Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2005., 17:12   #61
400kn državni vrtić.

privatni se razlikuju po programima i ima ih različith cijena.
montesori vrtić je 2000kn ako sam dobro zapamtila.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 19:03   #62
Quote:
dodouprolazu kaže:
Slazem se. Meni bi financijski vise odgovarao vrtic nego teta cuvalica ali ne bum tvrdio da je to 100% za moje dijete bolje.
teta cuvalica je skupa ...
i meni bi vishe financijski odgovarale jaslice/vrtich ali nema ih u blizini koji primaju djecu ispod tri godine pa nam je jedina solucija bila teta chuvalica.
K njoj ide svaki dan od 08 do 12:30 i ide s gushtom
ja sam super zadovoljna jer kad vidim kako joj svako jutro trchi u susret i kako me pita :" a kad idemo kod tete chuvalice?" znam da joj je lijepo kod nje
netko je spomenuo da ne bi dao dijete teti chuvalici jer da djeca tamo samo televiziju gledaju; ja kazhem da sve ovisi od tete do tete
moja se stalno igra s djecom ( ima ih vishe: moja + josh jedan stalni- ostali su po par sati tjedno "letechi" i nikad vishe od 4-vero djece odjednom), chita im, pjevaju, idu chesto van...
i drago mi je da sam ju dala njojna chuvanje jer mi je princeza s dvije i pol godine vrlo socijalizirana: vrlo je otvorena i druzheljubiva
bili smo prekjuche u HR i otisli na kratko na igralishte: ona se odmah uklopila i igrala sa djecom,ma da joj je to savim nova sredina (gdje se Hrvatski pricha stalno)
da je bila kod bake ( koje nemamo) ne znam da li bi bilo tako , mislim da ne
inache, teta chuvalica nas koshta 3,3 Eura po satu ( ukljucen je ruchak)
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 21:57   #63
Quote:
tilla kaže:
400kn državni vrtić.

u Zadru je 500
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 22:04   #64
Quote:
Tija kaže:
u Zadru je 500

a možda dilam krivim informacijama.
ali baš mi je suseda vrtić teta i ona mi je rekla da je 400kn.
o zg-u pišem.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 22:16   #65
Quote:
emili kaže:
ja ovo nažalost uz najbolju vodu, ne mogu razumjeti

odrasla osoba, još k tome djetetova baka - ne znam kakvo tu treba posebno povjerenje (izuzev ak je žena bolesna), sve ostalo mi liči na tvoje neprihvačanje svekrve
ja razumijem. i nema boga da bih njoj ostavila klinca.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 22:20   #66
Quote:
penelop@ kaže:
Da li je u cijeloj toj prici netko klinca pitao zeli li biti vegetarijanac?.
a jel netko pita djecu zele li bit mesozderi?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 22:24   #67
Ja sam jednom trebao ići na jedan tulum, pozvani smo bili i žena i ja. I naravno, htjeli smo ostaviti svoje dijete kod njenih, kao i obično. Međutim, oni su se pobunili, da šta ovo-ono. Ali mi nismo imali vremena zvati bejbisitericu. A i mislili smo da će nam njeni uskočiti u pomoć. Ali eto, i oni su kao imali nekih planova.
Sad, u vrijeme kad još nisam upoznao svoju ženu imao sam problema s pićem. Mislim, nisam imao problema s pićem, imao sam problema kad pića nije bilo u blizini.
I rekao njenima da u redu, ne moraju oni njega čuvati, ne moramo mi nigdje ni ići, ali ja sam te večeri riješio da popijem.
A ja sam gadan kad popijem.

Bilo ih je strah za dijete pa su ga ipak pričuvali. Treba samo pokazati zube.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 22:27   #68
Quote:
tilla kaže:
a možda dilam krivim informacijama.
ali baš mi je suseda vrtić teta i ona mi je rekla da je 400kn.
o zg-u pišem.
ma znam da pišeš o zg-u, sve je tamo jeftinije pasmater
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 23:13   #69
Meni je strašno drago što je moja mama do jaja koristila baka-servis. Naime, iako OBOŽAVAM svoju mamu, točno si mogu zamislit koje bismo lijene i raskalašene mrcine moja sestra i ja ispale da smo bile prepuštene samo slobodna-djeca-Summerhilla hipijevskim "naprednim" idejama o odgoju svojih staraca. Baka je bila divna - imala je skoro sve iste osobine kao i mama, ali je cijelom protokolu oko podizanja klinaca dodavala malo nužnog Ordnung und Disziplin. Da se pitalo moju staru, i sestra i ja bi samo Vježbale Kreativnost i Svemirsku Ljubav a obaveza bismo imale samo kad bi do kraja zagustilo. Pretpostavljam da bismo svake godine imale sijaset popravaka u školi, što bi još i bila najmanja nevolja.

