Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 23:56   #7761
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
http://depo.ba/clanak/124051/ja-vise...snjacke-pameti

Kod njih i dan-danas jedna ovako poznata osoba kao ova lignja Emir Hadzihafizbegovic veliča Cacu.



...ali ga sve ovo nece osujetiti da svako malo visi u Beogradu i Zagrebu, i da zgrce lovu na fazonu veseli Bosanac, sega, sala i komika...

Dobija ovde nagrade u Srbiji, a tako sere jbt... dal ima taj covek obraza uopste...
DzonziBG is offline  
Old 12.12.2017., 23:57   #7762
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Hadzi je lignja, no Suljaga je rijetko vidjena fulja i hulja od čovjeka.
Šta rade RH službe? Kako je moguće da jedan Suljagić dolazi u Zagreb prosipati propagandu? Čovjek je doslovno pozivao na istrijebljenje Hrvata. Otvoreno poziva na rušenje Ustava i ukidanje konstitutivnosti i čovjek je psihički obolio od kroatofobije.


Ovaj Hadzi je meni ljigav jer je kao nešto multietičan, neki pozitivac a zapravo ovdje vidiš da je to bolesnik koji veliča jednog Cacu koji je jedan od najgorih ratnih zločina.
Opravdavao je i Trusinu kao što vidimo, isti je to par.
Uvijek to ide od te priče "multi kulti" pred očima "kjafira".
Garen is offline  
Old 13.12.2017., 00:04   #7763
Mustafa Cerić je pisao pismo Trumpu, isto je kao poštenjačina neka multi kulti iako se bori za ukidanje konstitutivnosti Hrvatima i Srbima a ovdje vidimo kako je pričao o islamistima dok nije bilo ISIL-a tj 2009 godine u razdoblju dok je bio reis ulema islamske zajednice:
https://youtu.be/s1XRXcCupYo?t=40



Trebamo li se čuditi islamističkim kampovima i Arapima?
Garen is offline  
Old 13.12.2017., 00:05   #7764
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post


...ali ga sve ovo nece osujetiti da svako malo visi u Beogradu i Zagrebu, i da zgrce lovu na fazonu veseli Bosanac, sega, sala i komika...

Dobija ovde nagrade u Srbiji, a tako sere jbt... dal ima taj covek obraza uopste...
Pa dzoni brate nije problem u njemu nego u Beogradu koji ga prima i nagradjuje.
M0ssad is offline  
Old 13.12.2017., 00:14   #7765
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post


...ali ga sve ovo nece osujetiti da svako malo visi u Beogradu i Zagrebu, i da zgrce lovu na fazonu veseli Bosanac, sega, sala i komika...

Dobija ovde nagrade u Srbiji, a tako sere jbt... dal ima taj covek obraza uopste...
Tako i kod nas, kao voli sve i svakoga, bratstvo i jedinstvo, šega, šala ovo ono a veliča ovakvo smeće.

Quote:
Garen kaže: Pogledaj post
Šta rade RH službe? Kako je moguće da jedan Suljagić dolazi u Zagreb prosipati propagandu? Čovjek je doslovno pozivao na istrijebljenje Hrvata. Otvoreno poziva na rušenje Ustava i ukidanje konstitutivnosti i čovjek je psihički obolio od kroatofobije.


Ovaj Hadzi je meni ljigav jer je kao nešto multietičan, neki pozitivac a zapravo ovdje vidiš da je to bolesnik koji veliča jednog Cacu koji je jedan od najgorih ratnih zločina.
Opravdavao je i Trusinu kao što vidimo, isti je to par.
Uvijek to ide od te priče "multi kulti" pred očima "kjafira".
Naša država je retardirana, takav idioit Emir Suljagić je trebao odavno biti persona non grata u Hrvatskoj.

