Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 02:46   #1021
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Nisam ti baš siguran .... ali ako spominješ Concorda onda si moga spomenit i Tu-144 koji još uvik drži brzinski rekord za civilne avione ...
Quote:
Aircraft with supercruise include:
English Electric Lightning (The first aircraft capable of supercruise)
BAC TSR-2
Eurofighter Typhoon
JAS 39 Gripen[8] [9]
F-4 'Super' Phantom II[10]
F-14D Super Tomcat[citation needed]
F-22 Raptor
F-104 Starfighter[11]
YF-23 Black Widow II
XB-70 Valkyrie
Concorde
Tupolev Tu-144S
I za Concorde
Quote:
The aircraft used reheat (afterburners) at take-off and to pass through the transonic regime (i.e. "go supersonic") between Mach 0.95 and Mach 1.7, and were switched-off at all other times. The engines were just capable of reaching Mach 2 without reheat, but it was discovered operationally that it burnt more fuel that way, since the aircraft spent much longer flying in the high-drag transonic regime even though reheat is relatively inefficient.
Dakle je, mogao je supercruiseati.

EDIT: Znam da je wiki, al eto .

Zadnje uređivanje Saber : 21.03.2009. at 03:14.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 10:01   #1022
ma vidi vraga:

http://en.wikipedia.org/wiki/Supercruise

bijah u zabludi

nadam se samo da se to na wikiju netko nije našalio
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 15:29   #1023
Fotke podmornice Hartford nakon sudara:





I jako velike verzije prethodnih slika za proučavanje detalja:




Jel ima smisla popravljati uopće ili ode Hartford u Podmornički Raj?
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 16:42   #1024
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Jel ima smisla popravljati uopće ili ode Hartford u Podmornički Raj?
Podmornicki Raj ne postoji. Postoje samo Visoke Peći.
Uglavnom, popravit ce se, moguce je nastradao ranging sonar, ESM, antene i to, periskopi se vjerojatno ne mogu podici (danasnji periskopi imaju kamere + opticke kablove takve sustave danas zovemo fotoničkim, kabel je puno robusniji/fleksibilniji od starih cisto optickih sustava i to), ono sto se vidi na slici je AN/BRA-34. Ali nema smisla da se podmornica ne vrati u sluzbu (reaktivirana je 2009.) i to s novim CO jer oni po defaultu odlete pri koliziji. Pri sudaru podmornice i povrsinskog plovila krivnja je uvijek na podmornici, ocito je zasto.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 22.03.2009. at 17:11.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:59   #1025
Šteta meni izgleda dosta impresivna, cijeli "most" je otkinut. Valjda je sama podmornica napravljena tako da se takva oštećenja daju popraviti.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:50   #1026
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Šteta meni izgleda dosta impresivna, cijeli "most" je otkinut. Valjda je sama podmornica napravljena tako da se takva oštećenja daju popraviti.
To ti se vise cini, nije to "toliko" strasno. U principu sudar nije morao biti jak da bi se ovo odlomilo (makar kazu da jest, 3 probijena tanka i 15 ozlijeđenih). Dapace, puno veca steta ce bit BQS-15 i to. Jako bih se iznenadio (i ne samo ja) kad bi nakon ovoga otisla u otpis. Ono sto ce u otpis je vjerojatno CO, takva je praksa izgleda. Inace, nije mi jasno zasto kroz Hormuz ne idu na povrsini, ionako svatko moze znat da su tamo, a i upitna je uopce vrijednost podmornice u takvom prostoru. Ona je jednostavno preglomazna tamo. Mislim, kad pogledas prosjecnu dubinu Perzijskog zaljeva naspram dna kobilice pri PD to je odma jasno. Ako vec tamo idu samo za pokazivanje, onda mirne duse mogu proc i na povrsini i bit mirni.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 22.03.2009. at 21:11.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:31   #1027
Po meni veci je problem sto je to podmornica koja ne smije imati "weakspotove". Pretpostavljam da ce morati mjenjati/popravljati cijeli taj dio, mozda zamjeniti most ili taj dio trupa.

Ne vjerujem da ce biti otpisana. Ocito je da je popravljivo, ali rekao bi da ce popravak biti skup, i relativno dugotrajan (ne vjerujem da predvidaju ovakva ostecenja ).

CO jebiga mora ici. Osim ako je drugi brod bio s ugasenim motorima onda bi jos i shvatio, ali ako se kretao onda ga je podmornica morala jednostavno detektirati i izbjeci.

BTW. Jel se meni to cini ili je Hartford bas podizao periskop kada se to dogodilo? Vidi se kako je napola izvucen. Nakon udara je vjerojatno ostao u polozaju u kojem je bio.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:17   #1028
Quote:
CO jebiga mora ici. Osim ako je drugi brod bio s ugasenim motorima onda bi jos i shvatio, ali ako se kretao onda ga je podmornica morala jednostavno detektirati i izbjeci.
Neka je CO i spavao, on svejedno leti. Izgleda da je u USN takva praksa. Uostalom, mozda se opet Venturi poigrao s njima, ko ce znat.

Quote:
BTW. Jel se meni to cini ili je Hartford bas podizao periskop kada se to dogodilo? Vidi se kako je napola izvucen. Nakon udara je vjerojatno ostao u polozaju u kojem je bio.
Nije ono periskop. Ono je antena AN/BRA-34. Jedan od periskopa se nalazi iza nje. Pretpostavljam da su prije udara uvukli periskop.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:33   #1029
Sve nekako chekam da netko drugi ovdje baci sljedecu vijest no nikako. pa opet ja moram biti dezurni kineski dusebriznik.

