Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 02:34   #1041
OK, riječ "močvarno" je pretjerana. Vrlo vlažno, te se tijela osobito brzo raspadaju, tako je nastala i "sapunasta masa" koja je bila nađena jednim sondiranjem. Uglavnom, o toj sam temi razgovarao s dvojicom forenzičara 1990., kad sam pisao o Jasenovcu, i rekoše da su iskapanja tu gotovo nemoguća. No, o tome što se u Jasenovcu događalo i čemu je služio, te koliko je bilo žrtava, znamo iz drugih izvora. Negirati to, je revizionizam u navedenom lošem smislu, odnosno "negacionizam", jednako kao i poricanje Holokausta ili mmasakra u Srebrenici.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 10:32   #1042
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
OK, riječ "močvarno" je pretjerana. Vrlo vlažno, te se tijela osobito brzo raspadaju, tako je nastala i "sapunasta masa" koja je bila nađena jednim sondiranjem. Uglavnom, o toj sam temi razgovarao s dvojicom forenzičara 1990., kad sam pisao o Jasenovcu, i rekoše da su iskapanja tu gotovo nemoguća. No, o tome što se u Jasenovcu događalo i čemu je služio, te koliko je bilo žrtava, znamo iz drugih izvora. Negirati to, je revizionizam u navedenom lošem smislu, odnosno "negacionizam", jednako kao i poricanje Holokausta ili mmasakra u Srebrenici.
Močvarno, nemočvarno, nakon 75 godina meko tkivo se sigurno razgradilo..., ali kosti su još uvijek tamo, recimo, osamdeset tri tisuća lubanja?

... ovaj reko ovo ili ono....
Quote:
...rekoše da su iskapanja tu gotovo nemoguća...
Neprovjerljivi tračevi kao argumenti....

Kako izgleda masovna grobnica je dokazano na tenkovskom rovu u Teznom...

prema
MITJA FERENC
Odsjek za povijest, Filozofski fakultet, Ljubljana, Republika Slovenija Tezno – najveće prikriveno grobište u Sloveniji:
O istraživanju grobišta u protutenkovskom rovu u Teznom (Maribor); ČSP, br. 3., 539.-569.

Quote:
Radnici Pogrebnog zavoda Maribor i stručnjaci Instituta za sudsku medicinu otkopali su do 22. lipnja u 70 m dugom rovu, širokom od 4 do 6 m i
dubokom od 3,20 do 3,50 m, preko kojeg su izgradili autocestu, 1179 kostura
(u policijskom izvještaju navodi se 1150 leševa na 50 m). Našli su prosječno
sedamnaest leševa po dužnom metru rova. Bio je nasut šljunkom. U gornjem
su sloju između ostataka ljudskih kostiju i iznad njih ležali ostaci vapna.
Kratka računica.
Ako pretpostavimo da se na Gradini zakopavalo na isti način (to ne znamo, ali zbog određivanja REDA VELIČINE GROBIŠTA) uzmimo gornje vrijednosti: 17 tijela za 4-6 metara kvadratnih (po metru dužnom rova). Idemo s manjom brojkom (17 tijela na 4 m2):
Površina grobišta je jednaka broju tijela podijeljen sa brojem tijela po kvadratnom metru rova. Dobije se površina u metrima kvadratnim.
Dakle,
P = 83000/(17/4) = 83000/4,25 = 19529,4 metara kvadratnih.
Koliko je to?
Jedno nogometno igralište je širine 50m, a duljine 100m, dakle: P=50*100= 5000 metara kvdratnih.