Ne bi me čudilo da za 5 godina pustimo i Šešelja kakve smo budale, doduše, sa Šešeljem čovjek bar zna na čemu je za razliku od ovih prijetvornih lignji.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 13.12.2017., 00:23   #7766
Reis ulema je inače najveći vrhovnik islamske zajednice za one neupućene i ovo je gore izjavio upravo s tom funkcijom.
Bio je prije neku godinu članak o nekom hodzi iz Bihaća kojeg maltretiraju samo jer je protiv ISIL-ove islamističke propagande i naglo je hodza bio bivši nakon što je izložen islamističkom orgijanju.


Sjeća li se itko Lejle Čolak?? Mediji iz trokutistana su sve o njih izbrisali, kao da ne postoji nakon što je izgubila posao.
http://www.hercegbosna.org/forum/vie...4696&p=1011872

Morate razumjeti da Bošnjaci na ovom forumu imaju jednu posebnu priču između sebe i jednu posebnu za vas kjafire.
Isti je tretman prema žrtvama Salmira Kaplana iz Stoca, Lejle Čolak ili ovog hodze jer se ne uklapljaju u islamističku propagandu.
Garen is offline  
Old 13.12.2017., 00:26   #7767
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Pa dzoni brate nije problem u njemu nego u Beogradu koji ga prima i nagradjuje.
Problem je i u jednim i drugim...

I u njemu koji posle ovakvih stavova dolazi ovde da drpa lovu na jugo prici, i na onima koji ga nagradjuju...

Nije on tema, samo smo ga usput pokupili...
DzonziBG is offline  
Old 13.12.2017., 00:55   #7768
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ne ofsajd, ovde driblas stativu... opet izbegavajuci smisao zasto sam potegao Cacu...

Od svega gore nabrojanog, sta je bio, i sta je radio... u Sarajevu koje je pod opsadom, izadje mu 15-20k ljudi na sahranu... kaze Senad najveca dzenaza koju Sarajevo pamti... toliki broj ljudi odaje postu predratnom kriminalcu i ratnom zlocincu... takvim ljudima se pojavi na sahrani samo najuza rodbina i prijatelji... ako ih ima...

Ti si iz tog grada, znas sta je sve radio... mozes da se vadis da je bilo ratno stanje, ali to nije ubedljivo, samo za to sto je prilikom hapsenja u grob povukao potpuno nevine ljude sa sobom je vredno javnog prezira, a ne najvece sahrane u gradu...

Sve ovo je napomenuto u kontekstu cudjenja sa bosnjacke strane kako neko moze da slavi zlocince... rugala se sova senici...
Pa jel ti misliš da su svi ljudi znali sve o tome te 1996. godine? Pa vlasti su 3 godine skrivale njegovo tijelo, i on je u takvim okolnostima mogao samo postati još veći heroj nego što su ga smatrali prije smrti.

On je za većinu njih bio neka vrsta mučenika ili žrtvenog jarca koji je ubijen iz nekih sasvim drugih razloga. Jel možeš ti uopće zamisliti količinu glasina koje su se mogle pojaviti nakon što je on likvidiran?

Pa nije tad postojao Internet da možeš za 20 minuta provjeriti 20 izvora informacija pa donijeti nekakav sud o bilo čemu. Većina ljudi nije imala blage veze šta mu se stavljalo na teret i o tome se govorilo krišom i u povjerenju. Ko je imao muda da postavlja pitanja da se qrči javno?i da na glas postavlja pitanja ili da iznosi tvrdnje?

Moja teorija je da je on, pošto je većinu vremena proveo na najtežem dijelu odbrane Sarajeva, gdje su mu ljudi ginuli ko muhe, u neka doba profijukao i izgubio svaku vezu sa realnošću. Opet kažem, to je samo moja teorija. Jer, kad se pogleda to ko su bile njegove žrtve, to nikakve logike nema: bračni par u godinama, praktično starci, pa jedan od njegovih najbolji prijatelja koji je bio sa njim u jedinici i sa kojim je odrastao itd.... dakle, po mom sudu čovjek je puko ko fosna i počeo raditi to što je radio.

I naravno, da bi sad neko trebao odgovarati zašto je likvidiran, jer praktično nije bilo ni kratkog postupka. I zato ti kažem da su neki ljudi time otišli u ofsajd samom njegovom likvidacijom.

