Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2023., 23:11   #1
Nemoguća ovjera valjane diplome

Dakle, čudna situacija mi se desila...trebao sam ovjerit diplomu, i hladno mi gospođa koja radi kod javnog bilježnika kaže kad ju je vidjela da to nije original. Ja kako to misli, ona da nema pečata ni originalni potpis, a druga dva primjerka (koja ne znam čemu služe) niti potpis.

I pitam ju jel to uobičajeno, ona da nije, i onda joj se valjda upali lampica i malo bolje pogleda i vidi da ima žiga, ali je plitko utisnut, i da mora pitat šeficu. Bilo pred kraj radnog vremena, pa su me se valjda htjele riješit, i ona meni da je to nevažeće.

E sad, potpis ne znam imaju li neke posebne uređaje kojima to gledaju ali se kladim da nemaju, vidio sam još neke diplome i nigdje nije potpis da se vidi da je dekan osobno potpisivao, nego jest print potpisa, a pečat sam vidio i onaj u boji klasični ljubičasti, i onaj koji se dobije utiskivanjem, samo obično bude vidljiviji.

I sad normalno, ako ih na faksu budem tražio novu diplomu, da će me i oni hladno odbiti jer je realno i ova pravovaljana, a osim toga u par navrata sam ju davao na uvid i nisam još čuo primjedbe.

I sad me zanima, jer ovim uhljebima javnim bilježnicima bih se rado napio krvi i to osobno, može li se što učiniti po tom pitanju, ili se žaliti, kako se tradicionalno u ovom narodu kaže, upravi vodovoda (trebalo bi patentirati taj izraz kao autohtonu kulturnu baštinu ), tj. kadijama kako se god formalno zvale, ili mi preostaje da kao prosječan hrvat-kmet slegnem ramenima i da ispravno zaključim kako se radi o ciganskim (ne mislim na Rome ) tj. hrvatskim poslima i da budem sretan što me još i ne tuku...?
Willie Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2023., 23:14   #2
pa odi kod drugog biljeznika i to je to
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2023., 01:02   #3
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
pa odi kod drugog biljeznika i to je to
Bih da je to njihov privatni biznis, ali oni su uhljebi isto kao i babe šalteruše. Neću ići kod druge babe, nego me zanima kome sve od njenih pajdi i rodijaka u drugim uhljebarnicima mogu ovu isprijavljivat.

A i bio mi je zadnji dan za nešto, mogao bih imat problem, iako su i ti koji su uopće tražili ovjeru teški smijeh (ili plakanje) i priča za sebe.
Willie Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2023., 08:32   #4
Kada želiš presliku dokumenta kod Javnog bilježnika, moraš donijeti original jer JB mora provjeriti da li je dokument original. Na diplomama je najčešće original potpisa (mora biti i suhi žig) no znaju biti i npr. skenirani i to se ne može priznati kao original. Isto tako na sudu ne možeš dobiti ovjeru dokumenta jer se ovjerava pečat i potpis na ispravi. JB nije ništa krivo napravio. Traži na faxu da ti dekan supotpiše rukom.

Offtopic: JB rade puno gore stvari pa prijave Komori ništa ne znače...
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2023., 13:31   #5
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Kada želiš presliku dokumenta kod Javnog bilježnika, moraš donijeti original jer JB mora provjeriti da li je dokument original. Na diplomama je najčešće original potpisa (mora biti i suhi žig) no znaju biti i npr. skenirani i to se ne može priznati kao original. Isto tako na sudu ne možeš dobiti ovjeru dokumenta jer se ovjerava pečat i potpis na ispravi. JB nije ništa krivo napravio. Traži na faxu da ti dekan supotpiše rukom.

Offtopic: JB rade puno gore stvari pa prijave Komori ništa ne znače...
Aha, znači na faksu redovno izdaju nevažeće diplome, a kome se njih može prijaviti, isto njima samima kao i javne bilježnike? (komore su tijela koja štite njihove članove od građana)
Willie Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2023., 16:02   #6
Quote:
Willie Scott kaže: Pogledaj post
Aha, znači na faksu redovno izdaju nevažeće diplome, a kome se njih može prijaviti, isto njima samima kao i javne bilježnike? (komore su tijela koja štite njihove članove od građana)
To trebaš vidjeti sa faksom, mnoge škole izdaju dokumente sa skeniranim potpisima, zašto, ne znam. Ne bi bio ni prvi ni zadnji koji ima problema s time.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2023., 20:25   #7
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
To trebaš vidjeti sa faksom, mnoge škole izdaju dokumente sa skeniranim potpisima, zašto, ne znam. Ne bi bio ni prvi ni zadnji koji ima problema s time.
Vidjeti s faksom kome mogu prijaviti faks zbog izdavanja nevažećih diploma? )))

Ja mislim da znam zašto to rade, zato jer im se može.
Willie Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2023., 18:14   #8
Quote:
Willie Scott kaže: Pogledaj post
Vidjeti s faksom kome mogu prijaviti faks zbog izdavanja nevažećih diploma? )))

Ja mislim da znam zašto to rade, zato jer im se može.
Ne. Očito. Trebate vidjeti u referadi da vam dokumente potpiše ili dekan ili neka druga ovlaštena osoba.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.