Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 16:31   #141
Pozdrav,

pisao sam vam u prethodnim postovima u vezi mog prolazka kroz crveno.

Dosao je poziv za sud, pojavio sam se, objasnio im sto se dogodilo, materijalno stanje i tako dalje.

Sutkinja me ispitala neke detalje i nakon svega rekla da cu dobiti poziv za drugo suđenje kada bi se trebao pojaviti i policajac.

Sad me zanima kakva je praksa pojavljivanja policajaca?
Ako se pojavi/ne pojavi što onda?
Bore li se policajci svim silama "pobijediti" na sudu ili?


Hvala
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 22:11   #142
Kako koji, npr. kolega forumaš drot13 se bori i bilo bi ti zajebano kontra njega , al moj je primjer druga krajnost, kad se policajac nije pojavio na ročištu ni nakon par saziva (2 ili 3) tako da je sutkinja pisala presudu u moju korist zbog nedostatka dokaza. Znači nema pravila..ovisi šta te zakači.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:31   #143
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
... kolega forumaš drot13 se bori...
Većina nas se bori iz razno-raznih razloga. Najbanalniji je taj da nas šalju na disciplinski ako izbjegavamo sudove ili ako se glupiramo na ročištu.


Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
... ovisi šta te zakači.
Definitivno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 12:40   #144
A imam i ja sličan primjer; U 2 ujutro crveno svjetlo, nigdi nikoga na cesti. Okrenem se polukružno lijevo, ali prije semafora (kroz "rupu" gdje je pješački prijelaz, što je u praksi metar prije semafora). Nakon što sam odvozio 30-tak metara, vidim u suprotnoj traci policiju (valjda su bili 100-tinjak metara iza mene kad sam se okretao). Doslovno smo se gledali, jer smo oboje tada sporo vozili. I tako, ja nastavim voziti ka da se ništa nije desilo. Nakon nekih 600-700 metara policija me sustiže i upali rotaciju, ja isti momenat upalin sva četri žmigavca i stanem sa strane. Oni da sam proša kroz crveno, ja da nisam nego kroz "rupu od pješačkog", i tako 5 puta. Rekao sam da priznajem prekršaj (koji već za to ide), ali ne crveno svjetlo. Policajac je tvrdio da uopće nema "rupe" prije semafora, da šta to pričam? Na kraju mi je uzeo podatke i rekao; "Ako stvarno ima "rupa" prije semafora, nećemo ti ništa pisati", te smo otišli svak svojim poslom (naravno, ja jako zadovoljan jer neću dobit prijavu). Malo nakon toga, došla mi je "čestitka" koja je glasila ovako: Dana xy, u toj i toj ulici ste bili zaustavljani od strane policije, te ste se dali u bijeg pri čemu ste bježeći policijskim službenicima prošli kroz crveno svjetlo, te ste zaustavljeni nakon potjere na mjestu xy???
Na sudu sam sucu objasnio šta se ustvari desilo (semafor iz prijave se nalazi 200 metara od prek. suda), te tražio sučeljavanje s policajcem, i predložio 2 svjedoka koji su bili sa mnom u autu. Sudac je rekao da to sve nije potrebno, da on zna kako policija "olako" piše kazne, da je sve u redu. Kada je došlo rješenje, kažnjen sam što sam bježao i prošao kroz crveno (naravno).
E, još jedna BITNA činjenica; Vozio sam auto, i zapisane su reg. oznake mog auta-a policija je u prek. nalogu napisala da sam vozio motor, te tražila da mi se zabrani upravljanje A kategorijom??? U rješenju mi se oduzima B kategorija (ima li veze što su policajci "polupali lončiće" s kategorijom)???
Mislim šta god mi pisali u žalbama ili pričali na sudu, ishod je uvijek isti--svatko je kažnjen!!! Mislim da energiju treba usmjeriti na pokušaj smanjivanja kazne (novčanog dijela), jer sud nikad neće povjerovat nama umjesto policiji!
tonciii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:09   #145
svaka im cast,sta sve necu cut.
cak su ti zabranili upravljanje A kategorijom,nigdje nikakve veze