Samim tim što je likvidiran bez suđenja, od njega je stvorena neka vrsta mita. To je realno tako.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.12.2017., 01:10   #7769
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa jel ti misliš da su svi ljudi znali sve o tome te 1996. godine? Pa vlasti su 3 godine skrivale njegovo tijelo, i on je u takvim okolnostima mogao samo postati još veći heroj nego što su ga smatrali prije smrti.

On je za većinu njih bio neka vrsta mučenika ili žrtvenog jarca koji je ubijen iz nekih sasvim drugih razloga. Jel možeš ti uopće zamisliti količinu glasina koje su se mogle pojaviti nakon što je on likvidiran?

Pa nije tad postojao Internet da možeš za 20 minuta provjeriti 20 izvora informacija pa donijeti nekakav sud o bilo čemu. Većina ljudi nije imala blage veze šta mu se stavljalo na teret i o tome se govorilo krišom i u povjerenju. Ko je imao muda da postavlja pitanja da se qrči javno?i da na glas postavlja pitanja ili da iznosi tvrdnje?

Moja teorija je da je on, pošto je većinu vremena proveo na najtežem dijelu odbrane Sarajeva, gdje su mu ljudi ginuli ko muhe, u neka doba profijukao i izgubio svaku vezu sa realnošću. Opet kažem, to je samo moja teorija. Jer, kad se pogleda to ko su bile njegove žrtve, to nikakve logike nema: bračni par u godinama, praktično starci, pa jedan od njegovih najbolji prijatelja koji je bio sa njim u jedinici i sa kojim je odrastao itd.... dakle, po mom sudu čovjek je puko ko fosna i počeo raditi to što je radio.

I naravno, da bi sad neko trebao odgovarati zašto je likvidiran, jer praktično nije bilo ni kratkog postupka. I zato ti kažem da su neki ljudi time otišli u ofsajd samom njegovom likvidacijom.

Samim tim što je likvidiran bez suđenja, od njega je stvorena neka vrsta mita. To je realno tako.
On je imao razvojni put Arkana...

Od kriminalca pre rata, do komandanta u ratu, lopova i ratnog profitera... do cinjenja uzasnih zlocina...

Kao carsija nije znala ko je on... znala je, to su gradske price koje brzo kolaju... Arkana kad su skinuli 2000. godine, napravili su mu isto veliku sahranu... to je sramota, to treba javno osuditi i distancirati se od toga, a ne traziti izgovore...
DzonziBG is offline  
Old 13.12.2017., 02:21   #7770
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo da se razbiju te predrasude, ne znam, evo, lupam... time da većina ljudi u Šumskoj, kako si ju perceptivno nazvao, i Hrvata iz Hercegovine prestane glasati za pro-krvožedno-ustaške i četničke stranke i prestane glorificirati ratne zločince?

Ja sam inače Hrvat rođen i odrastao na sadašnjem teritoriju Šumske, i mogu ti reći da nije nikakva predrasuda da bi, u anonimnoj anketi, 90 posto stanovništva tamo reklo da su npr. Mladić i Arkan heroji i oslobodioci, a ne ratni zločinci.

Što se tiče Hrvata, još nisam upoznao nijednog u Zagrebu, a da je rodom iz Hercegovine, koji nema slično mišljenje o Tuđmanu i Praljku.

Jebi ga, mislim da je najmanje što zaslužuju zbog toga da se misli da su glupi i zaostali. Naravno da nijedan narod nije inherentno takav, krivo je više desetljeća medijskog i mainstream intelektualnog trovanja. Budi zahvalan tim ljudima s kojima se sprdaš što održavaju kakvo takvo svjetlo u tom mraku. Jednog dana kad se ono ugasi, piši propalo.
Crni brode... uopste ne sprdam sa tom kvazi-elitom... upravo su takvi kakvim sam ih opisao... ako ne i gori...

