Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2016., 11:38   #1
Laganje/iskrivljanje istine na forumu

Citam po forumu komentare raznoraznih korisnika na raznim temama i jedna stvar upada u oci: skoro svi su bogati- super place, vlastiti stanovi, auti, putovanja, bez kredita...
Covjek bi na temelju tih upisa lako zakljucio da zivimo u Svicarskoj, a ne Hrvatskoj.
Pitanje je, koje me muci, zasto ti ljudi (vecinom, ne svi, sigurna sam da ima i onih koji govore istinu) lazu o svojoj financijskoj situaciji? Koji je poriv da anonimno negdje pricas kako si pun ko brod?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 11:46   #2
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Citam po forumu komentare raznoraznih korisnika na raznim temama i jedna stvar upada u oci: skoro svi su bogati- super place, vlastiti stanovi, auti, putovanja, bez kredita...
Covjek bi na temelju tih upisa lako zakljucio da zivimo u Svicarskoj, a ne Hrvatskoj.
Pitanje je, koje me muci, zasto ti ljudi (vecinom, ne svi, sigurna sam da ima i onih koji govore istinu) lazu o svojoj financijskoj situaciji? Koji je poriv da anonimno negdje pricas kako si pun ko brod?
ne znam baš...ja sam uglavnom na Psihikauču a tu su ljudi redovito u nekim sranjima i rijetko kad pričaju o lijepim stvarima u svom životu. a takvi kojima je život med i mlijeko - pa super. barem je nekome dobro. jel izmišljaju i zašto to rade? pa koga briga? mislim ako lažu sebe da bi im bilo dobro i da bi ispale face, što se mene tiče neka slobodno to i dalje rade. mene te njihove iluzije ne ugrožavaju, a ako njih zabavljaju i čine im dobro - samo naprijed
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 14:56   #3
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Citam po forumu komentare raznoraznih korisnika na raznim temama i jedna stvar upada u oci: skoro svi su bogati- super place, vlastiti stanovi, auti, putovanja, bez kredita...
Covjek bi na temelju tih upisa lako zakljucio da zivimo u Svicarskoj, a ne Hrvatskoj.
Pitanje je, koje me muci, zasto ti ljudi (vecinom, ne svi, sigurna sam da ima i onih koji govore istinu) lazu o svojoj financijskoj situaciji? Koji je poriv da anonimno negdje pricas kako si pun ko brod?
Žudimo za osjećajem vlastite vrijednosti, za prihvaćenjem, pohvalom i svrbimo se tamo gdje nas češe...
Ja kredita nemam hvala bogu, ali stvarno... no koga to briga...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 17:28   #4
Meni dode da ih pitam sto to rade da imaju tolike pare. Jedna mi je rekla da ima svoju firmu, radnici super place a ona jos, u libertarijanskom stilu, daje u dobrotvorne svrhe. Nitko nije podstanar, zive u svojim stanovima s 25-30 godina, eventualno se zale na partnere ili su u pottrazi za njima. Kazem eventualno jer su to vecinom odlicni brakovi i super veze.
Ne stete? Stete itekako savjetima kad kazu onima koji priznaju da im je veza losa, financ situacija uzasna, da bjeze iz toga jer zasluzuju vise i bolje. Povremeno kritiziraju zene jer se ljute sto im muzevi ne pomazu po kuci u stilu "plati nekom da to radi umjesto vas i uzivajte, putujte, idite u wellnese". Kazem, maltene svicarska, a ne hrvatska. Cemu taj stav? Nikad ljude ne bumshvatila.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 18:06   #5
Svi su super jaki mudri i najbolji prek foruma i na netu...a uzivo kad se pojave samo hrpe sranja koje se neda sakriti ko tu prek neta...

