Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 12:49   #41
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ako mi sada učimo dječake da je fizičko nasilje način rješavanja sukoba. Da im to treba biti urođeno samo zato jer su se rodili s pimpekom. Onda tu očito postoji taj rodni element i potreba za preodgojem. Ako konvencija nekome zvuči Orwellovski kako onda nazvati trenutno stanje? Anarhija?
Na osnovi kojih objektivnih uvida tvrdiš kako "učimo dječake da je fizičko nasilje način rješavanja sukoba" (Tko "mi" ? Većina ?) ?
Iz svog iskustva (možda jer se krećem u takvoj sredini) obično čujem "nemoj prvi početi, ali ako te netko napadne, brani se", "ako netko jači terorizira, složite se i naučite ga pameti"... i sve to podjednako za dječake i djevojčice.

Quote:
Sad nebitno da li je to poticano od strane obitelji, škole, politike, tko je kriv, tko nije. Postoji u društvu i to je bitno.
Itekako je bitno od kuda je poticano i što sve izaziva "lošu vibru".

Quote:
Žene prema statistikama očekuju da ih partner u vezi ošamari prije ili kasnije. Čak nije čudno kao redovna pojava. A zaštitu onda može tražiti od ne znam koga jer će od okoline dobiti u najboljem slučaju trivijalizaciju incidenta.
Sve žene, gdje god bile... how yes no.

Quote:
Strah da će odjednom žene postati te koje tlače ljude sa suprotnim setom spolnih organa je isti onaj strah koji muči homofobe. Da će im netko raditi ono što oni rade drugima.
Ne, ne radi se o tom strahu, to je presmiješno, već o strahu da je nekome u interesu stvoriti što više društvenih grupa koje se vide ugroženima jedne od drugih.
A gdje postoji takav osjećaj, stvara se i potreba za "moderatorima"... udobna pozicija, izvor materijalne sigurnosti i društvene moći.
Kad se na toj poziciji nađu, učinit će sve što je u njihovoj moći da "potreba" za njihovim "uslugama" ostane.
Tko će im se jednom zahvaliti na učinjenom i reći kako su "stvari popravljene" ? Oni samima sebi ?

Quote:
Prigovore o nedovoljnoj konkretnosti isto možete zaboraviti. To je konvencija. Međunarodni dokument. Naravno da neće biti detaljna kao zakon. Onda je na svakoj državi zasebno da ju provodi kako smatra da je najbolje.

Kako smatra... upute će već slijediti.
cestar is offline  
Old 03.10.2017., 13:12   #42
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Sve žene, gdje god bile... how yes no.
Ne sve, ali svaka treća po pravobraniteljici. Kao i što je svako četvrto dijete spolno zlostavljano.

Nažalost i ta se institucija pretvorila u samoj sebi svrhu sa izmišljanjem takvih monstruoznh brojki. Relevantno istraživanje sa metodologijom, naravno nismo vidjeli...
Znanost po svim tim pitanjima ostaje negdje drugdje....
SwissChoco is offline  
Old 03.10.2017., 13:13   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj članak nisam pročitao, žao mi je kolega
Ali te to neće smetati diskutirati i dalje. Tipično...
SwissChoco is offline  
Old 03.10.2017., 13:16   #44
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što je rodna ideologija?
Što god bila hrvatski Ustav ne prepoznaje niti poznaje rod nasuprot spola. Poznaje tek spol kao biološku zadatost i ravnopravnost spolova.
Mislim da bi se trebao prvo promijeniti Ustav u tom smislu.
hr1u00 is offline  
Old 03.10.2017., 13:35   #45
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post

Kako si to u nastavku opisao, meni to zvuci kao neka vrsta fasizma. S obzirom da nisam dobro upoznat s tom konvencijom, volio bih da mi se malo poblize objasni znacenje iste.