Janes o novoj varijanti j-10

Istinabog, dok to nisam vidio na Janesu, nekako sam si mislio da je stvar vrlo vjerojatno nekakva izmisljotina popracena fotkama takve kvalitete da bi se mirno moglo raditi o photoshopu. Dakako, i Jane's tek prenose vijestice tkoznaotkud pa ni oni nisu bogznakakva garancija al ajde, sad sam negdje 50-50 (ne)siguran da se radi o izmisljotini/pravoj stvari. Da se razumijemo, ocekuje se da ce biti nove varijante j-10 no ako slike uzmemo zdravo za gotovo tu se ipak radi o malo radikalnijim izmjenama, ne posve tipicnim za tek novu varijantu nekog postojeceg modela.

Ako je bilo vjerovati nekim napisima kineskih medija, j-10 je bio dizajniran za fine brzine, preko 2 macha, sto je prilicno vidljivo po strijeli njegovih krila. A sada imamo novi usisnik zraka koji dokazano ne funkcionira kako spada preko 2 macha, a svi avioni koji ce ga koristiti prakticnu maksimalnu brzinu imaju i manju, oko 1.8 macha. Ofkors, skupo bi bilo promijeniti krila, da stvar bude posve efikasna... Ipak, to je jedna od stvari koja me kopka u vezi vjerodostojnosti...

Puno manje me kopka irst, koji iako jest novotarija utoliko sto je, cini mi se, j-10 najmanji lovacki avion koji ce ga imati, ipak posve realan, buduci da je nos malo redizajniran, da je nakon 10ak godina elektronika manja, kako za radar tako i u kokpitu (npr samo usteda na LCD monitorima umjesto CRTova dala bi odredjeni dodatni prostor). Novi radar je gotovo pa siguran, samo naravno da je tesko vidjeti sto ce se nalaziti ispod pokrova... Ima tu jos par vidljivih novotarija... recimo produljeni vrh repa za koji se spekulira da sadrzava ecm sustav, sto takodjer nije cudno jer Chengdu isto ugradjuje i na jeftinijem i manjem fc-1 za pakistan...

Budemo vidjeli kako ce sve to ispasti. Ako je zaista istina da je prvi let nova varijanta, kako se pricalo, imala krajem 2008, a sad su iscurile i slike, mozda bi prve eskadrile s novim varijantama mogle uci u uporabu do 2012. ...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:14   #1030
Postovi o padu Raptora prebačeni u njegovu temu.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 00:13   #1031
Toplo preporučam -IWA 2009

http://www.militaryphotos.net/forums...d.php?t=153883


Također,samo za Rusofile Mig factory

http://englishrussia.com/?p=2370

Zadnje uređivanje Ri-con : 27.03.2009. at 00:25.
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 00:55   #1032
malo su mi morbidne ove nasmijesene hostese sa dugim i kratkim cijevima u pozadini...
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:45   #1033
Jesu li potpisali ugovor za kupole na Patriama?
PO-top is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:17   #1034
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Zapravo, samo za vikend, al ne zbog ovog. Da napisem novi post o necem vojnom ili o kurvanju? Inace, A.T. Mahan je jedna od meni najdrazih licnosti u cjelokupnoj povijesti pomorskog ratovanja. Njegove knjige imate dzaba na Gutenbergu.
o kurvanju, naravno (najdraža zabava svakog vojnika )
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:29   #1035
Quote:
PO-top kaže: Pogledaj post
Jesu li potpisali ugovor za kupole na Patriama?

Ne
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:49   #1036
Znači ono na militarium-u nije istina.
PO-top is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:55   #1037
Quote:
PO-top kaže: Pogledaj post
Znači ono na militarium-u nije istina.

Čekaj,jel misliš na kupolu ili na oružanu stanicu
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:05   #1038
Kupolu i stanicu.
PO-top is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:12   #1039
Quote:
PO-top kaže: Pogledaj post
Kupolu i stanicu.

Pa po Militariumu o.stanica idući mjesec iako sam ja još pred par mjeseci čuo da je ugovor već sklopljen Naši iz samo njima poznatih razloga takve stvari skrivaju ko zmija noge.
Što se tiće kupole ili RCWSa 30 on je na čekanju
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:34   #1040
Vidim da nitko nije komentirao ovo

Second-Hand Gripen Fighters Offered to Bulgarian AFBulgarian News Network , 27.03.2009Svenska Aeroplan AB (SAAB) is ready to supply the Bulgarian Airforce with second-hand Gripen fighters, if the government is interested, the director of SAAB's Bulgarian branch, Daniel Boestad, told Focus-News on Thursday...

Znam da smo u banani ali ne bi bilo loše uzeti 6-8kom za air-policing ako je cjena OK uz obaveznu odgodu plaćanja Za 2-3 godine kad nam počnu dolaziti na naplatu uzmemo još eskadrilu novih pusti snovi

Također me zanima jel zna netko o kome se ovdje radi

Saab wins contract for air defence system
[2009-03-06 13:30]

The defence and security company Saab has signed an export contract. The value of the contract is approximately SEK 340 million for air defence systems, to be delivered during 2010-2013.

At the request of the customer, information about the customer will not be announced.
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.