Kad se sa istinom suoce rjetko ko ju hrabro podnese svi drugi se ko drek stisnu i sute...od straha da ih se ne razotkrije...
A smrde svejedno...jer drek smrdi makar ne govori...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 18:34   #6
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Meni dode da ih pitam sto to rade da imaju tolike pare. Jedna mi je rekla da ima svoju firmu, radnici super place a ona jos, u libertarijanskom stilu, daje u dobrotvorne svrhe. Nitko nije podstanar, zive u svojim stanovima s 25-30 godina, eventualno se zale na partnere ili su u pottrazi za njima. Kazem eventualno jer su to vecinom odlicni brakovi i super veze.
Ne stete? Stete itekako savjetima kad kazu onima koji priznaju da im je veza losa, financ situacija uzasna, da bjeze iz toga jer zasluzuju vise i bolje. Povremeno kritiziraju zene jer se ljute sto im muzevi ne pomazu po kuci u stilu "plati nekom da to radi umjesto vas i uzivajte, putujte, idite u wellnese". Kazem, maltene svicarska, a ne hrvatska. Cemu taj stav? Nikad ljude ne bumshvatila.
Sjecam se te vaše rasprave s žud-a
A gle,možda žena stvarno ima,a možda i kenja tko ce ga znati.
Ne znam zašto ti ili bilo tko uopce uzimate forum kao neko mjerilo,pa tu je svima sve super,a svaki dan netko s klonom otvara temu kako mu je sranje,pa ga svi filaju glupostima da bi sutra i oni s klonom otvorili temu na kojoj ce ih opet filat glupostima i tako u nedogled.
Forum bi uglavnom trebao biti razbibriga i ne treba to shvacat previše za ozbiljno,jer da ljudi stvarno žive tako kako pišu(ne mislim na financije samo) svijet bi bitno drugacije izgledao.
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 21:48   #7
Ja radim studentski kao konobar 4x tjedno zivim s jednim roditeljom i dnevnica mi je 150kn.. I od prijevoznih sredstava posjedujem role, cak ni bicikl nemam.. I nisam kruha gladan ( iako je stari vec 3-4 god na burzi ) zato kaj imamo bakinu mirovinu i njen stan u najmu posto je ona prestara sad da se brine sama o sebi pa je sad kod nas.. Ha ljudi lazu, mozda kompleksi, mozda nezadovoljstvo, manjak samopouzdanja, vole da se vioko prica o njima, hvali ih.. Al od takvih stvari online ne znam kakvo zadovoljstvo imaju..

Ovisi i po kojim temama se vrtis.. Ja imam 4 rubrike di idem al psihologija/kauc mi je najdraza... I ne vidim razlog 1. lagati ljudima online posto me niko ne pozna, 2. zasto lagati ljudima koji mi pomazu svojim misljenjima/savjetima i sl..

Oduvijek je bilo poznato barem kad sagledas velike umove ( einstein, tesla, newton.... Itd ) da su sitni umovi bili i jesu ti koji zude i ceznu za nepotrebnim i enormnim svotama novcima i materijalnim dobrima. Zapravo kad naletis na nekog takvog egomanijaka samo si promislis kak imas posla s glupom osobom i nastavis dalje jer ovdje ima divnih ljudi sa divnim pricama i savjetima..

Npr. ovdje vas je troje koji ste meni pomagali u mojim destruktivnim temama i po vasim komentarima i samoj interpretaciji se vidi da niste ljudi sitnog, glupog i ogranicenog razmisljanja..

Ja mozda nemam sve sto zelim, ali volim sve sto imam.. Iako sam dosta depresivan i nezadovoljan i sve.. U drugu ruku sam i nezahvalan jer imam vise nego valjda preko 60% populacije na kugli zemaljskoj.. I jednostavno sam s vremenom prestao zudit za materijalnim stvarima jer me nekak vise vesele stvari koje me dignu duhovno nego popune stol svojom materijom..

Sve se svodi na ljudi i uspomene koje s njima stjecemo tokom zivota jer naposlijetku to je jedino sto cemo ponjet sa sobom u grob, stvari koje smo si zapakirali u srce i drugima poklanjali.. A materijalno pa za materijalno volim reci da je kao i politicari.. Nebitna prolaznost ovozemaljskog svijeta.. stoga koga vesele 3 kuce, 2 stana, vozni park od 4 auta, viksa na moru..

