Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 11:31   #81
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
rekoh
Ali quotala si mene i napisala:
Upravo i vi spadate u te blefere i prevarante.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:31   #82
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja samo imam razumijevanja za zene koje ne zele raditi s trbuhom do zuba
trbuh do zuba nemaju u prvom, drugom, trećem, četvrtom, petom i šestom mjesecu. (koji im naravno ne smeta u spanciranju po spici dok ne znaju kud bi sa sobom od dosade).
a pri kraju trudnoce, kad ve stvarno stisne, vec lagano i zakonski imaju pravo otici s posla.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:32   #83
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ali quotala si mene i napisala:
Upravo i vi spadate u te blefere i prevarante.
kvotala sam tvoju izjavu. ne tvoj slucaj (nisam te proucavala)

a izjava je zgodna jer reflektira stvarno stanje (iz ankete se vidi da cak cetvrtina trudnica ide na komplikacije bez potrebe). dodaj one koje idu jer moraju, i ostaje samo 40 % zena koje ostaju na poslu.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:35   #84
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
trbuh do zuba nemaju u prvom, drugom, trećem, četvrtom, petom i šestom mjesecu. (koji im naravno ne smeta u spanciranju po spici dok ne znaju kud bi sa sobom od dosade).
a pri kraju trudnoce, kad ve stvarno stisne, vec lagano i zakonski imaju pravo otici s posla.
Mozda nemaju trbuh do zuba, ali imaju mucnine, glavobolje, vrtoglavice, nesvjesticu, umorne su...
Mozda na poslu ne mogu otici ni na wc kad pozele.
I ako imaju izbora i mogucnosti, zasto bi se mucile na poslu?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:39   #85
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
kvotala sam tvoju izjavu. ne tvoj slucaj (nisam te proucavala)
Mozda si trebala prije nego sto kvotas.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:40   #86
pricaj mi o umoru... i pospanosti u prvom tromjesecju

jel ti lijepo pise u anketi da je cetvrtina zena kliknulo "zbrisala sam..." dakle bez potrebe. ja to kuzim, mozda bih i sama to napravila, ali eto nisam jer... nisam.
nema mi logike.
to su zabusanti i gotovo.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:41   #87
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
a izjava je zgodna jer reflektira stvarno stanje (iz ankete se vidi da cak cetvrtina trudnica ide na komplikacije bez potrebe). dodaj one koje idu jer moraju, i ostaje samo 40 % zena koje ostaju na poslu.
Ja i dalje mislim da problem u ovoj drzavi nisu trudnice na komplikacijama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:47   #88
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja i dalje mislim da problem u ovoj drzavi nisu trudnice na komplikacijama.
trudnice na komplikacijama (ne radi, a prima placu)
lazna bolovanja (isto)
lazni invalidi (isto)
lazni branitelji (isto)
socijala (isto)
pranje novca na visim razinama
_____________________________________
sve na ledja nekolicine koja radi.

ti tu ne vidis problem?

ni ja, ovdje je prava kalifornija
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:57   #89
i da budemo radikalni, svakoj trudnici za koju inspekcija utvrdi da je zdrava ko dren, a na komplikacijama je, odmah bih urucila otkaz. kao i svakom tko ide na bolovanje kad god se umori od posla. imali smo jednog takvog na mom nekadasnjem radnom mjestu.
jer ima poprilican broj onih koji bi rado radili umjesto njih!
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:38   #90
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
trudnice na komplikacijama (ne radi, a prima placu)
lazna bolovanja (isto)
lazni invalidi (isto)
lazni branitelji (isto)
socijala (isto)
pranje novca na visim razinama
_____________________________________
sve na ledja nekolicine koja radi.

ti tu ne vidis problem?
ni ja, ovdje je prava kalifornija
Sto se trudnica tice - ne, ne vidim problem.
Trudnica na laznim komplikacijama je daaaleko manje nego svih ovih ostalih iz nabrojanih skupina, a i tesko mi je usporedjivati zanemarive svote koja idu na ledja nekolicine koja radi zbog trudnica na komplikacijama s onim svotama koje se peru na visim razinama.

Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
i da budemo radikalni, svakoj trudnici za koju inspekcija utvrdi da je zdrava ko dren, a na komplikacijama je, odmah bih urucila otkaz. kao i svakom tko ide na bolovanje kad god se umori od posla. imali smo jednog takvog na mom nekadasnjem radnom mjestu.
jer ima poprilican broj onih koji bi rado radili umjesto njih!
Hvala bogu da je to nemoguce.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:53   #91
ajd sjaši molim te
ak si takva faca koja bi uvela reda među trudnicama,onda kreni čistit veća sr...pa ti onda trudnice nebudu problem
da ja sam "zbrisala"...zašto?
zato kaj sam bitanga,neradnik koja je povračala i do 7 puta dnevno,a na poslu nemam mogućnost otići niti na wc se popišati.Indikacija za komplikacije nisam imala,ali objasni ti meni kako riješiti ovaj problem.Kad ti nije ni do čega,kad izgledaš ko avetinja iscrpljena a trebao bi bar na nešto ličiti dok si u kontaktu sa ljudima i naravno trebao bi raditi FIZIČKI posao,stajati na nogama 8 sati...misliš ti da gazdu,privatnika briga...njega je briga,dokle god mi on isplačuje plaču da ja radim od do...a kako i dali mogu i dali bi mi trebalo nekako olakšati...to ga nije briga....jer kod njega zarađujem...a koliko??? jad i bijedu u istom iznosu kojeg primam i na komplikacijama...neradim ja u uredu,ne sjedim 8 sati( i ako nije ni to lako),nemam pauzu niti 5 min,nestignem jesti,radim sama,nemam kolegu koji bi mi uskočio,pripomogao...moje je da odradim sama i da radim...a ne da sjedim i čekam da prođe 7 sati i visim na poslu na forumu.radim i petke i svetke,koji nisu plačeni,kad treba i kad kaže ostani još,moraš ostati i reci ti meni onda za koji ..... onda ja da radim?nisam luda,radije ću jedan jedini put u životu,tih 9 mjeseci biti neradnik
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:18   #92
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
onda ja da radim?nisam luda,radije ću jedan jedini put u životu,tih 9 mjeseci biti neradnik
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:32   #93
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ajd sjaši molim te
ak si takva faca koja bi uvela reda među trudnicama,onda kreni čistit veća sr...pa ti onda trudnice nebudu problem
da ja sam "zbrisala"...zašto?
zato kaj sam bitanga,neradnik koja je povračala i do 7 puta dnevno,a na poslu nemam mogućnost otići niti na wc se popišati.Indikacija za komplikacije nisam imala,ali objasni ti meni kako riješiti ovaj problem.Kad ti nije ni do čega,kad izgledaš ko avetinja iscrpljena a trebao bi bar na nešto ličiti dok si u kontaktu sa ljudima i naravno trebao bi raditi FIZIČKI posao,stajati na nogama 8 sati...misliš ti da gazdu,privatnika briga...njega je briga,dokle god mi on isplačuje plaču da ja radim od do...a kako i dali mogu i dali bi mi trebalo nekako olakšati...to ga nije briga....jer kod njega zarađujem...a koliko??? jad i bijedu u istom iznosu kojeg primam i na komplikacijama...neradim ja u uredu,ne sjedim 8 sati( i ako nije ni to lako),nemam pauzu niti 5 min,nestignem jesti,radim sama,nemam kolegu koji bi mi uskočio,pripomogao...moje je da odradim sama i da radim...a ne da sjedim i čekam da prođe 7 sati i visim na poslu na forumu.radim i petke i svetke,koji nisu plačeni,kad treba i kad kaže ostani još,moraš ostati i reci ti meni onda za koji ..... onda ja da radim?nisam luda,radije ću jedan jedini put u životu,tih 9 mjeseci biti neradnik
eto ovo je pravi primjer žena čije radno mjesto zahtjeva odlazak na komplikacije... ne rade svi u toplom uredu s pauzama kad se požele, toplim obrokom isl.