U pravu si kad kazes da ni jedan narod nije inerhitno, nasledno takav... ali postoje veoma logicni i objasnjivi razlozi zasto su ljudi u BiH takvih politickih usmerenja...

Prvo sto imaju jako tesku proslost, natopljenu krvlju i stradanjima... sva 3 naroda... tu je bila granica dva carstva, tu su bile vojne krajine, granicari, vojnici... ljudi kojima je bilo zanimanje da kroz generacije ratuju... zatim razliciti statusi naroda u odnosu na tome ko je bio favorit odredjenog carstva, i osmanskog i austrougarskog... socijalne razlike, muslimani su ziveli u gradovima, dok Srbi i Hrvati samo u ruralnim krajevima, postojala je i ta klasno-staleska razlika...

https://www.nezavisne.com/kultura/kn...-straha/162232

Ako ti je dugacko, procitaj od polovine, odakle pocinju boldana slova... nije pisao Andric, nego njegov prijatelj, Maks Levenfeld... austrijski jevrejin...

Poenta je da to sve vec jako dugo traje... ovo sto kaze Maks pre jedno stolece ravno - Bosna je zemlja mrznje i straha... svi ti strahovi, racionalni i iracionalni su usadjeni u ljudima, deo su njihovog misaonog procesa... zbog toga oni se grupisu pre svega prema nacionalnom osecanju, tu vide svoju sigurnost i snagu...

Zato su oni desnog opredeljenja, mozes reci nacionalisti... a ne zato sto su losi ljudi... postoje i te kako vazni razlozi zasto je to tako... kad ti iz generacije u generaciju svaki predak ima svoju krvavu ratnu pricu, ciji su vinovnici neki od druga dva naroda... ne mozes da ocekujes neku "gradjansku" misao, hipi pokrete, sha la la, svi smo zemljani...

Ovo se pre svega mora razumeti da bi se razumela i proslost i buducnost BiH... a ne lepiti im etikete, ne apriori osudjivati... mora se uci u nukleus tog atoma da bi se uopste razumelo kako to iznutra radi...

Ovi, koje sam juce okrpio, liberalni skorojevici koji pale svece... oni to nista ne razumeju...
DzonziBG is offline  
Old 13.12.2017., 02:29   #7771
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
On je imao razvojni put Arkana...

Od kriminalca pre rata, do komandanta u ratu, lopova i ratnog profitera... do cinjenja uzasnih zlocina...

Kao carsija nije znala ko je on... znala je, to su gradske price koje brzo kolaju... Arkana kad su skinuli 2000. godine, napravili su mu isto veliku sahranu... to je sramota, to treba javno osuditi i distancirati se od toga, a ne traziti izgovore...
O, hebo te. Pa ti više znaš od AID-a.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 13.12.2017., 04:37   #7772
Jao koja je ovo priča, kao HVO nije istjerao JNA iz Hercegovine nego je to bio dogovor zato jer nije mogao Armiju tj Bošnjake koji su jednog dana odlučili zabiti Hrvatima nož u leđa i preuzeti cijeli grad?

Prvo ljudi 93 nisu uopće željeli ratovari u toj Hercegovini sa Muslimanima jer je to proustaški kraj za razliku od Srednje Bosne koja vam je polomila zube a drugo: srpska artiljerija vas je spasila kao i Srbi u Mostaru, čak su srpske trupe na terenu sudjelovale sa vama u Mostaru i to priznaju svi vaši zapovjednici.

