Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 12:39   #81
Kako ne. Zazen meditacija.
Sjedneš uspravne kičme, udišeš polako i duboko, iz trbuha, izdišeš jednako tako. I samo pratiš stanje.
Pratiš stanje: Čuješ lift, samo primjetiš i zanemariš;pas laje, radio od susjeda, vjetar šuška roletama, što bilo... Samo osvijestiš da si nešto primjetio i nastaviš disati, pratiti dah. Nakon nekog vremena postić ćeš mirnoću, a mir će ti pomoči da iguraš tremu u drugi plan. Ako te uhvati frka za govornicom, opet udahni dubok nekoliko puta svjesno, trebala bi poći.
Nadam se da ti vo ne treba zbog predizborne kampanje.
Sretno.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 16:26   #82
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Nisam ekspert sa tog polja, zapravo da budem iskre ne znam ništa.

Dali meditacija može pomoći, prije javnih nastupa, prije neke situacije u kojoj unaprijed znaš, da ćeš biti pomalo ukočen i frustriran?
sa obzirom da nisam nikad pokušao, kako se to radi i dali ima učinak?

Najbolji su beta blokeri kao kratkoročno rješenje. Na kraju što imaš više javnih nastupa, to ćeš biti bolji u tome. Ja sam se snimao sa kamerom i lagano usavršavao govor i pokrete.

Sad, meditacija je širok pojam, možeš:

Sjediti, polagano disati u glavi držati sliku rijeke i sve misli koje dođu baciti u tu rijeku.

Možeš samo disati 3 sec udah, 3 sec držati dah, 3 sec izdah.

Koncentrirati se na točku na pairu ili na zidu.

Ima jako puno varijacija, trebalo bi to istražiti i naći varijantu koja ti odgovara.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 19:08   #83
Pozdrav, zanimaju me dal ima netko iskustva s TM-om? Čitala sam malo i kažu da može biti opasna
bennkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:32   #84
moja mama je zavrsila na psihjatriji proslo proljece zbog takvih stvari, pricala mi je kako je vidjela vanzemaljce koji su joj se obracali, andele itd. ko zna je li to sve istina, ali evo danas, par mjeseci iza skoro se nicega ne sjeca niti to spominje

edit:
mozda se i sijeca ali nikako to ne spominje
__________________
When life gives you lemons, make a lemon cake and show it that you can have your cake and eat it, too!
PattieBoyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 23:35   #85
Quote:
PattieBoyd kaže: Pogledaj post
moja mama je zavrsila na psihjatriji proslo proljece zbog takvih stvari, pricala mi je kako je vidjela vanzemaljce koji su joj se obracali, andele itd. ko zna je li to sve istina, ali evo danas, par mjeseci iza skoro se nicega ne sjeca niti to spominje
percepcija ljudska moze oblikovati i najgore strahove nije duhovnost kriva za to nek ljudski um i percepcija koja prihvaca kaj zeli vjerovati...

ak vjeruje u strahove strahovi se manifestiraju i ostvaruju...ak vjeruje u sebe onda se ostvaruje samo ono kaj je stvarno iskreno a sve drugo propada jer sve drugo je iluzija

Tvoja mama je drzala probleme u sebi ko i vecina ljudi i dok je bilo previse pocelo se manifestirati i udarati ju tam di je najslabija...
svima se to dogadja na razne nacine i varijacije...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.