako dodas mogucnost vidjanja obitelji. Jbg, bake i djedovi ipak igraju znacajnu ulogu u zivotu djeteta. Prihvacam da ce nekome to biti smijesan argument, ali meni je bio bitan.



Od Kanade bih jedino bio sretan u Montrealu, jer je kozmopolitski, multi kulti, ima glazbe i dogadjanja. Zivio sam u Vancouveru i Calgaryu, to su za mene prkna od gradova. I prerija opcenito mi je blagi uzas. Inace, sto se sigurnosti tice, mislim da je sve relativno.



Okej ovi ultra mali gradici velicine Cepina, mogu se sloziti da su sigurna. I Calgary je siguran, i Vancouver (bez obzira na Main i West Hastings). Ja bih rekao da nasilja vise ima u ovim white trash gradicima manje srednje velicine. Imao sam ih prilike dosta obici, buduci da mi je posao bio vezan uz naftu. Mislim da gradovi tipa Bonnyille, Cold Lake, Grande Prairie, Red Deer imaju nesto vise kriminala. Najgore je uz rezervate.



Koliko cujem Abbottsford u BCu je glavni dilerski grad. Ili je to bio Langley? Sve je to relativno. Ali kriminal je bio meni najmanja briga u Kanadi (doduse nije da nesto razbijam glavu istim i u Hrvatskoj).


Odlicno. Sad se mozes vratiti natrag u "hr raj". Nameti cekaju otvorenih ruku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:49   #2643
Pa vratio sam se. Zasad mi je super.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:07   #2644
Quote:
Simpson kaže: Pogledaj post
BTW, ovdje u Victoriji roditelji voze djecu u skolu do ne znam koje godine. Dok u Osijeku (grad slicne velicine i broja stanovnika) djeca od 7-8 godina normalno idu sama iz skole i u skolu.
Nije bas pretjerno bitno al Victoria Metropolian Area ima 370,000 stanovnika. Do nedavno sam i ja bija uvjeren da ima isto ko Osijek.
__________________
Blog o emigraciji. Gdje, kad, zasto, koliko dugo...(zasad) nepoznato.

http://fromhere2nowhere.blogspot.hr/
BobyThePolicman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:11   #2645
e al mene je uvijek zanimalo to kad nasi ljudi isticu nedostatak drustvenog zivota u Kanadi kao ogroman minus. sto se tocno pod time misli? da nema birceva? ok, toga zbilja nema, al mi recimo ni u Hr nismo bili tip ljudi koji bi sjedili po spicama, izlazili svaki vikend u birceve/klubove, na koncerte bi isli ukoliko bi bili od naseg interesa a obzirom da u principu ionako ne slusamo domacu glazbu izuzev exyu rocka, nije da smo imali neki uberizbor..
sto se svega ostalog tice, ja ne mogu reci da tu nema dogadjanja i to raznih, a opet moram naglasiti da smo u "pripizdini". za djecu ima more organiziranih stvari, vecinom besplatnih ili je ulaznica 5$; kojekakvi plesovi (pod maskama, u pidjami, tematski), manje predstave, radionice, nekad u sklopu knjiznice, nekad u skolskim prostorijama, nekad u dvorani koju zakupi lokalni parent & child resource cetre.. sportova za klince hrpa, i zimi i ljeti. nasi parkovi su pusti samo ako je vrijeme lose, inace ima djece, a moja je mala takva da ce u roku sekunde prici drugom djetetu, zapoceti razgovor i igru. zimi imamo indoor playground. ona je jos mala (sad ce 6 god) i nakon kindergartena je u daycare-u. ima svoju ekipu, ide na playdates, imamo susjedu 4 god preko puta pa ona ode k njoj na igru ili malecka dodje k nama (Kanadjani). imamo prijatelja i iz nasih krajeva ali i prijatelja Kanadjana. ja imam kolegu i frenda Kanadjanina s kojim sam si kliknula k'o da se znamo 20 godina a ne 2. onaj tip prijateljstva da u 3 ujutro mozes nazvat. imamo kojekakve omanje lokalne festivalcice ljeti, imamo Winnipeg za vece koncerte, muz je bio na Black Sabbathu (s Kanadskom ekipom), prosli vikend je bio RHCP i to smo nazalost propustili jer smo se kasno sjetili a karte bile rasprodane - al ono, nije da nema nicega cak ni u ovoj preriji. preko tjedna ne idemo nekud posebno, al realno to nismo ni u Hr jer smo i tamo radili (pogotovo muz koji je u jednom periodu radio i po 12 - 13 sati dnevno). muz ide na crossfit, nekad zna otici a drop in basketball, ili pickleball (besplatno je btw). ja vjezbam doma al samo zato jer nisam tip za organizirane stvari, inace na izbor ima svega, od zumbe, joge, klasicne teretane, crossfita.. vikendima se druzimo s frendovima, visimo s malom u parku (mi igramo badminton ili frizbi il tak nes dok ona divlja s djecom), ili odemo na golf (ja ga ne volim bas al mom muzu i frendovima je super). bicikiranje (moja mala je s 4 i pol god biciklirala rute od 10+ km), ljeti jezero. i tak. zbilja, al zbilja ne mogu reci da nam nesto u zivotu fali u tom pogledu. odemo i u kino, kuglanje.. puno toga odem i s kolegama s posla (Kanadjani), pa cak i lokat vikendom u bar putovali smo samo unutar provincije za sad (clear lake, sand hills, winnipeg, killarney) al nije ni da smo imali previse interesa za neka veca putovanja. sad nam na ljeto dolaze muzevi starci pa cemo mozda potegnut do Kenore (Ontario) i tak, bumo vidli.
muz ima playtation. upalio ga je 4 puta. zalibozelove. maloj je wii bio napet neko vrijeme, sad ga vec mjesecima nije upalila. zbilja ne znam. jesmo mi imali srece pa upikli takvu sredinu, jesmo jednostavno takvi da nam je pojam drustvenog zivota razlicit od onog kojeg drugi ljudi imaju, al nama nista tu nije drugacije.. i u hr sam se vikendima druzila s prijateljima, i u hr sam otisla u kino ili na kuglanje, i u hr smo biciklirali, ono, nis nije drugacije
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:44   #2646
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Pa vratio sam se. Zasad mi je super.


