Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2006., 12:13   #41
Quote:
Dunj@ kaže:
tad izgori ne samo pušač već i kuća.
a ovo su slučajevi kad baš ništa drugo nije prismudilo.dakle nije klasična vatra.
Heroin narkićima ne izgori kuća kad im ispadne pljuga iz ruke dok su nadrogirani, nego im se samo izbuši odjeća ili plahte...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 08:15   #42
narkićima, veliš ipak probuši plahte i sl.


ovima nit ne izgori nit' čak ni prismudi ponekad ni odjeća u koju su odjeveni... samo golo tijelo.pponeki put ostane tek neki dio tijela, kao dokaz da je osoba bila baš tu i tu doslovno isparila.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 11:42   #43
ja sam za to prvi put cula u Marty Misteriji, nepresusnom izvoru 'znanja' iz rubnih podrucja ))))
bas mi je to zastrasujuce tada djelovalo
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 12:54   #44
pa i jest zatrašujuće.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 13:14   #45
Quote:
intruder800vl kaže:
U slučajevima o kojima sam ja čitao je došlo upravo do potpunog izgaranja tijela, odnosno, većina tijela se pretvorila u pepeo. Najčešće je ostala samo ruka ili noga, koja je praktički neoštečena izgaranjem (osim na rubu, naravno).
Tako je. Čak i kosti izgore!

Arthur C. Clark je o tome pisao u knjizi Kronika čuda i misterija.

Neki je profesor napravio test. Konstruirao je ljudsku svijeći omotanu tkaninom. Kad se to zapalilo sa bunsen aparatom sagorijevanje se nastavilo i svijeća je izgorijela za 1h.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 17:32   #46
Ma najvjerojatnije ih je spucao Rebel Martian sa Human Desintegratorom 2000. To objašnjava zašto je odjeća ostala čitava.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 09:21   #47
Kada vampira probiješ srebrnim kolcem onda se on samozapali. Ja sam gledao neki dokumentarac o tome, zove se Blade 3
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 04:17   #48
ma slučajevi da je odjeća ostala čitava i tijelo cijelo (i kosti) pretvoreno u pepel su gluposti. vjerojatno su te priče nastale metodom gluhog telefona.
ljudi koji te priče šire nemaju pojma o fizici i kemiji, a kamoli biologiji.

s druge strane, slučajevi nalaska osobe gdje je i odjeća nagorjela skupa s tijelom su zanimljivi. teorija s fitiljem je u redu, te stvari se događaju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 09:09   #49
Quote:
konj111 kaže:
Ja dosad NIKAD nisam čuo za to.
Di ima neki konkretan slučaj di je bila hrpa svjedoka da se vidjelo to samozapaljenje ljudi. Ja sam siguran da nema jer je ovo čista glupost.
Evo ti objašnjenje zašto je tijelo spaljeno, a odjeća nije - lik se gol zapalio, a netko ga je obukao kasnije. Nema drugog objašnjenja. Čak i da postoji spontano zapaljenje ljudi, zapalila bi se i odjeća. A kad vidim ovdje da je neki čovjek umro od spontanog zapaljenja, a odjeća mu je netaknuta, to je odmah jasno da je pizdarija. Ja inače vjerujem u nekakve misteriozne slučajeve, al' ovo je fakat glupost.

glupost je ovako nesto napisat. ako nesto ne znas onda suti. ispasces pametniji.
samozapaljenje postoji i iako je misteriozno, ipak postoje znanstvena objasnjenja.
u zn. obj ne ubrajan ovo tvoje tipa: nikad cuo=>to je cista glupost
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 10:43   #50
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Ne nisam skužio. Jedino gdje se metan može zapaliti je u crijevima, a nemože ni tamo zato jer tamo nema kisika ni iskrica, a čak i ako ima i kisika i iskrica, vjerojatno bi ti se desio samo explozivan prdac i zapaljene dlake na guzici.

Dakle to sa metanom je glupost a ne pretpostavka, jer kao prvo, kad bi i metan postojao na drugim mjestima u organizmu, čovjek vjerojatno ni nebi bio živ da doživi samozapaljenje, jer za paljenje količina metana koje mogu spalit čovjeka je potrebna poveća količina kisika, a naravno svi znamo da povećana koncentracija kisika u organizmu dovodi do trovanja kisikom, tojest permanentnog oštećenja pluća, oksidacije tkiva i povelike produkcije slobodnih radikala, tojest smrti.
U crijevima nisu anaerobni uvijeti...