Nek uzivaju u tome.. Jer to je sve samo ne bit naseg postojanja.. Barem meni..
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 23:08   #8
Quote:
PsychoSweety kaže: Pogledaj post
Sjecam se te vaše rasprave s žud-a
A gle,možda žena stvarno ima,a možda i kenja tko ce ga znati.
Ne znam zašto ti ili bilo tko uopce uzimate forum kao neko mjerilo,pa tu je svima sve super,a svaki dan netko s klonom otvara temu kako mu je sranje,pa ga svi filaju glupostima da bi sutra i oni s klonom otvorili temu na kojoj ce ih opet filat glupostima i tako u nedogled.
Forum bi uglavnom trebao biti razbibriga i ne treba to shvacat previše za ozbiljno,jer da ljudi stvarno žive tako kako pišu(ne mislim na financije samo) svijet bi bitno drugacije izgledao.
Ne uzimam kao mjerilo nego pitam zasto lazu da uzmem kao mjerilo, tema bi bila na gospodarstvu, a ne ovdje. Potreba ljudi da se i anonimno prikazuju boljima no jesu mi je nejasna. Nosis masku non stop i dodes na mjesto gdje mozes biti ono sto jesi i onda opet stavljas masku. Zar je to samo meni cudno?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 23:11   #9
mozda nemam sve sto zelim, ali volim sve sto imam

Ovo cu si negdje zapisati i zapamtiti! Prekrasna misao!
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 23:15   #10
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Ne uzimam kao mjerilo nego pitam zasto lazu da uzmem kao mjerilo, tema bi bila na gospodarstvu, a ne ovdje. Potreba ljudi da se i anonimno prikazuju boljima no jesu mi je nejasna. Nosis masku non stop i dodes na mjesto gdje mozes biti ono sto jesi i onda opet stavljas masku. Zar je to samo meni cudno?
pa u tome je stvar. ne sviđa im se to što jesu, iskompleksirani su i na neki način i sami sebe lažu, vodeći paralelni život na forumu, kad već ne mogu u stvarnosti.
ništa čudno. to je jedino mjesto gdje mogu biti ono što žele.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 23:34   #11
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Citam po forumu komentare raznoraznih korisnika na raznim temama i jedna stvar upada u oci: skoro svi su bogati- super place, vlastiti stanovi, auti, putovanja, bez kredita...
Covjek bi na temelju tih upisa lako zakljucio da zivimo u Svicarskoj, a ne Hrvatskoj.
Pitanje je, koje me muci, zasto ti ljudi (vecinom, ne svi, sigurna sam da ima i onih koji govore istinu) lazu o svojoj financijskoj situaciji? Koji je poriv da anonimno negdje pricas kako si pun ko brod?
Zašto se zamarati glupostima poput tuđih laži po forumu. Postoji konstruktivniji način za utrošak vremena.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 07:49   #12
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Citam po forumu komentare raznoraznih korisnika na raznim temama i jedna stvar upada u oci: skoro svi su bogati- super place, vlastiti stanovi, auti, putovanja, bez kredita...
Covjek bi na temelju tih upisa lako zakljucio da zivimo u Svicarskoj, a ne Hrvatskoj.
Pitanje je, koje me muci, zasto ti ljudi (vecinom, ne svi, sigurna sam da ima i onih koji govore istinu) lazu o svojoj financijskoj situaciji? Koji je poriv da anonimno negdje pricas kako si pun ko brod?
na forumima nalazimo ljude,
s viškom slobodnog vremena.

žive od neke naknade,
ili sišu državnu sisu
- na razne načine.

ovi koji doslovno sišu,
ne lažu.
žive predobro
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 08:48   #13
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
mozda nemam sve sto zelim, ali volim sve sto imam. Ovo cu si negdje zapisati i zapamtiti! Prekrasna misao!


Treba ih pustit da zive svoje imaginarne zivote sretno..
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 09:24   #14
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Meni dode da ih pitam sto to rade da imaju tolike pare. Jedna mi je rekla da ima svoju firmu, radnici super place a ona jos, u libertarijanskom stilu, daje u dobrotvorne svrhe. Nitko nije podstanar, zive u svojim stanovima s 25-30 godina, eventualno se zale na partnere ili su u pottrazi za njima. Kazem eventualno jer su to vecinom odlicni brakovi i super veze.


Ne stete? Stete itekako savjetima kad kazu onima koji priznaju da im je veza losa, financ situacija uzasna, da bjeze iz toga jer zasluzuju vise i bolje. Povremeno kritiziraju zene jer se ljute sto im muzevi ne pomazu po kuci u stilu "plati nekom da to radi umjesto vas i uzivajte, putujte, idite u wellnese". Kazem, maltene svicarska, a ne hrvatska. Cemu taj stav? Nikad ljude ne bumshvatila.