Super. Rekoh za svaki slucaj da se ne zauzima mjesto onima koji zele istinski otici iz uhljeb landa s vizijom. Mora ipak netko ostati da ispunjava opce uplatnice pa da sve bude fer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:20   #2647
Teoretičari kanadskog društvenog raja i RH najnesigurnije, najsiromašnije i najnazadnije zemlje na svijetu pokopani argumentima.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:25   #2648
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
A tebi je promaklo da dio nas zivi na tom groznom trulom zapadu na koji smo dosli iz te "predivne i tolerantne" hrvatske pa itekako imamo s cim usporediti?!
Moj dio Kanade je tradicionalno konzervativan i konzervativci su nam na lokalnoj vlasti al to se osjeti u tolikoj mjeri da pojma nemam ni tko mi je na vlasti, lol, jer se svakodnevnog zivota malog covjeka to ne dotice.
U gradu od 9inesto tisuca stanovnika imamo 20 i kusur raznih crkava a realno ni pojma nemamo da su tamo jer nitko nije naporan od njih a kamoli da bi im palo na um gurati se u politiku.
Na celu jedne od tih crkava je zena (pastorica?) koja je ujedno i otvoreno gay.
U jednoj "pripizdini" u Kanadskoj preriji.
Zbilja smo netolerantni i neonacisticki nastrojeni i tak to sve, stvarno jesmo, fuj nas trule zapadnjake bilo lol.
Da, micika, ali te bezbrojne "crkve" su u stvari sekte s raznim uvrnutim učenjima. I Jim Jones je svoju sektu nazivao crkvom.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:39   #2649
Quote:
Hiawatha87 kaže: Pogledaj post
Teoretičari kanadskog društvenog raja i RH najnesigurnije, najsiromašnije i najnazadnije zemlje na svijetu pokopani argumentima.


Prije ce biti da imamo entuzijasticnog ispunjavaca opcih uplatnica. Budimo humani. Ako svi odemo tko ce prehranjivati uhljebe. Mora netko i ostati da bi uhljebi izgurali sljedeci dan. A onda ce biti vise za bolnice, skole i vrtice kaj ne


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:40   #2650
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Po ostatku posta lako je zakljuciti da nisi pretjerao i da je to tvoj krkanski stav.
Nije.

Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Zato sto se radi o nama i nasoj tjelesnoj autonomiji.
Nisam primijetila da je bilo koja od nas pametovala o "toleranciji i moralnim vrijednostima"
Nitko ne osporava vašu tjelesnu autonomiju. Stvar je u tome da je ta vaša tjelesna autonomija putpuno nebitna u ovom slučaju. Ma u većini slučajeva, a pogotovo na ovom forumu gdje smo svi anonimni i to jesi li ti muško ili žensko nema nikakve veze s vrijednošću tvoga stava i potpuno je irelevantno za 90% rasprava pa tako i za ovu. Inače izrazi "meni kao ženi", "meni kao muškarcu", "meni kao patuljku", "meni kao aboridžinu" se izbjegavaju u svakoj normalnoj raspravi ukoliko nisu direktno povezani s temom rasprave, a ukoliko se koriste, najčešće se koriste kako bi se subjekt koji ih koristi uzvisio iznad ostalih i povećao vrijednost svome mišljenju.

Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Klasicna zamjena teza. Ti si markićkin hodač?
Nigdje nisi vidio da pro choice zene ikom namecu svoj svjetonazor, dok oni drugi ti i te kako rade. Silom
Mitoloska bica nemaju nikakve realne sposobnosti niti veze s bilo cime.
Nije zamjena teza. Ja nisam nikakav hodač niti prolajfer niti fanatik niti vjernik niti radikal. Ne znam odakle si izvukla sve te zaključke i polijepila sve te etikete? Ja sam libertarijanac i mislim da svatko ima pravo misliti i raditi što god želi dok god ne utječe na slobodu drugog čovjeka. Danas je nažalost jako malo takvih ljudi i sloboda govora je na jako niskim granama. I ja ne vidim trenutno da se u Hrvatskoj išta nameće, a pogotovo ne silom? Kada je to točno tvoja sloboda bila ugrožena u Hrvatskoj? To što oni hodaju, imaju potpuno pravo na to. Kao i što LGBTQ hodaju pa šta sad. Kao i što će možda jednoga dana preko Trga bana Jelačića hodati pristaše Crkve Letećeg Špagetnog Čudovišta pa šta sad? Ukoliko se u Hrvatskoj zabrani pobačaj onda možemo razgovarati, a to će biti nikad.

Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Da, u nekim drugim drzavama ih mozes birati. U Hr nemoguce.
Dok u prostorijama javnih, drzavnih i gradskih sluzbi vise raspela, dok se ured predsjednice škropi "svetom" vodicom, dok imamo opus dease u vladi i saboru, dok predsjednik vlade i ministri idu Bozanicu na konzultacije, dok je potpredsjednik sabora proglasen nekakvim vitezom koji direktno odgovara papi, a i dalje sjedi u izvrsnoj vlasti, dok se djeca obavezno religijski indoktriniraju vec u vrticima i onda se to nastavlja do kraja skolovanja... ti pricas o nekakvom biranju? S koje si ti planete upravo pao?

Pro birtherski fanatici svugdje su agresivni ali u normalnoj drzavi im se neke stvari ne dozvoljavaju http://www.huffingtonpost.ca/2017/01..._13941126.html dok nas Bandic jos jedino nije hodao rame uz rame s Markickom. Neki drugi politicari jesu.
Slažem se da je ovo problem, međutim problem je toliko dubok da bi se mogla izgubiti ukoliko pokušaš malo istraživati. Reći ću ti samo da je Vatikan najmoćnija država, a Katolička crkva (dalje u tekstu: KC) najmoćnija organizacija na svijetu. Recimo u SAD-u gdje katolici čine samo 20% stanovništva, KC je najsnažnija i najbogatija crkva. Dapače, ta američka KC je upravo najbogatija KC na svijetu. Tu ti piše puno više o tome i zašto je to tako: http://www.svejepolitika.com/zasto-j...kva-u-americi/. Isto tako piše koliko Vatikan ima svojih ljudi u najvišoj američkoj politici i u njihovim najvišim institucijama i koliko jak utjecaj ima na američke političke odluke. Odmah poslije američke KC je njemačka KC koja je druga najmoćnija i najbogatija na svijetu. Tamo je KC vlasnik mnogih bolnica, škola, sveučilišta, nekretnina, zemljišta i još dobivaju pozamašnu subvenciju od Njemačke države i mnoge porezne olakšice. Stvar je gotovo ista ili barem slična u skoro svakoj zapadnoj državi i većini država u svijetu. Pa kako onda da se mala Hrvatska odupre tom utjecaju?