Veličina grobišta bi bila veličine oko 4 nogometna igrališta. Neto grobišta. Ako su tijela ukopana na isti način kao u Teznom.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.02.2018., 12:15   #1043
Nikada mi necemo doznati punu istinu i povijest na ovim prostorima jer je 80% politicara i povjesnicara zadrto ideologijom...Isto vrijedi i za Jasenovac..Svima je jasno da su tamo ubijani na pocetku protivnici ustaskoga rezima,srbi,cigani i zidovi i zavrsetkom rata su preuzeli partizani koji su nastavili ubijati protivnike svojega rezima(vecinom Hrvate) do zatvaranja tamo 1955 god
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:35   #1044
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
Nikada mi necemo doznati punu istinu i povijest na ovim prostorima jer je 80% politicara i povjesnicara zadrto ideologijom...Isto vrijedi i za Jasenovac..Svima je jasno da su tamo ubijani na pocetku protivnici ustaskoga rezima,srbi,cigani i zidovi i zavrsetkom rata su preuzeli partizani koji su nastavili ubijati protivnike svojega rezima(vecinom Hrvate) do zatvaranja tamo 1955 god
Mi nećemo nikad doznati punu istinu, ali će su uvijek naći neki da dovlače i razvlače "dokumentirane podatke" o Jasenovcu, sve samo da bi uzdržali kompleks krivice na hrvatskom narodu.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.02.2018., 12:41   #1045
Sve je već puno puta rečeno. Grupa ljudi nastavlja s pro-fašističkom propagandom, pokušavajući negirati karakter Grupe logora Jasenovac i druge žrtve ustaškoga režima. To je, kako rekoh, jednako odvratno kao negiranje Holokausta, genocida nad Armencima u Turskoj i genocida u Srebrenici, što je kažnjivo u nekim europskim zemljama.

Neću se više javljati na ovom topicu kao forumaš, jer sam sve već više puta rekao.

Samo ću, kao što sam bio najavio, intervenirati kao moderator i kažnjavati one koji provode spomenutu pro-fašističku propagandu.

Prvi i najblaži karton će biti za "kršenje pravila teme".
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:52   #1046
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
OK, riječ "močvarno" je pretjerana. Vrlo vlažno, te se tijela osobito brzo raspadaju, tako je nastala i "sapunasta masa" koja je bila nađena jednim sondiranjem. Uglavnom, o toj sam temi razgovarao s dvojicom forenzičara 1990., kad sam pisao o Jasenovcu, i rekoše da su iskapanja tu gotovo nemoguća. No, o tome što se u Jasenovcu događalo i čemu je služio, te koliko je bilo žrtava, znamo iz drugih izvora. Negirati to, je revizionizam u navedenom lošem smislu, odnosno "negacionizam", jednako kao i poricanje Holokausta ili mmasakra u Srebrenici.


To je poplavno područje, ustvari u daljoj prošlosti je bilo. Ne bih znao kad su počeli graditi nasipe.

Zločin u Srebrenici se dogodio u novije vrijeme pa je lakše doći do točniji podataka. Holokaust je jedan smišljen zločin a radi se o ogromnoj brojci.
Ti se i sam slažeš oko toga kao su se napuhavale brojke žrtava Jasenovca, a ako su se napuhavale brojke žrtava zbog određenih razloga kako možemo sa sigurnošću znati što je taj logor bio. Na vrše se samo manipulacija vezano uz brojke žrtava, nego općenito. Ne bih o brojkama jer je to osjetljivo područje.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.02.2018., 14:42   #1047
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Mi nećemo nikad doznati punu istinu, ali će su uvijek naći neki da dovlače i razvlače "dokumentirane podatke" o Jasenovcu, sve samo da bi uzdržali kompleks krivice na hrvatskom narodu.
Kompleks krivice leži isključivo na ustašama. Postoji dosta Hrvata kojima ustaše nisu nimalo simpatične niti dijele s njima bilo što zajedničkoga.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:16   #1048
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Kompleks krivice leži isključivo na ustašama. Postoji dosta Hrvata kojima ustaše nisu nimalo simpatične niti dijele s njima bilo što zajedničkoga.


Pa da je i samo 217 mrtvih, opet ne valja jer su posljedica jedne doista odvratne politike koja se skriva iza domoljublja.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:46   #1049

Kao što sam i obećao, pročitao sam to što si postavio, možeš pročitati na tom topic, to što sam napisao.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 10:06   #1050
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Kao što sam i obećao, pročitao sam to što si postavio, možeš pročitati na tom topic, to što sam napisao.
Moj komentar: Diana Budisavljevic -Nepravedno presucivana heroina - post #13
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 06:46   #1051
Znanstvena konferencija o stradanjima Roma u 2SR, Jasenovac, 19. svibnja

Kako smo ovdje imali i diskusiju o pokolju Roma u Jasenovcu u proljeće i ljeto 1942., oni koji smatraju kako je tu puno laži, izmnišljotina i preuveličavanja (jer, recimo, smtaraju groznim lažiranjem ako se na temelju ustaških dokumenata govori da je neka grupa pobijena, a nema zapisanih imena i prezimena, godina rođenja i DNA-analize, da nije u redu uopće spominjati svjedočenje svjedoka objavljeno za vrijeme SFRJ i sl.) imaju priliku prijaviti se i pred upućenom publikom braniti svoj stav pred upućenom publikom.

