Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2014., 12:58   #1
Molitva za: zdravlje, ljubav, posao - namjenske molitve

Otvaram ovu temu jer me živo zanima kako izgledaju i koje su to te "namjenske molitve"?
Npr. molitva da se u život prizove bolje zdravlje, uspjeh u školi/na poslu, adekvatan životni partner i sl.

Ima li tko iskustva s tim i koliko mu je i na koji način to pomoglo.....

čula sam da je općenito za borbu protiv zlih sila dobra molitva sv.Mihovilu arkanđelu
sv.Ante je zaštitnik zdravlja općenito
itd. itd.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 22:55   #2
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu jer me živo zanima kako izgledaju i koje su to te "namjenske molitve"?
Npr. molitva da se u život prizove bolje zdravlje, uspjeh u školi/na poslu, adekvatan životni partner i sl.

Ima li tko iskustva s tim i koliko mu je i na koji način to pomoglo.....

čula sam da je općenito za borbu protiv zlih sila dobra molitva sv.Mihovilu arkanđelu
sv.Ante je zaštitnik zdravlja općenito
itd. itd.

izvini al zastitnik zdravlja? netko je zastitnik zato jer je papa odlucio da cemo nekog nazvat zastitnikom necega?

ok priznam dok sam bio rimokatolik molio sam se Mariji, ali svecima nikada....mislim to stvarno nemrem shvatit nikako da je jedna osoba odlucila nekog proglasit svetim i citav svijet se divi , izmislja razno razne molitve anti, stipi,peri, itd......


pa kaj treba bit neka cudesna molitva koju je napisala katolicka crkva da bi bila vazeca?


ako ja kazem Gospodine , stavljam svoju bolest pred tebe, znam da me ti mozes iscijeliti u Isusovo ime........mislim ljudi stvarno te smijesni....Bog ne zeli nikakve komplicirane stvari i napamet naucene molitve....Bog zeli da budemo svoji, da mu sami kazemo sto nas muci ko da pricas s prijateljem.....jednotavna stvar....ne treba ti sveti štef da bi ti molitva bila ispunjena jer ju ne ispunjavaju sveci nego SAMO BOG
DISM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:27   #3
Quote:
DISM kaže: Pogledaj post

ok priznam dok sam bio rimokatolik molio sam se Mariji, ali svecima nikada....mislim to stvarno nemrem shvatit nikako da je jedna osoba odlucila nekog proglasit svetim i citav svijet se divi , izmislja razno razne molitve anti, stipi,peri, itd......

Jesi li ikad pročitao životopis nekog sveca?
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 14:57   #4
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad pročitao životopis nekog sveca?
jedan prijedlog za brata DISM-a.

PDF knjiga o životu padre Pija. Engleski znaš?

http://www.mostholyfamilymonastery.com/PadrePio.pdf
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 01:44   #5
Ovi likovi mole za zdravlje ljudi:

Josip Lončar: Darovi ozdravljanja http://www.youtube.com/watch?v=5nARz_OKq88
Dražen Bušić: Darovi ozdravljanja http://www.youtube.com/watch?v=LpcUpXha1cA

također fra Ivo Pavić:
Isus naše Zdravlje - dijelovi 1 do 7
http://www.youtube.com/watch?v=ycHDYrC7ncA
http://www.youtube.com/watch?v=6Y2xLpiBxI4
http://www.youtube.com/watch?v=fe_q2GD5klw
http://www.youtube.com/watch?v=1S1K63ST0mo
http://www.youtube.com/watch?v=949pxQ7MLWo
http://www.youtube.com/watch?v=2UiAeeRd9kg
http://www.youtube.com/watch?v=1AMvseHc4BE

Tak da ono, možete se zaletit do njih.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:48   #6
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu jer me živo zanima kako izgledaju i koje su to te "namjenske molitve"?
Npr. molitva da se u život prizove bolje zdravlje, uspjeh u školi/na poslu, adekvatan životni partner i sl.

Ima li tko iskustva s tim i koliko mu je i na koji način to pomoglo.....

čula sam da je općenito za borbu protiv zlih sila dobra molitva sv.Mihovilu arkanđelu
sv.Ante je zaštitnik zdravlja općenito
itd. itd.
osnovno je da vjernici shvate kako molitve ne djeluju poput kartica na bankomatu..

nego trebaju imati na umu Isusove riječi izrečene u Govoru na gori (Mt 6, 7-8) »Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete.«

pa lijepo uroniti u molitvu, nastojati se povezati s Bogom putem molitve i prikladno mu spomenuti svoju potrebu za koju On ionako zna da je molitelj treba..

