Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 11:12   #901
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
ima prvao da mu se utvrdi invaliditet , prema novom zakonu, i dobija zajamčenu mirovinu 45% prosječne plaće u RH, to je bilo i prije
ovaj zakon ne utvrđuje invaliditet.

niti jedan zakon o braniteljima nije utvrđivao invaliditet, nego se to radilo kao i svim ostalim osiguranicima, prema odredbama zakona o zdravstvenom i mirovinskom osiguranju.

dakle, invalidnost se određuje kao i svima a potom, ako postoje određeni uvjeti, određuje se postotak uzroka invaliditeta u odnosu na sudjelovanje u ratu.

ukoliko je mirovina određena zakonom o mirovinskom osiguranju manja od minimalne braniteljske mirovine, dodijelit će se takva mirovina (2500 kuna cca.), naravno uz određene uvjete.

tako će vam, recimo, pripadnost pričuvi specijalne policije donijeti radni staž u dvostrukom trajanju ali, kako za isti nema uplata u mirovinski fond jer država nije uplaćivala, možete ga okačiti mačku o rep. još ste i zakinuti jer vam dijele uplate u mirovinski i na razdoblje gdje ste radili kod države na crno, tako da imate manju mirovinu nego da niste ratovali. btw, taj se pridodani staž upisuje tek kad ostvarite pravo na mirovinu po nekoj osnovi.

da bude još zanimljivije, ljudima sa okupiranih područja krajina, koji su mirovinski fond tijekom rata uplaćivali u srbiju ili nigdje, priznate su uplate u fond u punom iznosu. :klap:

odlaskom u invalidsku mirovinu uzet će vam i sve uplate u drugi mirovinski stup, vaše osobne novce. magijom. nestali. ne računaju se u izračun mirovine.

penaliziranja ranijih umirovljenja su veća od benificija umirovljenja po ovom zakonu.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:26   #902
Cini mi se da ce biti ljudi koji ce imati neka materijalna prava na osnovu Domovinskog rata i za 200 godina
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:26   #903
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Eto - podržavam - ni meni se ne sviđa da penzići ( bilo koji) još uz mirovinu rade bilo koji posao.
Tom mogučnošču oni direktno OTIMAJU radno mjesto mladima i nezaposlenima.
Tako bih zabranio i sve ugovore o djelu jer je to:
- pranje love
- otimanje radnog mjesta nezaposlenom
- zakidanje države za propisana davanja ( ako je otvoreno radno mjesto)

Svjestan sam da je svatko gramziv i da želi više, ali dajte malo obraza..pa kada nema dosta za sve ograniči malko nepravednu podjelu...
Uspoređuješ rad na crno i dodatni posao zbog pukog preživljavanja? Bem ti opravdanja...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:34   #904
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Cini mi se da ce biti ljudi koji ce imati neka materijalna prava na osnovu Domovinskog rata i za 200 godina
Za toliko će bit partizana, a kako ne bi bilo i nas
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 04:46   #905
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Za toliko će bit partizana, a kako ne bi bilo i nas
Dokle ćemo sranja jednih opravdavati sranjima drugih?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:16   #906
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Dokle ćemo sranja jednih opravdavati sranjima drugih?
A dokle će se jedna te ista ekipa skupljati na temama o braniteljima i pljuvati po "braniteljima"?

Otvorite si temu o "braniteljima" pa ih tamo pljujte!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:36   #907
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Za toliko će bit partizana, a kako ne bi bilo i nas
I ustaša i domobrana jer i na njih idu penzije.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:59   #908
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I ustaša i domobrana jer i na njih idu penzije.
Neće jer ustaše i domobrani se nisu zdravo hranili kao partizani koji su živjeli u šumi.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:36   #909
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Cini mi se da ce biti ljudi koji ce imati neka materijalna prava na osnovu Domovinskog rata i za 200 godina
nece....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:26   #910
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
A dokle će se jedna te ista ekipa skupljati na temama o braniteljima i pljuvati po "braniteljima"?

Otvorite si temu o "braniteljima" pa ih tamo pljujte!
Pa ovo nije tema o braniteljima koji normalno vode svoje živote.