Poziv na konferenciju “Samudaripen – stradanje Roma i Sinta u Europi za vrijeme Drugog svjetskog rata s posebnim osvrtom na stradanje u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj”

Spomen-područje Jasenovac uz podršku Instituta društvenih znanosti “Ivo Pilar” organizira međunarodnu znanstvenu konferenciju “Samudaripen – stradanje Roma i Sinta u Europi za vrijeme Drugog svjetskog rata s posebnim osvrtom na stradanje u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj”. Znanstvena konferencija održat će se u Jasenovcu 19. svibnja 2018. g., a ona ima materijalnu potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, zastupnika Veljka Kajtazija, Saveza Roma u Republici Hrvatskoj ” Kali Sara”, Goethe – Instituta Hrvatske.

Povod za organiziranje Konferencije je naredba od 19. svibnja 1942. o deportaciji Roma iz Nezavisne Države Hrvatske u jasenovački koncentracijski logor što je označilo središnji trenutak njihovog stradanja u navedenoj državi (Samudaripen).

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane znanstvenike na sudjelovanju u ovoj Konferenciji i da na e-mail adresu [email protected] pošalju sažetak (do 500 riječi) s ključnim riječima do 5. ožujka 2018.

Organizacijski odbor Konferencije predlaže sljedeće tematske cjeline:

1. Stradanje Roma u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, 1941 . – 1945.

2. Stradanje Roma i Sinta u europskim zemljama za vrijeme Drugog svjetskog rata.

3. Romi u jasenovačkom koncentracijskom logoru.

4. Romi u logorima u drugim europskim zemljama.

5. Terminologija stradanja Roma: Samudaripen, Romski holokaust, Porajmos.

Potrebno je napomenuti kako je predviđeno izdavanje znanstvene publikacije s radovima sa znanstvene konferencije.

Za izlagače izvan Republike Hrvatske predviđeno je pokrivanje troškova puta i smještaja. Za izlagače iz Republike Hrvatske podmiriti će se troškovi puta.

Organizacijski odbor Konferencije: Ivo Pejaković (Spomen – područje Jasenovac); Danijel Vojak (Institut društvenih znanosti “Ivo Pilar”), Alen Tahiri univ.spec.pol., doktorand Filozofskog fakulteta Sveucilista u Zagrebu, Suzana Krčmar, predsjednica Saveza Roma u RH ”Kali Sara”.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:20   #1052
Zorane, koje je tvoje mišljenje o Dedijerovim istraživanjima Jasenovca?
Pitam zato što mi on ne djeluje kao neki propagandist i plagijator, a pokazalo se ipak da su njegove literature bile grozno neprecizne po brojkama žrtava, ako se ne varam!?

On je poprilično kontroverzno pisao i o partizanima i o Titu daleke 1981., pa razmišljam da nije čovjek koji podliježe propagandi i/ili zlonamjernom falsificiranju..
Jesu li, po tebi, bili problematični izvori toga vremena ili je nešto drugo posrijedi?
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 11:52   #1053
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Zorane, koje je tvoje mišljenje o Dedijerovim istraživanjima Jasenovca?
Pitam zato što mi on ne djeluje kao neki propagandist i plagijator, a pokazalo se ipak da su njegove literature bile grozno neprecizne po brojkama žrtava, ako se ne varam!?