Unatoč svemu tome smatram da je Hrvatska jedna od slobodnijih država zapadnog kulturnog kruga. Nikada u životu me država na ništa nije tjerala (osim završiti osnovnu školu) niti sam ikada imao neopravdanih problema sa državom. I vjeronauk nije obavezan u Hrvatskoj tako da te država ne tjera da na bilo koji način indoktriniraš svoje dijete.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:54   #2651
Radnici Bose ne bi se bas slozili s teorijom o slobodi kao ni blagajnice Konzuma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:57   #2652
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Super. Rekoh za svaki slucaj da se ne zauzima mjesto onima koji zele istinski otici iz uhljeb landa s vizijom. Mora ipak netko ostati da ispunjava opce uplatnice pa da sve bude fer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, Hrvatska ima puno problema, a jedni od najvećih su definitivno ultra velik državni aparat i njegova neefikasnost (koji nam je ostao od socijalizma), ultra velika područna i lokalna samouprava (koja nam je ostala od HDZ-a 90-tih), neiskorištena državna imovina koja gomila gubitke, neefikasne tvrtke i tvornice u državnom vlasništvu koje služe samo za uhljebljivanje i usisavanje državnog novca, a daleko NAJVEĆI problem Hrvatske države je vjerovali ili ne mirovinski sustav (jako duga priča). To nisu nerješive stvari i sposobna vlada bi ih mogla rješiti u dva mandata. Samo što itekako moraš imati muda otpustiti 200 000 ljudi koji rade za državu i pokušati ih nekako prekvalificirati i zaposliti u privatnom sektoru. Uvjet za to bi bio da si smanjivanjem nameta i poreza privukao strana ulaganja i kapital pa se otvorio dovoljan broj radnih mjesta u privatnom sektoru. Ukoliko se to uskoro ne napravi slijedi nam potpuni krah jer ovo stanje je neizdrživo.

Zadnje uređivanje King8 : 30.05.2017. at 20:10.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:01   #2653
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Radnici Bose ne bi se bas slozili s teorijom o slobodi kao ni blagajnice Konzuma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da ti nije jasan koncept slobode. U svakom trenutku mogu dati otkaz i potražiti drugog poslodavca. To što su oni takvi poslodavci, nema veze sa razinom slobode u Hrvatskoj, nego s nekim drugim stvarima.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:57   #2654
Kanada - topic za pocetnike

Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nije jasan koncept slobode. U svakom trenutku mogu dati otkaz i potražiti drugog poslodavca. To što su oni takvi poslodavci, nema veze sa razinom slobode u Hrvatskoj, nego s nekim drugim stvarima.


E vidis kako si se zakacio za lijepak. Klak! Kada skuzis zasto ustvari oni to ne mogu onda ces konacno shvatiti kako hr matrix funkcionira. Za sada si samo uobicajeni sudionik hr matrixa sve dok se ne dogodi istinsko progledavanje glede njegovih vibracija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:48   #2655
Svjestan opasnosti da cu zvucat bahato, al ako si netko u Vancouveru ne moze nac prijatelje / zanimaciju / hobije / dogadanja da mu ispuni svaki normalni radni dan / vikend onda mislim da je definitivno problem u njemu. Razumljivo je kad ti nesto ne odgovara, nesretan si, fali ti obitelj i sl. al to treba pokusat odvojit od objektivnih okolnosti koje nas okruzuju. Zanimljivo je pitanje Lunino. Vjerojatno svako od nas ima neku drugaciju ideju drustvenog zivota i iskreno me zanima odgovor ljudi kojima je iz x razloga taj segment Kanade manjkav.


@King8: Veliku vecinu napisanog cu potpisat. U zivotu mi nikad nije na pamet palo glasat za HDZ, al kolicina histerije koja se stvorila otkad su isti dosli na vlast je nevjerojatna. Kad citas sa strane reklo bi se da u najmanju ruku se vracamo u 15. stoljece.

Sta se tice ekonomskih sloboda (zlobnici bi rekli da bez njih ne bi postojale ni ostale), tu su stvari jasne. Kanada cini mi se 6. najslobodnija ekonomija svijeta, Hrvatska 96. Iako me uvik iznova sokira sta je auto osiguranje provincijski monopol...

Sta se tice "osobnih" sloboda (sama podjela na osobne i ekonomske je malo glupa al ajmo rec da je to to) nekako mi se cini da stvari malo bolje stoje u Kanadi. Osta sam zatecen kad mi je neko reka da je u Kanadi dozvoljen home-schooling. S jedne strane legalni gay brakovi, de jure legalna marihuana dok s druge strane ne smis setat s otvorenom bocom ikakvog alkohola. Al rec da je u Hrvatskoj katastrofalno jest zivit van svakog konteksta.