Ovo je tema o likovima koji misle da su bogovi koji su iznad države i društva
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:35   #911
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa ovo nije tema o braniteljima koji normalno vode svoje živote.

Ovo je tema o likovima koji misle da su bogovi koji su iznad države i društva
Znači pljuvačina i po braniteljima bez navodnika? Rafalno po svima.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:08   #912
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Znači pljuvačina i po braniteljima bez navodnika? Rafalno po svima.
Tko po njima pljuje?

Ja još nisam našao takve upise, ako ih i ima takvi su izuzetno rijetki
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:29   #913
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
@koka36
jebe mi se di su se osnovali. mogli su i iza vatrogasnog doma na Sv.Andriji. nikad mi partija i kult ličnosti nisu išli. ljubav je naša ka vrilog ulja i ladne vode strasan odnos.

@kom1
lako je meni? zašto misliš da je meni lako? ili teško? i ne znaš kakav san izaša iz rata. a bija san u borbenom sektoru.između mene i Jovana samo je moglo bit mina. mojih je podosta znanih propuvalo zahvaljujući penziji.
Dao si svoj primjer govoreći da su tebi nudili a ti si odbio. Misliš da su oni koji nisu odbili, nisu zaslužili mirovinu. Znam jednog koji je imao 20 godina nikada u životu nije radio i bio je pravi branitelj. Nije na ratištu dobio PTSP nego u kasarni. Poslije toga mu je stalno zujalo u glavi. A na ratištu mu je bilo puno gorenego u kasarni dok je gledao kako njegove vojnike raznose granate. Možda ni on ne bi tražio mirovinu niti bi mu je nudili da nije na njega naletio kamion u kasarni.

I šta sad ti misliš, da li je to lažni PTSP eovac. Morat ćeš mi vjerovati na riječ, on je isto bio takav branitelj kao i ti. Ali na tebe nije naletio kamion i nisi bio ranjen.

I zar tebi ne smeta ovo što ovi ovdje pišu?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:54   #914
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
A dokle će se jedna te ista ekipa skupljati na temama o braniteljima i pljuvati po "braniteljima"?

Otvorite si temu o "braniteljima" pa ih tamo pljujte!
Po stoti put: trenutno niste branitelji jer jedino što branite su svoje povlastice, Zločinačku na vlasti i tekovine revolucije.
Vi ste ratni veterani i počnite se ponašati u skladu s tom časnom titulom.

I dalje, nisi mi odgovorio na postavljeno pitanje:


Dokle ćete sranje jednih (vas, trenutno) pravdati sranjima drugih?

Zar ne vidite da ćete svojim nezasitnim ponašanjem ubiti kravu koja vas hrani>?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:28   #915
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Po stoti put: trenutno niste branitelji jer jedino što branite su svoje povlastice, Zločinačku na vlasti i tekovine revolucije.
Vi ste ratni veterani i počnite se ponašati u skladu s tom časnom titulom.
što te to svrbi? možeš se na trepavice postaviti ali zakon je o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata. braniteljima.

evo, recimo da je taj naziv, branitelj, uzet iz tipova osobnosti:

https://www.16personalities.com/hr/isfj-osobnost

Quote:
“BRANITELJ” OSOBNOST
(ISFJ-A / ISFJ-T)

Osobnost Branitelja je prilično jedinstvena, jer mnoge od njihovih osobina prkose definiciji njihovih individualnih osobina. Iako posjeduju empatiju, Branitelji mogu biti žestoki kada treba zaštititi obitelj ili prijatelje; iako tihi i rezervirani, jako dobro znaju s ljudima i imaju čvrste društvene odnose; i iako traže sigurnost i stabilnost, Branitelji često prihvaćaju promjene i nove ideje, sve dok se osjećaju shvaćenima i poštovanima. Kao i kod mnogih drugih stvari, ljudi s tipom osobnosti Branitelja više su od zbroja svojih dijelova, a način na koji oni koriste te svoje vrline definira tko su.

