Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 15:56   #81
Quote:
ericsson kaže:
Ne, nego dodatnom provjerom vještine upravljanja motornim vozilom, tj. osobnim automobilom, u ovom konkretnom slučaju.
Nije govno nego se pas posro.

Puno je pomogao još jedan vozački ispit, pardon, "dodatna provjera vještine upravljanja motornim vozilom, tj. osobnim automobilom". Jedanput sam se vozio u taxiju jer mi je pozlilo pa nisam mogao pješice do hitne, ali nakon te vožnje bogami su me odmah prikopčali na infuziju.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:57   #82
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Isuse Bože, najprije moraš skupo platiti vozačku skolu da bi položio vozački ispit i onda da bi vozio osobni automobil nekoga trebaš opet polagati vozački ispit
baš, još traže i neke bezvezne dodatne ispite za kamion, kamion s prikolicom i autobus.
jednom kad naučiš voziti, sve tjeraš. i čamac i jedrilicu.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:58   #83
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Mislim da na ispitu za taksiste postoji i provjera kako voze. Ako se dobro sjećam, ispitivač sjedi s njima u vozilu, zada im rutu, i onda procjenjuje kvalitetu njihove vožnje i snalaženje po gradu.

Da li moraju imati i potvrdu o nekažnjavanju, to zbilja ne znam. Ali ako ne moraju, smatram to propustom u propisima koji su trenutno na snazi.
Ne znam za taj i takav ispit, to mi malo vuče na neku zaostavštinu iz socijalizma, ako i postoji. Taksisti su uglavnom samostalni obrtnici, mislim kada obavljaš neki posao obavljat ćeš ga dobro pa ćeš imati klijentelu, a u posao spada eto snalaženje i kvaliteta vožnje.

A obzirom da vozačku dozvolu izdaje države, čisto sumnjam da se neko tu može postaviti iznad nje i reći - "ne, ne, tvoja dozvola ne vrijedi, niš to ne valja"

No, obzirom da postoje svakojake gluposti u državi, tko zna, možda si u pravu
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:59   #84
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
A kako bi to utvrdio? Još jednim vozačkim ispitom?
Paradoksalno, Uberovim sustavom feedbacka.

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Stipe majke ti je li ti voziš za taj Uber pa je ovo reklamna tema?

Neko me pitao jesam li se vozio s njima i moj odgovor je ne a rijetko koristim i taxi tako da ne mogu o tome ništa relevantno pričat. Međutim spominje se cifra da je od točke A do točke B taxi 100 a Uber 50 i nakon toga se postavlja samo jedno jednostavno pitanje zašto? Zašto ako je taxi vozio po svim njegovim propisima a i Uber se držao nekih svojih parmetara je tolika razlika. Što to točno taxi vozač plaća više državi od Ubera da uopće postoji takva razlika?
Liberalizacija i konkurencija je jedno a obavljanje iste djelatnosti na osnovu dva ili više različitih zakonskih parametara je nešto sasvim drugo.
Plenkovićev stav o tome je, "nije baš u skladu sa zakonom".
Vrlo dvojbena tvrdnja, naravno.

No, još važnije od toga je sljedeće - on ne ulazi u to je li dobro imati Uber, ne ulazi u to što ga građani žele, ne ulazi u to što vozači koji bi vozili za Uber vikendima žele, ne ulazi ni u što što je meritum stvari.
Nego, "e vi bi ali nemate zakone".


A on je na vlasti, i ima većinu, i kontrolira...







...







...





Zakonodavca.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:59   #85
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Sutra se prosvjedu pridružuju i poštari koji traže zabranu e-maila.
A jel taj emajl zadovoljava propise
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:00   #86
....

Prije par dana pozovem radio taxi, na centrali mi lakonski odgovore da im se nitko od njihovih vozača ne želi odazvati za vožnju na toj relaciji.

Pozovem eko taxi, vožnja 40 kn, ni riječi o tome da im se ta vožnja vjerojatno nije isplatila - ni vremenski, ni udaljenošću.

Znači, ova prva grupa gore nasiljem želi sačuvati svoje radno mjesto na tržištu od drugih koji su brži, bolji, jeftiniji i pružaju čak i bolju uslugu. Uz vožnju sa šahistima dobiješ redovnu porciju kuknjave kako je njima teško i kako im se taj posao uopće ne isplati, a taksimetar lupa po svojoj shemi (jako često su namješteni).

Štogod oni radili, tržište će ih riješiti. U velikom dijelu svijeta taksije voze oni koji nemaju nikakvo obrazovanje i vožnja taksija je jedino što im ostaje. Čak i za građevinu trebaš nekakva znanja i kompetencije, a ovdje čak ni to, trebaš samo vozilo i povlašteno mjesto na tržištu.