S godinama je i stara malo sletjela s hipijevskog oblaka pa je danas superiška baka mojim nećacima. Iako čak i dan-danas zna pripomenuti da moja sister ima malo prefašističke Ordnung und Disziplin metode Al radi onak kak joj se veli, barem u važnim stvarima koji se tiču klinaca.

Ne mislim da je bakama i dedama dužnost čuvati svoje unuke (iako je jako lijepo od njih kad to čine i još ljepše ako pritom u važnim stvarima poštuju odluke roditelja te djece). Dapače, očajno me nerviraju spike koje, recimo, ima jedna moja frendica, a koja aktivno pizdi zato kaj joj je majka rekla da joj je teško čuvat njezinog sina i neka ga radije upiše u jaslice. Kao, sad će klinac zbog bake morat u jaslice. Ma hajde. Bitno da zbog majke ne mora.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 23:52   #70
moji starci se nisu iskazali odgojem djece, al su ko baka i deda

sve i da su u penziji, ne bih dala da mi cuvaju klinca iz sto razloga, a prvenstveno zato kaj hocu da mi je mali s drugim klincima, da uci sve gluposti koje klinci jedni drugima dijele sakom i kapom i zato kaj su baka i deda super za tu i tamo, a po mom misljenju, nikako nisu dobro rjesenje za stalno. do sad su ga pricuvali dva-tri puta, kad smo mi izrazili zelju izac. i bilo je sve okej, i tocno kako sam ja rekla.
apsolutno znam da ce dobit i kekse i jogurte i da ce mu smisljavat i pticjeg mlijeka ako on to zatrazi, i to me ne dira - baka i deda su mu. al neka nasa pravila do kojih nam je stalo - a tih nema puno i bas su nam zato vazna - moraju postovat. recimo, ja ne vjerujem u "po guzi" i "po prstima" metodu. ne vjerujem u "sad te mama/tata/baka/postar ne voli jer si zlocest" itd.

i ne, ne mislim da im je duznost cuvat unuka, nikako. ako hoce, ako ga zele odvest na more, ako zele s njim provodit vrijeme - super. njemu vise bliskih ljudi moze samo obogatit zivot.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 02:05   #71
Čitala sam prije godinu-dvije da su neka antropološka istraživanja pokazala da su u slučaju smrti (ili nestanka) majke, statistički najviše šansi za preživljavanje imala ona djeca o kojima su brinule bake, s majčine strane.

Riječ je naravno, o davnim društvima + ruralnim krajevima ako je posrijedi moderno doba.
__________________
If it weren’t for a good horse, a woman would be the sweetest thing in the world.
Virtuela
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 09:01   #72
Quote:
emili kaže:
e, pa rekla sam ti odmah da je stvar u neprihvačanju tebe i nje, a djete je samo još jedno sredstvo spoticanja vaših nesuglasica
bravo otkrili smo toplu vodu, jelda?
100 bodova za tebe što si otkrila činjenicu koja mi je jasna od samih početaka početaka i s kojom se već godinama borim, ali eto tebi moram staviti krunu na glavu jer si utvrdila činjenično stanje. evo pet
ako ne znaš o čemu se radi, a samo nabadaš bez veze onda šuti, ispast ćeš pametnija.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:03   #73
Cure (tilla i Tija) hvala za cjenik. Lisa hvala na informacijama, jel ti radis pola dana ili gdje je malena popodne? Radna mjesta s pola dana je nesto sto Hrvatskoj nedostaje.
Ovo sto placas po satu je za Hrvatsku skupo naravno, za tu cijenu (ili 200-300 kuna vise) se moze naci cuvanje za 8 sati dnevno ALI mislim da usporedba bas i nije utemeljena. Jerbo ti vjerojatno zaradjujes ipak vise od prosjecne hrvatske place, tak da vjerujem da vani ima i skupljih teta cuvalica, hocu reci, dobru cijenu imas.

