Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 20:44   #2781
Quote:
Sandyford kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima iz Irske ! Dugo razmišljamo o Kanadi a sad smo odlučili da idemo . Citam ove vaše postove redom i hvala na informacijama . Jos uvijek sam malo zbunjena oko svega nisu mi bas te vize jasne . Mi smo 5. Člana obitelj i uopce ne razumijem kako mozemo aplicirati . Jel ima koja mama da je dosla sa djecom da mi se javi na PM imala bih par pitanja . Isto tako jel ima netko iskustva sa agencijama , konkretno immigration. Ca i preko njih dobivanja viza ? Planiramo polagati test engleskog i lagano krenuti u pripremu . Imam neke rodbine u Hamiltonu pa za sada gledamo Ontario iako su nam sve opcije otvoreno . Hvala vam puno 🤗🤗

Svi bi u Kanadu, a ne bi procitali postove, imigracijske stranice, top temu s linkovima, googlali...

Vize za Hr drzavljane nisu potrebne.
Trebas ili naci firmu koja ima LMIA na osnovu kojeg dobivas radnu dozvolu ili ici direktno na PR preko EE ili nekog provincijskog programa.
Nema ti druge nego sjesti, citati, uciti, svladati osnovne pojmove (LMIA, WP, OWP, EE, PNP...) pa tek onda postaviti konkretno pitanje ako ti nekaj nije jasno.
Instant rjesenja nema, ukratko je nemoguce objasniti, rodbina nije od pomoci
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:10   #2782
Instant rjesenje bio bi imigracijski odvjetnik, ako imate love, a ne da vam se barem procitati temu i prouciti mycic stranicu.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:03   #2783
Da li mi možete reći koji su gradovi u Kanadi top mjesta za IT-ovce i programere.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 23:09   #2784
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Da li mi možete reći koji su gradovi u Kanadi top mjesta za IT-ovce i programere.
Rekao bih da je Toronto broj 1, a zatim Vancouver. Osim toga vjerojatno ni Calgary nije los.
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:11   #2785
Quote:
Simpson kaže: Pogledaj post
Rekao bih da je Toronto broj 1, a zatim Vancouver. Osim toga vjerojatno ni Calgary nije los.
Puno hvala, Vancouver mi se nekako činio logičan odabir ali nisam bio siguran
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:15   #2786
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Puno hvala, Vancouver mi se nekako činio logičan odabir ali nisam bio siguran
Ovdje je svojevremeno bila vrlo aktivna La LuNa.zanima gdje se može naći njezin blog? Hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:48   #2787
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
Ovdje je svojevremeno bila vrlo aktivna La LuNa.zanima gdje se može naći njezin blog? Hvala
Croats in canada blog