Za kraj, pozivam građane na bojkot onih koji nam blokiraju slobodno kretanje gradom. Od mene radio taxi više nikad neće dobiti ni kune.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:01   #87
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U vrijeme kada je realno očekivati da ćemo doživjeti široku primjenu vozila bez vozača, spominjati "snalaženje u gradu", poznavanje povijesti o slično je čisti atavizam. Šta se ko ima snalaziti, gledaj GPS i vozi.

Fora je da radio taxi štrajka skupa s Cameom. To najbolje pokazuje koliki je sve skupa apsurd. Nek se bune na režim licenci.
To nisam znao. Pomalo je apsurdno jer je Cammeo u Splitu pokrenuo način rada kao i Uber i zasigurno neće odustati od toga.

Tako da je ovo skrivanje iza morala i pravde smiješno. To je naprosto borba tko će koga. A tu Uber sa 60 mlrd USD ima najveće šanse.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:04   #88
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
A jel taj emajl zadovoljava propise
A gdje je pečat
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:05   #89
....

Nudi nam se referendum oko potpuno nevažne stvari poput definicije braka i naziva trga, a kad se radi o pitanjima koja se nas direktno tiču, onda nam odlučuju umrežene klijentelističke, a često i korumpirane skupine.

Važniji bi bio referendum o Uberu nego o definiciji braka.

Sljedeće koje očekujem je sindikat cvjećara i radnika na zelenoj tržnici koji će nam zabraniti branje poljskog cvijeća i povrća u vlastitim vrtovima. Možeš za sebe, ali ne smiješ odnijeti prijateljima i rodbini...Ako im se ne udovolji, slijedi blokada granica.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:06   #90
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
To nisam znao. Pomalo je apsurdno jer je Cammeo u Splitu pokrenuo način rada kao i Uber i zasigurno neće odustati od toga.

Tako da je ovo skrivanje iza morala i pravde smiješno. To je naprosto borba tko će koga. A tu Uber sa 60 mlrd USD ima najveće šanse.
Nisam baš siguran da je to tako, barem u Zagrebu nije bilo Cammeo je klasičan taxi prijevoznik koji ima svoje zaposlenike, barem koliko ja znam. E sad, za Split nisam siguran, ali pretpostavljam da su tamo išli na foru sklapanja nekog ugovora privremenog karaktera ili nešto slično...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:06   #91
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
baš, još traže i neke bezvezne dodatne ispite za kamion, kamion s prikolicom i autobus.
jednom kad naučiš voziti, sve tjeraš. i čamac i jedrilicu.
Da jer je ista kategorija za osobni automobil i jedrilicu :klap:
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:08   #92
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Isuse Bože, najprije moraš skupo platiti vozačku skolu da bi položio vozački ispit i onda da bi vozio osobni automobil nekoga trebaš opet polagati vozački ispit
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Nije govno nego se pas posro.

Puno je pomogao još jedan vozački ispit, pardon, "dodatna provjera vještine upravljanja motornim vozilom, tj. osobnim automobilom". Jedanput sam se vozio u taxiju jer mi je pozlilo pa nisam mogao pješice do hitne, ali nakon te vožnje bogami su me odmah prikopčali na infuziju.
Da ste bili sa mnom u autoškoli i na vozačkom ispitu, i da ste vidjeli kome su sve progledali kroz prste i pustili da prođe na vozačkom, možda bi promijenili mišljenje........

Ali kad me već pokušavate diskreditirati na način da me prikazujete kao nekoga tko tobože želi skupo naplaćivati nepotrebne dodatne ispite - da li smatrate da bi bilo u redu uvesti barem pravilo o obaveznom vozačkom stažu od npr. dvije godine, prije izdavanja dozvole za obavljanje auto-prijevoza putnika? Ili stvarno mislite da su dečki i cure od 18 godina dovoljno osposobljeni za taj posao, nakon 30 sati vožnje i dobivene vozačke dozvole?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:12   #93
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne, hajdemo primijeniti Uberov poslovni model i na druge oblike djelatnosti, i tako primjerom pokazati kako je riječ o eksploataciji pod krinkom gadgeta,slobode i freelancinga.

Ponovit ću ti pitanje, da li bi vidio problem da se Uberov poslovni model primijeni na djelatnost od koje ti živiš?
Na moju djelatnost je primjenjen odavno, mozda i prije ubera vec pa nikom nis: Rent-acoder i slicni postoje dugo vremena i hrvati takodjer uredno rade preko toga... I tamo su nam konkurencija kojekakvi indijci koji rade za kikiriki (ljevicarskim rijecnikom -> eksploatiraju sami sebe) i slicno, a tu ti nikakav prosvjed ne moze pomoci pa nitko ni ne razmislja o tome.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:18   #94
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Sutra se prosvjedu pridružuju i poštari koji traže zabranu e-maila.
Hahaha
Al ono, moglo bi se dogoditi, ipak je ovo Hrvatska..
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:19   #95
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Plus ocajnicki trebamo razumnu regulativu za usputne povremene poslove. Danas u Hrvatskoj covjek ne moze legalno povremeno obaviti neki posao, prevesti nekoga, ugostiti turista, prodati neki svoj rad, posteno platiti porez i legalno uzivati u stecenom. Tojest moze preko autorskog ugovora uz oko 100% poreza.
To

Mozda je malo problem kod toga sto u Hrvatskoj postoji odredjena tradicija sivog poslovanja kojem bi "razumne regulative" isle u korist, pogotovo ako su lose napisane..
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:20   #96
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Da ste bili sa mnom u autoškoli i na vozačkom ispitu, i da ste vidjeli kome su sve progledali kroz prste i pustili da prođe na vozačkom, možda bi promijenili mišljenje........