Cyn, super stil, daj napisi cesce nesto ovdje!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:27   #74
Quote:
chiquita kaže:
bravo otkrili smo toplu vodu, jelda?
100 bodova za tebe što si otkrila činjenicu koja mi je jasna od samih početaka početaka i s kojom se već godinama borim, ali eto tebi moram staviti krunu na glavu jer si utvrdila činjenično stanje. evo pet
ako ne znaš o čemu se radi, a samo nabadaš bez veze onda šuti, ispast ćeš pametnija.
ma daj oladi malo, samo grizeš i vrijeđaš ....

uopće me nesuglasice u tvom životu ne čude
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:30   #75
Quote:
plavva kaže:
a jel netko pita djecu zele li bit mesozderi?
Ja svoju nisam pitala ni zeli li biti vegetarijanac ni zeli li biti mesozder. Jednostavno se pobrinem da na stolu ima i mesa i povrca pa ona sama odluci sto zeli.
Mislim da je to najbolje jer se dijete ravna prema svojim potrebama a nije optereceno "zdravom" hranom ni moralnim normama.

Moja je nekad u fazi da trusi samo meso a nekad joj pase spinat.

Ne tjeram je na nista.

Nazalost, ima puno roditelja koji djeci namecu svoje vidjenje zdravog nacina zivota sto cesto odvede u drugu krajnost.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:32   #76
Quote:
verica kaže:
Ja mislim da će svako dijete kada se jednom nađe u grupi biti 'stalno bolesno', imalo ono 2,3 ili 4 godine, samo se tri godine valjda smatraju nekim dobnim pragom kad će te bolesti biti manje dramatične, naprosto radi zrelosti djeteta. Neke virusne bolesti dijete od tri godine ne može niti razviti. Ali opet, jasno je da to ovisi od djeteta do djeteta, neko će i sa godinu dana od virusa razviti običnu virozu a neko puno gore stvari.
upravo tako... to što svjetska pedijatrijska organizacija ne preporuča djecu stavljati u grupe po mogućnosti do 4. godine nije valjda bez razloga... može malo u igraonicu, na ritmiku i sl. aktivnosti ali ne tamo gdje djeca borave cijeli dan u većoj grupi, u zatvorenim prostorijama u kojima i spavaju...

mi svoju princezicu slijedeću jesen s 3 i pol šaljemo u vrtić jer smatramo da je sada već vrijeme za takvu vrstu socijalizacije (da nismo mogli ranije drukčije organizirati, naravno da bi išla i ranije)
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:38   #77
Postoji i dublji problem od toga po vrtićima, barem je tako bilo do prije par godina.
Velik dio ljudi radi kod privatnika za relativno malu plaću i ne može si financijski priuštit ništa osim vrtića/jaslica, a postoji i problem dobijanja bolovanja pa svjesno šalju bolesnu djecu u vrtić/jaslice.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:40   #78
Quote:
emili kaže:
ma daj oladi malo, samo grizeš i vrijeđaš ....

uopće me nesuglasice u tvom životu ne čude
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:42   #79
Quote:
d@d@ kaže:
, a postoji i problem dobijanja bolovanja pa svjesno šalju bolesnu djecu u vrtić/jaslice.
Pa to onda nije prednost vrtica, nego nedostatak. Bolesno dijete ne smijes nastaviti slati u vrtic, vec radi druge zdrave djece tak da s klincem koji ide u vrtic, mora netko ostati doma. Tu vidim prednost tete cuvalice (evo ja sam od onih koji ne mogu bas nenajavljeno izostati s posla)
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 10:50   #80
Quote:
dodouprolazu kaže:
Pa to onda nije prednost vrtica, nego nedostatak. Bolesno dijete ne smijes nastaviti slati u vrtic, vec radi druge zdrave djece tak da s klincem koji ide u vrtic, mora netko ostati doma. Tu vidim prednost tete cuvalice (evo ja sam od onih koji ne mogu bas nenajavljeno izostati s posla)
Dabome, ali ja ne zauzimam stranu samo pokušavam navesti ono što smo mi doživili i preživili, ionako mislim da su odluke sasvim individualne, i iskustva. I jedna i druga strana imaju svoje prednosti i mane na tebi/mladim roditeljima je da procijene situaciju kako najbolje mogu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.