Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 22:21   #21
Mene je ginekologica odmah poslije pozitivne bete poslala na bolovanje tj.komplikacije-kao IVF trudnoća se smatra takvom...
Ja nisam bila baš zadovoljna ali nisam se niti previše bunila,misleći valjda ona bolje zna.
Nažalost,na 1.uzv (vidjeli plod i čuli srce) našlo se i nekoliko hematoma pa sam i tako morala na komplikacije zbog prijetećeg pobačaja
Da je sve u redu mislim da bih išla raditi,ovako samo visim na forumu/internetu i punim si glavu svim i svačime vezanim za porod/trudnoću...
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:22   #22
najgore od svega je sto se u danasnje vrijeme moras ljudima opravdavati zasto radis. gledaju te kao da nisi normalan. ali ja svoj posao stvarno volim i bas mi fale ta djeca iz skole i sto je ne vezano za temu kad su me pitali profesorice jel curica ili decko nisam im rekla vec pitala sto misle i svi su pogodili i objasnili zbog cega. nijedno dijete nije reklo krivo. onda sam im rekla da cu drugi put odmah pitati njih a ne cekati uzv
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:34   #23
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
nijedno dijete nije reklo krivo. onda sam im rekla da cu drugi put odmah pitati njih a ne cekati uzv
baš slatko
__________________
little passenger
bblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:37   #24
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
vec pitala sto misle i svi su pogodili i objasnili zbog cega.
a kakvi su im bili argumenti? blesavi ili utemeljeni?
mislim - zbog čega su mislili to što su mislili, kad su baš svi pogodili?
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 01:28   #25
Ja sam recimo zbrisala na komplikacije od prvog dana. Ok, moja trudnoća je IVF (a i godine su tu) pa se odmah vodi ko rizična i nisam morala ništa muljat s nalazima.
Radim uredski, ali jako stresan posao i ne pada mi na pamet da me peče savjest što sam doma, na miru i uživam u trudnoći. Ok, da mi zna bit dosadno, zna, ali isto tako znam da da sam na poslu bi bila luda ko kupus svaki dan i mrzila samu sebe što time štetim bebi.
Mislila sam se možda vratit nakon 3-4 mjeseca, ali sam onda skužila da mi se ne isplati jer bi si time srušila prosjek porodiljne naknade i tako sam ostala doma i sad mi nije ni najmanje žao.
Pa ako me netko hoće osuđivat što malo luftam guzicu doma, nek
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 01:53   #26
imam jedno pitanje, nadam se da nisam fulala temu.

naime.. čekam sad jedan poslić, a dragi i ja istovremeno planiramo u skorašnjoj budućnosti ići na bebu. e sad recimo da se ja zaposlim i dobim, na pamet govorim, ugovor na godinu dana. i sad ako ja odem na komplikacije kad krene trudnoća i oni nakon godine dana meni ne produže ugovor a ja sam još uvijek na bolovanju, jel ja ostajem bez naknade ili kako?

