Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2014., 17:09   #1
Javni radovi HZZ-a

hej drustvo!
zanima me koliko cesto moze netko raditi putem javnih radova hzz-a?
npr. ja sam dobila ugovor na godinu dana u jednoj udruzi po tom principu, mogu li ja sad kad istekne tih godinu dana i budem opet na burzi 2-3mj, opet da me neki poslodavac uzme putem istih mjera?
sorry ak vec ima tema nisam uspjela naci!
javljajte ljudi sto znate hitno je!
tnx!
vragolasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 17:16   #2
Može te uzeti opet putem javnih radova kad budeš opet zadovoljavala uvjete koje si morala i prvi put - nisam sigurna, ali mislim da je sad godina dana u evidenciji za tu mjeru? Provjeri na njihovoj stranici koji su uvjeti za javne radove. Dakle, svaki put moraš ponovo zadovljavati te uvjete.

evo http://www.hzz.hr/default.aspx?id=11772 - pa pogledaj u koju skupinu spadaš.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 20:45   #3
ja sam ono nesto sto treba samo mjesec dana jer sam zavrsila vss al sam cula da kao ako sam jednom bila preko toga da vise nemozes
vragolasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 20:56   #4
Možeš čim zadoovljavaš uvjete - ako piše na stranicama HZZ-a da je uvjet biti mjesec dana u evidenciji - ti možeš nakon mjesec dana. 100%.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 21:52   #5
jupiiiiiiiiii!konacno nesto pozitivno da se maknem s ovog posla!
vragolasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 16:17   #6
Ima li sada još tih javnih radova ili je to ukinuto?

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:25   #7
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Možeš čim zadoovljavaš uvjete - ako piše na stranicama HZZ-a da je uvjet biti mjesec dana u evidenciji - ti možeš nakon mjesec dana. 100%.
ne vjerujem bas u tu tvoju informaciju.

ovdje je rijec o javnom radu-projekti (pretpostavljam da je tako s obzirom da je osoba zavrsila VSS i odradila je godinu dana u udruzi). ovo je nesto jako slicno strucnom osposobljavanju samo sto ovdje osoba dobiva iznos minimalne place tokom tih godinu dana, a ni na strucno osposobljavanje ne mozes dva puta ici... po toj logici, cim napunis 30 dana na evidenciji, mozes trazit novo strucno osposobljavanje... a to ne ide tako. osim ako se u medjuvremenu nije zavrsilo neko drugo zvanje, pa bi dopustili da odradis strucno i po toj kategoriji.
postoje javni radovi (obicni-sto se ide preko opcina i gradova, komunalni radovi na podrucju opcine) na koje mozes ic vise puta, ali mislim da to nije slucaj s ovim projektima. ali ni na te "obicne" ne mozes kako hoces... postoje opcine koje su na PPDS, njima treba 6 mjeseci da budu prijavljeni na zavod, a iz provjerenih izvora znam da nisu dali nekima da idu dvije godine zaredom... vjerojatno zato sto ima puno ljudi koji bi na to, pa da "ravnomjerno" rasporede...
walter_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:49   #8
Svaka mjera se može koristiti čim opet stekneš uvjete za nju. Kao prvo je logično, kao drugo je informacija sa HZZa.

To se pravilo može primijeniti i na SO i na sve. Zašto? Jer nećeš ni moći više pd 1x zadovoljiti uvjete za SO, kužiš? Za javne radove npr.ćeš moći.

Kako je forumaš pitao, takav odgovor je i dobio. A na njemu (ili njoj svejedno) je da uključi logiku, a ne na meni da znam za svaku mjeru uvjete.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 05.02.2014. at 14:54.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 13:39   #9
nisam ni rekao da trebas znat uvjete za sve mjere. al ok, evo nek provjeri na zavodu sta kazu, da li ce moc opet u javne radove (u projekte-dva puta za redom), bas me zanima koji je odgovor
walter_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:28   #10
Mislim da u javne radove može. Znam da po gradu vidim stalno istu ekipu iz godine u godinu koji dobiju posao pred sezonu urediti zelene površine preko mjere javnih radova
SO je druga stvar. to je stručno osposobljavanje za staž, pa je i logično da ti ne treba dva puta.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 14:42   #11
So nema veze sa drugim javnim radovima.
Ja sam bila zaposlenA preko jr mjera " pomoc sebi i drugima".
Spadam u grupu mladih do 29g sa visokim obrazovanjem,
A u toj mjeri je potrebno na burzi biti barem jedan dan (za druge mjere je 6-24mj kako koja).
Pravilnik kaze da preko javnih radova nemoze raditi neko ko je u zadbjih 5g preko istih radio vise od 18mj. Znaci ja imam 12mj takvog rada, dovoljno je da se prijavim na burzu i mogu putem iste mjere jos 12mj kod drugog poslodavca.
Eto to su tocne info. Naravno nije za svaku mjeru isto.
vragolasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 08:37   #12
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Mislim da u javne radove može. Znam da po gradu vidim stalno istu ekipu iz godine u godinu koji dobiju posao pred sezonu urediti zelene površine preko mjere javnih radova
SO je druga stvar. to je stručno osposobljavanje za staž, pa je i logično da ti ne treba dva puta.
ovdje nije rijec o klasicnom javnom radu, ovdje je rijec o javnom radu (projekt) tzv. projekti. za osobe koje imaju visoku i koje imaju nekakav poseban status (tada moze i nize obrazovanje)