Branitelji su istinski altruisti, nagrađuju dobrotu s još više dobrote te poslu i ljudima u koje vjeruju pristupaju s puno entuzijazma i velikodušnosti.
Teško da postoji bolji tip koji ima tako veliki udio u stanovništvu, gotovo 13 %. Kombinirajući najbolje od tradicije i želje da čine dobro, Branitelji se često bave poslovima sa smislom za povijest, kao što su medicina, akademski rad i dobrotvorni društveni rad.

Branitelji, posebno oni koji spadaju u Oprezne, često su pedantni do razine perfekcionizma, a iako odugovlače, uvijek se može osloniti na njih da će obaviti posao na vrijeme. Osobe tipa Branitelj svoje odgovornosti shvaćaju osobno, stalno daju više, rade sve što mogu kako bi premašili očekivanja i oduševili druge, kako na poslu tako i kod kuće.

MORA NAS SE VIDJETI DA BI NAM SE VJEROVALO
Izazov za osobnost Branitelja je osigurati da se primijeti ono što rade. Imaju tendenciju umanjivati svoja postignuća, a iako se njihova dobrota često poštuje, više cinični i sebični ljudi vjerojatno će iskoristiti predanost i poniznost Branitelja tovareći im posao i zatim uzimajući zasluge. Branitelji trebaju znati kada reći ne i založiti se za sebe ako žele zadržati svoje samopouzdanje i entuzijazam.

Prirodno društveni, što je čudna karakteristika za introvertirane, Branitelji koriste svoje izvrsno pamćenje ne da bi pamtili podatke i činjenice, nego da bi zapamtili ljude i detalje o njihovim životima. Kada je u pitanju darivanje, Braniteljima nema ravnih; koriste svoju maštu i prirodnu osjećajnost da bi izrazili svoju velikodušnost na način da dotaknu srca primatelja. Iako to svakako vrijedi za njihove suradnike, koji ljude s tipom osobnosti Branitelj često smatraju svojim osobnim prijateljima, njihov iskaz ljubavi u potpunosti procvate tek u obiteljskom okruženju.

AKO VAS MOGU ZAŠTITITI, ZAŠTITIT ĆU VAS
Osobe Branitelji su divna skupina, rijetko sjede besposleni ako je vrijedan cilj nedovršen. Sposobnost Branitelja da se spoje s drugima na intimnoj razini je bez premca među introvertiranima, a radost koju im pruža korištenje tih veza za održavanje sretne obitelji koja ih podupire, je poklon za sve uključene. Njima nikada neće biti istinski ugodno u središtu pozornosti i mogu se osjećati krivima uzimajući zasluge za timski rad, ali ako oni mogu osigurati da se priznaju njihovi napori, Branitelji će vjerojatno osjećati određenu razinu zadovoljstva u onome što rade, razinu o kojoj mnogi drugi tipovi osobnosti mogu samo sanjati.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:16   #916
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
što te to svrbi? možeš se na trepavice postaviti ali zakon je o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata. braniteljima.

evo, recimo da je taj naziv, branitelj, uzet iz tipova osobnosti:

https://www.16personalities.com/hr/isfj-osobnost
ovaj novi zakon trebao bi imati naziv zakon o pravima pripadnika HVO.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:32   #917
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ovaj zakon ne utvrđuje invaliditet.

niti jedan zakon o braniteljima nije utvrđivao invaliditet, nego se to radilo kao i svim ostalim osiguranicima, prema odredbama zakona o zdravstvenom i mirovinskom osiguranju.

dakle, invalidnost se određuje kao i svima a potom, ako postoje određeni uvjeti, određuje se postotak uzroka invaliditeta u odnosu na sudjelovanje u ratu.

ukoliko je mirovina određena zakonom o mirovinskom osiguranju manja od minimalne braniteljske mirovine, dodijelit će se takva mirovina (2500 kuna cca.), naravno uz određene uvjete.