On je poprilično kontroverzno pisao i o partizanima i o Titu daleke 1981., pa razmišljam da nije čovjek koji podliježe propagandi i/ili zlonamjernom falsificiranju..
Jesu li, po tebi, bili problematični izvori toga vremena ili je nešto drugo posrijedi?
Nisam čitao što je on pisao o Jasenovcu. Njegovo pisanje o Stepincu 1980-ih je pak bilo vrlo pristrano i neobjektivno, u sklopu tadašnjeg vala velikosrpske propagande. "Novi prilozi za biografiju JBT" su pak kupusara, u kojoj ima zaniljivi stvari, ai i koještarija (npr. vjerovanje Kopiniču na riječ - čovjek je naprosto nadživio svoje suparnike, pa je mogao pričati koješta. I optužbe protiv Hebrranga je uzeo zdravo za gotovo.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 14:08   #1054
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
"Novi prilozi za biografiju JBT" su pak kupusara, u kojoj ima zaniljivi stvari, ai i koještarija (npr. vjerovanje Kopiniču na riječ - čovjek je naprosto nadživio svoje suparnike, pa je mogao pričati koješta.
Je ali baš zato uzimam u obzir vrijeme kada je knjiga nastala. Definitivno je hrabro tada pisati o Titovim godinama u Moskvi pa i spominjanje tih nekakvih pisanih karakterizacija o partijskim drugovima itd. U tom smislu (opet kažćem, s obzirom na vrijeme nastanka) je veliki skok i vrijedno djelo. Po meni..

Iako što se tiče Jasenovca, nisam tu mislio na njegovo pisanje u "novim prilozima", već je 80-ih on dosta toga na tu temu pisao ali nisam ni ja čitao osim nekakve sažetke i glavne crtice iz toga.

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Njegovo pisanje o Stepincu 1980-ih je pak bilo vrlo pristrano i neobjektivno, u sklopu tadašnjeg vala velikosrpske propagande.
A ne bih rekao, što se tiče Stepinca. Stpinac je i prije WW2 govorio vrlo šovinistički, da se pravoslavci trebaju vratiti (parafraziram) pravoj svojoj vjeri-rimokatoličkoj. A i njegovo držanje za vrijeme trajanja NDH je u najmanju ruku problematično.

Tu zamjeram Goldsteinu što pokušava što je više moguće opravdati Stepinca, i to vrlo očito nekakvim "akrobacijama". Mislim da je išao (Goldstein) tu linijom manjeg otpora..

No dobro, dakle smatraš da je (Dedijer) bio ipak namjerno pristran. To sam i pitao.

A što se tiče Tuđmanovih "Bespuća" vezane uz ovu temu? Kako to ocjenjuješ ako si čitao. Ako nisi ništa. Ja sam nedavno pročitao izdanje iz 1989. Dobro je pisano, djeluje vrlo znanstveno, ali uvijek može biti i manipulatorski uradak ..
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 18:07   #1055
Autor obmane o 700.000 ubijenih Srba, i glavni adut u velikosrpskim mitološkim predajama koji upućuju na tu cifru je uvaženi gospodin general E.G.von Horstenau.
On u prvim stranicama ( str.20) svojih memoara ističe slijedeće;



Do jeseni 1941. prema njemačkim procjenama u nasilnim izgredima i u logorima ubijeno je 200.000 Srba. Na kraju je 1943. izaslanik Neubacher procjenio je broj ubijenih Srba na oko 750.000. Iz hrvatske države i iz drugih područja nekoliko je stotina tisuća Srba pobjeglo je u Srbiju koja je bila pod vojnom upravom.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:28   #1056
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Autor obmane o 700.000 ubijenih Srba, i glavni adut u velikosrpskim mitološkim predajama koji upućuju na tu cifru je uvaženi gospodin general E.G.von Horstenau.
Nije on autor, a nije ni Neubacher. Takve su bile procjene njemačkih obavještajaca, a uvelike su se zasnivale na brojnim izjavama samih ustaških dužnosnika, koji su se hvalili i preuveličavali broj Srba, koje su pobili.

Prije pola godine, jedan desničarski portal je objavio dokument iz bugarskog arhiva, izvještaj o posjeku KL Jasenovac 7. veljače 1942..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=957

Slijepi u svojim opsesijama, urednici portala umišljaju da dokument dokazuje kako Jasenovac nije bio logor smrti, jer eto bugarski diplomat nije vidio da nekoga pred njim ubijaju. Međutim, on prenosi ugodni razgovor za ručkom sa Eugenom Kvaternikom. On mu kaže da u Hrvatskoj ima još milijun Srba; što znači da je milijun već pobijen ili protjeran, jer ih je bilo preko 2 milijuna na području NDH u travnju 1941.. Naravno, pretjeruje.