vragolasti, naravno da nema veze sa SO, ovo je samo vrlo slicno strucnom. ok, eto ako je to informacija, onda ok. iako ja pretpostavljam da je to informacija za klasicne javne radove.
ne znam kako mozete tvrdit da se moze ici dva puta za redom na to kad ta mjera postoji tek jedva mozda godinu dana, pitanje je da li je nekoj osobi uopce i istekla.
walter_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 02:20   #13
Odgovarala sam na pitanje javnih radova, to je godinama u djiru.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 17:16   #14
ne znam kako mozete tvrdit da se moze ici dva puta za redom na to kad ta mjera postoji tek jedva mozda godinu dana, pitanje je da li je nekoj osobi uopce i istekla.[/QUOTE]

Meni je isteklo kao i mnogima koje znam..a info sam dobila na biro-u
vragolasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:15   #15
pozdrav

kako se prijavljuje za te javne radove? isto preko natječaja ili?


jer ne sjećam se da sam vidjela negdje na burzi natječaj baš za te javne radove.
__________________
Zemljani
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 12:54   #16
Još uvijek nije nigdje ništa izašlo u javnost,ali nova odluka HZZ-a je da se javni radovi preko udruga više ne financiraju 100% već samo 50%. Informacije koje sam dobila je da su udruge iznenađene ovom odlukom jer s obzirom da ih je većina neprofitabilna oni nemaju novaca za sufinanciranje ljudi. Tako će veliki broj ljudi ostati bez očekivanog posla, ako bi se to mogao nazvat posao s obzirom da je trajanje 3-6 mjeseci i plaća je minimalac. Sve što ja imam za reć da je ovo još jedan udar na dugotrajno nezaposlene.
frogyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 16:20   #17
Quote:
frogyann kaže: Pogledaj post
Još uvijek nije nigdje ništa izašlo u javnost,ali nova odluka HZZ-a je da se javni radovi preko udruga više ne financiraju 100% već samo 50%. Informacije koje sam dobila je da su udruge iznenađene ovom odlukom jer s obzirom da ih je većina neprofitabilna oni nemaju novaca za sufinanciranje ljudi. Tako će veliki broj ljudi ostati bez očekivanog posla, ako bi se to mogao nazvat posao s obzirom da je trajanje 3-6 mjeseci i plaća je minimalac. Sve što ja imam za reć da je ovo još jedan udar na dugotrajno nezaposlene.
ovo je točno. ja sam zaposlena preko toga kao asistent u nastavi. mogu ponovno radit na tom istom radnom mjestu iduće školske godine, tako da može se samo sad je ovo sa 50% problem, škola mora naći tko će financirati preostalih 50% ... trenutno ni sama škola nema pojma šta se dešava a kako će tek onda bilo tko drugi
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:35   #18
Javni radovi Hzz-a

Ne mogu naći temu o javnim radovima pa zato otvaram novu.

Ima li netko tko je radio preko javnog rada da kaže koja je bila bruto, a koja neto plaća? Koja je razlika od starog programa javnih radova s ovim novim otprije par mjeseci jer jedino što na netu mogu naći je da po novom 50 % troškova plaća poslodavac, a da li je to jedina promjena?
Također, na stranicama hzz-a piše da je bruto plaća 3.536,64 kuna mjesečno.
Prema tome neto bi bio oko 2700 kn, a ja sam dobila plaću oko 2380 kn. E sad, koliko vidim postoji taj bruto 1 i bruto 2 i skužila sam da je meni izračunat neto samo iz bruta 1 (bruto 2 su zzdravstveno, ozljede na radu...).
Pitanje je kaj hzz misli pod tim bruto pojmom?

kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 00:11   #19
ja sam uvijek imao dojam da placaju minimalac sto i je otprilike tih ~2.300
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 08:39   #20
Plaća je minimalac kao što je Kukulkan i napisao, znači oko 2300. On se izračunava iz bruta 1 koji je 3017,61 kn(oduzmeš 20% za mirovinsko, porez i prirez) i to je tih ~2.300.
Onih 3536 je bruto 2 s doprinosima na plaću (zdravstveno, ozljede, zapošljavanje).
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.