Nadam se da nam se više ni kada neće ponoviti aljkavost, Armija BiH nije vojska nego luzerska genocidna Armija koja je se znala iživljavati samo nad civiilima u logorima ritualnim ubojstvima , najbolji primjer su Hrvati Bugojna.
400 vojnika VRS-a je pregazilo 15 000 pripadnika Armije a u Srednjoj Bosni je postojao ovakav sukob:
"U veljači i sljedećim mjesecima 1993. godine postrojbe Armije BiH napadaju mjesta u kiseljačkoj općini, zastrašuju hrvatsko pučanstvo. Bošnjaci pljačkaju hrvatsku imovinu i pale kuće, a to dodatno potiče iseljavanje hrvatskog pučanstva. [31] 18. travnja oko šest sati ujutro, snage Armije BiH, s područja Gomionice i Svinjareva, napadno su djelovale na cestu Busovača – Kiseljak. Prva topovska granata Armije BiH pada na grad Kiseljak, sedam civila je poginulo, a počinjena je velika materijalna šteta. Topništvo Armije BiH gađalo je župnu crkvu u Kiseljaku, zgradu pošte i općine.[13] HVO je zaustavio napad oko 10 sati, dok su istovremeno razoružana bošnjačka sela Jehovac, Gromiljak, Malava i Palež. Zatim je sukob proširen na Rotilj, Višnjicu, Brestovsko i Herceze, dok je HVO izgubio položaje kod Zavrtaljke, a kod Gomionice je došlo do zastoja na obje strane. Žestoke borbe su nastavljene, sve do 21. travnja, kada je HVO potisnuo snage Armije BiH. U četverodnevnim borbama oko Gomionice, HVO je koristio 420 vojnika, dok je Armija BiH angažirala oko 700 vojnika. Gubici s hrvatske strane, bili su tri poginula i 30 ranjenih, dok se za Armije BiH procjenjuje ukupno 266 vojnika poginulih"

ovo nebi mogli ni Spartanci

Zadnje uređivanje Garen : 13.12.2017. at 04:55.
Garen is offline  
Old 13.12.2017., 04:46   #7773
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Za razliku od tebe, meni je odavno jasno...

...riječ je o bizarnom sudu u kojem pet od osam sudaca (slučaj Gotovina, koji je tamničen 7 godina) halucinira "prekomjerno granatiranje Knina" dok kompletan taj sud, svi njegovi tužitelji i suci ne vide ovo i to uopće nije procesuirano...

Može li halucinantnije, može li ćoravije i može li nakaradnije?
Samo kod tebe - Sizif --e. Da ti je kojim slučajem netko pročitao što sam pisao i suđenju Gotovinu i markaču dok su se dušebrižnici molili Bogu napisah kako će dobiti bar 17 godina jer je to bilo pakiranje tuđmanoida i trgovačkog Šuškovog odvjetnika koji je operušao Hrvatsku za 33 000 000 €.
Ne pitaš se - Sizif --e, zašto nije bilo direktnih prijenosa tijekom suđenja? (u Srbiji su uredno imali baš sva suđenja njihovim ratnim zločincima pa su doslovno zato imali "pozorišta u kući". .. zanimljivo zar ne?)
Šteta što nisi učio strane jezike pa da znaš i kako je išlo suđenje i koliko je bilo izmišljanja ... No još si mlad i imaš neiskorišten potencijal iza čela, budeš
I shvati već jednom da bauljaš u svom neznanju oponašanja, sud sudi po slučajevima, a Hrvatska je po naredbi Tuđman Franje gromoglasno šutila i bilo je zabranjeno svjedočenje .. jer bi se vrlo brzo otkrila pogana uloga veleizdajnika Tuđman Franje ... zar ne
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 13.12.2017., 04:49   #7774
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post


A tvoje je Muslimanija od Neuma do Save?
Ako su sela miješana, jedno ide Hrvatima, drugo muslimanima u čemu je problem?
Problema sada nema, problem ce biti u buducnosti vidi razgranicenje Srbije i BiH oko opstine Rudo i njezinom enklavom.

U mjestima gdje Hrvata ima 90% nemoze biti Muslimanije, zato postoje kantoni i opstine

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

To nije moj posao, nego lokalnih vlasti.
Ajd objasni mi zašto su zločini nad hrvatskim povratnicima u aBiH područjima češći nego oni u RSu?

Zar je to bitno?
Kažem ti, izabrali su ovoga jer su mu protivnici bili
To sve ne mijenja činjenicu da fali 2/3 predratnih Hrvata tamo.
Zato sto vas ima vise. Kriminalu je jedan procenat ljudi sklon, sto vise ljudi tu vise zrtva i zlocinaca. Isti razlog naprimjer zasto u Zagrebu ima vise ubistava nego recimo u Imotskom.

