Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 15:25   #61
Kaže Klek u svojoj knjizi:

"Nekoliko mjeseci poslije Korade je ipak smijenio zapovjednika topničkoraketnog divizijuna [radi se o 1994.-1995.g, 7 gbr Pume, opaska mayday_bbb] i preporučio ga kao izvrsnog topnika na vrlo visoko zapovjedno mjesto kod zapovjednika ZPa Bjelovar general bojnika Luke Džanka. I tako je on preuzeo topničku postrojbu u sklopu ZPa Bjelovar. Sljedeće godine, kada je počela vojnoredarstvena operacija “Bljesak”, on je kao zapovjednik topničke postrojbe poslao topničko oružje na jedne paljbene položaje, a ciljničke naprave na druge topničke položaje. Tako je na neki način operacija počela bez potpore topničke postrojbe ZPa Bjelovar. I nakon toga opet je bio smijenjen. Danas se više ne bavi topništvom."

Ovo je istina, za (ne)potporu topništva ZP Bjelovar akciji Bljesak? O kojem se to zapovjedniku radi?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:53   #62
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Kaže Klek u svojoj knjizi:

"Nekoliko mjeseci poslije Korade je ipak smijenio zapovjednika topničkoraketnog divizijuna [radi se o 1994.-1995.g, 7 gbr Pume, opaska mayday_bbb] i preporučio ga kao izvrsnog topnika na vrlo visoko zapovjedno mjesto kod zapovjednika ZPa Bjelovar general bojnika Luke Džanka. I tako je on preuzeo topničku postrojbu u sklopu ZPa Bjelovar. Sljedeće godine, kada je počela vojnoredarstvena operacija “Bljesak”, on je kao zapovjednik topničke postrojbe poslao topničko oružje na jedne paljbene položaje, a ciljničke naprave na druge topničke položaje. Tako je na neki način operacija počela bez potpore topničke postrojbe ZPa Bjelovar. I nakon toga opet je bio smijenjen. Danas se više ne bavi topništvom."

Ovo je istina, za (ne)potporu topništva ZP Bjelovar akciji Bljesak? O kojem se to zapovjedniku radi?
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:35   #63
Kažu da je u Bljesku uhićen dio krvnika iz Kusonja, što je bilo s njima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 23:25   #64
Lepoglava
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 00:15   #65
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Lepoglava
Nažalost, po starom zakonu gdje je maksimalna kazna 20 godina, pa izlaze 2015.

Šteta.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 00:38   #66
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
Nažalost, po starom zakonu gdje je maksimalna kazna 20 godina, pa izlaze 2015.

Šteta.
Može malo više,koliko ljudi, imena ako može i sl?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:38   #67
Sjećam se odavno samo nekih novinskih članaka tako da bi moje informacije mogle biti i poluinformacije.

Pisalo je i da su odvojeni od drugih zatvorenika, a obzirom na duljinu kazne vjerujem da je većina već "tamo daleko".
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:10   #68
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Može malo više,koliko ljudi, imena ako može i sl?
Nažalost, ne znam imena, ali znam da su dobili po 20 godina.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 12:46   #69
Evo i ovde da se ubacim
predstavio sam se na drugoj temi,uglavnom da me lakse svatite,pripadnik sam bio vojske rs
jutro kad je poceo bljesak vas,bio sam na punktu na mostu u bosanskoj gradiskoj,jer sam bio u vojnoj policiji.niad vise nisam umro od straha hehe,ko nije osjetio avijaciju kako tuce,ne zna sta je strah
malo mi treba da se sjetim svega,ali ovako na prvu,sjecam se da smo oborili jedan vas avion,koliko se sjecam mig,o kasnije je taj vas pilot razmjenjen mrtav,za naseg pukovnika lakica(isto mrtvog),koji je bio ziv zarobljen sa jos 4 vojnika,na reonu mlinista(glamoca).
pozdrav svima
prijedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:45   #70
Je li se pucalo s vaše strane tokom Bljeska?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 03:56   #71
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Kaže Klek u svojoj knjizi:

"Nekoliko mjeseci poslije Korade je ipak smijenio zapovjednika topničkoraketnog divizijuna [radi se o 1994.-1995.g, 7 gbr Pume, opaska mayday_bbb] i preporučio ga kao izvrsnog topnika na vrlo visoko zapovjedno mjesto kod zapovjednika ZPa Bjelovar general bojnika Luke Džanka. I tako je on preuzeo topničku postrojbu u sklopu ZPa Bjelovar. Sljedeće godine, kada je počela vojnoredarstvena operacija “Bljesak”, on je kao zapovjednik topničke postrojbe poslao topničko oružje na jedne paljbene položaje, a ciljničke naprave na druge topničke položaje. Tako je na neki način operacija počela bez potpore topničke postrojbe ZPa Bjelovar. I nakon toga opet je bio smijenjen. Danas se više ne bavi topništvom."

Ovo je istina, za (ne)potporu topništva ZP Bjelovar akciji Bljesak? O kojem se to zapovjedniku radi?
Coban Ivan . Privremeno je postavljen na njegovo mjesto Zdravko Jakop koji je bio i zap .POTRD , veoma inteligentan čovjek , staložen . Zap kojega bi svatko poželio , ali unaprijeđen je u načelnika top .7.gbr .Na kraju zap nad TRD preuzima Virag Zvonko , koji je bio zap minobacačke bitnice u jednoj od pješadijskih bojni . Nije puno znao , ali je bio pametan i slušao one koji su znali i sve u svemu , naučio je zanat i bio dobar zapovjednik .A Korade , naravno pokvarenjak kakav je bio bio uvalio je Cobana Džanku samo da se riješi budale
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:42   #72
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Je li se pucalo s vaše strane tokom Bljeska?
Koliko se ja sjecam,i sto sam bio licno prisutan,mislim u Bosanskoj gradiskoj,djelovala je samo nasa protivavionska odbrana,kad je i oboren vas mig!
prijedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:52   #73
Quote:
prijedor kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjecam,i sto sam bio licno prisutan,mislim u Bosanskoj gradiskoj,djelovala je samo nasa protivavionska odbrana,kad je i oboren vas mig!

Da li ste ,kao vojna policija puštali sve preko mosta u Bosnu ili ste branili vojno sposobnim muškarcima da prelaze Savu.....

Srušenim migom je upravljao Perešin koji je tada i oboren strelom sa Vaše strane, da li si vidio taj događaj i možeš li mi opisati njegovo borbeno djelovanje po ciljevima po BG, mislim je li riječ o namjernom djelovanju ili odbacivanju tereta nakon pogotka...

i da li si sudjelovao kasnije u njegovom pronalaženju nakon mislim kao pripadnik vojne policije, mislim da li je isti bio živ i ozlijeđen buduči da se katapultirao na vašu stranu....može i na PP pozdrav!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:02   #74
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Da li ste ,kao vojna policija puštali sve preko mosta u Bosnu ili ste branili vojno sposobnim muškarcima da prelaze Savu.....

Srušenim migom je upravljao Perešin koji je tada i oboren strelom sa Vaše strane, da li si vidio taj događaj i možeš li mi opisati njegovo borbeno djelovanje po ciljevima po BG, mislim je li riječ o namjernom djelovanju ili odbacivanju tereta nakon pogotka...