Morden manitoba immigrants fb page

Ni jedno vise ne apdejtam.
Ne da mi se i dosta se stvari s vremenom promijenilo u procesima.
I molestira me ekipa na pm.
Nema smisla vise
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 05:04   #2788
Inace, za one koje zanima..
2 godine i 3 mj od slijetanja
Godinu i 10 mj od PRa:
Ja i dalje radim u struci (daycare, ECE) i ne mislim mijenati posao (izuzev preseljenja).
Muz je self employed od sijecnja, kupio je mali kamioncel (ford f450 super duty, moze na class 5), dostavlja kruh i ostalo lokalnim restoranima i trgovinama.
Mjesecna brutto primanja su nam 10000$
Ne serem.
Vjerujem da ce mnogi skociti na ovo al ne serem.
On svaki tjedan ima 2000$ na racunu.
Ae.
Kljucno je ono brutto.
Sto ce reci da je prije poreza.
On porez placa sam. Ono kad ide u veljaci/ozujku tax season
Od svakih tih 2000 on ostavi cca 30% sa strane. Za porez jel. Koji opet nece bit tolko jer ima olaksice na svasta nesto; benzin, hranu, mobitel, yadayada.
Zdravstvene benefite imamo prek mene.
Mala nam iduci tjedan krece grade one. Za skolu ne trebamo nista osim tenisica i rucka. Nista. Ni bojice. Skoli damo cek na 50$ i oni nabave sav potreban pribor.
Preselili smo 1.7. U trosobnu kucu. Dvoriste, double garage, central air, central vacuum, kuca iz 1999 u jako lijepom kvartu - 1200$ mj.
Temperature se jos uvijek drze na oko 30ak prek dana.
I tak.
Svatko ima neke svoje ideje, zelje, ciljeve i ideale.... Mi smo svoje nasli u preriji.
Pikala nas je selidba prema Maritimes al obzirom na posao i sve, a i na nedostatak zescih argumenata izuzev reljefne raznolikosti, mislim da nis od toga.
Internet nam je sugav i reljefno smo u Vojvodini na steroidima; al mimo toga sve drugo nam je savrseno.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 05:44   #2789
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Inace, za one koje zanima..
2 godine i 3 mj od slijetanja
Godinu i 10 mj od PRa:
Ja i dalje radim u struci (daycare, ECE) i ne mislim mijenati posao (izuzev preseljenja).
Muz je self employed od sijecnja, kupio je mali kamioncel (ford f450 super duty, moze na class 5), dostavlja kruh i ostalo lokalnim restoranima i trgovinama.
Mjesecna brutto primanja su nam 10000$
Ne serem.
Vjerujem da ce mnogi skociti na ovo al ne serem.
On svaki tjedan ima 2000$ na racunu.
Ae.
Kljucno je ono brutto.
Sto ce reci da je prije poreza.
On porez placa sam. Ono kad ide u veljaci/ozujku tax season
Od svakih tih 2000 on ostavi cca 30% sa strane. Za porez jel. Koji opet nece bit tolko jer ima olaksice na svasta nesto; benzin, hranu, mobitel, yadayada.
Zdravstvene benefite imamo prek mene.
Mala nam iduci tjedan krece grade one. Za skolu ne trebamo nista osim tenisica i rucka. Nista. Ni bojice. Skoli damo cek na 50$ i oni nabave sav potreban pribor.
Preselili smo 1.7. U trosobnu kucu. Dvoriste, double garage, central air, central vacuum, kuca iz 1999 u jako lijepom kvartu - 1200$ mj.
Temperature se jos uvijek drze na oko 30ak prek dana.
I tak.
Svatko ima neke svoje ideje, zelje, ciljeve i ideale.... Mi smo svoje nasli u preriji.
Pikala nas je selidba prema Maritimes al obzirom na posao i sve, a i na nedostatak zescih argumenata izuzev reljefne raznolikosti, mislim da nis od toga.
Internet nam je sugav i reljefno smo u Vojvodini na steroidima; al mimo toga sve drugo nam je savrseno.
Hvalakratko pitanje.što je suprug po zanimanju?

Zadnje uređivanje viper50 : 01.09.2017. at 06:05.
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 06:28   #2790
mogu potvrditi da je vožnja za pekaru dobro plaćena i u Vancouveru
zbog specifičnosti vožnje, tereta i radnog vremena pretpostavljam, a i vidim stalno traže i vabe za prelaske
ja vozim GMC 4500, isto je klasa 5 (naša B dozvola dovoljna )
meni je neto oko 1700 za dva tjedna ( imam i povremene prekovremene, ovdje ako se ikad radio sličan posao ili nakon nekog vremena se lako reorganizira pa se složi i fine rupe od sat, nekad i više, za kavicu, posao stvarno nije stresan, osim kaj su u vancouveru loši vozači, a čujem to je za sve kanađane isto, mogao bi od lune muž reći mišljenje ), dio ide za godišnji, i isto rekli da ću dobiti povrata jer neću preći 43 000
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 06:38   #2791
Moj "radi" za Weston bakeries.
Radi pod navodnicima jer od njih dobije robu (kruh i to plus little debbies) i pare; a sve drugo je na njemu - narudzbe, procjena, dostava, slaganje itd.