@Richie: Mislim da za takav nacin rasprave ovdi ne bi trebalo bit mista. Molim da ne kvaris pristojnu raspravu koja se ovdi vodi. Na dnevno/advanced/novosti i sl. portale ce bit odusevljeni te primit.
__________________
Blog o emigraciji. Gdje, kad, zasto, koliko dugo...(zasad) nepoznato.

http://fromhere2nowhere.blogspot.hr/
BobyThePolicman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 01:08   #2656
#Boby molba nazalost nije uvazena zbog neutemeljene interpretacije. Ali popravni je dio zivota i treba se nadati kaj ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 01:53   #2657
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Radnici Bose ne bi se bas slozili s teorijom o slobodi kao ni blagajnice Konzuma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kao bivši zaposlenik konzuma, mogu ti reći da si u krivu
isto kao šo i boby kaže, hr je ok zemlja za neke, evo moj buraz ima i ok posao,stan družicu, sve što mu treba u životu, ne dira ga politika i uživa u hr
meni je krivo jer je pametan i s svojim znanjem bi vani imao 4,5 puta veću plaću,ali kako i sam kaže,onda bi vjerojato i radio više,a zašto ?

inače luna, drago mi je za opis, ja izuzev jednog kanađanina sam stekao slično mišljenje oko druženja i kao što sam već pričao s kolegicom forumašicom, stvarno ne bi da mi dijete odrasta i ide u kanadsku školu ( ovo iz onog što vidim i čujem )
boby, ma nije da se nemaš s kime podružiti, djeluje mi kao da nedostaje dublje prisnosti (govorimo o kanađanima), opet može biti moj doživljaj i opet, njih mi djeluje da je najmanje u mojoj okolini
isto tako, po meni east hejsting je opasniji i nelagodnije se osjećam nego većine mjesta gdje sam živio (živio nekih mjesec i pol u tom dijelu), a stvarno sam prošao loših mjesta u životu
i vc ima kafiće, čak bi rekao popriličnu kulturu kafića,mene jedino ubije njihovo radno vrijeme
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 02:45   #2658
Quote:
BobyThePolicman kaže: Pogledaj post
Svjestan opasnosti da cu zvucat bahato, al ako si netko u Vancouveru ne moze nac prijatelje / zanimaciju / hobije / dogadanja da mu ispuni svaki normalni radni dan / vikend onda mislim da je definitivno problem u njemu. Razumljivo je kad ti nesto ne odgovara, nesretan si, fali ti obitelj i sl. al to treba pokusat odvojit od objektivnih okolnosti koje nas okruzuju. Zanimljivo je pitanje Lunino. Vjerojatno svako od nas ima neku drugaciju ideju drustvenog zivota i iskreno me zanima odgovor ljudi kojima je iz x razloga taj segment Kanade manjkav.
Potpuno se slazem s tobom, uz jedan mali dodatak. Ovo sto si napisao vrijedi za samce ili obitelji bez djece.

Kad imas djecu, nekako je ocekivano/prirodno da ces maksimum slobodnog vremena provoditi s njima. To automatski znaci odlaske u parkice/play date-ove s drugim roditeljima. E sad, zasto je to problem? Problem je u tome sto s tim ljudima u parku najcesce jedino zajednicko sto imate su djeca. Na tome temeljiti prijateljstvo je prilicno klimavo i nije bas lako naci ljude s kojima ces kliknuti samo zato sto, eto, imate djecu. Onda krenu (ako uopce!) ta druzenja na silu i smjeskanja i prica se kako imate 'prijatelje', a zapravo nemate nista. I mogu proci godine (kao sto je to i doma, necu reci u Hrvatskoj, nego opcenito), prije nego stvarno budes s nekim prijatelj ili nadjes nekoga zapravo.

Problem #2: Kad nadjes nekoga tko ti je stvarno prijatelj, vrlo su velike sanse, barem u Sj. Americi da ce se isti odseliti 2000km dalje zbog vece place. Ili ces ti u medjuvremenu promijeniti firmu i malo-malo kretati iz pocetka.

Cini mi se da je u tome 'tajna' njihove usamljenosti/individualiziranosti. Ne sklapaju znacajnija prijateljstva, jer jednostavno ne stignu.

Nekome to odgovara, nekome ne. Ali generalno, u NAJBOLJEM slucaju je moguce imati samo priblizno kvalitetan drustveni zivot kao kod kuce (necu reci u Hrvatskoj opet).