i da li si sudjelovao kasnije u njegovom pronalaženju nakon mislim kao pripadnik vojne policije, mislim da li je isti bio živ i ozlijeđen buduči da se katapultirao na vašu stranu....može i na PP pozdrav!
Tesko se sjetiti svega,ovako nakon 15 godina.
Ja sto znam sigurno,taj vas mig djelovao je po gradu tacno,znaci po civilima,i bilo je cini mi se oko 15 poginulih civila.
Sto se tice mosta,tih dana sam bio i u patrolama po gradu,pa nisam licno sve vidio.Najvise mi je ostalo u sjecanju,kad ste vec zauzeli hrv.gradisku,da smo gledali sa nase strane,puno leseva kod vas na cesti(vjerovatno nasih vojnika i civila),i smrkovima kako ste prali krv sa ulica.
Sto se tice pilota,poslacu ti pp
prijedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:04   #75
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Je li se pucalo s vaše strane tokom Bljeska?
Gađali su Novsku i ostala neokupirana mjesta u zap. Slavoniji, s dalekometnim topništvom iz Bosne, sjećam se da je u Novskoj poginuo djelatnik na benz. pumpi INE, u samom središtu grada.

Na početku akcije su dva bataljuna 1. krajiškog korpusa VRS (Banja Luka) bila ubačena na područje Stare Gradiške i Jasenovca, ali su otpuhani prije nego su uspjeli zauzeti borbene položaje.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:20   #76
Quote:
prijedor kaže: Pogledaj post
Tesko se sjetiti svega,ovako nakon 15 godina.
Ja sto znam sigurno,taj vas mig djelovao je po gradu tacno,znaci po civilima,i bilo je cini mi se oko 15 poginulih civila.
Sto se tice mosta,tih dana sam bio i u patrolama po gradu,pa nisam licno sve vidio.Najvise mi je ostalo u sjecanju,kad ste vec zauzeli hrv.gradisku,da smo gledali sa nase strane,puno leseva kod vas na cesti(vjerovatno nasih vojnika i civila),i smrkovima kako ste prali krv sa ulica.Sto se tice pilota,poslacu ti pp
Vidi ovo ti ne stoji, nije riječ o nikakvim poginulima ,nego su u čiščenje ulica bile uključene komunalne službe koje su odvozile poginulu stoku i čistile ulice od nagomilanog smeča koji se nije odvozio godinama ,,,,


Jesi li upoznat kako je srušen most preko Save kod Gradiške i zašto je srušen
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:30   #77
Dobro,nije bas tako bilo,ali ok.nadjimo se negdje na pola sa istinom
da je tad bio internet,bi se ovde odavale tajne i polozaji
prijedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:32   #78
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post


Vidi ovo ti ne stoji, nije riječ o nikakvim poginulima ,nego su u čiščenje ulica bile uključene komunalne službe koje su odvozile poginulu stoku i čistile ulice od nagomilanog smeča koji se nije odvozio godinama ,,,,


Jesi li upoznat kako je srušen most preko Save kod Gradiške i zašto je srušen
sto se tice rusenja mosta(sredisnjg djela),ne znam,ali logicki zakljucujem,da je srusen,jer smo zeljeli zaustaviti vas eventualni prorodor mehanizacije(tenkovi).Mada sumnjam da bi postigli vi nesto u rs,jer je u to vrijeme,kad je vrs bila u teskom vojnom polozaju,najvec i najbolji broj jedinica,bio na tom reonu,krajine
prijedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:34   #79
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Vidi ovo ti ne stoji, nije riječ o nikakvim poginulima ,nego su u čiščenje ulica bile uključene komunalne službe koje su odvozile poginulu stoku i čistile ulice od nagomilanog smeča koji se nije odvozio godinama ,,,,
Jednako kao i čitav taj u Bljesku oslobođeni prostor, za vrijeme okupacije sve je bilo maksimalno zapušteno i zarašteno, pokraj ceste najčešće je rasla trava visoka metar i pol, o ostalim biserima bolje da i ne pričam..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:38   #80
Quote:
prijedor kaže: Pogledaj post
Mada sumnjam da bi postigli vi nesto u rs,jer je u to vrijeme,kad je vrs bila u teskom vojnom polozaju,najvec i najbolji broj jedinica,bio na tom reonu,krajine
Pa zašto onda vi niste krenuli u protunapad, kad ste imali tako dobre jedinice, u blizini s druge strane Save? Nije valjda da ste se nečega bojali?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.