Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 13:33   #61
Tebi pase, sve ok. Meni ne. Nisam ni lose volje ni nadrkana, samo volim svoj mir. Nisam cak ni nekomunikativna, ali ne volim komunikaciju na silu. Jebi ga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 00:42   #62
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Koja pizdarija. 'ajde nađi neku perspektivu i razumijevanje u mjestu koje broji, ne znam 500tinjak primitivnih ljudi od njih 700 Ne znam, loša sam s brojkama. Jako Daleko od toga da su sva mjesta primitivna, no njezino jest.

Rekla bih da u njoj ima života čim želi ostvariti neku promjenu. Nismo svi jednaki Evo, ni ja ne bih mogla živjeti na selu. Ne smetaju mi ni krave ni patke.. niti rad koji je tamo većinom neophodan nego jednostavno volim raznolikost i upoznavanje novih stvari koje su mi dostupnije u gradu nego na selu

Moguće je, ali je i teže nego u gradu. A mnogo ovisi i o karakteru. Nekome jednostavno ima potrebu za mirom koje mu selo pruža, a nekome je to predivno samo povremeno
Ja se jako slazem s tobom. Sve ovisi o karakteru osobe. Postoji tu jako puno aspekata. Nisu svi jednako prilagodljivi, nisu odrastali u istim uvjetima ili su ljudi prolazili kroz razne metamorfoze. Ljudi se znaju drasticno promijeniti i ne budu ni blizu onoga sto su bili prije 5 ili 10 godina. Neki se mijenjaju spontano, a neki namjerno.
Ja takodjer vise volim grad. Zivjela sam i u gradu i na selu pa sam se mogla i razabrati.
Sto se tice sela i mira, odnosno samoce... ja sebi mogu naci saveseni kutak za mir i u gradu. Mislim da je to stvar maste i kreativnosti. Covjek treba prvenstveno sam sebe istrazivati sto je dublje moguce i to za svoje dobro.
__________________
InfiniteDepth
hidden soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 00:49   #63
Quote:
deveti- kaže: Pogledaj post
razumijem autoricu, i koliko se to god nekom cinilo kao banalni problem, nije bas tako. Ako nista ako zivis u nekom selu prilika za upoznavanje novih ljudi je kakva, ako jos dodas parametar da bi htio upoznati nove ljude za određenu aktivnost, pisi propalo, prilika da upoznas potencijalnog partnera je nikakva, ili su svi u dugim vezama, braku, otisli su u zg, st, os, ri ili imaju 18 ili manje godina. Kada pogledas mjesta gdje mozes izlaziti, koliko klubova ima u vecim gradovima, koliko u nekom selu, dva tri birca i ako si sretan jedan disko, da ne govorimo o kinu, nekim predavanjima s razno raznim temama,
Ipak postoje oni koji shvacaju. Znam situacije gdje je selo od kojih stotinjak stanovnika i gdje imas 3 ili 4 vrsnjaka, u losijoj si financijskoj situaciji i neugodno ti je pitati roditelje da te odbace autom do grada jer znas da nemaju novca bas, a uz to si tip kojemu rutina i mrtvilo nikako ne leze. Gadno je to sto se ljudi kod nas tesko imaju razumjevanja i ne znaju razmisljati van vlastitih okvira. Nedostatak razumjevanja.
__________________
InfiniteDepth
hidden soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 00:59   #64
Najjace mi je kad se ljudi zale u mjestu koje ima toliko puno sadrzaja i ljudi i onda kako da ja takvim ljudima objasnim i izjednacim svoju situaciju s njihovom..nema sanse.mogu im jedino reci da se mijenjamo na nekoliko dana za mjesto prebivaliste.garantiram svime da ne bi izdrzali 3 dana vjerojatno bi suicid napravili.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:19   #65
Svakog čovjeka duboko privlači kretanje ka ličnim, društvenim i prirodnim granicama njegove egzistencije. Konkretno meni osobno sama pomisao na život na jednom mjestu je deprimirajuća. Ali to sam samo ja
afos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:50   #66
Ja mrzim svoje mjesto gdje živim.Odselio bih u Ognjenu Zemlju...Samo se nadam da neću zamrziti Ognjenu Zemlju...
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:19   #67
Quote:
deveti kaže:
razumijem autoricu, i koliko se to god nekom cinilo kao banalni problem, nije bas tako. Ako nista ako zivis u nekom selu prilika za upoznavanje novih ljudi je kakva, ako jos dodas parametar da bi htio upoznati nove ljude za određenu aktivnost, pisi propalo, prilika da upoznas potencijalnog partnera je nikakva, ili su svi u dugim vezama, braku, otisli su u zg, st, os, ri ili imaju 18 ili manje godina. Kada pogledas mjesta gdje mozes izlaziti, koliko klubova ima u vecim gradovima, koliko u nekom selu, dva tri birca i ako si sretan jedan disko, da ne govorimo o kinu, nekim predavanjima s razno raznim temama,
Evo točno si opisala mjesto gdje živim.