Znaci li to da bi postojala presumpcija krivnje temeljene na spolu? Ili samo na rodu, ako bi rod bio definiran kao nesto promjenjivo? Moze malo vise informacija?
Da, "istanbulska konvencija" je dio ideologije koja i.o. (osim detalja s "rodom") uvodi spolnu razliku u tretiranju nasilja. Time faktički ukida jednakopravnost spolova. Pa u stoga (a ne zbog" roda") ne bi trebalo prihvatiti.

Nažalost, kod nas se tom tematikom neće baviti normalni ljudi, već će to biti poprište medijskog sukoba dviju ideologija:

- jedna propagira tezu da su muškarci zliji od žena i da je nasilje nad muškarcima manje zlo i nego naslje nad ženama
- druga propagira tezu da su ateisti zliji od vjernika, da su nerotkinje zlije od rotkinja, homoseksualci zliji od heteroseksualaca
Gugenheim is offline  
Old 03.10.2017., 13:42   #46
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"As of June 2017, it has been signed by 44 countries and the European Union."

Imaš li ijedan link na slučaj iz ove 44 zemlje i/ili Europske unije u kojemu je žena, eto, jednostavno uprla prstom u nevina muškarca i rekla itditditd?
https://fathers4kids.com/issues/domestic-violence

http://www.huffingtonpost.com/joseph...b_8578086.html

https://www.weinbergerlawgroup.com/d...e-allegations/

.... daj si dalje googlaj sam.

Lažna optužba za obiteljsko nasilje je standardni set ženskog poboljšanja pozicije pri brakorazvodu. Postoci variraju, ali su uvijek preko 50 (preko 50% optužbi je lažno). Naravno, to ne umanjuje krivnju onih muškaraca koji su zaista krivci. A niti žena koje su nasilne (a u Istanbulu su nespomenute).
Gugenheim is offline  
Old 03.10.2017., 15:02   #47
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Ali te to neće smetati diskutirati i dalje. Tipično...
Ja ne bi znao kako se zovem bez tog članka, tako je važan

Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Što god bila hrvatski Ustav ne prepoznaje niti poznaje rod nasuprot spola. Poznaje tek spol kao biološku zadatost i ravnopravnost spolova.
Mislim da bi se trebao prvo promijeniti Ustav u tom smislu.
A što, ako tučemo ženski rod onda to nije isto kao da tučemo ženski spol?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 15:08   #48
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ako mi sada učimo dječake da je fizičko nasilje način rješavanja sukoba. Da im to treba biti urođeno samo zato jer su se rodili s pimpekom. Onda tu očito postoji taj rodni element i potreba za preodgojem. Ako konvencija nekome zvuči Orwellovski kako onda nazvati trenutno stanje? Anarhija?

Sad nebitno da li je to poticano od strane obitelji, škole, politike, tko je kriv, tko nije. Postoji u društvu i to je bitno.

Žene prema statistikama očekuju da ih partner u vezi ošamari prije ili kasnije. Čak nije čudno kao redovna pojava. A zaštitu onda može tražiti od ne znam koga jer će od okoline dobiti u najboljem slučaju trivijalizaciju incidenta.
Nije tocno da se decke odgaja da je fizicko nasilje nacin rjesavanja sukoba.
Ima toga, ali generalizirati je lose.
A sto je s pihickim nasiljem? I psihicko nasilje ostavlja duboke traume, a za to su i zene jednako sposobne kao muskarci, tu nema pravila.

Koje statistike govore da zene ocekuju samar? Za mene kao zenu je to teska uvreda, jer to znaci da sam glupa i funkcionalno nepismena, ako to ocekujem? Pa ne zivimo u drzavi gdje je visoka nepismenost i nikakva prisutnost obrazovanja i nepristupacnost informacijama i ustanovama.