Kazem da objektivno nije bitno. Prethodno su se bosnjacke i hrvatske vlasti mijenjale u Busovaci, Vitezu, Novom Travniku i Odzaku bez bilo kakvih poslijedica.

Problem postaje kao u Mostaru kada Covic izadje i prica o stolovanju u mjestu gdje zivi desetine hiljada bosnjaka koji se toga boje. Da te gluposti nije bilo, vec bi godinama bilo red hrvatskih graonacelnika u Mostaru bez ikakve frke kao i u Varesu ovaj sada.

To je ta percepcija straha o kojoj je DzoniBG govorio izmedju ove replike i tvog upisa, stvarna ili vjestacka ona utice na ljude

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post


Koje je Haag odbacio.
Ahmići nisu dio UZPa.
Jbg.
Izrazito sam govorio o masakru i vojnom cilju ne UZP.

I ponovo UZP ne uvelicava niti umanjava zlocin, to je zasebna i da se razumijemo, legitimna, kategorija ciji su korijeni (izvan anglo-saxonskog prava) niremburski tribunali Nacistima.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Evo, kad zbrojiš suce za Gotovinu (3:0 u prvom krugu i 2:3 u drugom), dobiješ 5:3.
Po sreći, nažalost.
Totalni manjak profesionalizma.
Kakav je to sud koji drhti pred Šešeljem?
Ajde reci mi to.
Kakav je to sud koji ni ne diže optužbe za Vukovar ili Škabrnju?
Shvaćam tvoju osobnu zadovoljštinu u danom primjeru (RS i SRJ), ali malo je to.
Premalo za bilo što.
Seselju smo svi mislili da je ucestovao u zlocinima, ali nije. Ispada da je bio ludak koji je sa strane huskao ljude indirektno da cine zlocine sto u anglo pravu nije zlocin a u kontinentalnom paradoksicno jeste (govor mrznje i slicno).

Ipak imam primjedbe sudu zbog ona dva hrvatska sela u Vojvodini koja su etnicki ociscena 97, jer tu mu je po mojoj procijeni dokazan UZP. No profesionalni sudci znaju bolje od mene
SnakeHandler is offline  
Old 13.12.2017., 04:59   #7775
[QUOTE=Garen;66996703]Jao koja je ovo priča, kao HVO nije istjerao JNA iz Hercegovine nego je to bio dogovor zato jer nije mogao Armiju tj Bošnjake koji su jednog dana odlučili zabiti Hrvatima nož u leđa i preuzeti cijeli grad?

Prvo ljudi 93 nisu uopće željeli ratovari u toj Hercegovini jer je to proustaški kraj za razliku od Srednje Bosne koja vam je polomila zube a drugo: srpska artiljerija vas je spasila kao i Srbi u Mostaru, čak su srpske trupe na terenu sudjelovale sa vama u Mostaru i to priznaju svi vaši zapovjednici.

/QUOTE]

Ni pomoc HV-a nije vam bila dovoljna. Jedan jedini cm niste bili u stanju pomaci liniju. A cetnike ste dobili na URAAAA. Ako jos jednom napises da su Bosnjaci zabili noz u ledja Bosnjacima mozda ti neko i povjeruje. Ovi koji su malo pametniji samo ce se grohotom smijati.
FKAdolma is offline  
Old 13.12.2017., 05:06   #7776
Quote:
Garen kaže: Pogledaj post
Evo ga napokon je se javio diskutant Saugaro koji je prije pričao da je HVO započeo u Ahmićima iako su Ahmići bili legitimna vojna meta i usred agresije Armije na HVO s ciljem etničkog čišćenja i da su Jokeri bili blokirani sa svih strane od islamista i da su Ahmići gdje je bila stacionirana Armija bili legitimna vojna meta za razliku od Trusine gdje je se Armija povukla iza hrvatskih linija i masakrirala Hrvate.