A što je najgore, moji roditelji kazu da mi ništa ne fali.
Ne fali mi u kući ništa, imam lijepu sobu, velik vrt ispred kuće i tu uživam.
Još uz to imam starce koji financijski dobro stoje pa mi sve priušte.

Ali kad izađem vanka nemam gdje. Grad mi je udaljen negdje oko 20 km, a i tu kad
odem je nista ekstra, jer je to mali grad.
Frendice se sve udale, a ove koje soliraju ne žele se sa mnom družit
iako znaju da nemam društva, ok, ne odgovara ni meni
svak za u društvo i naravno da pazim sa kime sam.
Iako me u društvu znaju i iskoristit, npr. uvijek ja platim piće, jer
suprotna strana ili nema ili nešto, ne znam ni ja.

Pomalo u selu svi plove u brak, bili loši i bezvezni ili dobri, ali su u braku.
Ovi neki koji mi se sviđaju su u dugoj vezi.

I da, ovdje u selu gdje živim jedan disko, ostalo samo birtije.
A i ulice su neuredne, zgrade su ofucane.

Quote:
Depeche E. kaže:
Koja pizdarija. 'ajde nađi neku perspektivu i razumijevanje u mjestu koje broji, ne znam 500tinjak primitivnih ljudi od njih 700 Ne znam, loša sam s brojkama. Jako Daleko od toga da su sva mjesta primitivna, no njezino jest.

Rekla bih da u njoj ima života čim želi ostvariti neku promjenu. Nismo svi jednaki Evo, ni ja ne bih mogla živjeti na selu. Ne smetaju mi ni krave ni patke.. niti rad koji je tamo većinom neophodan nego jednostavno volim raznolikost i upoznavanje novih stvari koje su mi dostupnije u gradu nego na selu

Moguće je, ali je i teže nego u gradu. A mnogo ovisi i o karakteru. Nekome jednostavno ima potrebu za mirom koje mu selo pruža, a nekome je to predivno samo povremeno
Posjetila sam Rim, Beč...
I moram reć da je tu puno bolje nego u ovom selu gdje živim.

Za početak bi Zagreb dobro došao, milijunski grad.

Što je najgore, tu gdje živim to kao više nije selo, jer ima
10 000 stanovnika, ali ne može selo iz ljude
Kužite? To je kao malo veće selo.

Mislim da me razumijete što hoću sa ovim reć.
Jednostavno tu gdje živim ne napredujem, iako sam
od imućnijih roditelja, ali što cu jednog dana kad staraca više ne bude?

Zadnje uređivanje Doricamerica : 27.02.2016. at 23:35.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:02   #68
Kad imas para lako je mjesto rijesit.
Da imam para lako bi svoje probleme rijesio.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:54   #69
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Kad imas para lako je mjesto rijesit.
Da imam para lako bi svoje probleme rijesio.
Da imam dva milijuna kuna, kupio bih za 200-300 tisuća kuna neku kuću izdvojenu iz grada ili sela, + veliki komad zemlje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:27   #70
Da, teško mogu zamisliti zgodnu, mladu curu u provinciji. Gotovo jednako kao i produhovljenog čovjeka koji ne teži tome da se makne iz grada
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:39   #71
Tvoje želje se svode samo na to da imaš kam izaći!:klap: i mnogo "uljepšavaš" život u gradu. Vjerojatno nisi nikad živjela u njemu.
Grad "usamljuje" ljude!
Imaš 4 zida u koje ne možeš nikoga pozvati. Izlaziš da ubiješ vrijeme. Prijatelja nemaš. Sa poznanicima si samo na "Dobar dan"...
Kaj ti fali da za promjenu pređeš tih 20tak km i "doživiš" grad!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 13:32   #72
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Tvoje želje se svode samo na to da imaš kam izaći!:klap: i mnogo "uljepšavaš" život u gradu. Vjerojatno nisi nikad živjela u njemu.
Grad "usamljuje" ljude!
Imaš 4 zida u koje ne možeš nikoga pozvati. Izlaziš da ubiješ vrijeme. Prijatelja nemaš. Sa poznanicima si samo na "Dobar dan"...
Kaj ti fali da za promjenu pređeš tih 20tak km i "doživiš" grad!
Mislim da samo veliki gradovi osamljuju ljude. U svakom gradu koji ima manje od 50 tisuća stanovnka, se može naći pravi balans između toga da bude ""selendra"" gdje svako svakoga zna, i to tri generacije unazad, i usamljenosti/privatnosti.

Želja za izlaskom u mladih je sasvim normalna. Inače kako bi si našli partnera/partnericu i sagradili dom?

I u selima se izlazilo. Bio je neki park a okolo društveni dom ili koja birtija. Da su ondašnji mladi baš bili držani u četiri zida nebi mogli naći partnera, osim ako ne bi stupali u dogovorene brakove.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:13   #73
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da imam dva milijuna kuna, kupio bih za 200-300 tisuća kuna neku kuću izdvojenu iz grada ili sela, + veliki komad zemlje.
Dobra ti je računica..

