Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 13:07   #1
Bolji život: 1. Obrazovanje; 2. Zašto patimo?

Ovo je tekst kojeg bi se svi trebali držati želimo li bolje sutra.


Obrazovanje kao temelj moderne napredne države


Kada bi roditelji od malena radili sa djecom, da im usade radne navike ocjene ne bi bile potrebne. Na žalost mnoga djeca su prepuštena sama sebi, te ih je potrebno nekako motivirati, a ocjene tome dobro služe. Posljedica toga je da većina djece uči samo za ocjene, a ne za sebe kako bi kroz učenje stekli veću količinu znanja i razvili sposobnosti koje su potrebne da bi mogli raditi i razvijati se na jednoj višoj razini. Ono što je loše u našem školstvu je da se đaci pumpaju podacima koje štrebaju bez jedne dublje analize, dok je praktična nastava, koja je najbitnija da bi se po završetku školovanja mogli prilagoditi radnoj okolini, izostavljena. To je dobra prilika da se preispitamo želimo li zemlju znanja gdje će školske ustanove imati na raspolaganju suradnju sa gospodarskim, ekonomskim, političkim, socijalnim, zdravstvenim i inim objektima i ustanovama.


Za to je potrebna politička odluka. U svim navedim sferama društva potreban je kadar koji ima praktično znnje. Pošto se politička odluka ne sprovodi potrebno je djelovati na razini države društvenim pokretom, odnosno skupiti potpise za referendum, te na taj način pritisnuti ministra školstva da napravi novi kurikulum.


Vrijeme je pokazalo kako se ljudi baš ne bore za svoju budućnost, uvijek misle da ne mogu ništa promjeniti. Kao što sam rekao puno djece je prepušteno samo sebi i roditelji ne brinu za njihovo bolje ili lošije sutra. Zato država ne može prosperirati, jer je u temelju poljuljana. Nema čvrst korijen, pa se ne može visoko i čvrsto uspraviti.


Zašto nema političke odluke? Umjesto da poslodavci privlače našu školovanu mladež, cijena rada je namjerno niska da bi školovani kadar odlazio u inozemstvo. Inače bi Hrvatska procvala u svim segmentima i mladi ljudi ne bi odlazili. Sve je to dio političke igre čiji je cilj da ljudi žive u strahu i da nacija postane ovisna o sili koja vlada svijetom koja sve to režira, tako da nas mogu ucjenjivati.


Obrazovanje, odnosno pedagoški rad je osnova svakog društva, ali ono ne smije počinjati u školi, već se temelji moraju polagati u obitelji. Održavanjem bliskog kontakta sa djetetom ono počinje osjećati da je voljeno i osjeća poštovanje od vas, stoga će vam se rad s djetetom stostruko vratiti. Ono će to znati cijeniti.


Na taj način dijete bržije sazrijeva. Pouka je od važnog značaja, a što prije dijete počinje shvaćati svijet oko sebe, to će se prije moći osloniti na svoje misaone sposobnosti i moći će sam procjenjivati što je pravedno, a što nije i uvidjeti da svijet u kome živimo nije idealan, da njime ne vlada ljubav nego materijalni motivi.


Što si bogatiji više te se cijeni. Svi bi željeli biti u blizini bogatih, te se cijelo društvo podvrglo bogatašima, a za to je kriv sam narod, krivi su vaši roditelji koji ne žele bolji život, zapravo žele, ali žive u egzistencijalnom strahu i zato ništa ne poduzimaju. Njihov mentalno-duševni sklop nije na razini zadatka. Zato vi koji stasate u odrasle ljude imate priliku to promjeniti. Nemojte otići u inozemstvo, neka vaša djeca odrastaju na svojoj djedovini za koju su ginule generacije. Napokon imamo svoju državu, nemojmo sada dopustiti da se ona uništi. Što vam vrijedi da imate deset doktorata, ako ne radite na dobrobit svog naroda i svoje zemlje.


Obrazovni sustav zato mora biti modificiran. Treba se prilagoditi društvenim zahtjevima. A društvo želi nova radna mjesta, a ono mora pred sebe postaviti zahtjev da tamo rade iskusni profesionalci i oni koji imaju takve aspiracije. Cijenu rada također mora regulirati država. Tada će gospodarstvo živnuti. Država mora imati u posjedu sve gospodarske objekte i tako u jednak položaj dovesti sve gospodarstvenike. Istodobno narod treba kontrolirati one na vlasti i ako ne ispunjavaju zacrtane okvire treba se pobuniti i skinuti ih s trona, te postaviti novog šefa države. Vojska i policija pri tom treba biti na strani naroda, jer i ona jede isti kruh. To je jedini način kako se može ostvariti potpuno ekonomski stabilna država sa zadovoljavajućim socijalnim statusom koja će biti tehnološki napredna.