Muz ima zavrsenu srednju graficku. U Hr je radio za CityEx. Nema njegova struka nikave veze s poslom koji ima ovdje; cisto njegov networking i jezik. Naime, covjeka koji ga je gurnuo u taj posao (covjeka kojeg je naslijedio i ciji je kamion kupio) je upoznao u ducanu dok je radio za Co-op.
Nikakva prevelika mudrost.
Killer, mi smo ruralni, muz ima krug od cca 100km koji pokriva (tjedno napravi oko 800km) i nemamo bas tolko divljaka na cestama. Nemamo vecih sredina, najveci grad ima oko 12000 stanovnika. Tu je milina vozit - osim sto je ravno i monotono.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 06:41   #2792
Viper, ako pitas za njegovo zanimanje zbog papira, nije on bio nosioc za PR. Ja sam bila.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:10   #2793
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Viper, ako pitas za njegovo zanimanje zbog papira, nije on bio nosioc za PR. Ja sam bila.
da,hvala.meni je problem što sa u 45 godini i ne znam da lis e isplati prijavljivati gdje ste se i vi prijavili??
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:17   #2794
Mi smo, onako, lijep primjer kako "uspjeti" u Kanadi kao pojedinac; no nikako nismo primjer za neku "masovnu" emigraciju niti recept drugima - jer vjetojatno nece ici bas tako lako..
Cisto npr podatak da sam ja kao odgojitelj - ECE - pozvana na exploratory visit a znam minimalno dvoje ljudi istog zanimanja koji su priteklih godinu i pol odbijeni.
Kolko god nisam fatalist (nit vjernik opcenito) da, vjerojatno u citavoj prici jesmo imali odredjenu dozu srece. Lol.

Ja imam posao u struci, isto za sto sam skolovana i isto sto sam u hr radila 9 godina prije odlasla - a i isto na temelju cega smo i dobili papire.
Iako mnogi odu odavde (ne samo Morden nego i Manitoba opcenito) i iskoriste sve to samo za papire, mi ne budemo. Jer smo skroz zadovoljni.
Okej. Da imam planine i more bila bih 100% zadovoljna, lol. Al fuckas to ako je racun u plusu, ako u ducanu ne prebirem namirnice trazec onu jeftiniju i ako mi je dijete uber sretno. Planine i more cemo odradit kao turisti. Mislim, ono, u Hr sam imala more na manje od 200km al cestarina, benzin, smjestaj, blaaaaaa - nisam imala nista od tog mora ili tog reljefa. Nda. Tu za 900$ imam all inclusive na Kubi, lol.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:21   #2795
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
da,hvala.meni je problem što sa u 45 godini i ne znam da lis e isplati prijavljivati gdje ste se i vi prijavili??
Ne znam. Prestala sam pratiti Morden city driven initiative. Kljucna su im zanimanja koja traze u datom trenutku. Nakon toga kljucni su zahtjevi MPNPa. I on je imao promjena, tipa sad se placa 500$ cini mi se. Promijenilo se dosta. Nas put vise uopce nije relevantan.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:39   #2796
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Ne znam. Prestala sam pratiti Morden city driven initiative. Kljucna su im zanimanja koja traze u datom trenutku. Nakon toga kljucni su zahtjevi MPNPa. I on je imao promjena, tipa sad se placa 500$ cini mi se. Promijenilo se dosta. Nas put vise uopce nije relevantan.
dakle,ispada da sam prema trenutnim zahtjevima Morden-a ne zanimljiv..štoviše prekvalificiran!!uf...hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:41   #2797
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Moj "radi" za Weston bakeries.
Radi pod navodnicima jer od njih dobije robu (kruh i to plus little debbies) i pare; a sve drugo je na njemu - narudzbe, procjena, dostava, slaganje itd.

Muz ima zavrsenu srednju graficku. U Hr je radio za CityEx. Nema njegova struka nikave veze s poslom koji ima ovdje; cisto njegov networking i jezik. Naime, covjeka koji ga je gurnuo u taj posao (covjeka kojeg je naslijedio i ciji je kamion kupio) je upoznao u ducanu dok je radio za Co-op.
Nikakva prevelika mudrost.
Killer, mi smo ruralni, muz ima krug od cca 100km koji pokriva (tjedno napravi oko 800km) i nemamo bas tolko divljaka na cestama. Nemamo vecih sredina, najveci grad ima oko 12000 stanovnika. Tu je milina vozit - osim sto je ravno i monotono.
ma ja imam višu završenu, poznavanje više jezika, ništa od toga s transportom u pekarstvu, još srednja elektrotehnička
jedino što u HR 10 godina imam firmu s limuzinama pa je to bio dokaz da znam voziti, iskreno kad su rekli da sam prekvalificiran za posao, mislio nema šanse da dobije
ma volim voziti, još većinom je vožnja po noći, do 9-10 ujutro sam gotov,pa je ok
i imam duplo manje km, rijetko je preko 400 tjedno
i naravno bitna razlika, ja samo odvezem, istovarim i utovarim, povremeno čišćenje
+ sitno održavanje kamiona, što dodatno radim jer mi je ok i da dodate sate nabijem, kao i povremeno malo po pekari, zanimljivo mi je sve to