Boby, oprosti ako sam puno pisao "ti", nisam mislio osobno na tebe, samo sam na taj nacin pisao, znas da mislim da si super! Samo mi je malo naporno citati ljude kojima je sve katastrofa u Kanadi i sve najbolje u Hrvatskoj i obratno. Ne mogu se odluciti koji su emocionalno nestabilniji

Na kraju, svi mi dolazimo iz raznih razloga i imamo pravo biti zadovoljni ili nezadovoljni, zato je ova rasprava i zanimljiva.
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 03:39   #2659
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Da, pravim se grbav, jer ne vidim cime u odnosu na Zapad imas biti prestravljen u Hrvatskoj, osim sa uhljebima, a oni ne grizu.

Odgovorno tvrdim da medijski "senzacionalnog" "sokantnog" "nezamislivog" "horor" i "skandaloznog" fasizma gotovo da i nema u usporedbi sa zapadom.

To sto se nekoj Indexovoj nabrijianoj polovnjaci namocila pica jer je nasla nekog djedicu na Bleiburgu koji joj je reko da Hitler nije los, pa je zadihana potrgala prste zivajuci polupismenog Babica da je nasla jednog fasistu na Bleiburgu, a ovaj to vrtio cijeli dan na Indexu ko da je 100.000 SS-ovaca marsiralo kroz Zagreb, ne znaci da je to slika stanja u Hrvatskoj, nego je slika manipulativne moci i potrebe pojedinih mentalnih bolesnika u nasem drustvu.

Ukupno u cijeloj Hrvatskoj ima manje fasista i nacista nego na jednoj jedinoj ultras tribini prosjecnog njemackog drugoligasa.
To ti je kao kad gledas nekoga tko je mentalno bolestan. Sjedi i pije kavu, nista ga "ne boli" niti je deformiran. Ti mislis da je okej ali on zna da nije, jer nije.

Hrvatska je daleko od normalne drzave i stanovnici daleko od normalnog naroda. Kolektivno, vjerujem da barem vise od polovice boluje od PTSP. Umjesto blagotvorne terapije narod je dobio ovo sto ima...
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 03:50   #2660
Mene zanima zasto ne Ca skola, killer? Mislis u usporedbi s Hr skolama ili sto? Jer ovo u Hr je blagi uzas. Nasa osobna iskustva sa skolom su jos friska, ali smo izrazito zadovoljni djetetovim napretkom i svime sto je postigla a da mi doma nismo morali ni prstom mrdnut (iskreno, ni ne znam kako bih je naucila citati engl, stvarno). Dok njena sestricna koja je u hr startala prvi razred ima problema, i frustracija skup s roditeljima. Dovoljno je pogledati samo sto se odigrava s reformom skolstva da ti se sva kosa digne u zrak. Sigurno ima i u Ca losijih skola i problema, ma ziher od divizije do divizije postoje razlike, ali generalno puno mi vise sjeda njihov sustav nego ono sto hr ima.
Je, nismo svi isti, nemamo ista ocekivanja a niti pozadine iz kojih dolazimo. Meni je najzesci onaj komentar kinga - ako nisi zadovoljan poslom promijenis ga. Da, to je u hr taaaako lako i to je sad to sto pricam - razlicite pozadine: oba gradska vrtica u kojima sam ja radila su vam na onoj mobbing listi. 9 godina mog radnog iskustva u hr je bilo takvo. Zar da lazem koliko sam nezadovoljna bila? Pogotovo jer mi je iskustvo rada u Ca vrticu dijametralno suprotno. Mozda je to ono, kolko smo mi imali srece s prilagodbom i svine ostalime tu u Ca pa nam je sve super, tolko smo u Hr imali nesrece.
Ne mogu bas nit skroz shvatit primjere poput ovog sto killer navodi za brata - covjek ima dobar posao i to sve, al unatoc poslu nisi i ne mozes biti otok i zaobici neke stvari - birokracijr koja ubija u pojam, zdravstva koje je u rasulu.. Ma milijun drugih stvari. Netko je spomenuo kako kanadski tinejdjeri samo po drustvenim mrezama vise, a sto hr tinejdjeri rade? Opijaju se ko smukovi u 8 osnovne, skroz je normalno da s 15 izlaze van do 4-5 ujutro i zakon o alkoholu/cigaretama je samo na papiru. Dok ovdje to i nije bas tako, ni blizu.
Puno je generalizacija, a zapravo malo tko napise bas vlastito iskustvo. Ovi sto kazu da se promijeni poslodvac u hr ako si nezadovoljan - koliko ste ih to promijenili zadnjih godina?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.