Ljudska patnja




Ljudi pate, zašto? Samo se držimo pukog teoretiziranja, neki bi rekli filozofiramo, ali svaki pravi filozof se ne zadržava na teoretiziranju već je praktična osoba, drugim riječima to znanje praktično primjenjuje. Naravno da je potreban teoretski dio, ali da bi nam život bio ljepši potrebno je usvojiti jako malo teorije, a imati puno snage da se ona sprovede.


Svi književnici, glazbenici, likovni umjetnici i znanstvenici nam život uljepšavaju samo prolazno. Njihov cilj je da živite život kao oni, da stvarate svim svojim snagama. Oni stvaraju iz ljubavi prema svome poslu kojim se bave i da usreće druge. Dakle vrlo je jednostavno u čemu se krije tajna patnje. U životu koji nije ispunjen ljubavlju. Kada dajemo ljubav onda i primamo. Ako nemate snage nađite si uzora i pođite za njim. Ja osobno ne trebam uzora jer sam svjestan tih činjenica i živim takvim životom. Ako bi trebao izabrati neke ličnosti iz povijesti u koje bi se mogli ugledati to su Sokrat, Bošković, Marx i Tesla. Najveća od svih povijesnih ličnosti i glavno uporište vašeg života svakako treba biti Isus Krist.


Ljudska patnja je jednostavno rečeno ljudska glupost, sami smo kreatori svoje sudbine. Ljudi se ponašaju neodgovorno prema budućnosti, jer ne brinu za svoju sadašnjost koju ako ne promjenimo ne možemo očekivati bolju budućnost. Kad smo tako slabi u glavama nama se lako manipulira. Ono što gledamo na vijestima samo je predstava za nas, a mi u sve naivno vjerujemo. Prave igre se odigravaju iza kulisa. Tamo se donose odluke gdje i kada će se povući figure na šahovskoj ploči. Potrebno je da se zamjene pozicije. Da narod bude onaj koji će povlačiti figure.


Cijeli svijet mora udružiti svoje snage počevši od pojedinaca u obitelji. Moramo se boriti svi kao jedan. Kad se male ruke slože sve se može. Cijeli svijet je jedan povezani lanac energije samo je potrebno da je pravilno kanaliziramo, u smjeru promjena protiv struje koja dominira iz sjene. Svaki narod mora pobijediti u svojoj državi i ne popustiti pritisku vanjskih sila. Kada društvo globalno prevlada materijalizam, tj. kada mir zavlada svijetom nošeno novim nazorom, a to je ljubav tada više neće biti povratka. Napokon ćemo ići u pravom smjeru.
Good Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 22:48   #2
A nije ovo baš za politiku. Zapravo i je ali ne ovako postavljeno.

Ajde pucaj odmah, o čemu se radi? Koji je aktivizam u pitanju?
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:02   #3
Mislim da je tvoja vizija obrazovanja promašena pogotovo u tezi da država mora posjedovati gospodarske objekte što nas vodi u bivši sistem a upravo nas ljudi iz tog sistema vode. Ono što je nužno napraviti je korporativno školstvo tj. privatizaciju obrazovanja i da se profesori preusmjere ako imaju znanja po rangu privatnih firmi te temeljem toga dodjeljuju ocjene djeci. Druga stvar,plaće nisu niske jer firma to želi,niti jedna firma ne želi riskirati propast i sve bi dali da mogu bolje platiti radnika koji joj donosi zaradu već su niske zato što nametima ne možemo privući investitore u uvjetima gdje imamo mješovito vlasništvo 50-50 koje funkcionira na način da veliki igrači dobivaju pomoć države za poslovanje kao povrat na uloženo za financiranje političke kampanje pa onda temeljem toga imamo prijedloge zabrane Ubera,zatim prijedloge ugostitelja o zabrani napitaka van njihovih objekata i td.

To će trajati još desetljećima do smrti komunisitčke generacije a projekcije za Hrvatsku su već sad do 2050 manje od 3,5 milijuna mahom staraca koje neće imati tko financirati i to samo zato jer nisu ništa stvorili jer se onda kako nam govore puno ljepše živjelo nego danas pa ćemo ako preživimo imati najelitniji sloj umirovljenika od države članica kako je netko rekao. Mladi će samo bježati a HSU bi mogla postati stožerna stranka potraživanjem mirovina iz proračuna kako je Hrelja rekao.