ja sam isto "slučajno" završio u Kanadi, pisao jesam da mi je plan nabrati love u godini i otići, cilj koji sam imao sam već premašio u 6 mj., sad važem jer me vabe da ostanem tu, iskren da budem još nisam sam s sobom se dogovorio bi ili ne bi
ja priznajme da sreća prati pijance i budale,pa eto zato mi se uvijek potrefi
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:50   #2798
Moj je prije ovoga u fusu znao raditi za konkurenciju - Canadian bakeries - otisai bi po noci za Winnipeg kanionom, preuzeo robu i dovezo ovdje - gdje bi netko drugi prevezao i slozio u ducane. Ovo sad je bas full job na njemu (jedino ne mora u Winnipeg, to Weston ima svoje vozace koji dostave lokalno, u Winkleru imaju shed u koji dovoze robu za dvije rute - za dvoje lokalnih dostavljaca od kojih je jedan moj muz). Realno, kad se uzme u obzir da je i kamion (osiguranje + gorivo + servisi) njegova odgovornost, 2000 tjedno i nisu bas tolko bogatstvo lol. Al dobro je. Za nase potrebe i nas standard imamo vise nego dovoljno. Ukinula sam si uvid u savings account, ne zelim znat. Ne. Nek se gnoji za down payment.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 01.09.2017. at 08:02.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:02   #2799
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma ja imam višu završenu, poznavanje više jezika, ništa od toga s transportom u pekarstvu, još srednja elektrotehnička
jedino što u HR 10 godina imam firmu s limuzinama pa je to bio dokaz da znam voziti, iskreno kad su rekli da sam prekvalificiran za posao, mislio nema šanse da dobije
ma volim voziti, još većinom je vožnja po noći, do 9-10 ujutro sam gotov,pa je ok
i imam duplo manje km, rijetko je preko 400 tjedno
i naravno bitna razlika, ja samo odvezem, istovarim i utovarim, povremeno čišćenje
+ sitno održavanje kamiona, što dodatno radim jer mi je ok i da dodate sate nabijem, kao i povremeno malo po pekari, zanimljivo mi je sve to

ja sam isto "slučajno" završio u Kanadi, pisao jesam da mi je plan nabrati love u godini i otići, cilj koji sam imao sam već premašio u 6 mj., sad važem jer me vabe da ostanem tu, iskren da budem još nisam sam s sobom se dogovorio bi ili ne bi
ja priznajme da sreća prati pijance i budale,pa eto zato mi se uvijek potrefi
meni osobno su problem godine i kvalifikacija koja nije tražena u Mordenu?kako dokazati da sam sposoban raditi i trenutno tražene poslove a koji nisu dio moje struke.Pa većina ljudi u HR zna svašta raditi (istina na amaterskoj osnovi).zidanje,betoniranje,varenje itd.ne vidim mogućnost prijave za sebe kao inž .elektrotehnike??
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:12   #2800
Ne. Elektotehnika 0 bodova. Ovdje je to sve drugacije i ne bi priznali.
Ono sto ce u Mordenu valjda uvijek proci je drvodjelstvo; jedna od najvecih tvornica koja radi u 3 smjene i vjecito trazi radnike je Decor - cabinet making. Specificno rade kuhinje ali zaposljavaju svakoga tko ima carpentery iskustva.
E sad, caka je sto ujedno traze i nesto iznad srednje skole, znaci minimalno jednu godinu zavrsenu faksa - a to ni jedan Hrvatski stolar nema. Jebiga. Mi kad smo bili na exploratory visitu muz je imao siguran job offer (kao propane delivery za co op) al da bi ga dobio - morali bi njega stavit za nosioca aplikacije. Sto nismo mogli jer ima samo srednju skolu. Jebiga.
Morden inicijativa je super i prilicno dobro funkcionira - aki je vrlo uska i cilja zaista probrana zanimanja. Sto je i logicno. Grad ima 8 i kusur tisuca stanovnika. Sto bi oni s npr 20 elekyritehnicara koji se tu ne mogu zaposlit u struci jer im zanimanje nije priznato?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.