Što će ti 2 milijuna ako kupuješ za cca 300 tisuća kuna?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 19:48   #74
Ne bi voljela živjeti ni na selu, ni u velikom gradu.
Najidealniji je život u manjem gradu u kojem imaš sve, a opet si blizu velegrada, pa kad se poželiš gužve za sat vremena si tamo autom. A selo mi je monotono, sve je daleko, nema nikakvog života, samo polja, livade, kuće u nizu uz cestu.. bez veze.
Kad moraš obaviti bilo što vezan si autom ili busom.
A u manjem gradu sve možeš pješice, imaš sve ustanove (bolnica, pošta, trgovački centri, bazen, škole, parkovi...) i što više možeš poželjeti od lijepe kuće ili stana u takvom gradu. Ne bi se nikada mijenjala za nešto drugo, osim možda za kamenu kuću na obali ... kad dođe mirovina
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:34   #75
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Dobra ti je računica..

Što će ti 2 milijuna ako kupuješ za cca 300 tisuća kuna?
Ako si kupio izdvojenu kuću, onda je logično da ćeš morati kupiti i auto. A ako imaš tolike novce, kupit ćeš nov auto za recimo nekih 150-200 tisuća kuna. A nešto čepš si ostaviti na štednji sa strane, ako ti propadne poljoprivredni biznis. Nikad ne ulaži sva jaja u jednu košaru.

S time da bi u tu kuću vjerojatno isto morao uložiti 100-150 tisuća kuna, ako su električne instalacije i druge instalacije stare.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 19:24   #76
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post

Ali kad izađem vanka nemam gdje. Grad mi je udaljen negdje oko 20 km, a i tu kad
odem je nista ekstra, jer je to mali grad.

Što je najgore, tu gdje živim to kao više nije selo, jer ima
10 000 stanovnika, ali ne može selo iz ljude
Kužite? To je kao malo veće selo.
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
a tu gdje živim nema nicega, nego moram autom ili busem proć
18 km do grada.
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post

To je selo koje je zastarjelo ali su kuće do kuće pa svašta čujem,
broj stan. oko 30 000 pa sad stani i gledaj.

Ulice neugledne kao da su stare

Živim u malo elitnijem dijelu sela, gdje su lijepe kuće, more mi je blizu i stvarno ništa
ne nedostaje što se tiće mira i opuštenosti, ali mislim da u mojim godinama treba
nešto životnije.
A da se ti najprije raspitaš o tom tvom selu...koliko ima stanovništva?
Koliko ima do najbliže birtije?
Da li su u selu kuće stare,ružne ili ipak i lijepe,uredne?

Ja živim u gradu od 15.000 stanovnika i nikome ,nikad nije palo na pamet nazvati ga selom .
O mentalitetu nećemo- ima nas svakakvih. Ja ne poznam nikoga pa me stalno pitaju da li sam baš iz tog mjesta a netko pozna i treće koljeno svakog stanovnika....
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 22:45   #77
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Tvoje želje se svode samo na to da imaš kam izaći!:klap: i mnogo "uljepšavaš" život u gradu. Vjerojatno nisi nikad živjela u njemu.
Grad "usamljuje" ljude!
Imaš 4 zida u koje ne možeš nikoga pozvati. Izlaziš da ubiješ vrijeme. Prijatelja nemaš. Sa poznanicima si samo na "Dobar dan"...
Kaj ti fali da za promjenu pređeš tih 20tak km i "doživiš" grad!
To i radim.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 02:03   #78
Evo meni je dosta da imam jednog prijatelja I obitelj, I nitko mi vise NE treba jab najradije u alpama ili negdje u velebit, do su vukovi, medvjedi susjedi I imam svoj mir
__________________
Život je sranje, ali na lijep način
Mr Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 15:39   #79
Prije sam živjela s roditeljima i bratom u ogromnoj zgradi u st.
Društva nije nedostajalo.Šopinga i izlazaka isto tako.
Mir mi je falio.

Sada u Šibeniku imam taj mir. A opet nemam društvo, a Mall of Split se otvorio...
nikad na zelenu granu.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:07   #80
A daj ljudi sta se toliko zalite vi sta zivite u selima/manjim gradovima od 5000+ stanovnika.
Ja od rodjenja zivin u maloj vukojebini od 15 stanovnika(da,dobro ste procitali)nedaleko manjeg grada.
Sad sam u najboljim godinama(21g),zelin iskusit zivot u velikom gradu jer sam po prirodi neprimitivan i nikako se ne uklapam u sredinu di zivim.Sanse za upoznat neko novo drustvo ili partnera su negdi otprilike ispod nule.

Stvarno neznam sta da vise radim,imam neku sitnu lovu ustedjenu za pocet iznajmljivat pa razmisljam da nadjem bilo kakav posao u vecem gradu,cisto da imam za stan/rezije/hranu i par sto kuna meni da ostane(ne pusim to je +),meni sasvim dovoljno jer sam nezahtjevan.....ali samo da ZIVIM U GRADU!!!
To vidim kao jedini izlaz.
Zelim ZIVITI
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.