Puno ima sličnih izjava.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:45   #1057
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Nije on autor, a nije ni Neubacher. Takve su bile procjene njemačkih obavještajaca, a uvelike su se zasnivale na brojnim izjavama samih ustaških dužnosnika, koji su se hvalili i preuveličavali broj Srba, koje su pobili.
Ispravno..Horstenau je bio samo transmiter.
No, tko je onda posrijedi ? Abwher ?
Tko je dao tako očajno pogrešnu statistiku koja je potpalila 1991. ?!

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Prije pola godine, jedan desničarski portal je objavio dokument iz bugarskog arhiva, izvještaj o posjeku KL Jasenovac 7. veljače 1942..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=957

Slijepi u svojim opsesijama, urednici portala umišljaju da dokument dokazuje kako Jasenovac nije bio logor smrti, jer eto bugarski diplomat nije vidio da nekoga pred njim ubijaju. Međutim, on prenosi ugodni razgovor za ručkom sa Eugenom Kvaternikom. On mu kaže da u Hrvatskoj ima još milijun Srba; što znači da je milijun već pobijen ili protjeran, jer ih je bilo preko 2 milijuna na području NDH u travnju 1941.. Naravno, pretjeruje.

Puno ima sličnih izjava.
S time se slažem..
Vukić i ekipa koji iz svog komoditeta društva srčano blebeću o predstavama, zapravo kazališnim komadima"Mala Floramy" unutar Jasenovačkog kompleksa ne mora biti lažna..Naprotiv, tijekom posjete Crvenog križa zatočenici su bili selektirani, rečeno im je što se smije reći, sve je imalo uigranu kompoziciju prikrivanja stravičnog zločina.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:43   #1058
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Tko je dao tako očajno pogrešnu statistiku koja je potpalila 1991. ?!
Moglo bi se tu kopati po raznim vrelima, ali kako sam naveo, važan i možda i glavni izvor bili su sami ustaše, koji su preuveličavali svoje "uspjehe".

S druge strane, govorkanja koja se šire nakon što su počeli masovni progoni i pokolji od strane ustaša. Normalno je u takvim situacijama da se brojke prepričavanjem uveličaju. Vijesti su stizale u Srbiju, pa su onda neki iz Srbije, iz Srpske pravoslavne crkve isl.. javljali na zapad o pokoljima i navodili pretjerane brojke, kakve su do njih došle ili su još malo sami dodali.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:54   #1059
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Moglo bi se tu kopati po raznim vrelima, ali kako sam naveo, važan i možda i glavni izvor bili su sami ustaše, koji su preuveličavali svoje "uspjehe".
Kaže i Dedijer u drugom tomu "novih priloga" na 555. stranici: "Po evidenciji Maksa Luburića sa teritorije NDH za četiri godine dana ubijeno je oko 500 000 Srba."

Tako da i to ide u prilog tezi da su sami ustaše "krivi" za takve informacije..
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:12   #1060
Kako se to preciznim i pouzdanim Nijemcima moglo dogoditi da uzimaju zdravo za gotovo hvalisanje pijanih ustaša. A što da su te pijane ustaše rekle da su pobili 10 milijuna Srba, više nego ih je živjelo tada bi li Horstenau ili Abwer u to povjerovao.

jaka je to služba Abwehr koja vjeruje hvalisanjima pijanih ustaša po krčmama..

i kako to da Dedijer i partizani vjeruju jednom Luburiću. Jednom Luburiću oni vjeruju i pozivaju se na njega. Ja sam frapiran.

A vjeruju li mu sve što kaže ili smao u ovom konkretnom slučaju.

Ma da to nije slučajno da njima te brojevi pašu. A partizani poznati kao "ljubitelji" istine. Ne bi oni slučajno uvećali broj mrtvih radi dobijanja veće ratne odštete. Ne bi ni slučajno. Pa to su humanisti. Pa ih i Nijemci koji su tada na dnu snage i vrhuncu nemoći, odbili i rekli..lažite malo manje pa ćemo se dogovorit.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.