https://www.forum.hr/showthread.php?t=1042613
opet neki nevid čoronja na dijelu ... bijah onemogućen momentalno tada, za razliku od permanentno mentalno onemogućenih stalno ...

jesu li Ahmići bili pokolj civila od strane HVO-a ... to nikako da odgovoriš pa ponovo podsjetnik

https://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Ahmi%C4%87ima

Pokolj u Ahmićima bio je ratni zločin koji su počinili neki pripadnici 4. bojne VP HVO-a i jedinice “Jokeri”

Quote:
Garen kaže: Pogledaj post
Saugaro hoćemo li opet krenuti nabrajati kronološki kako je Armija napadala HVO koji je bio previše defanzivno orjentiran??
Nadam se da nećeš opet napustiti temu.
Opet si se pogubio Garen. Možeš primjetiti ako ti netko pročita da nikada nisi uspio odgovoriti. No moram ti stalno ponavljati. Ne sumnjam u tvoju pravednost i čestitost, samo nažalost ne odgovara istini što je doduše u skladu sa svjetonazorom postojbine ratnog zločinca i lažljivca Praljka.

Pokolj u Ahmićima bio je ratni zločin koji su počinili neki pripadnici 4. bojne VP HVO-a i jedinice “Jokeri” protiv muslimanskih vojnika i civila tijekom bošnjačko-hrvatskog sukoba 16. travnja 1993. u selu Ahmićima, u Središnjoj Bosni. Broj ubijenih osoba nije poznat, i varira od 72 do 104.[1] To je bio najveći pojedinačni pokolj tijekom sukoba između bosanskohercegovačkih Hrvata i Bošnjaka. Istog dana, sat vremena kasnije, počeo je i pokolj nad Hrvatima u Trusini od strane Armije BiH.

eto ... sve piše Garen samo treba znati čitati što je za neke nemoguća misija.


Quote:
Garen kaže: Pogledaj post
Armija BiH je počinila etničko čišćenje nad Hrvatima Srednje Bosne, protjerala je 2 puta više Hrvata nego VRS i počinila 2 puta više zločina nego VRS ritualnim ubojstvima.
Da si kojim slučajem Garen bio u ratu onda bi znao kako su ratni zločini na svim stranama, ponekad namjerni ponekad slučajni.

Quote:
Garen kaže: Pogledaj post
Masakrirala je 800 Hrvata u konc logorima ritualnim ubojstvi ma, protjerala 200 000 Hrvata i to sve s leđa, kao i u Stocu sada kada su Bošnjaci 5 dana nakon refeenduma u RS-u demolirali hrvatski gradić.
Oni su slabići i navikli su napadati slabije.
kakve to ima veze sa pravomoćno osuđenim ratnim zločincima i ovim ratnim zlikovcem te profiterom Praljkom ....

I kažeš 200 000 bokte pa koliko ima Hrvata ... eto 7 autobusa štovatelja Praljka ... ili si neupućen ili pričaš lovačke priče ljudino.
Nesuvislo, kao što i je iz tih junačkih krajeva.

... i ponovo upit na koji ne uspijevaš odgovoriti tko je prvi počeo ...legitimni pokolj civila preventivnim napadom u sklopu aktivne obrane ....

r/p ... neka ti netko pročita pravila foruma
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 13.12.2017., 05:19   #7777
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Ahmi%C4%87ima

Ahmići su bili apsolutno legitiman vojni cilj, selo u kojem su se, unatoč često ponavljanim niječućim lažima visokih oficira Armije BiH i lažnim bošnjačkih svjedočanstvima na suđenjima u Haagu, stalno nalazile dobro naoružane, ukopane i utvrđene bošnjačke snage, uključujući džamiju i osnovnu školu. Po spoznajama hrvatskih obavještajaca, upravo tada služilo za njihovo okupljanje.[7]

ovo je laž i dezinformacija. U samim Ahmićima nije bilo nitijedne neoružane formacije Armije BiH i nije bilo nikakvih a kamoli oružanih provokacija. Napad je bila egzekucija i pokolj civila za izazivanje etničkog sukoba.
Fotografije sa terena neposredno nakon pokolja izvršenog od strane "snaga" HVO-a pokazuju kako nije bilo nikakvih rovova ili utvrđenje te naoružanja ili tragova borbi.
Hladnokrvno izvršen ratni zločin po nečijoj zapovijedi. Po čijoj ... zna se.