tako će vam, recimo, pripadnost pričuvi specijalne policije donijeti radni staž u dvostrukom trajanju ali, kako za isti nema uplata u mirovinski fond jer država nije uplaćivala, možete ga okačiti mačku o rep. još ste i zakinuti jer vam dijele uplate u mirovinski i na razdoblje gdje ste radili kod države na crno, tako da imate manju mirovinu nego da niste ratovali. btw, taj se pridodani staž upisuje tek kad ostvarite pravo na mirovinu po nekoj osnovi.

da bude još zanimljivije, ljudima sa okupiranih područja krajina, koji su mirovinski fond tijekom rata uplaćivali u srbiju ili nigdje, priznate su uplate u fond u punom iznosu. :klap:

odlaskom u invalidsku mirovinu uzet će vam i sve uplate u drugi mirovinski stup, vaše osobne novce. magijom. nestali. ne računaju se u izračun mirovine.

penaliziranja ranijih umirovljenja su veća od benificija umirovljenja po ovom zakonu.
točno ovaj zakon ne utvrđuje inavliditet , nego liječnici , samo dozvoljava utvrđivanje invaliditeta 22 godine nakon zadnje vojne akcije, koje je bilo ukinuto za vrijeme vlade Jadranke Kosor
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:33   #918
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
što te to svrbi? možeš se na trepavice postaviti ali zakon je o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata. braniteljima.

evo, recimo da je taj naziv, branitelj, uzet iz tipova osobnosti:

https://www.16personalities.com/hr/isfj-osobnost

Moš ti drvit o zakonu koliko želiš.
Badava ti.
tako dugo dok ga donose individue kao Medved i slični njemu ne vrijedi koliko malo blata pod noktima.

MOžete se prozvati i dokrtorima svemira, badava vam, kad znate da tp niste.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:06   #919
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Moš ti drvit o zakonu koliko želiš.
Badava ti.
tako dugo dok ga donose individue kao Medved i slični njemu ne vrijedi koliko malo blata pod noktima.

MOžete se prozvati i dokrtorima svemira, badava vam, kad znate da tp niste.
Ja sam mislio da kod nas postoji trodioba vlasti.

Zakonodavna, sudbena i izvršna.

Ja sam čuo da zakone u republici Hrvatskoj još uvijek donosi zakonodavna vlast. Nisam znao da je su donosioci zakona individue i Medved. Možeš li nam to malo pojasniti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:02   #920
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
točno ovaj zakon ne utvrđuje inavliditet , nego liječnici , samo dozvoljava utvrđivanje invaliditeta 22 godine nakon zadnje vojne akcije, koje je bilo ukinuto za vrijeme vlade Jadranke Kosor
dozvoljava jedino mogućnost da je invalidnost nastala bolešću u svezi s domovinskim ratom a to će utvrditi liječnici kroz trostupanjsku reviziju. bit će vrlo strogi i tko nema kontinuitet liječenja od ptsp-a, dakle liječenje svih ovih poslijeratnih godina u kojima nema status ni povlastice hrvi-a, neće ostvariti to famozno pravo. u ministarstvu branitelja procjenjuju, nezvanično, da bi takvih, stvarno oboljelih i liječenih od ptsp-a a bez statusa hrvi, bilo oko 500.

gotovo sam siguran da ih neće biti više od 250, jer mnogi više nemaju živaca za birokratsku proceduru koju im pripremaju i neće predati zahtjev. vjerovali ili ne, mnogim stvarno oboljelima drastično se pogoršalo zdravstveno stanje u borbi sa birokracijom, jer je mnoge statuse i prava nemoguće ostvariti, ako nemaš boga za brata.
ono što neki dobijaju po želji i po pozivu (kao statusi invalidnosti po želji, šaranja po postocima invalidnosti, odabiranjem vrsta mirovine, izlasci pred komisiju kad ti zatreba i ekspresno dobijanje rješenja koje im paše i slično bivših ministara matića ili onog crnoje) neki ne mogu dobiti ni nakon pozitivnih sudskih presuda upravnog suda (recimo, hzmo ne priznaje rješenja o dodjeljivanju činova pripadnika specijalne policije niti nakon sudske presude i oglušuje se o rješenja).
__________________
stres je zdrav.

Zadnje uređivanje all_or_nothing : 14.12.2017. at 20:17.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.