Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2016., 14:26   #21
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Novine su prepune nesreca na cestama, nisi primjetila? Trazis li od svakog vozaca reference ili ne? Manje ih imaju nego doktori. Ako ne trazis, ne razumijem te. Ako pak trazis, ok, nemam vise pitanja.
Ti si sigurno jedna od onih koji poslušno slušaju autoritet i nikad ništa ne preispituju. Srećom, nismo svi zapeli u "misaonom kolektivu". Ja ne osporavam stručnost i znanje liječnika, no isto tako im neću slijepo vjerovati jer ponekad, namjerno ili ne namjerno ne znaju ili ne žele upoznati pacijenta s drugim mogućnostima. Znaš kak se kaže: "ignorance is bliss".

P.s. prestani izjednačavati druge struke s doktorima - oni ne smiju griješiti, jer greška često znači smrt ili težak invaliditet!
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 16:52   #22
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ti si sigurno jedna od onih koji poslušno slušaju autoritet i nikad ništa ne preispituju. Srećom, nismo svi zapeli u "misaonom kolektivu". Ja ne osporavam stručnost i znanje liječnika, no isto tako im neću slijepo vjerovati jer ponekad, namjerno ili ne namjerno ne znaju ili ne žele upoznati pacijenta s drugim mogućnostima. Znaš kak se kaže: "ignorance is bliss".

P.s. prestani izjednačavati druge struke s doktorima - oni ne smiju griješiti, jer greška često znači smrt ili težak invaliditet!
Istina. Vozac autobusa, vlaka su autoriteti kojima dajem zivot u ruke kad idem na posao ili na ljetovanje. I zapravo ne, ne preidpitujem njihovo znanje kad im udem u vozilo niti ih trazim alkotestiranje. No, s obzirom na broj smrtnih slucajeva i teskih invaliditeta prouzrokovanih nesrecama u prometu, mozda bih trebala?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:00   #23
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
P.s. prestani izjednačavati druge struke s doktorima - oni ne smiju griješiti, jer greška često znači smrt ili težak invaliditet!
Smiju griješiti, kao i svi ostali ljudi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:35   #24
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Smiju griješiti, kao i svi ostali ljudi.
Reci to kad ti netko od obitelji umre zbog liječničke greške. Reci to onoj ženi koja je izgubila dijete na porodu radi egoističnog čudovišta. Reci to Maškarinu.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:13   #25
Bilo bi dobro da se otkrije o kojoj je dijagnozi riječ. Moj otac boluje od agresivnog non-Hodgikn limfoma, stadij IVB, i da sam ja išao preispitivat svaku odluku doktora,ili tražio drugo rješenje (koje drugo rješenje postoji, alternativna medicina?, ulje kanabisa? - radi se o tome da se kemijom rješavaju maligne tvorbe) - nebi poživio, evo srećom 3 godinu od dijagnoze. Više se orijentirajte tko ga liječi, jer pogreške su moguće, ali kao što je kod mojeg slučaja, sve je jako dobro odrađeno.
Više imate problema oko percepije situacije, i morate si sjesti, obadvoje i otvoreno pričati. Tj, nemoj mu još biti i ti dodatni pritisak.
__________________
Earth? Terrible name for a planet. Might as well call it Dirt.- Planet Dirt.
Cyanide Inc. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 21:10   #26
Ja samo kažem da se ne smije slijepo vjerovati, i da se treba tražiti drugo mišljenje. A vi budite ovce.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 21:26   #27
Čije drugo mišljenje?
__________________
Earth? Terrible name for a planet. Might as well call it Dirt.- Planet Dirt.
Cyanide Inc. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 20:41   #28
Tko nema problem?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.