Najbitnije je ljude uciti funkcionalnoj pismenosti i odgovornoscu. Treba nauciti ljude da mogu i puno sami napraviti.
Ljudi, neovisno o spolu, nemaju svijest o odgovornosti. Kod nas je to najproblematicnije, uz emociju straha (ne mislim na nasilje, nego na sve zivo).
Odgovornost je kljuc svega. Ljude oba spola se mora nauciti da imaju i prava ali i odgovornosti. Kad se ljude nauci odgovornosti, sve ostalo je vec daleko lakse.,

Konvencija ima dobrih stvari, ali ostavlja puno mjesta za velike zlouporabe i ne rjesava uzroke.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 16:41   #49
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Desničari se moraju osjetiti ugroženima...
Oprosti, ali ja mislim da "Istanbulsku konvenciju" nisu iznijeli desnicari.

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Da, "istanbulska konvencija" je dio ideologije koja i.o. (osim detalja s "rodom") uvodi spolnu razliku u tretiranju nasilja. Time faktički ukida jednakopravnost spolova. Pa u stoga (a ne zbog" roda") ne bi trebalo prihvatiti.

Nažalost, kod nas se tom tematikom neće baviti normalni ljudi, već će to biti poprište medijskog sukoba dviju ideologija:

- jedna propagira tezu da su muškarci zliji od žena i da je nasilje nad muškarcima manje zlo i nego naslje nad ženama
- druga propagira tezu da su ateisti zliji od vjernika, da su nerotkinje zlije od rotkinja, homoseksualci zliji od heteroseksualaca
Znaci, skup socijalno regresivnih ideja; s obje strane.

Znaci, preostaje mi birati ono manje, izmedu dva zla?


Hm... Zivjela Zeljka Markic?

Pas mater... Da bih porazio jedne fasiste, moram se udruziti s drugima. Nema veze. Kad porazim jedne, ratovat cu protiv drugih. Zivio makijavelizam.

Stvar je kod tih sekularnih religija, sto svaka, bez iznimke, privatizira i monopolizira moral i pitanja vezana uz isti, cineci od covjeka nesposobnog stvora, nenaucenog razluciti dobro od zla. Svode covjeka na marionetu sustava koju sustav usmjerava u "pravom" smjeru.

Drugacije receno, sustav odlucuje kad je "moralno" ubiti, zatvoriti, porobiti i oduzeti, opljackati i prisiliti; obezvrijediti i marginalizirati. I to najcesce cini bez jasne osnove na koju se taj isti covjek moze pozvati, jednostavno stiteci sebe i vlastitu egzistenciju; a to su jedino i samo samoobrana i zastita od svih, bez iznimke svih opresijskih, antiegzistencijalnih i totalitaristickih faktora. Pritom je sasvim svejedno na sto se oni koji bi to covjeku ucinili, pozivaju. Kao sto je svejedno da li to isto cine pod blagoslovom drzave i sustava ili pod uvjerenjem fanatika sekularnih religija.

Kako ono rece onaj Nijemac? Ideologije su opijum za mase?
Ili je nesto slicno bilo receno za religije?

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što, ako tučemo ženski rod onda to nije isto kao da tučemo ženski spol?
Pa nemoj onda tuci niti spol, niti rod. Zapravo, uopce nemoj tuci ljude, dok god ti isti ljudi ne prijete tvojoj egzistenciji i dok te ne zele "ohladiti" ili pokrasti tvoju imovinu. Ali, ocito se krecemo u bitno razlicitim drustvima.
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 03.10.2017., 16:56   #50
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja mislim da "Istanbulsku konvenciju" nisu iznijeli desnicari.
Točno, nisu.

Sad ostaje pitanje zašto si mene citirao.
Zašto nisi odabrao nekog drugog?

Quote:
Pa nemoj onda tuci niti spol, niti rod. Zapravo, uopce nemoj tuci ljude, dok god ti isti ljudi ne prijete tvojoj egzistenciji i dok te ne zele "ohladiti" ili pokrasti tvoju imovinu. Ali, ocito se krecemo u bitno razlicitim drustvima
A što sam odao dojam da tučem spolove i rodove? Što me odalo?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 17:04   #51
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Točno, nisu.