sveci nisu "izvršni direktori" molitve, da to tako kažem... oni zagovaraju pred Bogom, moli ih u tom kontekstu, ne sveti Ante daj mi lipu curu (ili dečka) nego sveti Ante, molim Te zagovaraj me pred Gospodinom da mi usliši molitvu i obraduje me lipom curom (ili dečkom)

evou tom smislu dao bih primjer našeg novog hrvatskog blaženika, don Miroslava Bulešića i kako njega "ubaciti u moltvu"

on je "novi" blaženik, kako je to DISM "lijepo" rekao... neki tamo papa ga je proglasio blaženikom

pa mu je Junia izuzetno ispravno sugeririrala da kadikad pročita pokoji životopis svetaca, evo uzmimo primjer "novog" blaženika don Mire

čitajući njegovu kauzu što možemo saznati;
don Miro je mlad umro, točnije poginuo za vjeru u Isusa Krista i njegovu Crkvcu, nevin je ubijen od strane zločinaca, unatoč izravnoj životnoj pogibli nije se pokolebao u vjeri, nije postojao nikakav neposredan razlog za njegovo smaknuće, nijedan legitimni organ nije donio pravorijek da ga se ubadanjem noža nekoliko desetina puta u tijelo smakne, nitko za taj zločin nije odgovarao, don Miro je umirući molio za millost Božju i oprost grijeha za vlastite ubojice. Također saznajemo i da je to selo Lanišće u kojemu je don Miro ubijen nakon toga dalo više duhovnih zvanja, mislim čak petoricu svećenika, što je za jedno mjesto od 329 stanovnika (toliko broji općina Lanišće, a samo selo Lanišće, nisam našao podatak) nije mali broj...

oni koji "pravdaju" razloge za njegovo smaknuće danas bi jako dobro došli na svoje, jer je don Miro rezolutno kazao kako komunisti koji su ateisti ne mogu biti krizmani kumovi djece koja su se imala krizmati i to je kao bio razlog da se njega smakne sa naslova klerofašističke reakcije ..

(usput se upitajmo i mi danas kakvi su nam kriteriji, koliko smo popustljivi u tome, gdje nam je nestala sol i tko nam je ugasio svjetlo)

i sad kad ovo znamo, kako recimo koncipirati molitvu blaženom Miroslavu?

po meni, polazeći od njegovog životopisa možemo zamoliti Boga neka nas primjer don Miroslava inspirira u postojanosti svjedočanstva vjere unatoč negiranjima, unatoč zabranama, unatoč podsmjehu, unatoč ostalim manifestacijama vjerske nesnošljivosti u našem društvu poremećenih vrijednosti, a don Miru, koji sada uživa u ljepotama Božjeg lica, možemo zamoliti da za nas moli pred Gospodinom zagovor u toj nakani nepokolebljivog svjedočenja vjere...

eto
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....

Zadnje uređivanje jedrilicar : 26.03.2014. at 10:10.
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 22:22   #7
Nije uvjet moliti po obrascima,već napisanim molitvama i sl.Možeš moliti svojim riječima za bilo što u bilo kojoj situaciji,ali bez da Boga "umoljavaš" i "nagovaraš" i trguješ i sl.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 14:27   #8
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
osnovno je da vjernici shvate kako molitve ne djeluju poput kartica na bankomatu..

nego trebaju imati na umu Isusove riječi izrečene u Govoru na gori (Mt 6, 7-8) »Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete.«

pa lijepo uroniti u molitvu, nastojati se povezati s Bogom putem molitve i prikladno mu spomenuti svoju potrebu za koju On ionako zna da je molitelj treba..

sveci nisu "izvršni direktori" molitve, da to tako kažem... oni zagovaraju pred Bogom, moli ih u tom kontekstu, ne sveti Ante daj mi lipu curu (ili dečka) nego sveti Ante, molim Te zagovaraj me pred Gospodinom da mi usliši molitvu i obraduje me lipom curom (ili dečkom)

evou tom smislu dao bih primjer našeg novog hrvatskog blaženika, don Miroslava Bulešića i kako njega "ubaciti u moltvu"

on je "novi" blaženik, kako je to DISM "lijepo" rekao... neki tamo papa ga je proglasio blaženikom

pa mu je Junia izuzetno ispravno sugeririrala da kadikad pročita pokoji životopis svetaca, evo uzmimo primjer "novog" blaženika don Mire

čitajući njegovu kauzu što možemo saznati;
don Miro je mlad umro, točnije poginuo za vjeru u Isusa Krista i njegovu Crkvcu, nevin je ubijen od strane zločinaca, unatoč izravnoj životnoj pogibli nije se pokolebao u vjeri, nije postojao nikakav neposredan razlog za njegovo smaknuće, nijedan legitimni organ nije donio pravorijek da ga se ubadanjem noža nekoliko desetina puta u tijelo smakne, nitko za taj zločin nije odgovarao, don Miro je umirući molio za millost Božju i oprost grijeha za vlastite ubojice. Također saznajemo i da je to selo Lanišće u kojemu je don Miro ubijen nakon toga dalo više duhovnih zvanja, mislim čak petoricu svećenika, što je za jedno mjesto od 329 stanovnika (toliko broji općina Lanišće, a samo selo Lanišće, nisam našao podatak) nije mali broj...

oni koji "pravdaju" razloge za njegovo smaknuće danas bi jako dobro došli na svoje, jer je don Miro rezolutno kazao kako komunisti koji su ateisti ne mogu biti krizmani kumovi djece koja su se imala krizmati i to je kao bio razlog da se njega smakne sa naslova klerofašističke reakcije ..