Zadnje uređivanje Detektor : 11.11.2017. at 00:24.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 02:20   #4
Nisam ni rekao da firme žele davati male plaće, nego je tržište koncipirano tako da ti drugačije ne možeš platiti radnika nego malom plaćom. Konzum je isto velika firma, pa svi imaju male plaće. Nema veze da li si sponzor na izborima ili ne, sve je ionako unaprijed određeno. Svim gospodarstvima na svjetu se upravlja iz sjene. U nekim državama su plaće veće, ali je hrana ili stanovanje skuplje. To je sve posloženo tako da bi se javnost dovela u stanje u kojem se mogu pokretati migracije. Migracije su znak da se novi svjetski poredak uspješno provodi. Protiv toga se treba boriti. Da ljudi čitavog svijeta ostanu u svojim matičnim zemljama i njih razvijaju, ali to možemo samo kao globalno ujedinjeni.
Potrebno je da se ljudi dignu svoj glas, da se umreže na lokalnoj razini, jer inače ne možemo izgraditi snažan sustav koji će se usprotiviti vladajućem. Bilo bi najbolje kada bi postojala piramida tog sustava počevši od temelja do vrha(razine države i svijeta).
Good Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 02:31   #5
Školstvo ne treba biti privatizirano, onda neće visokoškolsko obrazovanje biti dostupno većini građana. Bitno je da se ono reformira u smjeru kvalitete provedbe nastavnog programa.
Good Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:59   #6
mene živo zanima zašto sportski kolektivi (koji muku muče s financijama) koji imaju omladinske pogone moraju plaćati termine u sportskim dvoranama koje su u sklopu škola, pogotovo u manjim sredinama. ajde mogu shvatiti da se termini naplaćuju nekakvim rekreativcima ili veteranima, ali djeci (tj. sportskim kolektivima) kojoj bi sportsko obrazovanje trebalo biti od interesa za državu, pa da se naplačuje?!?!

to ima samo kod nas, da za nešto za što se toliko izdvajalo i još se izdvaja, za nešto što smo svi izgradili, da se duplo troduplo ponovno naplaćuje

možda su kod nas ravnatelji škola svojevrsni menadžeri s menadžerskim ugovorima pa imaju bonuse?

to je takav cirkus i debilizam koji samo kod nas prolazi, čestitam vam gospodo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:19   #7
Ova tema je propala u trenutku kad je lik gore spomenuo komuniste.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:12   #8
Quote:
Good Soul kaže: Pogledaj post
Školstvo ne treba biti privatizirano, onda neće visokoškolsko obrazovanje biti dostupno većini građana. Bitno je da se ono reformira u smjeru kvalitete provedbe nastavnog programa.
Pa baš zato i treba biti visoko školstvo privatizirano jer je predostupno i samim time ako se nešto plaća mora biti i kvalitetnije, a ne ovako besplatno, ništa od visoke prosvjete ne valja, profesori su ispodprosječni, maloumni i selekcija se provodi opterećivanjem i obimom gradiva, pa tko izdrži, a ne kvalitetom. I tko onda opstane na takvim fakultetima, sigurno ne najpametniji, već najgluplji koji se daju zajebavati i trpiti nečije nebuloze, a ovi kvalitetniji se nedaju zajebaviti i samim time ne upisuju takve fakultete već odu van i tamo ostaju.

Ovako imamo hrpu nekih kvazi stručnjaka i inžinjera koji ništa neznaju raditi i misle da zato što su ispišali četiri godine znoja i krvi da nešto znaju i još su k tome puni sebe uz obaveznu maloumnost. Ovo je realna slika današnjeg kvazi visokog kadra.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 01:09   #9
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
mene živo zanima zašto sportski kolektivi (koji muku muče s financijama) koji imaju omladinske pogone moraju plaćati termine u sportskim dvoranama koje su u sklopu škola, pogotovo u manjim sredinama. ajde mogu shvatiti da se termini naplaćuju nekakvim rekreativcima ili veteranima, ali djeci (tj. sportskim kolektivima) kojoj bi sportsko obrazovanje trebalo biti od interesa za državu, pa da se naplačuje?!?!

to ima samo kod nas, da za nešto za što se toliko izdvajalo i još se izdvaja, za nešto što smo svi izgradili, da se duplo troduplo ponovno naplaćuje

možda su kod nas ravnatelji škola svojevrsni menadžeri s menadžerskim ugovorima pa imaju bonuse?