Sad ostaje pitanje zašto si mene citirao.
Zašto nisi odabrao nekog drugog?
Nije li razvidno? U onom gore citatu navodis za jednu stranu da se mora osjetiti ugrozenom da bi napravila sranje, a sami temelj "Istanbulske konvencije" jest upravo taj isti osjecaj ugrozenosti. Odnosno, na taj se osjecaj igra, bez obzira koliko on bio ili ne bio realan.

Quote:
A što sam odao dojam da tučem spolove i rodove? Što me odalo?
Pa muskarac si...
__________________
Kad tiranija postane zakon, otpor postaje dužnost.
Andrew Wiggin is offline  
Old 03.10.2017., 18:22   #52
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Jedni Soroševi jurišnici: NGO, uzet će sferu odgoja, obrazovanja i kulture; a drugi: navijači, će sudstvo, policiju i vojsku. Ako vas to podsjeća na fašizam, ne, niste pogriješili.
Ne kolega - jako ste blizu, ali ste u krivu - ovo nije fašistička podloga, već čisti nacizam i anglo eugenika koja agresivno ulazi u zakonska područja ili pak služi za socijalni inženjering, a vrata su naglo otvorena djelom Davida Starr Jordana Blood of a Nation, 1902 godine. Soroš i NGO su samo poluge glavnih generatora svih ovih ideja do današnjih dana a to je Rockefeller Foundation koja je već od 1920-ih počela s financiranjem nacional-socijalističke partije te njihovih prirodnih i humanističkih programa.

što se sve može postići lijepo se vidjelo u naci režimu - formula je ista - pukneš zakon ili školski program u kojem se izdvajaju pojedine grupacije ljudi i veže ih se za pojedine procese te na osnovu genererianih predodžbi radiš nova društvena pravila. Ono što je zajednička karakteristika svih ovih procesa jest da se nikad ne kreće od općih postavki, već se uvijek izdvaja pojedina grupacija u pojedinim situacijama koje se prenose kao opće pravilo primjenjivo na sve ljude i time se stvara nova realnost.

Koji su ciljevi?? Ciljevi ovakvih konvencija se stapaju u pojmu kontrole populacije (reprodukcije, slobodne misli i samodostatnosti), gdje se razdjeljuje temeljni korpus Homo sapiensa na pojedine podgrupe pod krinkom borbe za ljudska prava - npr. odvajanje ženske populacije od muške, znači nemamo ljude nego podgrupe, a s rupama u zakonima te generalizacijom ti ciljevi postaju očitiji - ovakve konvencije nemoguće je odvojiti od rodne ideologije koja ima samo jednu svrhu, a to je kontrola reprodukcije, gdje rezultati rodnih ideologija teže labaratorijskoj reprodukciji preko čega se smanjuje sloboda djelovanja na tom polju klasičnom homo sapiensu i stavlja te procese pod kontrolu tehnokratskih elita.

Uz ovo se vežu i problemi obrazovnih reformi. Interesantan je podatak da je od 300 000 učitelja u 3. Reichu 97% njih bilo članovi naci partije - naravno mnogi od njih su na to bili prisiljeni da bi zadržali ili dobili posao - baš kao i danas kad ljudi ulaze u HDZ i SDP ..... iz istih razloga.

U našoj obrazovnoj reformi pod poglavljem građanskog odgoja postoji jedna iznimno opasna rečenica koja se ne spominje u raspravama pro i kontra, a to je indoktrinacija djece da prijavljuju bilo kakvo nasilje nadležnim institucijama. pod pojmom nasilje se posebno ističe govor mržnje koji treba prijavljivati. Ta rečenica je najopasnije slovo na papiru koje je napisano od 1945. do danas na našim prostorima.