Zadnje uređivanje Katrin : 07.01.2011. at 19:16.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 00:13   #146
no, jos mi nije stigla prekrsajna prijava...
znaci li to da niti nece?
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 08:35   #147
Ne znači..pa tek je pola godine prošlo
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 11:31   #148
Poštovani forumaši,molim za pomoć! Jucer sam na semaforu skretao u lijevo. Jedan auto je bio ispred mene i prošao kroz žuto,ja sam nabio gas da stignem i taman pred semafor pojavi se crveno svijetlo,nisam stigao ni zakocit nego sam samo prosao. policija je stajala s lijeve strane semafora na oko 100 metara udaljenosti. isli su zamnom s upaljenim rotirkama zaustavili me,pitali dal znam zasto su me zaustavili,rekao sam da znam. uzeo mi je dokunemte isao u kombi i pisao kaznu. vratio mi je dokumente i rekao da potpisem neki papir.posto mi je prva kazna uopce,potpisao sam jer nisam znao o cemu se radi. dobio sam 2000kn kazne i oduzimanje vozacke na 3 mj. nisam ništa pio niti sam puhao. imam 4 god vozacku i to mi je prvi prekrsaj.Namjeravam napisat prigovor,ili žalbu neznam u čemu je razlika,da mi se smanji iznos kazne i ostavi vozacka uvjetno što mi je rekao i policajac....vozacka mi treba ful jer nemam kako ic na posao...citao sam da se u prigovoru ne pise nista o situaciji koja se dogodila nego tek na sudu... pošto sam potpisao kaznu znaci da se slazem da sam prosao kroz crveno jel tako? e sad šta da radim? prošao sam kroz crveno al nisam mogao drukcije,da sam zakocio bio bi stao na pola raskrizja... neznam šta da radim,rec da je bilo narancasto nemogu jer nije bilo a i potpisao sam nerazmisljajuci kaznu... Što predlažete? unaprijed hvala na odgovorima i prijedlozima
Susej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 11:36   #149
Potpisujes primitak naloga, ne priznajes time prekrsaj. Napisi prigovor, imas ovdje i na temi o prigovorima primjere i objasnjenja. Velika je vjerojatnost da ti vozacku nece uzeti, nego ces samo platiti kaznu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:46   #150
Quote:
Jedan auto je bio ispred mene i prošao kroz žuto,ja sam nabio gas da stignem i taman pred semafor pojavi se crveno svijetlo,nisam stigao ni zakocit nego sam samo prosao.

prošao sam kroz crveno al nisam mogao drukcije,da sam zakocio bio bi stao na pola raskrizja... neznam šta da radim,rec da je bilo narancasto nemogu
Ima već puno o tome na ovoj temi, ali prošao si kroz crveno. Čak se usuđujem reći i da je ovaj ispred tebe prošao kroz crveno. Nije to nikakvo narančasto, nego crveno.
Žuto svjetlo služi da oni koji propisanom brzinom prilaze raskrižju i za vrijeme zelenog svjetla u njega uđu, ga stignu napustiti prije nego što se upali crveno.

U principu, nitko ne bi trebao biti u raskrižju za vrijeme trajanja crvenog svjetla, tako da je prolazak na tzv. kasno žuto prolazak na crveno.
Neki čak i uđu u raskrižje za vrijeme trajanja zelenog svjetla pa ih zadesi crveno i to je prekršaj - i to itekako skupo kažnjiv. Nije dovoljno ući u raskrižje (i začepiti ga) treba malo i misliti.

Što se tebe tiče, kao što je Katrin i rekla to što si potpisao je samo primitak naloga (što ti na njemu i piše). Nisi time nikakvu krivnju prihvatio niti išta slično. Ono što bih ti ja preporučio je da napišeš prigovor (ima na temi o prigovorima puno primjera i na zadnjim stranicama), a na sudu da priznaš krivnju, izraziš kajanje i tražiš minimalnu kaznu ili smanjenje uz uvjetno oduzimanje vozačke budući da ti je neophodna za obavljanje posla.