joj nadam se da ste skužile pitanje i da ga nisam prekomplicirala
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 07:56   #27
fulala si temu. imaš Trudnice/majke i njihova zakonska prava . i tamo imaš eruditio koja sve zna
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:02   #28
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
luftam guzicu
Kazes imas godine, imaš IVF, radiš stresno, ne želiš stetiti bebi. dobro.
ali cim kazes da luftas guzicu... meni je to katastrofa
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:26   #29
ja radim... uredski posao u turizmu... planiram raditi do kraja ako bude sve ok sa T (prve dvije nisu bile baš bajne već vrrrrlo održavane trudnoće)...
ljeti moj posao postane hmmmm, psihički naporan jer moraš ostati sabran usprkos svim ljudima koji imaju načudnje zahtjeve na svijetu i održati ravnotežu između onoga što je dobro za firmu i onoga što je gost zaželio... nekad je to moguće, a nekad i ne... i to zna biti vrrrlo stresssno... ako mi postane previše otići ću na bolovanje isti tren... i neće me peći savjest... jer znam kakvih dana ima na poslu....
a ako ne vozit će me u rodilište na ovoj stolici na kotačiće...
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:52   #30
Ja sam nakon pozitivne bete otvorila bolovanje.Radi se o IVF-znači od transfera do bete sam bila na godišnjem..a nakon pozit. bete na bolovanju-komplikacijama.Moj privatni ginekolog mi niti jednom riječju nije govorio da bih trebala ostati doma.Nakon prvog uzv se je bilo ok i sam se čudio kako sam doma s obzirom na to da sam vrlo aktivan-živahan tip i da mi je nemoguće biti doma..No moja socijalna ginekologica mi je preporučila komplikacije,em zbog godina, pa ivf..pa ne znam šta..
Najveća istina je da su me moje kolegice molile da ne dolazim na posao,barem ne do negdje 12 tjedna jer stvarno radim stresan,stajaći posao sa puno hodanja,sagibanja--maltene kao da si na pilatesu
Sada mi savjetuju da sama vidim da li se vratiti ili ne..a ja ako se vratim rušim si prosjek koji ću dobivati na porodiljnom jer imam puno veću plaču od onih 4250 kn..pa mislim da ću ostati na komplikacijama čisto zbog financija..mada mi se "ne lufta" guzica!!!!
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:17   #31
radila sam do 45 dana prije i to do 6 mjeseci najmormalnije a zadnja dva mjeseca kako mi je trbuh rastao tako su me sve više štedili (nisam putovala...).
i drugi put (ako sve bude u redu) planiram isto tako
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:34   #32
mogu li se i ja javiti iako nisam trudna ?
ja sam radila do porodiljnog i sad mi je zao. dakle sjedila osam sati manje vise..a kad bi nekad rekal da bi u home office, kolega me znao gledati kao da je to moj slobodan dan. uglavnom, ostatak godisnjeg sam povezala s porodiljnim..porodila se 5 tjedana prije..da sam ove pameti svakako ne bi izigravala heroja..
mislim, cura je sad ok..zdrava kao dren..ali je deset dana bila u bonici zbog zutice, pa cirkus s dojenjem...itd..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:43   #33
nisi, al si bila, pa jasno da imaš što reći, i možeš glasati u anketi.
misliš da su žutica i problemi s dojenjem povezani s tim što si radila u trudnoći?
ja mislim da se to moglo desiti i da si ležala doma.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:05   #34
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
nisi, al si bila, pa jasno da imaš što reći, i možeš glasati u anketi.
misliš da su žutica i problemi s dojenjem povezani s tim što si radila u trudnoći?
ja mislim da se to moglo desiti i da si ležala doma.
to ima veze sto je rodjena prijevremeno.
mogla je dobiti zuticu tako i tako..ali su nedonoscad podloznija tome jer im nedostaju neki encimi za preradjivanje bilirubina..tako i lijecenje moze potrajati duze. tako nekako. moguce posljedice zutice su poznati..nama su spomenuli i kompletnu izmjenu krvi..srce mi se sledilo..hvala bogu da nije doslo do toga.

a nedonoscad nema jos pravo razvijen refleks sisanja..brzo se umore..pa sam izdajala tri mjeseca i istovremeno vjezbali na dojci..

skracen cervix mi je utvrdjen ako se dobro sjecam negdje u 31.tjednu.
pa dobro da nisam pala na guzicu kad mi je to gyn rekla.ja da mirujem ?
mjesec dana ispred je sve bilo ok..ali sam imala one grceve i tu i tamo kontrakcije (2-3puta na dan), a ja si sve mislim da je to ok..kaze se da je normalno i da se siri zdjelica, misici..jel.
i ja imam uredski posao, ali osam sati sjedenja u tom polozaju nije dobar..mada sam gledala i da stojim..ali leci se nisam mogla
osim toga, koliko sam puta u drugom i trecem tromjesecju imala nesanice..pa malte ne po cijelu noc nisam spavala..a valja funkcionirati cijeli radni dan..
nakon tog 31. tjedna je slijedilo je mirovanje..ali ocito prekasno..
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 26.01.2011. at 11:12.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:17   #35
oke, kod mene je na kraju ispalo nazalost da sam krvarila i da imam hematom; ali bez obzira na to, da mi je trudnoca uredna - svejedno bih bez imalo griznje savijesti otisla na komplikacije - jer radim u vrticu, u mladjoj jaslickoj grupi, sto znaci svakodnevno stalno dizanje, saginjanje, mogucnost udaraca u trbuh; a povrh svega, nisam preboljela niti jednu jedinu djecju bolest! nista, niti kozice!
kad mi netko kaze da iskoristavam drzavu i hladim doma guzicu (ne mislim na postove tu, dosita mi se to desilo u RL!!) zahvalim na lijepim zeljama i brizi za zivot mog nerodjenog djeteta!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 11:52   #36
Ja sam krvarila od 7.-og tjedna, pa me dr.odmah poslala na čuvanje trudnoće. A sad sam od sedmog mjeseca trudnoće otvorena, tako da mi je skoro cijela trudnoća prošla na kauču. Nije ni to baš zabavno. Ja sam jako htjela raditi, jer mi je super na poslu i nisam nikada zamišljala da će mi ovako izgledati trudnoća.
Ali, tko god ode i bez razloga na komplikacije, ima pravo, ako mu tako paše. Najbolje je napraviti ono što nas usrećuje, ako volite raditi, radite, ako ne, budite doma.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:25   #37
cure kao prvo zao mi je sto je itko od vas imao problema u trudnoci, ili nakon nje s malom bebom. suosjecam s vama i naravno da to nije lijepo dozivjeti.

Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
tko god ode i bez razloga na komplikacije, ima pravo
ima li? po meni nema.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:06   #38
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Ja sam recimo zbrisala na komplikacije od prvog dana. Ok, moja trudnoća je IVF (a i godine su tu) pa se odmah vodi ko rizična i nisam morala ništa muljat s nalazima.
Radim uredski, ali jako stresan posao i ne pada mi na pamet da me peče savjest što sam doma, na miru i uživam u trudnoći. Ok, da mi zna bit dosadno, zna, ali isto tako znam da da sam na poslu bi bila luda ko kupus svaki dan i mrzila samu sebe što time štetim bebi.
Mislila sam se možda vratit nakon 3-4 mjeseca, ali sam onda skužila da mi se ne isplati jer bi si time srušila prosjek porodiljne naknade i tako sam ostala doma i sad mi nije ni najmanje žao.
Pa ako me netko hoće osuđivat što malo luftam guzicu doma, nek
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
kad mi netko kaze da iskoristavam drzavu i hladim doma guzicu (ne mislim na postove tu, dosita mi se to desilo u RL!!) zahvalim na lijepim zeljama i brizi za zivot mog nerodjenog djeteta!!
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Ali, tko god ode i bez razloga na komplikacije, ima pravo, ako mu tako paše. Najbolje je napraviti ono što nas usrećuje, ako volite raditi, radite, ako ne, budite doma.

Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
ima li? po meni nema.
A zasto? Koga to neka trudnica na komplikacijama, razloznim ili bezrazloznim, zakida? Drzavu?
Ja se nikad ne mijesam u tudje poslove i bolovanja, tko zna koliko je ljudi na laznim bolovanjima iz cistog mira? Bas me briga. Meni ni iz dzepa ni u dzep.
I zasto bi onda netko osudjivao trudnicu koja doma cuva trudnocu?
Ako netko zeli raditi do dan prije termina, neka slobodno radi. Svaka cast, ali fala lijepo, ja ne bi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:30   #39
imala sam najbolju namjeru raditi do kraja.

eh onda je krenulo jako zahtjevno razdoblje na poslu, radila sam do 9-21h, sefovi nisu pokazali bas nikakvo razumijevanje i onda sam lijepo, usavsi u 7.mj. otisla na komplikacije

ne kazem da sam trebala radit skraceno ili nesto..osjecala sam se dobro i hvala bogu, nisam imala problema u trudnoci.
ali raditi po 12sati da bi stigla neki deadline ili zavrsavat prezentacije vikendima nije humano

tako da sam lijepo otisla ranije na bolovanje i uzivala u svojoj trudnoci do kraja.
drago mi je da jesam jer sam napokon imala vremena za dozivjeti trudnocu kako spada
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 14:03   #40
Ja sam i radila i "zbrisala".

Radila sam do kraja, pa i na sam termin poroda, i koji dan poslije termina(jer sam prenijela 10-tak dana).

Trudnoća je bila uredna, a ja pokretna, a i radim u obiteljskom poslu pa nisam imala neki presing i u svakom sam momentu znala da mogu stati i leći kad mi se prohtije - ali nije bilo potrebe.

ALI, što se tiče države i komplikacija otišla sam na komplikacije čim mi je doktor dao, bila bih otišla već sa samim plusom na testu, ali mi je gin dao tek u 5mj trudnoće.


Najmanji su problem komplikacije trudnica u ovoj državi!
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.