to je takav cirkus i debilizam koji samo kod nas prolazi, čestitam vam gospodo

Zato sto to nisu "nase" odn. "svacije" skole i javni prostori nego su oni u vlasnistvu drzave koju jase vojska uhljeba pa im treba svaka lipa. Jednostavno, zar ne?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:21   #10
ja mislim da bi školstvo u potpunosti trebalo biti privatizirano. tada bi se, ovisno o sklonostima, roditelji odlučivali za ovakve ili onakve škole, a djeca bi u konačnici bila konkurentna na tržištu rada. domaćeg, ili šireg. a onda bi to dovelo i do propasti odnosno kontinuiteta rada škola ove ili one orijentacije.
time bismo na kraju konačno dobili škole iz koje izlaze mladi ljudi koji se mogu zapošljavati i pridonijeti ukupnom boljitku društva u kojem žive.
ovako, imamo moralno politički podobne, koji su potkovani nemjerljivim brojem činjenica koje su jako poželjne za one koji žele sudjelovati u kvizovima. nažalost, sudionik kviza još nije postalo plaćeno zanimanje. a kad i postane sumnjam da će broj radnih mjesta iznositi oko 4 miliona
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:48   #11
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
ja mislim da bi školstvo u potpunosti trebalo biti privatizirano. tada bi se, ovisno o sklonostima, roditelji odlučivali za ovakve ili onakve škole, a djeca bi u konačnici bila konkurentna na tržištu rada. domaćeg, ili šireg. a onda bi to dovelo i do propasti odnosno kontinuiteta rada škola ove ili one orijentacije.
time bismo na kraju konačno dobili škole iz koje izlaze mladi ljudi koji se mogu zapošljavati i pridonijeti ukupnom boljitku društva u kojem žive.
ovako, imamo moralno politički podobne, koji su potkovani nemjerljivim brojem činjenica koje su jako poželjne za one koji žele sudjelovati u kvizovima. nažalost, sudionik kviza još nije postalo plaćeno zanimanje. a kad i postane sumnjam da će broj radnih mjesta iznositi oko 4 miliona
S obzirom na to da živimo u razdoblju digitalnog marketinga, lako je moguće i da privatno obrazovanje jednog dana postane besplatno, ustvari sve više idemo u tom pravcu. U IT sektoru već su počeli s besplatnim online coursevima i certifikacijama.

Google već ima svoju Digitalnu garažu i Google analytics akademiju.

Jedan njihov certifikat i ja imam.

Osim njega tu su još i:
Codeacademy
Alison i Codeschool

te besplatni online tutoriali (bez završnih ispita) poput:

TutorialsPointa i The New Boston

Prema ovome svemu što sam stavio ovdje, možemo vidjeti koliko je privatno obrazovanje ustvari isplativo, jer cijene profesionalne edukacije nevjerojatno padaju na nulu što se tiče nas običnih klijenata, dok sve troškove plaća marketing, odnosno sponzori. Google je među prvima koji je pokrenuo takvu inicijativu besplatnih tečajeva poput Google Adwordsa i Analyticsa.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:50   #12
Pa zato jedino u RH funkcionira IT sektor i stručnjaci jer ti ne treba fakultet i još jedino građevina funkcionira, arhitektura i urbanizam već ne, ostalo katastrofa.

Što prije RH školstvo propadne, to prije će doći do reforme jer ovako se samo pijanog narkomana financijski održava na životu, a ništ korist. Današnji fakulteti osim što dobivaju novac iz proračuna još si dodatno zarađuju organizirajući tečajeve. Pa čekaj malo, ili te država kontrolira i plaća ili si privatnik, pa se sam uzdržavaj jer ovaj državno privatni model je najgori, to je kao da bolesni narkoman preko dana je na lijekovima od države, a ponoći krade, dila i drogira se.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:55   #13
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da živimo u razdoblju digitalnog marketinga, lako je moguće i da privatno obrazovanje jednog dana postane besplatno, ustvari sve više idemo u tom pravcu. U IT sektoru već su počeli s besplatnim online coursevima i certifikacijama.

Google već ima svoju Digitalnu garažu i Google analytics akademiju.

Jedan njihov certifikat i ja imam.