Pa moras shvatiti da na nekim temam i nekim poslovima ces susretati ljude koji su visi srednji sloj i nemaju iskustva sa drugacijom hrvatskom. Npr na mom poslu vecina, velika vecina su visoko obrazovani ciji su i roditelji bili obrazovani, dobili su od njih podrsku kad su studirali za knjige, izlaske, hranu, izlete, cak i putovanja. Nakon zavsetka studija su im osigurani stanovi, ili se prodao veci pa kupili manji, ili nasljedstvo od bake i sl. Ti ljudi su se zaposlili odmah na ok poslove, malo vise od prosjecne place ali dobre sigurne poslove. Jedino u sto su trebali ulagati je putovanja, auti, izlasci, tecajevi i sl. Ja dolazim iz radnickog sloja gdje nitko nije putovao, vec se stalno razmisljalo o racunima. Svi su ili nastavili zivjeti u sobicama sa roditeljima i pomazu sa placanju racuna. Ili su se udale ili ozenili pa preselili kod partnera, na neki skrpani kat. Od putovanja jedino eventualno more u nekom apartmanu gdje kuhaju tjestenine i navecer se srede i na pivo. To je provod. Ni jedni ni drugi nemajo filing za postojanje ovih drugih vec misle da su u vecini i da je to normalno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 08:14   #15
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Citam po forumu komentare raznoraznih korisnika na raznim temama i jedna stvar upada u oci: skoro svi su bogati- super place, vlastiti stanovi, auti, putovanja, bez kredita...
Covjek bi na temelju tih upisa lako zakljucio da zivimo u Svicarskoj, a ne Hrvatskoj.
Pitanje je, koje me muci, zasto ti ljudi (vecinom, ne svi, sigurna sam da ima i onih koji govore istinu) lazu o svojoj financijskoj situaciji? Koji je poriv da anonimno negdje pricas kako si pun ko brod?
Da, vrlo je vjerojatno da hrpa njih laže, ali ima i onih koji govore istinu.
Treba se zapitati što je bogatstvo?
Uzet ću primjer sebe - za današnje vrijeme imam OK plaću (naravno to nije ni blizu ranga političara i ostale "društvene kreme"), od koje ja i porodica možemo pristojno živjeti.
To pristojno znači da si ne možemo priuštiti što god nam padne na pamet, ali ne bi bio fer kad bih rekao da oskudijevamo u čemu. To moje imovinsko stanje je nekad bilo normalno, ali danas je sve manje takovih kao ja.

Nemamo nikakav kredit. Imamo auto, ali je on daleko iza onih BMW i mercedesa i ostalih formula kojima se drugi hvale. Uz malo pažnje i ponekad odricanja, mogu reći da uvijek imam novca. Da se sad ne pomisli neke silne količine, sli uvijek imam u đepu 100-200-300-400 kn za slučaj da se nešto loše iznenada dogodi.

Preko godine si uspijemo uštedjeti za 7 dana na moru i to u nekom hotelu, već u privatnom smještaju na nekom manje "fensi" mjestu.

Oblačim se normalno i ne mijenjam stalno robu.

I što je meni bogatstvo - obitelj, da nisam nikome dužan niti itko meni. Ja sam zadovoljan i s malim stvarima, a netko nije ni sa 5 kuća, vikendicom.... Dakle, ja bih za sebe rekao da sam bogat. Jedino da se još izvučem iz te proklete depresije.

Što je nekome bogatstvo, to je nekome siromaštvo i obratno. Čovjek je bogat ako je zadovoljan s onim što ima.
Netko je napisao "možda nemam sve što želim, ali volim sve što imam". Odlično napisana rečenica, jer što meni vrijedi nečije bogatstvo, ako se stalno mora okretati i paziti da ga netko ne slijedi, da će ga netko opljačkati itd... Ja barem imam čistu savjest što se toga tiče.

Zato, ako netko i laže s tim svojim imovinskim stanjem, laže sebe, a ne druge.
prevariti mene ili nekoga drugoga, ali ne može prevariti sebe.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:13   #16
I naravno na "Roditelji i djeca" svi su idelani roditelji

Ja sam isto najviše na psihologiji....čini mi se da su tamo ljudi najiskreniji....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.