Koji su ciljevi?? Ciljevi su postavljeni u praksi u Njem. isto 1930-ih godina kad su djeca prijavljivala svoje roditelje za bilo kakav otklon u mišljenju. Sistem je te ljude brutalno kažnjavao - vrlo često i smrtnom kaznom - a rezultat je bio, apsolutno ubijanje slobode misli - ljudi su toliko srali u gaće da su počeli gubiti kontrolu u odgoju vlastite djece koja su postala vlasništvo sistema - a posljedice su jasne - apsolutna kontrola misli preko koje dolazi do apsolutne kontrole populacije. 1930 godine samo je 50 000 djece bilo u sastavu naci omladine, 1935-36 ih je bilo preko 5 milijuna, a 1939 je takva ideologija postala obvezna i odnosila se na svu djecu (obrazovna reforma).

Naravno rukopis je isti - uzimaju se bilo kakve situacije koje se vade iz konteksta i definiraju kao govor mržnje za što slijedi kazna. Prva žrtva takvog sistema je sloboda misli koja u sebi sadrži bilo kakvu kritiku, jer se preko kritike službene ideologije takva misao definira kao govor mržnje.

Iste procesi se odvijaju i preko ostalih agendi kao što su gay agenda, postfeminizam, prava djece i UN kovencije koje ih prate, uništenje nacionalnih država, obitelji itd......

Rukopis je uvijek isti - izvlačenje pojedine podgrupe iz korpusa homo sapiensa, gdje npr. gay osoba više nije Mirko koji je čovjek kao i vi - možda čak i vrlo sličan vama po pogledima i razmišljanjima i vaš životni prijatelj, ali je homoseksualne orijentacije i izinstirajući na tome izvlači ga se iz ljudskog korpusa i pretvara u podgrupu s ciljem polarizacije društva. Sličnu ali ipak puno jeziviju sliku nude agende prava djece, gdje se djeca postavljaju u situaciju odraslih jedinki koje imaju svoje mišljenje i naravno svoja prava - Ta mišljenja su naravno generirana kroz indoktrinaciju jedinki koje zbog svoje nezrelosti uopće ne mogu razlikovati pojmove dobra i zla - guranjem ideologije u tako ranu fazu dobija se savršen poligon za indoktrinaciju i jurišnike budućnosti.

Uz sve ovo, jeziva je činjenica da suprotni blok koji se radikalno postavlja prema ovim idejama proizlazi iz istih struktura i svrha im je ista - polarizacija društva za lakše razbijanje korpusa homo sapiensa, a ne zaštita čovjeka i njegove slobode. Naravno borci protiv rodne ideologije toga nisu svjesni, kao što svega toga nisu svjesni ni pobornici liberalnih ideja.



Kad se slijedi put novca dolazi se do istih fondacija koje se generiraju u krugovima tehno-naci-eugeničkih elita. Na kraju jedan agresivni obiteljaš i agresivne gay strukture ili feminističko-rodne grupacije primaju iste dolare od istih ljudi. Cilj? polarizacija društva - kao jedan od glavnih alata za kontrolu populacije preko kontrole reprodukcije i slobode misli. Zato se sve ove ideje uvijek i javljaju sikronizirano na širokim prostorima koji su kulturno jako različiti. Odjedanput se otvaraju pojedina pitanja odavde do Japana u isto vrijeme i nameću se kao krucijalni civilizacijski problem, pa čak i kad data zemlja uopće nema problem s nekim pitanjima - kao što je npr. rasno pitanje koje kad se plasira u HR. kao ozbiljan problem se ne može drukčije opisat nego kao idiotizam. Znači sve ove ideje i konvencije dolaze sinkronizirano i zapravo nitko ne zna odakle su došle - samo se jednog dana pojave na tv-u ili ostalim medijima, kao HRT-ova prelazna reklamna špica između programa u kojima se ističe hrabrost naših vrlih junaka, pogotovo crnih, žena, djece - super reklamica koja nema dvije dodirne točke sa HR realnošću, ali na masovnoj podlozi ispiranja mozga naše drage strukture nemaju vremena za prilagodbu, pa udaraju istu šprancu i nama i Tajlandu. A od svih primjera najdraži mi je katalog od IKEA-e.