ja ne radim u uredu, radim terenski posao, trbuha još nema, ja se osjećam ok i ne vidim razloga da bi isla na komplik... iako sve zene na mom radnom mjestu cim vide plus otvaraju bolovanje... no osim o radnom mjestu ovisi i o tome kakav je čovjek radnik..to stoji...
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:43   #94
Mene doktorica tjera na bolovanje-komplikacije dok se ne riješim hematoma, ali budući da radim u uredu i posao mi stvarno nije naporan odlučila sam je ne poslušati. Na poslu mi vrijeme brže prolazi, doma bih izludila od dosade i iščekivanja slijedećeg pregleda. Ali da radim neki naporan posao (u dućanu, vrtiću, tvornici itd) odmah bih otišla na bolovanje.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:48   #95
u svakom slucaju ni jedna trudnica koja je bezveze isla na komplikacije nema pravo zucnuti protiv branitelja i laznih invalida.

to je kao da kazes, uhapsite njega, on je ukrao 100 kn, a nemojte mene, ja sam samo 5.

riba smrdi od glave, slazem se, i daleko je veci lopovluk tamo gore, ali nemojte misliti da ste toliko razlicite od njih

samo su vase mogucnosti za lopovluk... hm... oskudnije
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:52   #96
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ajd sjaši molim te
ak si takva faca koja bi uvela reda među trudnicama,onda kreni čistit veća sr...pa ti onda trudnice nebudu problem
da ja sam "zbrisala"...zašto?
zato kaj sam bitanga,neradnik koja je povračala i do 7 puta dnevno,a na poslu nemam mogućnost otići niti na wc se popišati.Indikacija za komplikacije nisam imala,ali objasni ti meni kako riješiti ovaj problem.Kad ti nije ni do čega,kad izgledaš ko avetinja iscrpljena a trebao bi bar na nešto ličiti dok si u kontaktu sa ljudima i naravno trebao bi raditi FIZIČKI posao,stajati na nogama 8 sati...misliš ti da gazdu,privatnika briga...njega je briga,dokle god mi on isplačuje plaču da ja radim od do...a kako i dali mogu i dali bi mi trebalo nekako olakšati...to ga nije briga....jer kod njega zarađujem...a koliko??? jad i bijedu u istom iznosu kojeg primam i na komplikacijama...neradim ja u uredu,ne sjedim 8 sati( i ako nije ni to lako),nemam pauzu niti 5 min,nestignem jesti,radim sama,nemam kolegu koji bi mi uskočio,pripomogao...moje je da odradim sama i da radim...a ne da sjedim i čekam da prođe 7 sati i visim na poslu na forumu.radim i petke i svetke,koji nisu plačeni,kad treba i kad kaže ostani još,moraš ostati i reci ti meni onda za koji ..... onda ja da radim?nisam luda,radije ću jedan jedini put u životu,tih 9 mjeseci biti neradnik
a gdje na poslu pisas kad nisi trudna?
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:52   #97
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
u svakom slucaju ni jedna trudnica koja je bezveze isla na komplikacije nema pravo zucnuti protiv branitelja i laznih invalida.

to je kao da kazes, uhapsite njega, on je ukrao 100 kn, a nemojte mene, ja sam samo 5.

riba smrdi od glave, slazem se, i daleko je veci lopovluk tamo gore, ali nemojte misliti da ste toliko razlicite od njih
:klap:
samo kaj recimo Sanader ima milijune na računima,u slikama,satovima,itd...
a ja imam sredstva za živjeti od mjesaca do mjeseca...
ali u pravu si,on i ja smo slični...nimalo različiti
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:54   #98
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
a gdje na poslu pisas kad nisi trudna?
nigdje draga...mjehur se već naviknuo...
imaš još koje pitanje o mojoj nuždi ili nečem drugom
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:55   #99
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Sto se trudnica tice - ne, ne vidim problem.
Trudnica na laznim komplikacijama je daaaleko manje nego svih ovih ostalih iz nabrojanih skupina, a i tesko mi je usporedjivati zanemarive svote koja idu na ledja nekolicine koja radi zbog trudnica na komplikacijama s onim svotama koje se peru na visim razinama.
kao sto sam rekla, necije su mogucnosti za ispijanje krvi vece, necije manje. radit ne zeli - nitko


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Hvala bogu da je to nemoguce.
zasad
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:58   #100
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
:klap:
samo kaj recimo Sanader ima milijune na računima,u slikama,satovima,itd...
a ja imam sredstva za živjeti od mjesaca do mjeseca...
ali u pravu si,on i ja smo slični...nimalo različiti
tocno. on je ipak pokazao bolju snalazljivost.
on je veliki lopov. ti si mali.
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.