Najuvjerljiviji u priznanju i kajanju ćeš biti ako stvarno uvidiš svoju pogrešku i iskreno se za nju pokaješ te odlučiš da više nećeš dodavati gas kada vidiš žuto, nego kočiti.
Na žuto se ne ulazi u raskrižje.
Dopušta se samo onakav ulazak na žuto kako si ti ušao na crveno (znači da te zadesi doista u trenutku kada više ne možeš zakočiti, a svi znamo kada je doista taj trenutak).
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 13:01   #151
Ja ne znam za vas, ali je mom autu zaustavni put na brzinama većim od 40kmh veći od 2 metra...
Tako da u trenutku paljenja žutog svijetla 2 metra ispred semafora ne preostaje išta drugo nego dati gas ili se zaustaviti u križanju.
brijanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 13:21   #152
Quote:
Susej kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,molim za pomoć! Jucer sam na semaforu skretao u lijevo. Jedan auto je bio ispred mene i prošao kroz žuto,ja sam nabio gas da stignem i taman pred semafor pojavi se crveno svijetlo,nisam stigao ni zakocit nego sam samo prosao. policija je stajala s lijeve strane semafora na oko 100 metara udaljenosti. isli su zamnom s upaljenim rotirkama zaustavili me,pitali dal znam zasto su me zaustavili,rekao sam da znam. uzeo mi je dokunemte isao u kombi i pisao kaznu. vratio mi je dokumente i rekao da potpisem neki papir.posto mi je prva kazna uopce,potpisao sam jer nisam znao o cemu se radi. dobio sam 2000kn kazne i oduzimanje vozacke na 3 mj. nisam ništa pio niti sam puhao. imam 4 god vozacku i to mi je prvi prekrsaj.Namjeravam napisat prigovor,ili žalbu neznam u čemu je razlika,da mi se smanji iznos kazne i ostavi vozacka uvjetno što mi je rekao i policajac....vozacka mi treba ful jer nemam kako ic na posao...citao sam da se u prigovoru ne pise nista o situaciji koja se dogodila nego tek na sudu... pošto sam potpisao kaznu znaci da se slazem da sam prosao kroz crveno jel tako? e sad šta da radim? prošao sam kroz crveno al nisam mogao drukcije,da sam zakocio bio bi stao na pola raskrizja... neznam šta da radim,rec da je bilo narancasto nemogu jer nije bilo a i potpisao sam nerazmisljajuci kaznu... Što predlažete? unaprijed hvala na odgovorima i prijedlozima
imala sam sličnu situaciju prije 3 godine,ali sam ja dobila samo novčanu kaznu 1000,00 kn .
pisala sam žalbu, na sudu sve priznala, ali budući da mi bočno nailazio kamion većom brzinom bilo je ili ostati na cesti da me pokupi ili dati gas i proći kroz crveno.
uglavnom budući da mi je to bio prvi prekršaj u životu i da sam tada imala samo porodiljnu naknadu kao nezaposlena, sutkinja mi je smanjila kaznu na 334,00kn +100,00 kn sudskih troškova.
tako da predlažem ti da pišeš žalbu (i pazi na rok od 8 dana) i na sudu se pokaj.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 13:35   #153
Bitno je priznanje i kajanje i kazna odmah pada na trećinu prvotne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:14   #154
Quote:
brijanje kaže: Pogledaj post
Ja ne znam za vas, ali je mom autu zaustavni put na brzinama većim od 40kmh veći od 2 metra...
Tako da u trenutku paljenja žutog svijetla 2 metra ispred semafora ne preostaje išta drugo nego dati gas ili se zaustaviti u križanju.
prvo, na dva metra od semafora-uopče ne vidiš semafor!
drugo na nijednom semaforu žuto svjetlo ne traje krače od 2 sekunde tako da u trenutku palenja žutog svijetla imaš vremena za zaustaviti se.
ako se voziš 50 km/h to je oko 14 m/s tako da sigurno ne gledaš semafor kad si na oko 10 metara ispred njega!!!

Začudio bi se kako te osjećaj (koji ti vidiš kad "zadnji" put prije raskrižja pogledaš semafor) vara u vezi sa svijetlom na semaforu!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:59   #155
Quote:
brijanje kaže: Pogledaj post
Ja ne znam za vas, ali je mom autu zaustavni put na brzinama većim od 40kmh veći od 2 metra...
Tako da u trenutku paljenja žutog svijetla 2 metra ispred semafora ne preostaje išta drugo nego dati gas ili se zaustaviti u križanju.
Pa to sam i rekao:

Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
Dopušta se samo onakav ulazak na žuto kako si ti ušao na crveno (znači da te zadesi doista u trenutku kada više ne možeš zakočiti, a svi znamo kada je doista taj trenutak).
Takav prolaz se dopušta jer bi ti ako bi se kroz raskrižje nastavio kretati brzinom 40km/h uspio proći prije nego što se upali crveno (odnosno za vrijeme trajanja žutog).