Ušli smo u posteugeničko doba u kojem će ovakve konvencije padati s neba svaki drugi dan - sve će biti pod krinkom prava plasiranih preko izdvojenih situacija postavljenih pro i kontra gdje kontra pogled biva definiran primitivnim i kao pogled koji treba uništit pod svaku cijenu.

ova konvencija sigurno neće spasiti nikoga niti će preodgajanje donijeti pozitivne rezultate. One mogu donijeti samo crni mrak. i osobno ću se boriti do kraja protiv ovakvih ideja - mene na kolodvor bez borbe odvuć nećete.
hilderik is online now  
Old 03.10.2017., 18:36   #53
Hilderik svaka čast
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 03.10.2017., 19:00   #54
Svaka čast. Isti Text možeš postati i na temi o reformi obrazovanja npr.

Sad se možemo udobno zavaliti i čekati da te proglase nazadnjakom i klerofašistom.
Da si negdje ubacio i riječ Hrvatska, bio bi možda čak i ustaša.
SwissChoco is offline  
Received Infraction
Old 03.10.2017., 19:02   #55
Točno, sve ovo previše podsjeća na Vrli novi svijet.
Slažem se da ova konvencija jako polarizira društvo, zato sam i napisala da generalizira, ne rješava uzroke, nego će dovoditi do zlouporaba (npr nedefiniranje pojma "sexualno uznemiravanje" što znači da će se vrlo lako sve moći svesti pod to (tipa neki kolega kaže kolegici skroz bezazleno da danas dobro izgleda, a ova će imati temelja njega prijaviti za sex prijavljivanje itd).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 19:11   #56
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
nego će dovoditi do zlouporaba (npr nedefiniranje pojma "sexualno uznemiravanje" što znači da će se vrlo lako sve moći svesti pod to (tipa neki kolega kaže kolegici skroz bezazleno da danas dobro izgleda, a ova će imati temelja njega prijaviti za sex prijavljivanje itd).
Toga ima u SAD-u koliko hoćeš. I po spolnoj i po rasnoj osnovi. S tim da već za prijavu slijede sankcije tipa suspenzije i sl. U pravilu institucija kažnjava a priori, samo da nebi lošeg PR-a bilo...
Zadovoljština se pak nakon odbacivanja oprtužbi mora često tražiti na sudu.
SwissChoco is offline  
Old 03.10.2017., 19:13   #57
Zato i velim, uvijek gledam daleko unaprijed tražeći rupe u svakoj odredbi , ne jer bih ja to radila, nego baš suprotno, želim to spriječiti. Skeptik do kraja.


Na žalost, ljudi ne shvaćaju i ne uče iz prirode: umjerenost prije svega i razmišljanje o domino efektu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.10.2017., 19:30   #58
Hilderik u sridu
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 03.10.2017., 19:32   #59
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
.... daj si dalje googlaj sam.
I gdje je u tvojim linkovima činjenica da su lažne optužbe podignute zbog Istanbulske konvencije???

Kolega je, naime, ustvrdio - pa ga priupitah za linkove koji pokazuju da se ovo događa zbog Istanbulske konvencije:
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Potpiše li RH Istanbulsku Konvenciju, tada će žena moći jednostavno uprijeti prstom u muškarca i reči da ju je seksualno zlostavljao u braku. I to će biti ""valjani"" argument s njene strane da se očevima oduzmu djeca, da ih se prisili na plačanje visoke alimentacije itd. isl.
Lord Byron is offline  
Old 03.10.2017., 20:10   #60
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
super reklamica koja nema dvije dodirne točke sa HR realnošću
Zato sa realnošću ima dodirne točke tvoj nazi-masoni-iluminati teorije zavjere?
Nesmijemo kažnjavati loše pojave jer nam nacisti žele oprati mozak?

Podforum znanstvena fantastika ti je niže, ovo je politika
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.