(usput se upitajmo i mi danas kakvi su nam kriteriji, koliko smo popustljivi u tome, gdje nam je nestala sol i tko nam je ugasio svjetlo)

i sad kad ovo znamo, kako recimo koncipirati molitvu blaženom Miroslavu?

po meni, polazeći od njegovog životopisa možemo zamoliti Boga neka nas primjer don Miroslava inspirira u postojanosti svjedočanstva vjere unatoč negiranjima, unatoč zabranama, unatoč podsmjehu, unatoč ostalim manifestacijama vjerske nesnošljivosti u našem društvu poremećenih vrijednosti, a don Miru, koji sada uživa u ljepotama Božjeg lica, možemo zamoliti da za nas moli pred Gospodinom zagovor u toj nakani nepokolebljivog svjedočenja vjere...

eto
Dali bi mogla nesto pitat...Bila bih zahvalna na odgovoru.
Ne znam dali je mjesto ovome postu na ovoj stranici,ali nadam se da je.
Jako sam zaljubljena u jednog momka. Mislim da je i on u mene.
Dali mi iko moze preporucit koju molitvu, dat savjet sto ciniti?

Vise nece bit mogucnosti da se puno susrecemo. U tome je problem.
On je osoba za koju osjecam da bih mogla zivjet pravim krscanskim zivotom zajedno.
Osjecam da me jedini moze razumjet tj. da bi mogao i da bi me mogao voljet bezuvjetno.

Najteze mi je sto smatram da smo zaljubljeni oboje.Bilo bi mi lakse pretrpit neuzvracenu ljubav, koju sam vec pretrpila prije.
Ali tesko je kad smatras da se jedno drugome svidate , a nece bit nista od vas.
Jel mi moze itko pomoc? Sto da ucinim ? Da postim do ponovnog susreta.
Htjela bi da budemo skupa. Osim ako naravno on ne osjeca prema meni isto, ali sto ako osjeca, a nismo skupa ? To bi znacila bol i za jednog i drugog.
Dali da ja njemu pridem, ako je to u redu. Iako mislim da to nebi trebalo ic tako i mislim da nebi smogla skupit snage za pric, s obzirom da sam zensko. Mozda da nesto recem pa da on zakljuci: "Aha. Svidam joj se."
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)

Zadnje uređivanje ja sam 111 : 18.05.2014. at 14:33.
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 22:53   #9
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu jer me živo zanima kako izgledaju i koje su to te "namjenske molitve"?
Npr. molitva da se u život prizove bolje zdravlje, uspjeh u školi/na poslu, adekvatan životni partner i sl.

Ima li tko iskustva s tim i koliko mu je i na koji način to pomoglo.....

čula sam da je općenito za borbu protiv zlih sila dobra molitva sv.Mihovilu arkanđelu
sv.Ante je zaštitnik zdravlja općenito
itd. itd.
Mislis mantre i magijske formule...to je bolje pitati bajace i vracare. Sto se molitve tice s aspekta krscanske vjere: "sto god zamolite Oca u moje ime (Isus), dat ce vam. Sto god me zamolite u moje ime, ucinit cu". Bog preferira molitve vlastitim rijecima i iz srca, a ne mantre i nabrajanja. Zapravo se Isus malo osvrnuo na takve molitve: "Ne budite poput pogana koji misle da ce biti uslisani zbog svog nabrajanja."
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 00:10   #10
MOLITVA ZA POSAO
Bože svemogući, Gospodine moj, koji si me ljubio otkad sam začet/a u majčinoj utrobi, pomozi da Te više ljubim, daj da ljubim bližnje i živim svetim životom po Tvojoj volji. Isuse, Gospodine i Spasitelju moj, Ti si radio kao tesar u kući svoga oca. Ti razumiješ teškoće i probleme nastale zbog moje nezaposlenosti. Pomozi mi da pronađem meni primjeren posao da bih mogao/la živjeti dostojan život. Spreman/na sam prihvatiti bilo koji posao koji pronađeš za mene. Oslobodi me ponosa, lijenosti i straha, i daruj mi hrabrost, snagu, dobru volju, da radim posao koji mi povjeriš. Obećajem da ću Ti služiti ljubeći Te i slijedeći Tvoj put, uvijek najprije tražeći Tvoje Kraljevstvo. Hvala Ti Isuse, slavim Te Isuse...
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.