Osim njega tu su još i:
Codeacademy
Alison i Codeschool

te besplatni online tutoriali (bez završnih ispita) poput:

TutorialsPointa i The New Boston

Prema ovome svemu što sam stavio ovdje, možemo vidjeti koliko je privatno obrazovanje ustvari isplativo, jer cijene profesionalne edukacije nevjerojatno padaju na nulu što se tiče nas običnih klijenata, dok sve troškove plaća marketing, odnosno sponzori. Google je među prvima koji je pokrenuo takvu inicijativu besplatnih tečajeva poput Google Adwordsa i Analyticsa.
Zamisli, Google ti "besplatno" nudi svoje proizvode i edukaciju za njih da ih koristiš i dalje promoviraš(a ne nečije druge).
Kakvi su to dobrotvori
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 02:22   #14
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Zamisli, Google ti "besplatno" nudi svoje proizvode i edukaciju za njih da ih koristiš i dalje promoviraš(a ne nečije druge).
Kakvi su to dobrotvori
Da, u pitanju je zarada, ali njihove proizvode koriste svi i vrlo su povoljni kada je u pitanju oglašavanje (pay per click metoda). Što je najbolje, njihova znanja stvarno možeš primijeniti u praksi, a od korištenja njihovih usluga, možeš i ti profitirati. Praktički, svi koji koriste Google usluge ili zarađuju preko njih, rade za Google na neki način. You tuberi pogotovo.

Već sam na drugoj temi recimo napisao koliko je zgodan ovakav način zapošljavanja. Ne moraš dolaziti na razgovore za posao, plaća ti ovisi o učinku, a na tebi je samo da se registriraš i radiš. Sustav je praktički tvoj šef, koji prati i nagrađuje tvoj trud napretkom u karijeri i boljom plaćom. Google i njemu slični su počeli razvijati ovakve koncepte zapošljavanja. Evo, u taxi službama recimo, već imaš jedan Uber sa ovakvim principom poslovanja.

Mislim čak da je glupo Google-u tražiti dlaku u jajetu, jer je javno obrazovanje daleko gore po tom pitanju od njih. Samo kada pogledaš usporedbu materijala za učenje, u Google-u i njemu sličnima ih dobivaš besplatno, a u javnim ustanovama materijale plaćaš sam i to od povlaštenih izdavača, čiji su autori upitne kvalitete. Biraju ih škole, a ti ih sve plaćaš. Mislim da sam samo s ovime već dovoljno rekao, da ne nabrajam sada dalje kako i kome javno obrazovanje tek pogoduje.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 02:43   #15
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Pa zato jedino u RH funkcionira IT sektor i stručnjaci jer ti ne treba fakultet i još jedino građevina funkcionira, arhitektura i urbanizam već ne, ostalo katastrofa.
Postoje i druge grane koje zapošljavaju, samo što se traže vještine i znanja, koje javno obrazovanje ne može ponuditi svojim polaznicima, u tome je problem. Opravdanje im je stalno u nedostatku sredstava za takvo što.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:11   #16
Obrazovanje je mrtvo,stagnira a tehnologija ide naprijed,samim time je i nepotrebno jer ne stvara potrebna zanimanja. Biti obrazovan danas znači pratiti trendove a ne imati papir u ruci od prije koji je nastao u vremenu kada bolja tehnika nije niti proizvedena. Biti obrazovan znači imati više od jednog zanimanja koja su potrebna tržištu,to znači biti zapošljiv i samoinicijativno nešto napraviti a ne čekati od države da nešto napravi sa tobom. Ako nije napravila u obrazovanju ništa,neće ni u budućnosti jer 4,3 ili više godina (bezvrijedan humanisitčki faks kojim postaješ zapošljiv jedino ako si uhljeb) nisu bile dovoljne pa je to dovoljan razlog za takvo viđenje stvari. Pogledajmo naše tržište,mi tražimo isključivo šljakere a to je zato jer je investicija malo da bi se povećala potražnja za pametnijim stvarima a faksevi naši vani su bezvrijedni kad nam profesori,inžinjeri imaju plaće na razini njemačkog bauštelca. Bilo tko da je u politiku ušao sa ciljem da se zaposli u Saboru kao zastupnik (koja glupost,naplaćivati ljudima to da ih zastupaš) ili ministar nije dobar za društvo kad je došao na poziciju zato da imamo naciju šljakera kojima upravljaju državni pametnjakovići obrazovani po modelu kojeg ne kritiziraju samo dangube nego i gimnazijalci. Ako naši veleumovi imaju plaću na razini njemačkog bauštelca,to vam je kao da nam prosipaju pamet ljudi sa skele u Njemačkoj pa ako ne želite biti slabo plaćeni,onda odete van i kao šljaker ste na razini naših bisera,možeš biti gospodin čovjek u odjelu iako si šljaker,moždati neko povjeruje da si i sposoban voditi obrazovanje. Zvuči da se šalim,ali kad bolje razmislim,završiš osnovnu školu,3 godine intenzivno platiš privatno njemački,dođeš tamo i usvojiš njihov sistem obrazovanja i postaneš bolje obrazovan od našeg čovjeka.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:40   #17
ja bi npr turistu preporcio da dode avijonom a ne autom. godinama jedna te ista news tema, kolone na granicama. jel ima jedan covjek s glavom za razmisljanje pa da kaze nama ovo ne treba