na forumu je odavno postavljena slika džamije na kojoj nema tragova borbi (čak se vidi kako su prozorska stakla cijela) jedino što je minaret srušen miniranjem od strane HVO-a što je uostalom i priznato)

http://instituteforgenocide.org/?p=2398&lang=bs
U ranim jutarnjim satima, tog 16. aprila 1993. godine, jedinice za posebne namjene Hrvatskog vijeća obrane Džokeri i Maturice, izvršile su napad na selo Ahmići. Pobili su, spalili i izmasakrirali 116 civila, među kojima je najviše bilo djece, žena i staraca. Akcija pod šifrom „48 sati pepela i dima“ odnijela je i život starice od 81 godinu, dok je najmlađa žrtva bila beba koja je imala svega tri mjeseca.

potpuno legitimni ratni cilj .... kako junoše tvrde ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 13.12.2017., 05:21   #7778
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post

Moja teorija je da je on, pošto je većinu vremena proveo na najtežem dijelu odbrane Sarajeva, gdje su mu ljudi ginuli ko muhe, u neka doba profijukao i izgubio svaku vezu sa realnošću. Opet kažem, to je samo moja teorija. Jer, kad se pogleda to ko su bile njegove žrtve, to nikakve logike nema: bračni par u godinama, praktično starci, pa jedan od njegovih najbolji prijatelja koji je bio sa njim u jedinici i sa kojim je odrastao itd.... dakle, po mom sudu čovjek je puko ko fosna i počeo raditi to što je radio.

Ovo boldano je izvan pravnih i politickih aspekata najvazniji rad ICTY da bude case study psihologije cijelom covjecanstvu. Koliko direktnih ubica je ubilo prijatelje i poznanike? Meni se cini velika vecina.

Jedan odredjen dio populacije bilo kojeg naroda samo ceka trenutak da nekoga ubije za neke male uvrede podnesene godinama prethodno, i ako taj cas ne dozivi umrijet ce kao miran covjek a ako se vrijeme i prostor stvori ubijat ce bez dileme.

To ce biti diskusije buducnosti utjecaj kulture, genetike, politike, okruzenja i najvaznije povijesnih dogadjanja da kreiraju monstrume.
SnakeHandler is offline  
Old 13.12.2017., 07:02   #7779
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post

https://www.nezavisne.com/kultura/kn...-straha/162232

Ako ti je dugacko, procitaj od polovine, odakle pocinju boldana slova... nije pisao Andric, nego njegov prijatelj, Maks Levenfeld... austrijski jevrejin...
Maks je jedan od hiljada tzv. kuferaša koje je iz te iste Bosne otjerala ondašnja južnoslovenska nacionalistička ordija na čelu sa srpskim kraljem, a ne domaće stanovništvo.

Potežeš tipični argument moderne srpske nacional - šovinističke intelektualne garde, koja je od Andrića stvorila kanon, kao da je riječ o Bibliji, a ne o književnosti.

Zapravo, sama novela "Pismo iz 1920" je neki vid obračuna Andrića sa vlastitim mladalačkim zabludama o južnoslovenskom nacionalizmu.
Taj isti nacionalizam je preko noći postavio mnoge građane koji su se doselili sa prostora AU na prostor tadašnje Kraljevine SHS bez ikakvih prava.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 13.12.2017., 07:13   #7780
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Kako "strucno" COD2 predje preko dzonijevog komentara u vezi Cerica i Silajdzica :klap::klap::klap::klap:
mislim da mu brada do skraćenih nogavica narasla
dominik01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.