Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 21:23   #3641
A meni je moja Erste najnepovoljnija budući da iznos od 13 000 kn kod njih spada pod opciju mini kredit (svi ostali su od 15 000kn) a na taj mini kredit kamata je 8,5 % dok je u zagrebačkoj 7.15
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:42   #3642
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
A meni je moja Erste najnepovoljnija budući da iznos od 13 000 kn kod njih spada pod opciju mini kredit (svi ostali su od 15 000kn) a na taj mini kredit kamata je 8,5 % dok je u zagrebačkoj 7.15
Ja mislim da ti moraš samo u to uračunati jel će te koštati što (potvrde od tvoje banke) ili neki javni bilježnik pošto ideš u drugu banku dizat kredit. Ovako pošto si korisnik ERSTE mislim da je dovoljno da imaš manje papirologije (možda griješim), više ušteđenog vremena. .

S obzirom na kratkoću razdoblja otplate, kredit u ERSTE bi te došao 176kn skuplje od ZABE (prema kalkulatoru).
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:09   #3643
Ovjera kod biljeznika je obvezna, koliko to košta za taj mali iznos? I potvrde banka naplacuje?

Ako je biljeznik obvezan onda ce me on doci isto u obje banke tako da to ne racunam e sad te potvrde ako se naplacuju
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:11   #3644
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Ovjera kod biljeznika je obvezna, koliko to košta za taj mali iznos? I potvrde banka naplacuje?

Ako je biljeznik obvezan onda ce me on doci isto u obje banke tako da to ne racunam e sad te potvrde ako se naplacuju
260 kn ti je bilježnik
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:13   #3645
Sta cak toliko za taj iznos?
Da li ima jos sta dodatno ukoliko ne idem preko svoje banke tipa neke potvrde itd?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:21   #3646
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Sta cak toliko za taj iznos?
Da li ima jos sta dodatno ukoliko ne idem preko svoje banke tipa neke potvrde itd?
a ne znam, eventualno ako je firma manja bi mogli tražiti bon1 ili bon2, to plaća firma a tebi eventualno mogu prefakturirat/odbit od plaće.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:07   #3647
Sad dosao iz zagrebacke, bas se ne isplati tako mali iznos dignuti u drugoj bancki buduci da traze osiguranje isplate, javni biljeznik 320 kuna i otvaranje tekuceg racuna kod njih sa internet bankarstvom 30kn mjesecno pa na kraju ispadne i skuplje. Na netu je sve lijepo ali kad se dode u poslovnicu druga pjesma
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:20   #3648
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Poz ljudi, koja je trenutno najpovoljnija banka za gotovinski kredit od 13 000 kn na 24 mjeseca, rad na neodredeno bez dugovanja ikakvih, za koliko se otprilike odobri takav kredit odnosno isplati?

Po meni je najpovoljnija zagrebačka banka kamata fiksna 7.15 rata 583 kn te ukupna kamata na kraju otplate 1008 kn dakle na 13 000 dignutih 14008 kn na 24 mj, nema naknade za obradu i nije potrebno prebacivanje računa.

Ako ko zna šta bolje nek napiše pls
Pa što ne možeš taj relativno mali iznos prebiti karticom? Još uvijek ima budala koji plaćaju gotovinom, on tebi gotovinu ti njemu kupiš robu na 24 rate bez kamata i naknada i svi sretni.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:29   #3649
Fali mi taj iznos za kupnju auta od privatne osobe tako da ne mogu karticom platiti
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:34   #3650
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Fali mi taj iznos za kupnju auta od privatne osobe tako da ne mogu karticom platiti
Pa ne njemu, mislio sam da nađeš nekoga tko kupuje gotovinom i ti mu kupiš karticom a on ti da keš.

btw. mislim da se to sa kupovinom auta može odigrati preko neke firme koja se bavi kupoprodajom automobila, ta privatna osoba proda auto firmi a ona tebi na karticu na rate. Ne znam koliki su troškovi ali kako izgleda ni kod banke nije jednostavno ni jeftino
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:38   #3651
Ma nece to prodavač napraviti pošto mi nije poznat a i ovako se natezemo moram moliti da mi proda jos da mu predložim te zavrzlame poslat ce me u pm haha
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:08   #3652
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Pokazuje ti raspoloživi limit veći samo kartica je generalno na limitu 10.000 kn i preko toga ne ide. Btw, treba obratit pozornost i na dnevne limite...
Evo da javim, ispitao sam u Zagrebačkoj banci kažu da može. Znači iako je kartica limitirana na određeni iznos, ako se uplati već iznos koji je iznad limita povećava se raspoloživi limit i transkacija će proći. Rekli su mi da pazim na dnevne limite. S obzirom da je dnevni limit 30.000 kn neće biti problema. Znači provjereno u kartičnom poslovanju Zabe.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 20:39   #3653
ako bih imao nenamjenski gotovinski u HRK s promjenjivom kamatom i ugovorenom opcijom smanjenja roka otplate kod prijevremene otplate (umjesto smanjenja anuiteta/rate), da li to znači da kad bih dao par anuiteta unaprijed koji mjesec da mi se izričito (kao što je ugovoreno) smanjuje samo rok otplate a anuiteti/rate su mi i dalje isti ili se mogu nadati da će mi i svaki daljnji anuiteti/rate biti manji?
Jel netko pouzdano zna? Uzeo bih kod privredn e najvjerojatnije takav kredit...
interncroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:05   #3654
Pozdrav,

imala bih jedno pitanje, da li postoji mogućnost da se režije plate na rate (american, visa i slično). Nešto se u zadnja 2-3 mjeseca skupilo računa i trebala bih platiti, ali financijska situacija je u težoj banani
Anatenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 08:39   #3655
Možeš preko e-pošte ako je imaš/napraviš, može i na fini nešto, ali samo neke režije i kartice, bar je prije moglo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:06   #3656
Kratko pitanje- mogu li u banci uplatiti novce na nečiji račun bez osobne iskaznice? Ili sam zbog zaboravljivosti osuđena na poštu? Hvala
__________________
...to find a new freedom in a new consciousness...
Missing person is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:20   #3657
Mislim da ne možeš, a i u pošti je upitno.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:13   #3658
Quote:
interncroatia kaže: Pogledaj post
ako bih imao nenamjenski gotovinski u HRK s promjenjivom kamatom i ugovorenom opcijom smanjenja roka otplate kod prijevremene otplate (umjesto smanjenja anuiteta/rate), da li to znači da kad bih dao par anuiteta unaprijed koji mjesec da mi se izričito (kao što je ugovoreno) smanjuje samo rok otplate a anuiteti/rate su mi i dalje isti ili se mogu nadati da će mi i svaki daljnji anuiteti/rate biti manji?
Jel netko pouzdano zna? Uzeo bih kod privredn e najvjerojatnije takav kredit...
hmmm... ovo i mene zanima.
nitko ne zna?
__________________
Ignore lista: divizija, Jack, njami njami, sabur sabur, Prvi mart, KuciloOro
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 13:10   #3659
Quote:
Missing person kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje- mogu li u banci uplatiti novce na nečiji račun bez osobne iskaznice? Ili sam zbog zaboravljivosti osuđena na poštu? Hvala


ne mozes ni u posti vise
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:41   #3660
Pozdrav, imam pitanje ako netko zna. Imam kredit u PBZ banci, muž u drugoj banci također ima 2 manja kredita pa razmišljamo dignuti jedan veći da podmirimo moj i njegove kredite. Da li je problem što ja imam kredit a htjela bi njemu bit sudužnik? Kako u tom slučaju računaju moju kreditnu sposobnost?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.