Ali kad me već pokušavate diskreditirati na način da me prikazujete kao nekoga tko tobože želi skupo naplaćivati nepotrebne dodatne ispite - da li smatrate da bi bilo u redu uvesti barem pravilo o obaveznom vozačkom stažu od npr. dvije godine, prije izdavanja dozvole za obavljanje auto-prijevoza putnika? Ili stvarno mislite da su dečki i cure od 18 godina dovoljno osposobljeni za taj posao, nakon 30 sati vožnje i dobivene vozačke dozvole?
Vozač koji je mene vozio imao je 50-60 godina. Pretjecao je preko pune crte, prelazio na crveno i psovao boga-isusa ljudima koji su njemu zbog toga trubili.
Ti, ako si budala, budala si sa par dana iskustva ili 20 godina iskustva. Ovaj potonji je još gori jer se približava sintagmi "nepopravljiva budala".
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:23   #97
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Vozač koji je mene vozio imao je 50-60 godina. Pretjecao je preko pune crte, prelazio na crveno i psovao boga-isusa ljudima koji su njemu zbog toga trubili.
Ti, ako si budala, budala si sa par dana iskustva ili 20 godina iskustva. Ovaj potonji je još gori jer se približava sintagmi "nepopravljiva budala".
I k tome svemu, Uberov sustav će ga maknuti iz priče.

A probaj ga otpustiti iz taksi službe. Uzeti mu famoznu "licencu".

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ali kad me već pokušavate diskreditirati na način da me prikazujete kao nekoga tko tobože želi skupo naplaćivati nepotrebne dodatne ispite - da li smatrate da bi bilo u redu uvesti barem pravilo o obaveznom vozačkom stažu od npr. dvije godine
Moguće.

Mislim da bi bilo u redu provjeriti države koje tako nešto imaju i vidjeti kakva su im iskustva. I ako se pokaže da je dobra ideja, lako je se implementira - dvije godine nakon polaganja.
Ni to nije ideal, jer opet može netko ne voziti dvije godine, ali nemoguće je zakonom baš sve moguće situacije obuhvatiti.

Isto tako mislim da problem 18-godišnjaka koji jedva čekaju Uber da počnu voziti, a nesigurni (ili previše sigurni) su za volanom
1) ne postoji
2) Uberov sustav rješava vrlo efikasno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:27   #98
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Da, upravo tako.
Plus ocajnicki trebamo razumnu regulativu za usputne povremene poslove. Danas u Hrvatskoj covjek ne moze legalno povremeno obaviti neki posao, prevesti nekoga, ugostiti turista, prodati neki svoj rad, posteno platiti porez i legalno uzivati u stecenom. Tojest moze preko autorskog ugovora uz oko 100% poreza.
Koliko ja znam to postoji i zove se Odobrenje, a izgleda kao saobraćajna dozvola. Kao fizička osoba možeš legalno obavljati usluge bez izdavanja računa, vođenja knjiga i plaćanja poreza uz uvjet da ne prijeđeš 65000 Kn godišnje. Naručitelj plaća virmanom na tvoj žiro račun i to mu je dokaz o transakciji.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:29   #99
Možda se neki sjećaju makar je vijest ostala dosta u pozadini migrantske krize, no tamo 2015 kolovoz i rujan prosvjedi taksista u Francuskoj su bili na razini navijačkih nereda, čak i više od toga.
Spaljenih automobila, sukoba sa policijom i blokirane najveće prometnice Pariza.
Tad se već pisalo da to čeka sve i naše taksiste, eto trebalo je dvije godine da dođe do te razine.
Međutim, konkurencija je ovdje ili će se prilagodit tržištu ili će propasti nema trećeg puta.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:39   #100
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Vozač koji je mene vozio imao je 50-60 godina. Pretjecao je preko pune crte, prelazio na crveno i psovao boga-isusa ljudima koji su njemu zbog toga trubili.
Ti, ako si budala, budala si sa par dana iskustva ili 20 godina iskustva. Ovaj potonji je još gori jer se približava sintagmi "nepopravljiva budala".
Vjerujem da je bilo tako, ali to znači samo to da u Radio-Taksiju ne postoji nikakav sustav kontrole (što je apsolutno neprihvatljivo), a ne da je moj prijedlog po defaultu loš.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.