Problem je što ljudi prolaze i dok žuto svjetlo vide kada su 10, 30 pa i 50metara od semafora i onda ih redovito zatekne crveno kada su 2 metra od semafora pa lijepo cijelo vrijeme kretanja kroz raskrižje provedu pod crvenim svjetlom.
Dakako, mala bi razlika bila i da se crveno upali kada su već ušli u raskrižje.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 08:12   #156
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
prvo, na dva metra od semafora-uopče ne vidiš semafor!
Pa vidim semafore na drugom kraju križanja.

Quote:
drugo na nijednom semaforu žuto svjetlo ne traje krače od 2 sekunde tako da u trenutku palenja žutog svijetla imaš vremena za zaustaviti se.
ako se voziš 50 km/h to je oko 14 m/s tako da sigurno ne gledaš semafor kad si na oko 10 metara ispred njega!!!
Ne znam jesam li se zbunio ali govorim o prolasku kroz žuto i izlasku na crveno

I nisam nigdje tvrdio da žuto traje 2 sekunde već da je na nekim križanjima (pogotovo na kojima se skreće) potrebno dulje od 2s da bi ih se prošlo.

Osim toga, 8m pred semaforom, na npr Slavonskoj, ti kočiš? Sam kažeš da je potrebno manje od pola sek za proć križanje.

Quote:
Začudio bi se kako te osjećaj (koji ti vidiš kad "zadnji" put prije raskrižja pogledaš semafor) vara u vezi sa svijetlom na semaforu!!
Onda treba bolje riješiti probleme križanja a ne da ovise o subjektivnim doživljajima vozača kojima ljudski mozak ne dopušta da percipiraju tako sitne promjene.
brijanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 08:37   #157
Hvala svima na odg.i prijedlozima! Bio sam kod jednog odvjetnika da čujem njegovo mišljenje o tome,i kaže da će se to dat sredit. Da mi vozačku vjerojatno neće uzet, a za isnos kazne da će vjerojatno smanjit na pola ako ne i više.hmm nadam se da će bit tako...nije mi problem kazna nego oduzimanje vozačke :/ tako da sam slučaj prepustio njemu,jer vjerujem da zna šta radi,a pošto mi je prvi put i nemam baš iskustva s time neka on to proba riješit...
Susej is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 08:50   #158
I što je rekao odvjetnik, da si prošla na crveno ili na žuto?
brijanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 08:56   #159
Quote:
brijanje kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li se zbunio ali govorim o prolasku kroz žuto i izlasku na crveno

Osim toga, 8m pred semaforom, na npr Slavonskoj, ti kočiš? Sam kažeš da je potrebno manje od pola sek za proć križanje.

Onda treba bolje riješiti probleme križanja a ne da ovise o subjektivnim doživljajima vozača kojima ljudski mozak ne dopušta da percipiraju tako sitne promjene.
na raskrižjima na kojima treba više vremena obzirom na veličinu istih i žuto svjetlo duže traje!
Ja ti samo hoću reći sljedeće: ako stalno gledaš na semafor - onda ne pratiš promet!! iako je semafor na suprotnoj strani raskrižja.
Ali vjeruj mi ono što ti kažeš "ušao" u raskrižje na žuto to ti je već crveno ( ako ne vjeruješ probaj se negdje gdje je manji promet vozati gore-dolje a nek te neko snima sa strane tako da se vidi semafor (samo pazi da se ne razbiješ))

Ja nisam nigdje rekao da je potrebno manje od sekunde za proći raskrižje, ali ako se voziš 100 na sat onda i ne treba više od pol sekunde da se prođe raskrižje (samo si onda u prekršaju)

Problem križanja dobro je riješen samo što 80 % ili više umjesto da koče na žuto daju gas čak i kad su više od 20-30 metara od raskrižja!!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 10:27   #160
Odvjetnik kaže da sam prošao kroz žuto...
Susej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.