u eu smo uniji a pristup distribucijiskoj mrezi tko ima? jel ti moze snimit svoj film i sutra bit prikazan? cemu festival i gubljenje vremena. zasto max tv ili bil koja druga tv kuca ne bi imala kanal za neovisne filmove? pa nek publika lista i kupuje. i eto novca za nov projekt.

tko moze dobit koncesiju u strogom centru grada? idemo napravit stablo osoba od vrha do koncesije da vidimo koji je interlink medu njima.

za prenamjenu prostora moras izvodit glavni projekat. cekati na rjesenje... pa koliko moras bi osuden da bi dobio ono sto zelis. ne pravilno mapiranje, promjenje placa vlasnik.

jedino kome ce bit dobro je poslje generacijama. jer generacije prije njigh kopaju put
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:35   #18
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
ja bi npr turistu preporcio da dode avijonom a ne autom. godinama jedna te ista news tema, kolone na granicama. jel ima jedan covjek s glavom za razmisljanje pa da kaze nama ovo ne treba

u eu smo uniji a pristup distribucijiskoj mrezi tko ima? jel ti moze snimit svoj film i sutra bit prikazan? cemu festival i gubljenje vremena. zasto max tv ili bil koja druga tv kuca ne bi imala kanal za neovisne filmove? pa nek publika lista i kupuje. i eto novca za nov projekt.

tko moze dobit koncesiju u strogom centru grada? idemo napravit stablo osoba od vrha do koncesije da vidimo koji je interlink medu njima.

za prenamjenu prostora moras izvodit glavni projekat. cekati na rjesenje... pa koliko moras bi osuden da bi dobio ono sto zelis. ne pravilno mapiranje, promjenje placa vlasnik.

jedino kome ce bit dobro je poslje generacijama. jer generacije prije njigh kopaju put
Falio si temu.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:42   #19
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Postoje i druge grane koje zapošljavaju, samo što se traže vještine i znanja, koje javno obrazovanje ne može ponuditi svojim polaznicima, u tome je problem. Opravdanje im je stalno u nedostatku sredstava za takvo što.
Problem je što su danas poslodavci bahati - nekada su poduzeća slala zaposlenike i plaćali kompletno školovanje a sada već imaju školovane ljude samo im treba dati malo prakse i to im je ogroman problem.

Naravno cjelokupnom sustavu će se to obiti o glavu jer ljudi odlaze pa se postavlja pitanje što će biti s mirovinama za recimo desetak godina?

Kvaliteta obrazovanja tu nije ključna stvar, smiješne su mi ove stvari o uvođenju informatike i forsiranje s programiranjem.

Gdje će ti silni programeri raditi, u kakvoj to industriji?

Jedino ako se smatra uspjehom što ćemo proizvoditi kadar za zemlje poput Njemačke.

Ako se recimo na natječaj javi 100 inženjera a traži se samo 1 - potpuno je irelevantno kakvo znaje imaju inženjeri - zaposlit će se samo 1.

Dakle poanta je u privlačenju investitora, otvaranju tvornica i puno većem broju radnih mjesta jer tada će svima biti bolje i mladi ljudi će dobiti šansu.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:38   #20
Arrow

Obrazovanje je uvijek bilo u korist vladajuće klase u društvu. Loše političko obrazovanje nije u cilju svih građana, ali je u cilju političke i gospodarske elite.

Pitanje je na koje obrazovanje mislite? Stručno ili političko?

Pitanje plaćenosti posla je pitanje regulacije novca i možda društvenog sistema. Na žalost i da su svi zaposleni kod države, problem plaća (tj. što za nju možeš kupiti) bi ostao i dalje aktualan. Priča je dugačka za objašnjavati. Ovdje sam objasnio detaljno: https://xreforma.wordpress.com/2013/...dikalnih-voda/.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.