Možda lik slučajno pojede dva kremena pa se oni pasažom kroz crijeva sudaraju itd?


btw jel mislite da bi mi dao dva na ispitu ako bi se od panike samozapalila?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 12:05   #51
u crijevima nema kisika. osim ako ne računaš "kisik u tragovima" i "postoji 1000 molekula".

a i da ima, ne bi bilo vatre nego samo snažna detonacija koja bi ti dovela do unutarnjeg krvarenja zbog pucanja tkiva. brrr
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 14:40   #52
Quote:
pumpkin pie kaže:
U crijevima nisu anaerobni uvijeti...

Možda lik slučajno pojede dva kremena pa se oni pasažom kroz crijeva sudaraju itd?

btw jel mislite da bi mi dao dva na ispitu ako bi se od panike samozapalila?
Reko da tamo postoji pa bi se teoretski mogao zapalit...kad bi bilo kisika. Inače moš samo prdnut i prislonit si upaljač kraj guzice da to zapališ.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 14:48   #53
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Reko da tamo postoji pa bi se teoretski mogao zapalit...kad bi bilo kisika. Inače moš samo prdnut i prislonit si upaljač kraj guzice da to zapališ.
ok, probat ću to!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 15:01   #54
Quote:
pumpkin pie kaže:
ok, probat ću to!
ako se pritom samozapalis obavezno nam postaj rijec dvi prije nego ispustis dusu.
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 16:03   #55
ok probat ću.. nadam se da neću zapaliti tastaturu..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 16:17   #56
Quote:
pumpkin pie kaže:
ok probat ću.. nadam se da neću zapaliti tastaturu..
ee
stvarno bi bila steta
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:10   #57
Quote:
hvar kaže:
ako se pritom samozapalis obavezno nam postaj rijec dvi prije nego ispustis dusu.
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, sad kužim. Jel znate kak recimo imate plinske boce za varenje ili tako nešto i onda kad zapalite plamen na vrhu brenera, a recimo ventil je loš pa se dogodi da crijevo povuče plamen i ode u bocu i boca explodira. Vjerojatno se tak nešto desi sa ljudima.
Pojedu puno graha, pa se idu zajebavat, prislone upaljač kraj guzice i prdnu, ali pošto imaju loš šupak (ili hemeroide) plamen se povuče unutra zajedno sa količinom kisika i tip zgori iznutra.

Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:21   #58
nikad mi nije bilo jasno zašto bi boca plina eksplodirala ako joj zapališ ventil. to je nemoguće.
ako u boci ima kisika, onda bi svako paljenje sadržaja, makar i na plameniku, uzrokovalo detonaciju.

ljudi moji, jeste li kad zapalili plin, a jeste li ikad zapalili smjesu plina i kisika u posudi? ne meljite svašta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 17:38   #59
Quote:
Endimion17 kaže:
nikad mi nije bilo jasno zašto bi boca plina eksplodirala ako joj zapališ ventil. to je nemoguće.
ako u boci ima kisika, onda bi svako paljenje sadržaja, makar i na plameniku, uzrokovalo detonaciju.

ljudi moji, jeste li kad zapalili plin, a jeste li ikad zapalili smjesu plina i kisika u posudi? ne meljite svašta.
slažem se to je iz filmova
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 18:33   #60
Quote:
Endimion17 kaže:
nikad mi nije bilo jasno zašto bi boca plina eksplodirala ako joj zapališ ventil. to je nemoguće.
ako u boci ima kisika, onda bi svako paljenje sadržaja, makar i na plameniku, uzrokovalo detonaciju.

ljudi moji, jeste li kad zapalili plin, a jeste li ikad zapalili smjesu plina i kisika u posudi? ne meljite svašta.
Daj ne ćoravi. Pročitaj još jednom što sam napisao. Ventili na plinskim bocama su inače ultra sigurni. Ali jako se rijetko zna desit kad zapališ plamen na vrhu brenera (jel znaš uopće šta je brener? ), ventil zbog svoje neispravnosti povuče plamen u plinsku bocu i ti odeš u zrak zajedno sa bocom. Ko priča o paljenju ikakvog ventila?

I da, palio sam i plin i kisik na svakakve načine...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.